FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Poli Iasi 1 - 0

«191011121318»
axl2311.08.2007 21:35
Nu-mi pasa daca nu ma credeti!

Eu zic sa pui o poza cu carnetul de note. Sau cu coronita de la sfarsit de an.

vanfootball11.08.2007 21:35
Raspunde la intrebare frumos si concret.Nici nu merita sa-ti raspund pentru ca eu nu vorbesc cu animale,pur si simplu nu le poti face sa inteleaga.Dar am sa o fac si extind discutia la toate cele 5 meciuri oficiale.A jucat extraordinar Dica sau a fost remarcat cu ceva in restul meciurilor?

 

 

Puncte forte: pasa, controlul balonului, plasament, protejarea mingii, sut, simtul golului;

Puncte slabe: lipsa vitezei.

 

Dica e indispensabil Stelei in acest moment. Numarul mare de meciuri castigate prin executiile lui geniale spun totul.

 

PS: Nu-mi place Dica, nu e tipul meu de jucator, dar are calitati pe care nu le pot contesta.

COSTYNATOR11.08.2007 21:35
Fara Dica am fi terminat anul trecut pe 4 in grupele Ligii, cu 0 puncte acumulate, si in campionat ne-am fi "batut" petru locul 8, tinand cont ca in turul campionatului el tinea echipa pe linia de plutire. Nu e Ronaldinho, asa e, nici eu nu sunt fan Dica, dar e cel putin scarbos sa arunci cu noroi in el.

Nu contest ca are meritele lui la goluri:plasament si noroc,dar sa nu uitam ca de multe ori intreaga echipa este sacrificata numai pentru el.

Nu vad cu am aruncat cu noroi in el.Doar faptul ca nu-mi place,inseamana ca am aruncat cu noroi in el?

Imi mentin parere ca nu va face fata afara si ca un exemplu in privinta asta este si Bostina(al carui contestatar am fost tot timpul cat a fost la Steaua) pentru care nu prea se inghesuie nimeni sa faca oferte,desi pretul de 200.000 Euro ar trebui sa fie chilipir.Afara conteaza sa faci de toate in fotbal sa alergi,sa centrezi,sa driblezi,sa deposedezi,sa apari la finalizare,sa faci presing,c-am asta fac toti fotbalistii de la mijloc in sus.Si ce face Bostina din toate astea?Doar centreaza imediat ce primeste mingea,iar procentajul de pase ajunse efectic la coechipieri este foate mic,pentru ca o centrare reusita este cea care ajunge la coechipier si nu acea centrare care apucat sa plece din gheata fotbalistului fara sa mai conteze destinatia.

Miaus11.08.2007 21:37
Da ,am zece si la informatica.As vrea sa-mi vedeti carnetul ca sa nu ma mai intrebati.Ca sa stiti am zece pe linie.Nu-mi pasa daca nu ma credeti!

 

Ce frumoasa e viata la 14 ani nu?

 

Hai baieti lasati fata in pace ca si ea e stelista pana la urma.Pasiunea pentru culori poate lua cele mai nebanuite forme.

 

Unii il aplauda pe Jiji,altii intra sa dea in portarul advers,altii scriu posturi in caps pe forum.

 

P.S.Cu 10 pe linie nu pot decat sa ma bucur pentru Romania.Viitorul e asigurat!

axl2311.08.2007 21:40
Lui Dica i se traseaza sarcini tactice gresite.Am mai spus asta si acum 2 meciuri si la ultimul meci.Dica nu e omul care sa alerge tot meciul si mai mult sa vina la recuperari si din astea.El sta frumos la mijlocul terenului si scoate pase din joben si goluri din glezna.Daca il faci salahor o sa ai surpriza ca rateaza pase, nu mai poate de prin min 70 si chestii din astea.

Aici ai dreptate, prin minutul 70 Dica era imbuibat cu acid lactic, nu mai putea sa controleze nicio minge. Mi-a adus aminte de Paraschiv, stim noi cand.

lupi11.08.2007 21:42

nu ii neaparat sa gandeasca la fel....da sunt unele pareri total opuse...

yo_stelista nr111.08.2007 21:44

Nu am poza cu carnetul de note,dar cand voi avea am Dar pana la urma cati dintre voi sunteti suporteri adevarati?

P.S:am 15 ani

COSTYNATOR11.08.2007 21:44
Puncte forte: pasa, controlul balonului, plasament, protejarea mingii, sut, simtul golului;

Puncte slabe: lipsa vitezei.

 

Dica e indispensabil Stelei in acest moment. Numarul mare de meciuri castigate prin executiile lui geniale spun totul.

 

PS: Nu-mi place Dica, nu e tipul meu de jucator, dar are calitati pe care nu le pot contesta.

