FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Lua-te-as la misto

«115161718191251»
Bebe4ever03.09.2007 01:06

s-a dat stingerea ?

Wally03.09.2007 01:08

Nu s-a dat inca. Eu tot astept ca Axl sa deschida acel topic unde sa putem sa dam niste sfaturi, niste leacuri de mahmureala, sa povestim unele tampenii pe care le-am facut la bautura...

Bebe4ever03.09.2007 01:27

Cred ca nu mai ai nicio sansa sa deschida topicul, azi.

axl2303.09.2007 01:45

@wally

Dupa cum spunea un fost prieten al meu din Tulcea, pe care-l banuiam de intentii homosexuale, in mare parte datorita faptului ca atunci cand se imbata, si o facea nu numai destul de des, dar si destul de repede, se dezbraca la nudul gol si-si arata fesierii la toata lumea, indiferent de varsta, sex, grad de rudenie(si de aici cineva rau-voitor ar adauga la apelativul de sissy al acestui fost amic al meu si pe cel de incestuos, dar cu mana pe inima resping aceasta banuiala), sau aptitudini profesionale, cat si din cauza faptului ca, blocati fiind la 200 de metri sub Crucea Caraimanului, in blanda iarna a lui 1999, a indraznit sa ma ia in brate sub hilarul motiv ca otherwise(adica, cum ar veni, in alt caz sau chiar altfel) am muri inghetati sub mormanul de zapada in care ne cautam, ca doi tineri exploratori cu alura de puiet de tar de Pireu subnutrit (dupa cum bine se stie, adica e common knowledge, tarul de Pireu e cel mai subnutrit tar ce a fost observat vreodata printr-o masca de scufundare sau prin aducere la suprafata, adica, cum s-ar spune, in limbaj piscicol, pescuire) adapost peste noapte, (adica, folosind cuvintele pretentioase ale unui cunoscator, bivuac), desi puteam foarte bine sa capatam temperatura necesara supravietuirii mancand ciocolata sau urinand unul pe altul(dupa cum stie si bunica, probabil din "Gargantua si Pantagruel", urina-i calda, si caracteristica didactica a operei mai sus amintite nu se opreste aici, ea ne invata, de exemplu, ca este mult mai comod si placut sa te stergi la fund cu un boboc proaspat de rata decat cu un bursuc, care, probabil din nesansa, umbla teleleu prin zona respectiva, si daca tot am ajuns in sfera misticismului medieval as vrea sa dau exemplul Sfantului Bartolomeu care sustinea sus si tare ca e bine sa bei rece si sa te pisi cald, adica vorbe adanci, dictate de experienta bogata a unei vieti monahale pure, cu o dieta usoara, adica vanat usor, cum ar veni, potarnichi impanate cu trufe, ciupercile de rand fiind considerate la vremea respectiva produse de mana a doua, adica mai mult pentru tarani, padurari si tot soiul de pierde-vara), din nefercire in momentul respectiv era penurie de produse zaharoase aromate cu cacao, si a trebuit sa ne decurcam fiecare cum stia mai bine, adica el luandu-ma pe mine in brate din considerente vitale si eu mancand o Milka dosita din vreme, gratie spiritului de prevedere cu care am fost inzestrat de mic, pentru ca, dragi mei lipsiti de constiinta civica pana in 89, eugeniile nu se gaseau pe toate drumurile si doar la unii venea la usa masina aia argintie cu trei roti, Doamne, cum mi-am dezvoltat eu atunci trasatura caracteriala a invidiei, chiar si azi mai persista, dar divaghez, si ma simt nevoit sa-mi cer, vorba fratelui Tamango, mii de scuze, pentru ca atunci cand pleci de la o vorba si ajungi la alta lumea te poate usor categorisi drep flecar, ceea ce ar fi, dupa parerea mea mai mult sau mai putin avizata, o exagerare, asta daca ne raportam la cazul de fata, pentru ca, dupa cum spunea si Jeanne Darc undeva prin Burgundia, "lumea-i rea, dar asta e situatia", nu, nu spunea sarmana Jeanne asta, in schimb ducele D'Alencon, bastardul regal, si nu o spun imperativ, omul chiar era un bastard regal, bun camarad de arme al fecioarei din Orleans (de fapt era din Domremi, dar posteritatea uita datele nesemnificative, si, ca nesemnificative, nici eu n-ar fi trebuit sa le reproduc aici, dar asta-s eu, imi place exactitatea istorica) spunea, in timpul proceselor de reabilitare ale eroinei, ca, in atmosfera taberei de razboi si datorita lipsei de spatiu intim din acea perioada,( si cum sa nu-l intelegi cand, se stie, oamenii dormeau cu si ca porcii in acele vremuri tulburi), citez aproximativ: "i-am vazut sanii si avea sani frumosi, dar niciodata n-au crescut in mine dorinte impure", da, sa i-o spui lu' Mutu', domnule bastard, te credem cu totii, pai si eu sa fi fost in locul tau si tot mi-as fi incercat norocul cu Fecioara, daca apucam sa-i vad sanii, dar asta e o alta poveste, pentru ca, desi s-ar putea sa fiu mai mult decat D'Alencon, adica un bastard si jumatate, n-am trait vremurile alea ci doar le-am citit, si se stie cum scriau oamenii din timpurile acelea, vorba imaginara a unui ipotetic vizitator al unui italian septuagenar, "Stiti (pentru ca in anul acela inca se mai foloseau formule de politete cand vorbeai cu o persoana superioara din punct de vedere intelectual) cum se scria in veacul acela... Erau oameni fara suflet", dar despre asta am vorbit intr-un episod anterior, si mi-ar parea rau ca pe langa apelativele de "flecar" si "un bastard si jumatate" sa se adauge si cel de "tampit repetitor", asta doar pentru ca la ora actuala n-am gasit un supranume, daca ma pot exprima asa, si iata ca pot, mai potrivit, si revenind la ideea de la care am pornit, un lucru foarte bun, de altfel, toata lumea ii uraste pe cei care sar de la un subiect la altul, (trebuie sa plec sa-mi cumpar tigari), nu ca eu nu i-as uri, e un sentiment firesc, imi aduc aminte tipicarii si mosmonditii de la Grupul de ********** ** ********* **********, Doamne, cat mai dura pana pana se apucau de o treaba, si nici atunci nu o faceau cum trebuie, mai ales unul dintre ei, dar nu vreau sa aprofundez subiectul, e evident de ce, si-ncerc acum, daca ati pune stop intrebarilor acestea anoste si introspective, sa ma intorc la ideea initiala, ceea ce inseamna sa reproduc (sa reproduc, hi hi) aici vorbele acelui fost amic al meu din Tulcea, si as face-o cu cea mai mare placere si consideratie daca as reusi sa-mi aduc aminte de la ce a pornit totul.

