FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Poli Iasi 1 - 0

«1111213141518»
lupi11.08.2007 22:21
hai sa ramanem la astea 5 ca restul sunt ale lui Oli, eu zic ca e bine 5/5....voi?

asai...da nu imi place ca ma contrazice pe mn...cand is 8 de sez trecut...

Khalid11.08.2007 22:22

Daca tot nu va place de Dica, astia de la sport.ro il "transfera" pe la Manchester City in Anglia :D.

COSTYNATOR11.08.2007 22:23
Accepta ca norocul face parte din joc...degeaba esti bun daca nu ai si noroc..Chiar nu vad de ce trebuie sa evidentiezi faptul ca are noroc,a gresit cu ceva cu asta?Nu uita ca de norocul lui a profitat Steaua.

Nominalizeaza-mi 2 jucatori care,prin evolutiile lor,l-au eclipsat pe Dica in astea 5 meciuri...

Goian la meciul tur cu Zaglebie,Radoi,Rada,Zapata si Golansky la returul cu Zaglebie,Bicfalvi,Plesan si Zapata astazi cu Poli.La meciul cu Farul imi este greu sa remarc pe cineva,iar la cel cu Ceahlaul il remarc negtiv pe Cernea.

Chaos11.08.2007 22:23

citesc de ceva vreme post-urile in legatura cu meciul asta. Sincer dupa o problema ce am avut-o mai devreme , unele chiar au reusit sa ma faca sa zambesc. Dupa replica celebra pe care o aud de la multi : "eu is mai stelist decat tine" , au aparut pe rand : Hagi este un nimic si ca om si ca antrenor , Dica este antifotbalist , plesan a jucat rau (la ce meci v-ati uitat? cel putin in comparatie cu altii a fost bun) , Croitoru nu este de Steaua desi a aratat cat a jucat ca are si tehnica si viteza si sut , a mai aparut o domnisoara de care toti va luati ca a uitat caps locku aprins :)).

In fine sa trecem la lucruri mai importante. Bine ca am castigat chiar si cu scorul asta.Jocul se imbunatateste , chiar daca nu o face in mod clar dar incetul cu incetul....

Avem maxim de puncte.Urmeaza jocul , care cred eu ca va fi dificil , din belarus si pe care trebuie sa il castigam.

Referitor la echipa din seara asta , Plesan a aratat ca poate fi o solutie la mijloc , bicfalvi ne face sa privim cu incredere viitorul , zapata parca da mai multa siguranta decat predecesorii sai , badoi incearca si el cum poate , pe saracul Lovin inca il chinuie tehnica , Banel "run Forest run" (dar i bine ca il avem ca aveam nevoie si de unu de-asta) , iar rada da destula siguranta apararii.De atacanti nu prea am ce sa zic pentru ca au fost cam inexistenti. Personal cred ca jocul se va imbunatati de la meci la meci

Roxana_2311.08.2007 22:24

Io nu inteleg 2 lucruri :

1. De ce Hagi se incapataneaza sa'l puna pe Dica sa alerge atat ? Se stie f bine ca Dica tre' sa stea acolo .. in spatele varfurilor ( care acum sunt accidentate ), in nici un caz pus sa alerge de nebun pe tot terenu .. nu poate, asta e .. ! Cum sa te astepti ca Dica sa dea niste goluri frumoase, fente alea alea cand el isi da plamanii afara ? 8:| Off ..

2. Ce a vrut sa insemne schimbarea Ov Petre - Lovin ? Nu era mai logic sa'l bage pe Eric de la inceput si schimbarea lui Neaga s'o pastreze pentru mai tarziu ?

