FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Poli Iasi 1 - 0

«18910111218»
VrCristian11.08.2007 21:20

Steaua E ECHIPA NOASTRA,A STELISTILOR CEA CARE NEA ADUS MULTE BUCURII. CAND NEA FACUT FERICITI TOTI AM SPUS ca E CEA MAI BUNA,CEA MAI TARE. ACUM SUPORTERII ''ADEVARATI'' DE CE JIGNESC ANTRENORUL, JUCATORUL,CONDUCEREA? DE CE? Steaua E ACEEASI DINTOTDEAUNA NUMAI ca ARE NOI VENITI care TREBUIE SA SE OBISNUIASCA. Dica DE CATE ORI NEA SALVAT? ATUNCI ERA CEL MAI BUN. ACUMA NU MAI E? ESTE SI VA FI NUMAI ca E PUTIN OBOSIT DAR O SASI REVINA NU E USOR SA FII FOTBALIST.Radoi E CEL MAI BUN CAPITAN. EU CRED ca NICI NOAPTEA NU ARE SOMN. VOI ATI VAZUT CE CEARCANE ARE? CE SA MAI SPUNEM DA Nicolita care FUGE ATATA. ACUM TOTI NU MAI SUNT BUNI? BA SUNT! TOTI STELISTII TREBUIE SA AIBA RABDARE SAI SPRIJINE. CAND VOR IN FORMA SI VOI FI DIN NOU CEI MAI BUNI ATUNCI CE VETI SPUNE? ca SUNT CEI MAI TARIB FARA SASI AMINTEASCA ca O DATA IAU VORBIT DE RAU.AIA NU SUNT SUPORTERI. NOI STELISTII TREBUIE SA FIE APROAPE SAI SPRIJINE NICIODATA SA NUI VORBEASCA DE RAU. TOTI VOR BINELE Stelei SI SE MANDRESC CU EA NUMAI ATUNCI CAND MERGE BN DAK NU PA ,SAI INJURAM SI ALTELE. EU NUSH CATI DINTRE VOI SUNT SUPORTERI ADEVARATI, CRED ca FOARTE PUTINI CEILALTI SUNT NISTE PREFACUTI

EU II FELICIT PE TOTI JUCATORII,TOTI AU FOST BUNI!1!!!!!!!!!!!!!!!

Forza Steaua! Forza Hagi!!! Forza Becali!! Forza Adi!!!!!!!! forzateaua

 

Exceptand dezarcodurile de rigoare, MA DECLAR 100% DE ACORD cu stelista no1!!

 

Prea multe critici si neincredere la adresa unei echipe pe care PRETINDETI ca o sustineti NECONDITIONAT ! Prea multe vorbe de ocara la adresa unor jucatori care ne-au adus atatea bucurii de-a lungul timpului !

 

Exemplul perfect e Dica, care nu mai tarziu de primele 2 etape era proclamat salvatorul si omul de gol al Stelei. A prins un meci mai putin inspirat azi si deja stergeti pe jos cu el ?? Avem 5 victorii consecutive si totusi Hagi e tarat prin noroi mai rau ca niciodata. Unde e increderea care acest om ar fi trebuit sa o primeasca NECONDITIONAT pentru ce a realizat pentru Steaua de-a lungul timpului ? Steaua a jucat f bine azi, a ataca in permanenta poarta adversa, incercand sa verticalizeze mereu si sa incheie fiecare atac cu sut sau centrare in fara portii. Voi, marii specialisti in fotbal, uitati ca 90% din echipele care vin in Ghencea se baga cu fundu in poarta, rareori trimitand mai mult de 2-3 jucatori in atac. Deasemeni uitati ca momentan inca jucam atat cu un atac improvizat format din Zaharia si/sau Neaga, cat si cu o aparare carpita Rada/Radoi. Mai notati si ca au venit 14 jucatori noi la echipa iar Hagi nu a avut decat 2 sapt. de pregatire inainte de debutul competitiilor interne si internationale. Incercati sa fiti mai rationali si sa aveti o privire de ansamblu, in fotbal nu bati din palme si in secunda 2 incepi sa joci numai toca si sa dai 3 goluri pe meci doar pentru ca te numesti Steaua. PRIMORDIAL in acest moment este accederea in grupele CL, INDIFERENT de mijloacele prin care aceasta se obtine! Deasemenea VITAL este un parcurs constant bun in campionat, INDIFERENT de prestatiile prin care acesta se obtine, pentru a nu ne trezi iar dupa tur cu 15 pct in spatele "adversarilor" in cursa pentru locul 2. Pana in acest moment, ambele obiective sunt bifate, asadar VA CER, pana vine toca si pledoaiada de goluri, SUSTINETI Steaua NECONDITIONAT !!