Controlul balonului nu prea se vede,pentru ca nu imi vin in minte actiuni de patrundere spre poarta adversa.

Protejarea mingii o face bine,mai ales ca este expert la jocul cu spatele la poarta.

Pasa- un capitolacceptabil avand in vedere ca paseaza si catre inainte,spre deosebire de Lovin care le da numia inapoi.Dar cate pase decisive are Dica?Nu-mi aduc aminte sa fie in vreun top de pasator decisiv.

Simtul golului-aici este meritul lui intradevar si este in mare legatura cu plasamentul.

Sut -iarasi revin cu obsedanta intrebare cate actiuni de patrundere cu finalizare prin sut are?

Poate va pleca afara odata si vom mai discuta despre fotbalistul Dica.

pentru mine este un nou caz Claudiu Raducanu despre care stim foarte bine ce rezultate exceptionale a avut afara.

Brigante11.08.2007 21:46
Da ,am zece si la informatica.As vrea sa-mi vedeti carnetul ca sa nu ma mai intrebati.Ca sa stiti am zece pe linie.Nu-mi pasa daca nu ma credeti!

 

 

 

asl pls

Miaus11.08.2007 21:47
Puncte forte: pasa, controlul balonului, plasament, protejarea mingii, sut, simtul golului;

Puncte slabe: lipsa vitezei.

 

Dica e indispensabil Stelei in acest moment. Numarul mare de meciuri castigate prin executiile lui geniale spun totul.

 

PS: Nu-mi place Dica, nu e tipul meu de jucator, dar are calitati pe care nu le pot contesta.

 

Referitor la unde am fi fara Dica raspunsul e simplu pe locurile 7-10 cu 4 puncte din 3 meciuri.Se pare ca ati cam uitat cum a fost fara Dica in returul trecut.

 

As adauga la puncte forte:clarviziune in joc si creEr ceea ce de ex.Croitoru nu are.

 

Apropo ca mi-am aminti, sa consider gestul lui Plesan de a ii da un inceput de pumn in plex lui Silvasan la 0-0 cu galben o intamplare, o dorinta iesita din comun de a se face remarcat sau O PROSTIE?

 

Sper sa scapam de asemenea manifestari si de cartonase inutile.

 

P.S.La Radoi se impunea cartonasul rosu lejer pentru schema aia de K1.Cred ca Bonyanski si Sammy Schields dardaie de frica atunci cand vad meciurile Stelei.

COSTYNATOR11.08.2007 21:47
In afara de faptul ca datorita lui suntem pe primul loc, spune-mi cam ce ai mai vrea ca argument???

Si nu uita ca si omul este un animal :)

Pai eu din cate stiu o echipa are 11 jucatori si nu numia datorita lui suntem pe primul loc.Dupa meciul de azi putem spune ca datorita Lui Eric Bicfalvi suntem pe primul loc :)

zamainmenu11.08.2007 21:49
eu nu vreau sa critic jucatori pentru cum joaca , ca putem sa-i intelegem cu meci la trei zile dar pe mine m-a suparat altceva. Vinerea trecuta sa intamplat sa fiu pe la Mamaia in fata la hotelu lui Hagi cand a plecat echipa la meciul cu Faru si am ramas total dezamagit de felul cum sau purtat jucatorii cu suporterii care eram acolo in fata. Nici macar nu au salutat , aveau niste figuri in cap de parca ar fi scris pe tricoul lor Beckam , urat foarte urat , exceptie facand Radoi , parca am fi fost niste cersetori sau asa ceva le cam lipsesc cei 7 ani de acasa si au uitat de unde au pornit.

Englezii joaca din trei in trei zile tot anul, inclusiv pe 1 ianuarie. Ai nostri abia isi revin dupa revelionul de pomina cand ragaie in fotoliu de la porcul halit. Si banui ca se simt la fel de importanti precum atunci cand trebuie sa dea un interviu. Asta e, li s-a urcat la cap, iar cand nu ai un IQ deosebit, asa se intampla. Prostul e si fudul mai ales atunci cand se simte in centrul atentiei. Nimic nou sub soarele dambovitean.

endorama11.08.2007 21:51

mai, mie nu mi-a placut faza aia cu Hagi de dupa golul nostru.. ce sens avea sa mearga la Popa sa se certe cu el si apoi sa intre pe teren la Silvasan? nici nu am mai vazut asa ceva niciodata intr-un meci de fotbal

 

e adevarat ca lamentarile iesenilor erau penibile atata vreme cat ei au avut mingea mai intai si nu au aruncat-o afara, dar parca totusi nu sta bine sa ai reactii de genul asta... daca Hagi continua pe linia asta, va incepe sa-si piarda treptat treptat din aura asta de zeu pe care si-a construit-o ca jucator