 

App .. cum naibi poate lumea uita atat de rpd evolutile bune ale lu' Dica ? De parca aici toata lumea da randament mazim in fiecare zi . Credeam ca dupa ce i'am simtit atat de mult lipsa cat a fost accidentat, dupa toate punctele aduse de el echipei o sa fim si noi mai .. ingaduitori. Daca si Dica a ajuns sa fie fluierat in Ghencea .. e clar .. ! :ohmy:

 

Eric .. un super jucator, merita sa fie titular cel putin in meciurile din marea Liga I, cu siguranta are un plus de valoare fata de multi dintre jucatorii de pe ' ulitele ' noastre.

 

Tactica lu' Hagi .. cam falimentara, trebuie sa le gaseasca si lu' Dica si lu' Neaga loc in schemele lui tactice unde se pot si adapta si sa dea si randament . Jocul, avand in vedere adversaru', nu a suferit imbunatatiri fata de miercuri .. Mai asteptam !

fedora11.08.2007 22:25

Ok, sa-mi expun si eu impresiile de la meci.

 

 

1. FOTBAL

 

In prima repriza, echipa a jucat destul de incalcit. Ovidiu Petre inca nu a reusit sa ne arate ca este fotbalist. Neaga si Badoi au dezamagit inca o data.

Schimbarile la pauza au fost inspirate. Chiar si Lovin s-a dovedit mult mai util decat Petre. A verticalizat (!) jocul, a recuperat, nu a facut chiar un joc foarte prost astazi. Croitoru s-a vazut destul de mult in joc mai ales dupa iesirea lui Badoi, cand a trecut mijlocas dreapta. Cred ca asta e postul pe care el da randament maxim. Individual, as nota astfel jucatorii:

 

Zapata - 7.5 - si-a facut perfect treaba, a avut o interventie curata cu capul, a zgariat o minge din lovitura libera a lui Sfarlea si a avut acea iesire super in fata lui Palimaru

Nesu - 6.5 - a incercat multe, i-au si iesit o parte, o evolutie OK, care vine sa infirme zvonurile negative care-l vizau si care au circulat saptamana asta

Rada - 6.5 - o evolutie sigura, cu care deja ne-a obisnuit; parca joaca la Steaua de ani buni;

Radoi - 7 - cel mai bun meci al lui Mirel in acest sezon; interventia la Palimaru nu a fost intentionata, am fost aproape si am vazut ca din cauza intertiei fazei l-a lovit

Badoi - 4.5 - nu se regaseste si nici nu da dovada ca isi doreste asta

Neaga - 4.5 - evolutie similara cu a lui Badoi; sper ca intr-o formula cu Badea sau Iacob sa dea randament mai bun

Ov.Petre - 5 - mai mult a incurcat jocul decat a ajutat

Plesan - 8 - a intrat determinat, a jucat cum nu l-am mai vazut niciodata jucand; debut excelent, sper sa fie constant

Nicolita - 6.5 - nimic nou, nu stie cu mingea, dar stie cu sufletul si uneori e important si acest aspect; obisnuiti-va cu gandul ca Steaua are nevoie si de el

Zaharia - 6 - meci mai degraba sters, cred insa ca nu a avut nici pase suficient de bune

Dica - 6 - doua ocazii periculoase care puteau fi goluri; a gresit destule mingi, dar lui ii iert orice; e un jucator pe care nu-ti permiti sa nu-l tii in teren;

Lovin - 6.5 - a contat in joc, spre surprinderea mea, reusind cateva pase bunicele

Croitoru - 7 - un jucator de care avem nevoie, stie cu mingea, dar pare dezordonat in joc

Bicfalvi - 8 - a intrat direct in careul advers cu mingea la picior, m-a enervat cu o ratare (era ofsaid oricum) si a reusit supergolul ala; viitorul suna bine!

 

Orice ar spune carcotasii, jocul incepe usor, usor sa se lege. Cu un mijloc centrat in Radoi si Plesan, s-ar putea sa fim cu adevarat solizi. Problemele inca sunt pe faza de atac, dar trebuie sa revina Badea si Iacob, mai trebuie sa inscrie si Rica un gol sa-si dea drumul la joc, pe scurt nu sunt motive sa nu fim optimisti. Avem un lot complet si cred eu maximum posibil pentru Romania la momentul actual.