 

fular-campioniifularsteaua2 steagsimplu

leynad7211.08.2007 21:20

@Miaus

"Va las pe voi sa ghiciti cine era pustiulica (viitorul Balon de Aur probabil)"

 

Elton ! :)))

Brigante11.08.2007 21:21
De aceeasi parere sunt si eu.Nu-mi place Dica nici sa ma tai cu lama.Iar zvonurile astea cu plecatul afara cred ca sunt inventii,iar daca pleaca nu o sa faca multi purici afara pentru ca acolo chiar se alearga si nu o sa mai mearga tactica aplicata de la el la Steaua si anume cea folosita si in curtea scolii numita in termen popular LA POMANA.

Si acum o intrebare pentru cei care vor sari in apararea lui:cate goluri are marcate din actiune(gen golul de azi al lui Bicfalv,in care sa plece cu mingea la picior si sa finalizeze cu sut,pentru ca asta presupune rolul de varf retras pe care joaca el)?

Ca sa va ajut un pic la numaratoare scadeti din totalul golurilor pe cele marcate din 11m si cele la care mingea se loveste de el.

 

 

Fara Dica am fi terminat anul trecut pe 4 in grupele Ligii, cu 0 puncte acumulate, si in campionat ne-am fi "batut" petru locul 8, tinand cont ca in turul campionatului el tinea echipa pe linia de plutire. Nu e Ronaldinho, asa e, nici eu nu sunt fan Dica, dar e cel putin scarbos sa arunci cu noroi in el.

axl2311.08.2007 21:21

@mikutu

Poate omul era incognito si nu vreau sa-l desconspir.

danimarcu11.08.2007 21:21
Cred ca doar tu sti ce ai vrut sa intrebi

 

Am vrut sa-ti spun ca daca ii spui unui tigan ca-i tigan nu are de ce sa te dea in judecata...

Ia numeste-l tu pe un tigan ROMM ,sa vezi daca stie ce-i aia...

SuperSteaua11.08.2007 21:21
Exceptand dezarcodurile de rigoare, MA DECLAR 100% DE ACORD cu stelista no1!!

 

Prea multe critici si neincredere la adresa unei echipe pe care PRETINDETI ca o sustineti NECONDITIONAT ! Prea multe vorbe de ocara la adresa unor jucatori care ne-au adus atatea bucurii de-a lungul timpului !

 

Exemplul perfect e Dica, care nu mai tarziu de primele 2 etape era proclamat salvatorul si omul de gol al Stelei. A prins un meci mai putin inspirat azi si deja stergeti pe jos cu el ?? Avem 5 victorii consecutive si totusi Hagi e tarat prin noroi mai rau ca niciodata. Unde e increderea care acest om ar fi trebuit sa o primeasca NECONDITIONAT pentru ce a realizat pentru Steaua de-a lungul timpului ? Steaua a jucat f bine azi, a ataca in permanenta poarta adversa, incercand sa verticalizeze mereu si sa incheie fiecare atac cu sut sau centrare in fara portii. Voi, marii specialisti in fotbal, uitati ca 90% din echipele care vin in Ghencea se baga cu fundu in poarta, rareori trimitand mai mult de 2-3 jucatori in atac. Deasemeni uitati ca momentan inca jucam atat cu un atac improvizat format din Zaharia si/sau Neaga, cat si cu o aparare carpita Rada/Radoi. Mai notati si ca au venit 14 jucatori noi la echipa iar Hagi nu a avut decat 2 sapt. de pregatire inainte de debutul competitiilor interne si internationale. Incercati sa fiti mai rationali si sa aveti o privire de ansamblu, in fotbal nu bati din palme si in secunda 2 incepi sa joci numai toca si sa dai 3 goluri pe meci doar pentru ca te numesti Steaua. PRIMORDIAL in acest moment este accederea in grupele CL, INDIFERENT de mijloacele prin care aceasta se obtine! Deasemenea VITAL este un parcurs constant bun in campionat, INDIFERENT de prestatiile prin care acesta se obtine, pentru a nu ne trezi iar dupa tur cu 15 pct in spatele "adversarilor" in cursa pentru locul 2. Pana in acest moment, ambele obiective sunt bifate, asadar VA CER, pana vine toca si pledoaiada de goluri, SUSTINETI Steaua NECONDITIONAT !!