st_194703.09.2007 01:58

v-ati culcat ma:(?:)) dica10

axl2303.09.2007 04:06

Apropo, nu stiu si nici nu vreau sa stiu cati dintre voi sunteti familiarizati cu lucrarile Alexandrei ************ in domeniul biochimiei si biologiei moleculare, realizate in corpore in cadrul Institutului de Biochimie dar dati-mi voie sa va spun ca domnisoara Alexandra este o bucatica buna de tot.

yo_marius_xxx03.09.2007 04:09

pai pune o poza cu ea mai axl....sa vedem biochimia in actiune!!!!!

axl2303.09.2007 04:11

@yo

Imposibil, e timida dar, in schimb(e truism?), are un zambet foarte frumos.

 

 

P.S. Hiperboreeni n-au aparut in noaptea asta, conform Bisericii Catolice din secolul 14 antipozii nu exista, deci Magellan, care-a murit la antipozi, inca traieste. Probabil e un copist obscur si autodidact la Parchetul de pe langa Primaria unui oras cu accentuate accente rurale de prin Baragan.

yo_marius_xxx03.09.2007 04:17

atunci sa dau un search pe google???acuma sunt curios.......

axl2303.09.2007 04:23

Da-i, da-i, asta daca esti intradevar entuziasmat de biologia moleculara a unui ecosistem total independent dezvoltat intr-o atmosfera sulfuroasa, izolat de orice alt mediu inconjurator. Unicat in lume, frate, nu mai exista asa ceva decat prin nu stiu ce aven submarin de prin preajma Italiei, cu un nume imposibil de tinut minte mai mult de trei ani, cu un "A" si multi de "s".

yo_marius_xxx03.09.2007 04:39

am dat.....mai mult sa vad zambetul.....dar impresiile le pastrez pentru mine....sunt sigur ca vor mai da si altii si atunci vom face schimb de impresii.....intr-adevar zambet frumos....

axl2303.09.2007 04:46

Unde PLM ai gasit tu poza? Ca eu caut de ieri seara, adica de vreo 10 ore si nu dau decat de niste tratate insipide de biologie macro-moleculara si schite de organisme pluricelulare ce folosesc pentru a se perpetua hidrogen sulfurat in loc de aer normal(21% O2, 78% N2, 1% alte gaze).

yo_marius_xxx03.09.2007 04:50

daca vorbim de aceeasi alexandra a participat la un turneu de tenis (la eissen....parca...oricum undeva in germania) prin 2001-2002.....stai linistit ca tratatele le-am gasit si citit,din pacate n-am retinut nimic....

axl2303.09.2007 04:53

Nu, esti departe. Nu joaca tenis. Joaca inimi.

yo_marius_xxx03.09.2007 04:55

am observat....era un turneu de amatori (ea era la cat +30) daca mai gasesc inca o data iti dau linku si imi confirmi tu

axl2303.09.2007 05:29

Tocmai ce am varsat o jumatate de cana de trei in unu pe tastatura. Ca si mine, tastatura se tine inca bine. Probabil a devenit impermeabila din cauza ketchup-ului cimentat intre taste. Realizez ca sunt inca in deplinatatea fortelor fizice si psihice, realizare datorata faptului ca inca pot sa rad. Nu de mine, de tastatura: dobitoaca!

yo_marius_xxx03.09.2007 05:47

hahahahahahaha.....super farsa...Banel catre buzdugan:"fata a vrut sa castige si ea ceva ca EU SUNT IMAGINE PUBLICA".......prea tare Banel asta....:))))))

axl2303.09.2007 18:25

Mi-am cam dat in petec azinoapte.

Wally03.09.2007 18:40
Ne-am cam dat in petec azi-noapte.
yo_marius_xxx03.09.2007 22:41

V-ATI cam dat in petec azi-noapte :))))

Bebe4ever04.09.2007 00:35

In noaptea asta nicio actiune? :))))

fane_casieru04.09.2007 07:02
In noaptea asta nicio actiune? :))))

 

Urmeaza actiunea "Autobuzu`" :biggrin:

shmekheru04.09.2007 09:06

start?

M@rmota04.09.2007 10:06

:tongue: Biletele la control!

PortarNr4304.09.2007 10:12

N-am, dar am o ciocolata milka si stiu cine a invelit-o. :tongue:

«115161718191251»