Prima repriza a fost in nota celorlalte meciuri, dar a doua a fost chiar OK. Si fotbalul a fost corect cu noi, nu am pierdut 2 puncte intr-un meci in care am jucat binisor (cum a pierdut Rapid in meciul cu Gloria).

Echipa incepe sa se inchege: portar se pare ca incepem sa avem, apararea e beton (ganditi-va ca astazi nici un titular din aparare nu a fost pe teren). Cu o echipa tip gen Zapata - Golanski, Goian, Ghionea, Marin - Nicolita, Radoi, Plesan, Cristocea - Badea, Dica, cred ca am face fata onorabil si anul acesta in CL. Si pentru campionat, ganditi-va la cei pe care nu i-am amintit: Neaga, Zaharia, Iacob, Bicfalvi, Rada, Ochirosii, ce sa mai, eu zic ca avem tot ce ne trebuie ca sezonul asta sa fie reusit.

 

 

2. SUPORTERI

 

Nu pot sa inteleg somnul PN si PS in seara asta. Scuza cu biletele nu o inghit. Puteau veni cu mult mai inainte sa-si ia bilet. A fost incredibil! Iesenii au dominat atmosfera de parca jucam la ei acasa. Incurajarile stelistilor au fost tardive si au venit din partea mult hulitilor "samantari" de la T1 si T2. Nu inghit nici aia cu protestul... vad numai bannere cu fundu'n sus... How gay is that (vorba lui Eric Cartman)? Incurajati echipa sau daca nu, nu va mai bateti atat cu pumnii in piept! Lumea se schimba, evoluati si voi! Odata introdusi in baza de date, va decurge mult mai usor si vanzarea biletelor. Dar nu se vine cu doua ore inainte de meci in numar foarte mare cand stiti cat de greu merge treaba la case. Ati fost zero in seara asta si v-ati pierdut dreptul la replica si o buna parte din simpatia ce v-o purtam.

 

PS: golul lui Eric a semant cu reusita lui Radoi din partida cu Apullum Alba Iulia, cand eram condusi cu 1-0 si am revenit si am batut la scor.

cornel-cluj11.08.2007 22:25
Cu national si cu Arges cand?Sutul de azi ramane doar pe hartie,tabela conteaza.

Poate nu ma crezi dar Inzaghi chiar imi place.Golul al 2-lea cu Liverpool a fost gol de varf autentic,driblig in fata portarului si sut din unghi.Dica din 100 de asemenea faze rateaza de 100 de ori.primul gol putem spune ca a fost marcat in cel ami pur stil Dica.

 

Stii ce te rog? Las-o cu disputa asta! Ca oricum nu ajuta la nimic! Numai ne pornim cu dezbateri pro si contra Dica. Ori si cel mai fanatic inamic al lui Dica nu poate sa nu recunoasca faptul ca fara el Steaua nu era acum unde este.

 

Dar daca tu vrei sa declansezi polemici gratuite, ca si gsp-ul........................................

oop11.08.2007 22:26
Cu national si cu Arges cand?Sutul de azi ramane doar pe hartie,tabela conteaza.

Cu asta ai spus totul,nu vad de ce continui pe acelasi ton...

 

PS:Cu Arges in prima etapa cu Protasov pe banca si cu National etapa urmatoare cred...As mai adauga si golul din lovitura libera cu Gorica...

 

Si daca tot spuneai tu ca Dica nu a dat gol ca Bicfalvi remember meciul Rapid - Steaua 2 - 1 cand Dica a marcat cu un sut...(ai ghicit desigur) de la 30 de metri.

COSTYNATOR11.08.2007 22:26
Urmand logica ta, Hagi a avut noroc la golul din Romania-Columbia din '94, ca deh, nici de 100 de ori daca incearca nu mai reuseste sa o dea asa. Esti pe dinafara.