 

fular-campioniifularsteaua2 steagsimplu

 

 

B R A V O !

cornel-cluj11.08.2007 21:21
@Cornel-Cluj

"Un singur meci face si Dica mai slab, si gata!"

 

Din pacate a facut destul de multe meciuri slabe, chiar si atunci cand a inscris...

Subscriu la ideea ca nu va face fata afara.

E prea lent.

Si cateodata extrem de comic in executii.

 

eu ma refeream la sezonul asta, in care el a fost omul numarul 1 de gol. Nu a dat un gol in meciul asta, gata!, Dica e praf, lent, cu gandul aiurea si alte afirmatii de genul asta. Uitam prea repede si cred ca ne trebuie lecitina....

mikutu11.08.2007 21:22
@mikutu

Poate omul era incognito si nu vreau sa-l desconspir.

si-a schimbat si nick-ul si stilul?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ca n-am vazut nici un pomelnic !!!!!!

yo_stelista nr111.08.2007 21:23

SA STITI CA AM NOTA 10 LA LIMBA ROMANA,NUMAI ca AM SCRIS FOARTE REPEDE.DAR CE , NU E ADEVARAT CE AM SCRIS? PUTETI SA RADETI CAT PUTETI PENTRU CA NU MA INTERESEAZA. ASTA CRED SI NU NUMAI CA EU CRED CI E ADEVARAT!CEI CARE S-AU SIMTIT AU CONTAATACAT.SI VETI VEDEA CA AM DREPTATE!

dr.adrian911.08.2007 21:23
Am vrut sa-ti spun ca daca ii spui unui tigan ca-i tigan nu are de ce sa te dea in judecata...

Ia numeste-l tu pe un tigan ROMM ,sa vezi daca stie ce-i aia...

 

la ce dracu tot ii raspunzi lu bou asta

leynad7211.08.2007 21:25
SA STITI CA AM NOTA 10 LA LIMBA ROMANA,NUMAI ca AM SCRIS FOARTE REPEDE.DAR CE , NU E ADEVARAT CE AM SCRIS? PUTETI SA RADETI CAT PUTETI PENTRU CA NU MA INTERESEAZA. ASTA CRED SI NU NUMAI CA EU CRED CI E ADEVARAT!CEI CARE S-AU SIMTIT AU CONTAATACAT.SI VETI VEDEA CA AM DREPTATE!

 

Renunta macar la caps, esti obositoare...

Brigante11.08.2007 21:25
SA STITI CA AM NOTA 10 LA LIMBA ROMANA,NUMAI ca AM SCRIS FOARTE REPEDE.DAR CE , NU E ADEVARAT CE AM SCRIS? PUTETI SA RADETI CAT PUTETI PENTRU CA NU MA INTERESEAZA. ASTA CRED SI NU NUMAI CA EU CRED CI E ADEVARAT!CEI CARE S-AU SIMTIT AU CONTAATACAT.SI VETI VEDEA CA AM DREPTATE!

 

 

 

La informatica ce nota ai ? Stii unde e CAPS-LOCK pe tastatura ?

COSTYNATOR11.08.2007 21:25
Esti tampit sau beat la ora asta. Ma intreb de ce dracu' iti raspund cand se vede clar ca esti o otreapa nenorocita. Un singur meci face si Dica mai slab, si gata!, il terfelim la greu. Du-te si te culca! Pacat ca esti suporter al Stelei.....

