FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Lua-te-as la misto

«1118811891190119111921251»
dee14.10.2010 09:44

nu-i rea idea aluia cu tribune mobile extensibile, insa trebuie vazut cum se poate aplica, pentru ca pista de atletism sa nu fie sever afectata.

Alex88pl14.10.2010 10:55

ce sa faca aia cu 30000 de locuri?ca n-au intr-un sezon 30000 de bilete vandute

Robert Aeroth14.10.2010 12:59
nu-i rea idea aluia cu tribune mobile extensibile, insa trebuie vazut cum se poate aplica, pentru ca pista de atletism sa nu fie sever afectata.

 

Asa e nu e rea e halucinatie direct !

dee14.10.2010 13:07

tocmai de aceea e buna solutia cu gradene mobile, care se pot asambla cand e nevoie de o capacitate mai mare de locuri, deci un derby cu Steaua sau alt eveniment... in rest, nu au nevoie de mai mult de 2000 de loc.

 

ce sa faca aia cu 30000 de locuri?ca n-au intr-un sezon 30000 de bilete vandute

tribune_mobile_77740_big.jpg

Robert Aeroth14.10.2010 13:20

E clar ca nu ai fost pe Dinamo vreodata. In primul rand trebuie inaltate tribunuele cu cel putin 10 metri apoi puse tribunele mobile => incetati cu visele aia abea au bani sa isi plateasca jucatorii.

dee14.10.2010 13:26

intamplator cunosc stadionul Dinamo si da, trebuie facute anumite modificari, insa eu spuneam de cazul general, ca ideea de a apela la tribune mobile extensibile nu-i rea atunci cand nr. de spectatori e inconstant. Daca ar fi dupa mine as demola intreg stadionul Dinamo, decat sa fac lucrari de consolidare si "modernizare" ( sincer, au mare nevoie) si as regandi solutia amplasarii tribunelor si mai ales capacitatea acestora.( as adapta-o la cerinte)

7000 de loc. e mai mult decat suficient pentru caini (parca asta-i minimul pt Liga 1) + posibilitatea de a suplimenta nr. de loc. la 10.000 cand e cazul.

Marius14.10.2010 14:21
Reusesc sa ma uimesc zilnic. Acum 2 ore vine Pisi acasa, pune o masina de rufe la spalat si constata ca masina nu merge. Discutie: chemam mester sau ne luam alta. Ea, chemam mester. Eu, ne luam alta. Discutie ce se va relua mai pe seara. Pleaca Pisi de-acasa, desfac masina de spalat, asez toate surubelele alea in ordine, ma uit prin ea, constat, o montez la loc. Merge.

 

tu nu esti ba bugetar? de unde plm ai bani de masina de spalat noua? boc stie ce faceti voi la mangalia?

AG14.10.2010 14:41
7000 de loc. e mai mult decat suficient pentru caini

 

hai sa mai taiem un zero

Robert Aeroth14.10.2010 15:05
intamplator cunosc stadionul Dinamo si da, trebuie facute anumite modificari, insa eu spuneam de cazul general, ca ideea de a apela la tribune mobile extensibile nu-i rea atunci cand nr. de spectatori e inconstant. Daca ar fi dupa mine as demola intreg stadionul Dinamo, decat sa fac lucrari de consolidare si "modernizare" ( sincer, au mare nevoie) si as regandi solutia amplasarii tribunelor si mai ales capacitatea acestora.( as adapta-o la cerinte)

7000 de loc. e mai mult decat suficient pentru caini (parca asta-i minimul pt Liga 1) + posibilitatea de a suplimenta nr. de loc. la 10.000 cand e cazul.

 

Pacat ca esti din Cluj si nu sti despre Oprescu. Ceea ce spui tu suna la fel ca autostrada suspendata a lui Opescu...

Ma rog facand abstractie de la realitate da ideea nu este prea rea. Desi daca tot faci un stadion nou scapa de pista de atletism.

razvan2814.10.2010 15:06

Javrele orice ar face tot au un stadion urat.Chiar daca ii scot pista de atletism tot urat ramane.

S.Mariuss14.10.2010 17:50

m-ai bine le-ar face cateva custi si cu asta incheiem ;))

iNsTiGaToR14.10.2010 17:54

Ati ajuns sa vorbiti despre imfrumusetarea gropii...

dee14.10.2010 17:54

Robert, ceea ce am spus eu nu e o utopie, gen soseslele suspendate ale lui Oprescu. Din proprie experienta iti spun ca sunt costuri mai ridicate atunci cand doresti sa consolidezi si sa modernizezi ceva existent, decat sa demolezi si sa construiesti ceva de la 0. Pista de atletism e buna, ce vrei sa ramana Bucurestiul fara stadioane cu pista? eventual, monteaza niste tribune metalice, ca tot vor sa fie mai aproape de teren. Gradenele de beton raman pentru intrecerile atletice.

 

poza: din categoria "ciudatenii", un fel de "groapa" cosmetizata. Bine, daca ar fi asa pe Dinamo, tribunele vechi ar fi partial acoperite de cele metalice, nu au asa de mare capacitate cum e in poza asta :-) Fiind topicul de mistouri, putem sa ne amuzam putin de caini, nu?

Stadio_Sant_Elia__Cagliari__Italy_23Oct2008.jpg

din.jpg

dayra14.10.2010 18:02

Discutiile despre cum ar trebui cainii sa-si mareasca stadionul nu cred ca au ce cauta pe site-ul suporterilor Stelisti.

Daca nu va suparati, v-as recomanda privatul. :) Stadionul ala chiar nu ne intereseaza...decat 1 data pe sezon.

Robert Aeroth14.10.2010 18:04

Imaginea nu apare :)

Daca pui tribune mobile faci pista aia terci oricum si o pista nu isi are locul pe un stadion de fotbal doar strica atmosfera si te obliga sa vi cu binoclul la meci, singura parte buna ar fi ca ai unde sa te alergi cu adversarul:)

Moderniarea nu este mereu mai scumpa depinde de caz !

Ideal ar fi un stadion de atletism dar asta e mai utopica decat autostrada suspendata.

f234567k14.10.2010 19:30
Alex88pl14.10.2010 20:16

ma ia cu greata de la tiganu ala. daniele, e "tovaras cu tine" ma?

AG14.10.2010 20:24

ahhhaahahaa =)) sa demoleze groapa

RaMs3s14.10.2010 20:39

Daniel e ala care suna la politie ! :))

Alex88pl14.10.2010 21:24
Daniel e ala care suna la politie ! :))

:)) Daniel zis "$yph0nu|"

Ronnie15.10.2010 15:20

Bai, cum se sufleca o camasa?

MikStelista15.10.2010 15:32
Marius15.10.2010 19:59

daca lelia Munteanu asculta, eu de ce m-as feri:

 

 

si chiar e misto :D

AG15.10.2010 20:59

am stat la o statie distanta de lizeanu =))

Marius15.10.2010 22:03

e frumos la lizeanu.

 

la tramvai.

«1118811891190119111921251»