Ca ala poate nu,in schimb are zeci de goluri din suturi de la distanta.Dica nu.

mikutu11.08.2007 22:29
Ca ala poate nu,in schimb are zeci de goluri din suturi de la distanta.Dica nu.

da nici nu si-a incheiat cariera, mai are timp

lupi11.08.2007 22:33
Ok, sa-mi expun si eu impresiile de la meci.

1. FOTBAL

 

In prima repriza, echipa a jucat destul de incalcit. Ovidiu Petre inca nu a reusit sa ne arate ca este fotbalist. Neaga si Badoi au dezamagit inca o data.

Schimbarile la pauza au fost inspirate. Chiar si Lovin s-a dovedit mult mai util decat Petre. A verticalizat (!) jocul, a recuperat, nu a facut chiar un joc foarte prost astazi. Croitoru s-a vazut destul de mult in joc mai ales dupa iesirea lui Badoi, cand a trecut mijlocas dreapta. Cred ca asta e postul pe care el da randament maxim. Individual, as nota astfel jucatorii:

 

Zapata - 7.5 - si-a facut perfect treaba, a avut o interventie curata cu capul, a zgariat o minge din lovitura libera a lui Sfarlea si a avut acea iesire super in fata lui Palimaru

Nesu - 6.5 - a incercat multe, i-au si iesit o parte, o evolutie OK, care vine sa infirme zvonurile negative care-l vizau si care au circulat saptamana asta

Rada - 6.5 - o evolutie sigura, cu care deja ne-a obisnuit; parca joaca la Steaua de ani buni;

Radoi - 7 - cel mai bun meci al lui Mirel in acest sezon; interventia la Palimaru nu a fost intentionata, am fost aproape si am vazut ca din cauza intertiei fazei l-a lovit

Badoi - 4.5 - nu se regaseste si nici nu da dovada ca isi doreste asta

Neaga - 4.5 - evolutie similara cu a lui Badoi; sper ca intr-o formula cu Badea sau Iacob sa dea randament mai bun

Ov.Petre - 5 - mai mult a incurcat jocul decat a ajutat

Plesan - 8 - a intrat determinat, a jucat cum nu l-am mai vazut niciodata jucand; debut excelent, sper sa fie constant

Nicolita - 6.5 - nimic nou, nu stie cu mingea, dar stie cu sufletul si uneori e important si acest aspect; obisnuiti-va cu gandul ca Steaua are nevoie si de el

Zaharia - 6 - meci mai degraba sters, cred insa ca nu a avut nici pase suficient de bune

Dica - 6 - doua ocazii periculoase care puteau fi goluri; a gresit destule mingi, dar lui ii iert orice; e un jucator pe care nu-ti permiti sa nu-l tii in teren;

Lovin - 6.5 - a contat in joc, spre surprinderea mea, reusind cateva pase bunicele

Croitoru - 7 - un jucator de care avem nevoie, stie cu mingea, dar pare dezordonat in joc

Bicfalvi - 8 - a intrat direct in careul advers cu mingea la picior, m-a enervat cu o ratare (era ofsaid oricum) si a reusit supergolul ala; viitorul suna bine!

 

Orice ar spune carcotasii, jocul incepe usor, usor sa se lege. Cu un mijloc centrat in Radoi si Plesan, s-ar putea sa fim cu adevarat solizi. Problemele inca sunt pe faza de atac, dar trebuie sa revina Badea si Iacob, mai trebuie sa inscrie si Rica un gol sa-si dea drumul la joc, pe scurt nu sunt motive sa nu fim optimisti. Avem un lot complet si cred eu maximum posibil pentru Romania la momentul actual.

Prima repriza a fost in nota celorlalte meciuri, dar a doua a fost chiar OK. Si fotbalul a fost corect cu noi, nu am pierdut 2 puncte intr-un meci in care am jucat binisor (cum a pierdut Rapid in meciul cu Gloria).