Brigante11.08.2007 21:52

Discutia asta despre fotbalistul Dica imi aduce aminte de discutia despre fotbalistul Danciulescu. Sper sa nu traiesc sa-l vad si pe Dica imbracat in alb-rosu si marcand in Ghencea...

axl2311.08.2007 21:52

Hai ca mai stau sa vad ce zice si I.N.Money si ma duc sa ma culc ca maine am program de bere cu Wally.

mikutu11.08.2007 21:52
Referitor la unde am fi fara Dica raspunsul e simplu pe locurile 7-10 cu 4 puncte din 3 meciuri.Se pare ca ati cam uitat cum a fost fara Dica in returul trecut.

 

As adauga la puncte forte:clarviziune in joc si creEr ceea ce de ex.Croitoru nu are.

 

Apropo ca mi-am aminti, sa consider gestul lui Plesan de a ii da un inceput de pumn in plex lui Silvasan la 0-0 cu galben o intamplare, o dorinta iesita din comun de a se face remarcat sau O PROSTIE?

 

Sper sa scapam de asemenea manifestari si de cartonase inutile.

 

P.S.La Radoi se impunea cartonasul rosu lejer pentru schema aia de K1.Cred ca Bonyanski si Sammy Schields dardaie de frica atunci cand vad meciurile Stelei.

esti cam rau nu crezi? pe langa alti cu aceeasi parere,bineinteles. Radoi are un stil mai atletic , nu neg , dar pana la urma nu prea a avut nimic ieseanul decat o cadere frumoasa...nu? si un somoiog de vata pus la plesneala la nas...treziti-va oameni buni...vorbim de Steaua,de CAPITANUL ei, si de fostul,actualul si viitorul Hagi. deci..putin mai mult respect.si sa nu fim mai catolici decat papa ca nu ne filmeaza nimeni!!!

lupi11.08.2007 21:52
Englezii joaca din trei in trei zile tot anul, inclusiv pe 1 ianuarie. Ai nostri abia isi revin dupa revelionul de pomina cand ragaie in fotoliu de la porcul halit. Si banui ca se simt la fel de importanti precum atunci cand trebuie sa dea un interviu. Asta e, li s-a urcat la cap, iar cand nu ai un IQ deosebit, asa se intampla. Prostul e si fudul mai ales atunci cand se simte in centrul atentiei. Nimic nou sub soarele dambovitean.

"Ai nostri abia isi revin dupa revelionul de pomina cand ragaie in fotoliu de la porcul halit. " tare frate:))

fedora11.08.2007 21:53
Ca sa va ajut un pic la numaratoare scadeti din totalul golurilor pe cele marcate din 11m si cele la care mingea se loveste de el.

Nu meriti sa te bucuri de nici un gol al lui Dica.

Esti penibil.

Absolut penibil.

Golurile din Liga de anul trecut la ce categorie au intrat?

Daca nu iti place Dica inseamna ca nu tii cu Steaua.

Pentru ca Steaua a insemna Dica in ultimii ani.

Miaus11.08.2007 21:53
Pai eu din cate stiu o echipa are 11 jucatori si nu numia datorita lui suntem pe primul loc.Dupa meciul de azi putem spune ca datorita Lui Eric Bicfalvi suntem pe primul loc :)

 

Conform acestei logici de fier in care toata lumea e la fel in echipa SOCIALISTA a Stelei multilateral dezvoltata, Dica si Lovin (exemplu ales PUR INTAMPLATOR) au acelasi merit in faptul ca suntem pe locul I.

 

Suntem pe locul I in SPECIAL DATORITA LUI Dica, si apoi a echipei.Ca salahori si executanti putem sa fim toti, oameni destepti mai putini dintre noi, iar la capitolul genii aria de selectie e foarte restransa.

 

In momentul de fata noi avem multi din prima categorie, Dica din a doua si zero din a treia.

cornel-cluj11.08.2007 21:54
Ai auzit vreodata ca o masa asa de mare de oameni sa gandeasca la fel ?

Nu mai avea pretentia asta, risti sa cazi in derizoriu.

Invincibilitatea unei echipe de fotbal nu tine de suporteri.

Pur si simplu nu exista.

