FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Lua-te-as la misto

«114151617181251»
axl2303.09.2007 00:02

@money

Deja ne-am inteles, pacat ca n-am avut timp sa si practicam, decat doua beri.

 

 

@yo

Nu e deloc greu sa te pilesti numai cu bere, trebuie doar sa bei multa.

Wally03.09.2007 00:05

Nu e nici o problema asta. Cand mai ajung in Mangalia(si o sa mai ajung ca mi-a placut acum cand am venit) o sa "facem" o Vama Veche ca acolo n-am ajuns(inca) si ne masuram puterile. Pana cade cineva :tongue: Si apoi o luam de la capat si o tinem asa vreo 3 zile. Te bagi? :biggrin:

yo_marius_xxx03.09.2007 00:05

asta e probl.mea axl......mai am doar o cutie :((((((((((

axl2303.09.2007 00:07

@wally

Cand e vorba de Vama ma bag intotdeauna. Ideea e, daca e vorba de o scufundare, doua, INAINTE de matolire, te bagi? Ca DUPA ce ne imbatam sunt sigur ca te bagi.

Wally03.09.2007 00:09

M-as baga si la scufundari, dar mi-e sa nu-ti stric echipamentul. Stii doar ce parnaie sunt. Dar daca ma machesc, fac scufundari si in butoiul cu vin :tongue:

axl2303.09.2007 00:13

Ia uite ce zice aici:

Vin rosu demisec, medaliat cu aur, obtinut dupa reteta vinificatiei traditionale franceze (Bordeaux) - si aici fac o paranteza, francezii astia habar n-au sa navigheze c-o nava de razboi, in schimb fac niste vinuri fantastice, imi inchei paranteza - de catre oenologi de marca, printr-o tehnologie speciala, urmata de o maturare la butoaie de stejar (stejar, flacaii mei, stejar), 2-3 ani si invechire la sticla (2 ani).

Se serveste la temperatura camerei (18 grade) asociat cu gastronomia specialitatilor din carne rosie (de unde mama dracu' fac eu rost, la ora asta, de juma' de vaca?).

yo_marius_xxx03.09.2007 00:16

respect axl.....am invatat multe in dimineatza asta :))

 

.....ps:gasesti tu,macar o pulpa de vitel,ceva......

Wally03.09.2007 00:18

Vinurile frantuzesti sunt excelente. Un vin bun pe care l-am baut eu a fost unul pe care mi l-a adus sor-mea din Austria acum vreo 4 ani. Era din '89 :biggrin: Pot sa zic ca a fost cel mai bun vin baut de mine vreodata. A fost cam putin(0,7 l), e drept.

 

Referitor la ouzo. Din toti romanii pe care ii stiu si au baut nu imi place decat mie si lui frate-miu. Ce oameni! Parca am fi frati...

axl2303.09.2007 00:19

@wally

Evident, tu si cu fratele tau sunteti niste tampiti.

Wally03.09.2007 00:20

In sensul bun al cuvantului :biggrin:

axl2303.09.2007 00:24

@wally

Bineinteles, doar aberam aici.

 

Am facut, acum nu stiu cat timp, o declaratie oficiala cum ca nu voi mai folosi niciodata in post-urile mele smiley-uri, si asta doar asa, ca sa creez confuzie. Anarhie!!!

yo_marius_xxx03.09.2007 00:24

ce face nesomnul combinat cu berea.....daca nu intelegeti ce spun asta e cauza.......si cand te gandesti ca la 8 plec la serv.......offffff....

Wally03.09.2007 00:28

Si cand te gandesti ca eu nu ma trezesc niciodata mai devreme de ora 13:00...

yo_marius_xxx03.09.2007 00:32

hahahaha....lasa ca daca azi sunt concediat o sa dorm si eu pana la 15.00 :P:P:P

Bebe4ever03.09.2007 00:33

@Wally

si ce rau o fi ....

 

@yo Marius

daca stai cu noi pana dimineata, sigur o sa dormi pana la 15 :)))))

Wally03.09.2007 00:35

Da' sa stii ca-i rau...m-am obisnuit asa si nu pot sa ma redresez.

axl2303.09.2007 00:36

Eu, am/n-am treaba la trebunal, la 6 trecute fix sunt in picioare.

yo_marius_xxx03.09.2007 00:38

@wally

 

...daca vrei sa te dezobisnuiesti hai la servici!!!!!!........poti sa cari saci de ciment??

:)))))))))))))))

Wally03.09.2007 00:38

Armata implica ordine si disciplina!

 

L.E.: Ce saci de ciment? Pe mine pune-ma sa car bax-uri de bere, de vin. Ca stiu eu o solutie si sa vezi ce usor le car. Le "bag" in "ghiozdan" si le car prin tot Bucurestiul...:laugh:

axl2303.09.2007 00:44

Nasoala situatie, pleaca lumea la culcare. Astept antipozii, unde e inca zi: Australia, Noua Zeelanda, Papua-Noua Guinee, Insulele lui Solomon, trebuie sa existe niste stelisti comunicativi pe acolo.

Bebe4ever03.09.2007 00:45
Nasoala situatie, pleaca lumea la culcare. Astept antipozii, unde e inca zi: Australia, Noua Zeelanda, Papua-Noua Guinee, Insulele lui Solomon, trebuie sa existe niste stelisti comunicativi pe acolo.

cine pleaca la culcare?

Wally03.09.2007 00:46

Nu esti suficient de obosit, daca tot ai chef de conversatie. Si vinul ala nu si-a facut efectul...Asa se intampla cand bei singur. Sau poate esti imun... :biggrin:

yo_marius_xxx03.09.2007 00:47

hai ca am descarcat o poza din tel (cu greu)....bagati ceva pe "poze cu femei" sa nu dau post consecutiv....

axl2303.09.2007 00:48
Sau poate esti imun...

Nu-s imun, tin minte ca odata m-am imbatat atat de tare ca n-am mai tinut nimic minte cand m-am trezit.

 

 

@yo

Baga consecutiv, te las eu, sau mai bine da "editare avansata", te descurci tu.

Wally03.09.2007 00:51
Nu-s imun, tin minte ca odata m-am imbatat atat de tare ca n-am mai tinut nimic minte cand m-am trezit.

Mi s-a intamplat si mie asta de atatea ori...

 

P.S.: Cred ca ar trebui deschis un topic special pentru impatimitii acestor "sporturi": koniac-kanoe, halbere, sticlism...

Axl fiind moderator, ai prioritate!

«114151617181251»