Echipa incepe sa se inchege: portar se pare ca incepem sa avem, apararea e beton (ganditi-va ca astazi nici un titular din aparare nu a fost pe teren). Cu o echipa tip gen Zapata - Golanski, Goian, Ghionea, Marin - Nicolita, Radoi, Plesan, Cristocea - Badea, Dica, cred ca am face fata onorabil si anul acesta in CL. Si pentru campionat, ganditi-va la cei pe care nu i-am amintit: Neaga, Zaharia, Iacob, Bicfalvi, Rada, Ochirosii, ce sa mai, eu zic ca avem tot ce ne trebuie ca sezonul asta sa fie reusit.

2. SUPORTERI

 

Nu pot sa inteleg somnul PN si PS in seara asta. Scuza cu biletele nu o inghit. Puteau veni cu mult mai inainte sa-si ia bilet. A fost incredibil! Iesenii au dominat atmosfera de parca jucam la ei acasa. Incurajarile stelistilor au fost tardive si au venit din partea mult hulitilor "samantari" de la T1 si T2. Nu inghit nici aia cu protestul... vad numai bannere cu fundu'n sus... How gay is that (vorba lui Eric Cartman)? Incurajati echipa sau daca nu, nu va mai bateti atat cu pumnii in piept! Lumea se schimba, evoluati si voi! Odata introdusi in baza de date, va decurge mult mai usor si vanzarea biletelor. Dar nu se vine cu doua ore inainte de meci in numar foarte mare cand stiti cat de greu merge treaba la case. Ati fost zero in seara asta si v-ati pierdut dreptul la replica si o buna parte din simpatia ce v-o purtam.

 

PS: golul lui Eric a semant cu reusita lui Radoi din partida cu Apullum Alba Iulia, cand eram condusi cu 1-0 si am revenit si am batut la scor.

foarte bine punctat...Sunt de acord cu tine 100%!!!esti un baiat foarte inteligent...respect

vanfootball11.08.2007 22:33
Tactica lu' Hagi .. cam falimentara, trebuie sa le gaseasca si lu' Dica si lu' Neaga loc in schemele lui tactice unde se pot si adapta si sa dea si randament .

 

Eu zic ca pe finalul meciului, i-a gasit loc lui Neaga...Pe banca. Si chiar se pliaza mai bine pe acel post.

Roxana_2311.08.2007 22:33
Ca ala poate nu,in schimb are zeci de goluri din suturi de la distanta.Dica nu.

 

 

Ce ar fi facut Steaua fara Dica in UCL ?

 

*Vanfootball trebuie sa recunosc ca eu am o oarecare slabiciune pentru Neaga ( a fost jucatorul meu preferat ) . Refuz sa cred ca nu mai e jucatorul care a fost .. sper doar sa fie o etapa pe care o va depasi, sper sa redevina acel Neaga pe care toata lumea il iubea !

mikutu11.08.2007 22:34
Eu zic ca pe finalul meciului, i-a gasit loc lui Neaga...Pe banca. Si chiar se pliaza mai bine pe acel post.

nu inteleg de ce dai in Neaga!

korynna11.08.2007 22:36

@ fedora

Nu poti acuza peluzele de nimic!Nimanui nu i-a placut atmosfera din seara asta si in niciun caz nu s-a venit cu gandul sa stea degeaba pe scaune.Dar din moment ce biletele de la sud au fost puse in vanzare abia azi si sistemul functioneaza de minune sute de oameni au ramas pe afara.Astfel s-a luat hotararea unui mic protest pentru a fi solidari cu fratii nostri care au ramas pe afara.

fedora11.08.2007 22:37
@ fedora

Nu poti acuza peluzele de nimic!Nimanui nu i-a placut atmosfera din seara asta si in niciun caz nu s-a venit cu gandul sa stea degeaba pe scaune.Dar din moment ce biletele de la sud au fost puse in vanzare abia azi si sistemul functioneaza de minune sute de oameni au ramas pe afara.Astfel s-a luat hotararea unui mic protest pentru a fi solidari cu fratii nostri care au ramas pe afara.