 

Nu ma refeream la invincibilitatea de pe teren (doar nu-s batut in cap sa cred asa ceva!). Ma refeream la spirit, la ideea ca nu abdicam azi de la ceea ce sustineam ieri, ca nu scuipam azi unde-am lins ieri (si invers). Nu cred ca suporterii lui Liverpool azi il aclama pe Gerard si etapa urmatoare il fac pulbere (sau "petarda"), nu cred ca azi canta echipei "You'll never walk alone" si maine ii striga "Go away, team of s..t" pentru ca au pierdut un meci sau au facut un meci mai slab. Despre asta era vorba. SI DA, cred ca o masa mare de oameni poate gandi la fel: DECEMBRIE 1989 iti spune ceva?

yo_stelista nr111.08.2007 21:55

Adica voi sunteti suporterii Stelei?Pacat,mai bine nu ar avea.Cand ii este greu nimeni nu mai este alaturi de echipa si toti o vorbesc de rau. Acum se vad adevaratii suporteri!

Khalid11.08.2007 21:55
Dica joaca la fel de slab de multa vreme.

Cateodata insa se intampla sa inscrie, si lumea uita...

Dar bulanul nu tine la nesfarsit.

E lent, e previzibil si cateodata puturos cat cuprinde.

Faze de cascadorii rasului face aproape in fiecare meci.

Dar ma rog, lumea il apreciaza...

Eu nu.

 

 

Dica e Dica. Joaca slab, bine, excelent nu conteaza, pentru ca ne-a scos din r^hat de multe ori. Unde mai erau astea 5 victorii consecutive daca nu dadea o dubla cu Ceahlaul si golul cu Farul in deplasare?

De ce nu criticati jucatori ca Lovin? Hagi l-a bagat in teren in repriza secunda, imediat brazilianul Lovin a dat o pasa cu exteriorul de a pus echipa adversa pe contraatac in situatie de 3 contra 2.

 

P.S: Eu sunt increzator in Hagi si sper ca va face o Stea mai ofensiva. Acest 4-3-2-1 folosit in seara asta "suna" foarte bine.

vanfootball11.08.2007 21:57
Controlul balonului nu prea se vede,pentru ca nu imi vin in minte actiuni de patrundere spre poarta adversa.

Protejarea mingii o face bine,mai ales ca este expert la jocul cu spatele la poarta.

Pasa- un capitolacceptabil avand in vedere ca paseaza si catre inainte,spre deosebire de Lovin care le da numia inapoi.Dar cate pase decisive are Dica?Nu-mi aduc aminte sa fie in vreun top de pasator decisiv.

Simtul golului-aici este meritul lui intradevar si este in mare legatura cu plasamentul.

Sut -iarasi revin cu obsedanta intrebare cate actiuni de patrundere cu finalizare prin sut are?

Poate va pleca afara odata si vom mai discuta despre fotbalistul Dica.

pentru mine este un nou caz Claudiu Raducanu despre care stim foarte bine ce rezultate exceptionale a avut afara.

 

Daca il compari cu Raducanu, chiar nu mai are rost sa discutam. :))

Face foarte bine lucrurile de care ti-am spus si astefel compenseaza lipsa vitezei si a acelor patrunderi, care necesita si ele viteza si dribling (am uitat sa pun la puncte slabe si lipsa driblingului).

Pase perfecte a dat destule, Badea si Iacob au beneficiat de pase printre fundasii adversi de multe ori (ca de multe ori au ratat, nu e vina lui Dica). Cu Zaharia si Neaga nu se intelege la fel de bine...inca.

 

Dica nu poate juca la AC Milan, Chelsea sau Real Madrid, dar cati jucatori de la Steaua pot juca acolo?!

oop11.08.2007 21:59
De aceeasi parere sunt si eu.Nu-mi place Dica nici sa ma tai cu lama.Iar zvonurile astea cu plecatul afara cred ca sunt inventii,iar daca pleaca nu o sa faca multi purici afara pentru ca acolo chiar se alearga si nu o sa mai mearga tactica aplicata de la el la Steaua si anume cea folosita si in curtea scolii numita in termen popular LA POMANA.

Si acum o intrebare pentru cei care vor sari in apararea lui:cate goluri are marcate din actiune(gen golul de azi al lui Bicfalv,in care sa plece cu mingea la picior si sa finalizeze cu sut,pentru ca asta presupune rolul de varf retras pe care joaca el)?

Ca sa va ajut un pic la numaratoare scadeti din totalul golurilor pe cele marcate din 11m si cele la care mingea se loveste de el.

 

daca ai ajuns sa il contesti pe Dica esti chiar nesimtit...stiu un retur intreg de campionat in care bateam numai din golurile lui Dica,stiu meciuri de UCL in care Dica s-a ridicat deasupra tuturor...

La cate a facut el pentru Steaua ma mir ca se gasesc unii sa il denigreze...bravo!

vanfootball11.08.2007 22:02
Hai ca mai stau sa vad ce zice si I.N.Money si ma duc sa ma culc ca maine am program de bere cu Wally.

 

 

Se pare ca mai ai de asteptat. :)) Hai I.N.Money, grabeste-te, ca omu' vrea sa doarma!

«191011121318»