...mentalitate de oi sclave..cred ca pana la urma o sa ramanem ori noi,ori genul acesta de oi sclave la meciurile Stelei...
Ar fi un dezastru sa ramana oile, s-ar alege praful de ce inseamna Steaua, ar ramane doar un strigoi .
Daca iti pierzi identitatea esti mort.
Aceste oi care fac de ras clubul Steaua, si nu atat FC Steaua 2002-2003? cat vechiul club Steaua care a reusit cele mai mari performante in Europa, clubul Armatei Romane, nu au ce cauta in Ghencea. Dupa cum spuneam si in alte ocazii, sunt multe echipe prin Divizia D care au nevoie de voi.
Cu o mizerie de patron, cu un fost manager, care pe langa cateva transferuri care au confirmat, a avut multe derapaje, care au facut mult rau imaginii clubului, cu unii jucatori care au "invatat pe de rost crezul" , cu niste pseudo suporteri nascuti dupa ultima ploaie, urmasi de nadejde ai marelui voievod, al inculturii, al prostului gust si lipsiti de ratiune NU se poate iesi la lumina prea curand.
Fenomenul OAIA este unul acut, prezent de altfel si in presa spurktiva, de sorginte medievala incompatibil cu o civilizatie evoluata cum ar trebui sa fim.
Luptati pentru Steaua! Luptati pentru credinta voastra.
Revenind la meciul cu Farul , prefer sa suferim acum si sa zdrobim(poate e cam mult spus) pe ciori si pe caini cat si pe Poli Stiinta Bragadiru Rocar Autobuzul SA 1921 Timisoara si pe U Craiova.
Insanatosire grabnica accidentatilor, avem nevoie neaparata de atacanti pur sange. Momentan stam doar in Zaharia.
Si in final, adaug : Contemplati victoria, credeti in ea, hraniti-va cu ea si in acelasi timp ramaneti flamanzi de victorie.