Dar solidari cu fotbalistii cand o sa fiti?

Dati-mi si mie un bip cand aveti de gand.

Pana atunci o sa incerc sa starnesc "samantarii".

 

Sunteti toti o ceata de mici protestatari, mici revolutionari...

O revolutie ar fi sa cantati totusi un meci intreg.

Credeam ca v-ati revenit cu Zaglebie, m-am inselat.

La ce anume protestati? La indolenta voastra?

Toate cer sacrificii si unul din ele poate fi venitul o data-n plus la stadion pentru bilet.

Normal ca ati ramas pe afara, trebuia sa veniti de la 10 dimineata daca vroiati sa intrati toti. Get used to it... evoluati sau gura mica. Pana mai acum doar gura era de voi... acum nici aia.

 

Nu vreau sa va supar, doar sa va deschid ochii. Iar in ochii unui ne-ultras si in acelasi timp ne-samantar, protestele voastre sunt zero atata timp cat de fiecare data puneti interesele voastre inaintea sustinerii echipei.

dica_e_genial11.08.2007 22:38
Cu national si cu Arges cand?Sutul de azi ramane doar pe hartie,tabela conteaza.

Poate nu ma crezi dar Inzaghi chiar imi place.Golul al 2-lea cu Liverpool a fost gol de varf autentic,driblig in fata portarului si sut din unghi.Dica din 100 de asemenea faze rateaza de 100 de ori.primul gol putem spune ca a fost marcat in cel ami pur stil Dica.

Bai dinamovistule pleaca de pe site-ul asta. Altfel nu pot sa inteleg cum poti sa zici asemenea tampenii.

vanfootball11.08.2007 22:40
nu inteleg de ce dai in Neaga!

 

 

Nu dau in Neaga, chiar il respect. Dar nu joaca nimic de cand a venit, mi se pare normal sa nu mai fie titular. Si Piturca isi tinea copilul pe banca, chiar daca il iubea.

mikutu11.08.2007 22:41
Nu dau in Neaga, chiar il respect. Dar nu joaca nimic de cand a venit, mi se pare normal sa nu mai fie titular. Si Piturca isi tinea copilul pe banca, chiar daca il iubea.

nu mi se pare normal sa tii pe banca un om de gol daca nu inscrie 4 meciuri.miza ar fi sa-l ambitionezi dar rezultatul poate fi dezastruos. de Banel ce sa mai zicem atunci?

audiopixel11.08.2007 22:42
Ok, sa-mi expun si eu impresiile de la meci.

2. SUPORTERI

 

Nu pot sa inteleg somnul PN si PS in seara asta. Scuza cu biletele nu o inghit. Puteau veni cu mult mai inainte sa-si ia bilet. A fost incredibil! Iesenii au dominat atmosfera de parca jucam la ei acasa. Incurajarile stelistilor au fost tardive si au venit din partea mult hulitilor "samantari" de la T1 si T2. Nu inghit nici aia cu protestul... vad numai bannere cu fundu'n sus... How gay is that (vorba lui Eric Cartman)? Incurajati echipa sau daca nu, nu va mai bateti atat cu pumnii in piept! Lumea se schimba, evoluati si voi!

 

Apropo de somnul din PS:din cate am inteles baietii n-au fost lasati sa intre in stadion cu steagurile(!!!???).Cativa dintre ei care reusisera totusi sa intre au hotarat sa plece in grup acasa.

Eu mi-am cumparat un breloc cu Steaua de la magazinul oficial pe care mi l-am atasat la chei:BGS-istii m-au pus sa-l scot ca altfel nu intru in stadion.Si tot la intrarea in PS am surprins un "dialog:BGS-istu' zice ceva de genul "Bah!Dati-va bah inapoi!".Unul dintre cei aflati la coada replica "ai vrut de fapt sa zici va rog",la care BGS-istu' ingana :"va rog e pentru oameni civilizati,nu pentru d-astia de fac scandal pe stadion".