Raspunde la intrebare frumos si concret.Nici nu merita sa-ti raspund pentru ca eu nu vorbesc cu animale,pur si simplu nu le poti face sa inteleaga.Dar am sa o fac si extind discutia la toate cele 5 meciuri oficiale.A jucat extraordinar Dica sau a fost remarcat cu ceva in restul meciurilor?

ANTIgigi11.08.2007 21:25
Am vrut sa-ti spun ca daca ii spui unui tigan ca-i tigan nu are de ce sa te dea in judecata...

Ia numeste-l tu pe un tigan ROMM ,sa vezi daca stie ce-i aia...

 

unii dintre ei care stiu deja acest termen, ar putea sa o faca, dar ai dreptate, majoritatea lor nu stiu.

 

@dr.adrian9

nu stiam ca ai vreo anumita evidenta a comment-urilor mele !

cornel-cluj11.08.2007 21:25
B R A V O !

 

De-ar gandi asa toti suporterii!!! Am fi invincibili!

danimarcu11.08.2007 21:27
Eu care sunt mai nou oracolul de pe fcsteaua am prezis ca Steaua va castiga DIN NOU cu 1-0 si ca voi fi multumit.Ceea ce s-a si intamplat.

 

De puncte sunt foarte multumit ca la sf campionatului nu ne intereseaza prea mult cum le-am luat, de plesan sunt placut surprins macar ca baiatul vrea si uneori poate.

 

Si acum din nou o mica premonitie.

 

Se intampla candva in Italia la un meci Empoli - Milan.In teren Rui Costa,Sheva,Pirlo,etc nu reuseau sa dezlege apararea foarte grupata a lui Empoli.Iata ca de pe banca se dezechipeaza un fotbalist nou transferat la Milan, un pustiulica ce parea sa aiba tupeu.Ancelotti ii zice cateva vorbe si apoi il baga in teren.

 

Baiatul incepe sa joace si dupa vreo 5-10 minute ia mingea, dribleaza si suteaza IMPARABIL in vinclu de la 30 de metri.

 

Va las pe voi sa ghiciti cine era pustiulica (viitorul Balon de Aur probabil) si imi doresc ca "pustiulica" al nostru sa devina la fel de bun.

 

Kaka .Sa dea domnu' ca Bicfalvi sa ajunga un mare fotbalist.

Extremist Stelist11.08.2007 21:27

Felicitari Peluzei NORD si Peluzei Sud pentru. modul in care au incurajat Steaua in seara asta.....

zetx11.08.2007 21:27

eu nu vreau sa critic jucatori pentru cum joaca , ca putem sa-i intelegem cu meci la trei zile dar pe mine m-a suparat altceva. Vinerea trecuta sa intamplat sa fiu pe la Mamaia in fata la hotelu lui Hagi cand a plecat echipa la meciul cu Faru si am ramas total dezamagit de felul cum sau purtat jucatorii cu suporterii care eram acolo in fata. Nici macar nu au salutat , aveau niste figuri in cap de parca ar fi scris pe tricoul lor Beckam , urat foarte urat , exceptie facand Radoi , parca am fi fost niste cersetori sau asa ceva le cam lipsesc cei 7 ani de acasa si au uitat de unde au pornit.

dr.adrian911.08.2007 21:28
De-ar gandi asa toti suporterii!!! Am fi invincibili!

 

din pacate 30 % din vizitatorii de azi nu sunt stelisti adevarati. prefacutilor!!!!!!!!!

Miaus11.08.2007 21:28
Ii pe aici frate-su geaman,Miaus :biggrin: ...sa asteptam sa vedem ce a mai sesizat el...

 

Si daca vad ca pe unii ii mananca sa afle ce am sesizat sa le fac oamenilor damblaua.

 

1.Lui Dica i se traseaza sarcini tactice gresite.Am mai spus asta si acum 2 meciuri si la ultimul meci.Dica nu e omul care sa alerge tot meciul si mai mult sa vina la recuperari si din astea.El sta frumos la mijlocul terenului si scoate pase din joben si goluri din glezna.Daca il faci salahor o sa ai surpriza ca rateaza pase, nu mai poate de prin min 70 si chestii din astea.Vezi Ronaldinho- la cupa mondiala.

