- Hei, ma`men!
- ...
- Ba n`auz, romanache. Esti surd?
- Da, frate! Cu mine vorbeai? Nu-mi vine să cred. Iartă-ma te rog! Te respect enorm, esti idolul meu. Asta a fo..
- O, Doamne, cit vorbesti! Opreste-te putin!
- Da, gata! Îmi dai mie trico..
- Îți dau una-n gură dacă nu taci putin!
- Scuze! Nu-mi vine să cred că vorbesti cu mine, esti imens...
- Okokok. Cum te cheama
- Ripa
- LoL. Cum, ma
- Ripa
- În fine. Tu ai de gind să te tii de mine tot timpul?
- Da. Perendija trebuie să te tina dar sintem mai multi care vrem să aparem pe camere.
- A, deci d-aia vă grupati pe lingă mine.
- Da, fraciuc!
- OK. Auzi, dar de cind joci la ăștia?
- La Otelul?
- La Ote... Whatever. Cum ai zis tu, da!
- De mult.
- Și de unde ai venit? De la Benfica, de la Porto, de unde?
- Mă iei la misto?
- NU. De ce?
- Pai mă iei cu Porto, cu astea...
- Normal, nu ele au stilul ala brazilian, cu mingicari in echipa
- Ba da, dar ce legatură are asta cu mine?
- Acum tu mă iei pe mine la misto? Te misti extraordinar, man, driblezi fantastic, rar am vazut asa ceva.
- Tu vorbesti serios?
- Truast me! Nu ti-aș fi zis asta, pentru că te invidiez, dar m-a pus Sir Alex să te descos.
- Poftim?
- M-a pus Sir Alex să te descos. Să aflu informatii despre tine, ii place mult cum joci.
- A zis el asta?
- Normal. Îl cunosc bine, cred că vrea să te ia la noi.
- Au, să moară dusmanii mei, Pena si Salagean! Nu-mi vine să cred.
- Ba să faci bine să crezi! I-ai sarit in ochi, numai despre tine a vorbit la pauza
- Ce-a zis?
- Că aduci cu Giggs. Ai viteza dribling, fantezie si că centrarile tale sunt priceless.
- sunt cum?
- Priceless. Vezi că strigă antrenorul la tine!
- Dă-l naibii, lasă-l să strige! Zi-mi, cum adică priceless?
- Adică centrarile tale sunt de nepretuit. Zicea că dacă te-am fi avut in echipa acum am fi condus cu 4-0.
- Adevaru` că seman un pic cu Giggs ...
- Clar! Ai veni la Manchester? Ce raspuns ii dau?
- Ddd... D... Dddd...
- Respiră! Inspira Respira Asa. Trage aer in piept!
- Trag, frățioru meu, trag.
- Deci, ce-i zic?
- Zi-i că da, vin. Oricind. Îmi bag picioarele, dacă e, plec direct cu voi.
- Great, man! O să fim colegi, nu-mi vine să cred! Auzi, ce rugaminte am ...
- Da, frate! Orice.
- Vezi coltul ala din careu?
- Care?
- Uite, ala! Te uiti?
- Da, asa ...
- Acolo mă trintesti! Trebuie să dau două goluri, vreau să bat recordul lu Scholes ...
- Perfect. Două secunde, să vorbesc cu cineva.
- OK.
- Antal, frăție ...