Cam asta a fost peisajul prin PS,concluziile despre suporteri te las pe tine sa le tragi...

mikutu11.08.2007 22:43
nu mi se pare normal sa tii pe banca un om de gol daca nu inscrie 4 meciuri.miza ar fi sa-l ambitionezi dar rezultatul poate fi dezastruos. de Banel ce sa mai zicem atunci?

Piturca stia ce poama are fii sigur. zicea mersi ca ia niste bani de la club!!!

danimarcu11.08.2007 22:44
Nu dau in Neaga, chiar il respect. Dar nu joaca nimic de cand a venit, mi se pare normal sa nu mai fie titular. Si Piturca isi tinea copilul pe banca, chiar daca il iubea.

 

Neaga are potential,sunt convins ca isi va reveni.Nu e ca in cazul Gigel Coman,de exemplu,unde se stie ca nu poate mai mult.

Dar sunt de acord cu tine ca i-ar prinde bine sa stea un pic pe banca.Sa joace doar cine este in forma cea mai buna!

fedora11.08.2007 22:47

@audiopixel: Sincer mi s-a acrit de la atatea argumente, scuze, fie ele indreptatite. Steaua e Steaua si trebuie sustinuta, indiferent cum ti se adreseaza o gorila. Sunt convins ca jucatorii nu stiu fazele astea. Tot ce conteaza pentru ei este ceea ce azi a lipsit cu desavarsire. Scuze putem gasi. Sustinerea e mai greu de facut. Eu nu vin la stadion sa fiu respectat de BGS. NU astept asta si NU cer asta. Cer sa pot vedea si sustine echipa mea.

danimarcu11.08.2007 22:49
@audiopixel: Sincer mi s-a acrit de la atatea argumente, scuze, fie ele indreptatite. Steaua e Steaua si trebuie sustinuta, indiferent cum ti se adreseaza o gorila. Sunt convins ca jucatorii nu stiu fazele astea. Tot ce conteaza pentru ei este ceea ce azi a lipsit cu desavarsire. Scuze putem gasi. Sustinerea e mai greu de facut. Eu nu vin la stadion sa fiu respectat de BGS. NU astept asta si NU cer asta. Cer sa pot vedea si sustine echipa mea.

De acord cu tine.Totusi, ca sa fim corecti pana la capat,e trist ca exista jucatori dupa care trebuie sa fuga Hagi juma' de teren ca sa-i convinga sa salute suporterii...

korynna11.08.2007 22:50

@ fedora

Solidari cu fotbalistii o sa fim mereu,dar noi cand o sa fim respectati?Cum e posibil ca atatia oameni sa aiba de suferit din cauza unui sistem infect?Evoluati sau gura mica?Ce mentalitate e asta?Ma plateste cineva sa incurajez echipa?O fac pentru ca asa simt eu,nu pentru ca imi zice unul sau altul...Si nu e vorba de mine,preferam sa raman eu pe afara,dar sa intre galeria,ca pana la urma ei sunt importanti.Se pare ca nu va convine fara huligani.Macar noi sa fim uniti daca tot isi bate joc conducerea de noi.Nu stiu cat ti-ar fi convenit tie sa ramai aiurea pe afara doar pentru ca merge greu la biletele puse in vanzare azi.De ce nu ai venit tu sa dai tonul?Cum se face ca nimeni de acolo n-a zis nimic si toata lumea a acceptat sa stea jos numai aici va plangeti ca nu a cantat galeria.Am facut si eu o data greseala asta,dar acum regret pentru ca eu nu reprezint nimic pe langa oamenii aia care dau totul pentru echipa asta si sunt mereu alaturi de ea,iar daca ei iau o decizie o respect.Ajungem la o singura concluzie:Fotbalul fara ei nu are culoare.

«1111213141518»