2.Ov.Petre- Lovin - schimbarea meciului.

3.Jucam in continuare foarte haotic, jucatorii se calca pe picioare in teren, intra ca animalele la minge ca in curtea scolii cate 4-5 oameni pe unul de-al lor.

4.Zapata are c.o.a.i.e

5.Hagi este excesiv de nervos cu jucatorii si asta nu e deloc bine.Nu cred ca jucatorii se simt foarte bine vazandu-l pe Hagi injurand de mama focului si dand cu picioarele in reclame si cand scorul ne este favorabil.Faza cu Silvasan intra la categoria PENIBIL!

6.Avem bulan ceea ce este foarte bine.Ca vorba aia. "Prost sa joci , noroc sa ai".

7.Nu inteleg foarte bine ce joaca Banel,Croitoru,Badoi,etc.Croitoru astazi a fost mijlocas polivalent adica a jucat peste tot si nicaieri, Banel la fel, iar Badoi este MULT PREA TIMORAT.Bine macar ca l-au aplaudat ca daca il injurau nu cred ca isi mai revenea.

8.Cum se explica faptul ca la 1-0 si Iasiul in 10 oameni la sf meciului noi jucam pe CONTRAATAC?!/?!?! Asta ca sa nu mai zic ca incepusem sa o frecam cu mingi prin propria jumatate la un moment dat min 90+.Asta se numeste ca suntem OFENSIVI cum urla toata lumea?

9.Declaratiile lui Hagi de dupa meci cum ca echipa a jucat bine.Sunt total de acord daca ne comparam cu Avantul Ciorogarla, dar la ce pretentii avem noi am jucat mediocru, fara idei, fara organizare, fara tactica.Am castigat din valoare,experienta bulan dar astea s-ar putea sa nu ne fie intotdeauna de ajuns.

 

Dupa cum ziceam si data trecuta.Andyro,RaduTheodor (mai nou daffy daca nu v-ati prins),Tupac,Axl23,Vanfootball,papillon,SSk aveti legatura.

cornel-cluj11.08.2007 21:29
Raspunde la intrebare frumos si concret.Nici nu merita sa-ti raspund pentru ca eu nu vorbesc cu animale,pur si simplu nu le poti face sa inteleaga.Dar am sa o fac si extind discutia la toate cele 5 meciuri oficiale.A jucat extraordinar Dica sau a fost remarcat cu ceva in restul meciurilor?

 

In afara de faptul ca datorita lui suntem pe primul loc, spune-mi cam ce ai mai vrea ca argument???

Si nu uita ca si omul este un animal :)

scream3r11.08.2007 21:30
Felicitari Peluzei NORD si Peluzei Sud pentru. modul in care au incurajat Steaua in seara asta.....

 

Pei ce sa incurajeze ? Cine ? Ne-au dat bilete ca sa intram ? sau nu ai vazut ca toti SUD-ul era afara si cantau ca nu ii lasa sa intre ... Asteapta si vei vedea incurajarile noastre !

korynna11.08.2007 21:30
[Felicitari Peluzei NORD si Peluzei Sud pentru. modul in care au incurajat Steaua in seara asta..... /quote]

 

Poate daca nu exista sistemul asta exraordinar intra si sudul,iar nordul nu mai facea prostest stand pe scaune ca la tribune...tu unde erai?

leynad7211.08.2007 21:31
De-ar gandi asa toti suporterii!!! Am fi invincibili!

 

Ai auzit vreodata ca o masa asa de mare de oameni sa gandeasca la fel ?

Nu mai avea pretentia asta, risti sa cazi in derizoriu.

Invincibilitatea unei echipe de fotbal nu tine de suporteri.

Pur si simplu nu exista.

yo_stelista nr111.08.2007 21:34

Da ,am zece si la informatica.As vrea sa-mi vedeti carnetul ca sa nu ma mai intrebati.Ca sa stiti am zece pe linie.Nu-mi pasa daca nu ma credeti!

«18910111218»