FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Farul Constanța - Steaua București 0 - 1

«13456»
radutheodor04.08.2007 21:52
Noapte buna.

P.S.: toti utilizatorii care nu-l cred pe Hagi antrenor sunt fie Miaus, fie daffyduck? (pe rand). Imi aduce aminte de mentalitatea aia care s-a terminat in 1989: toti care nu erau comunisti erau simplu: imperialisti dusmani ai poporului. Nu aveau nume, nu avea nimic. Nu se avea nici un argument real in defavoarea lor, dar trebuiau "starpiti".

Asa ca de la noi astia care suntem fie Miaus fie daffyduck, pentru toti cei care nu cauta lantisoare de aur in parizer si nu-l cred pe Hagi un antrenor MARE si INTELEPT, respect (mai e unu chiar radusor, ala cine e, daffyduck sau Miaus?)

 

Hai ca te culci linistit, i-ai facut pe baieti si chiar am impresia ca de la tine va porni un curent puternic pentru demiterea lui Hagi, vei fi un mic che Guevara un mic rascolitor de rahat care isi va rade in barba cand singura lui realizare a fost ca a avut dreptate ca "Hagi nu e antrenor".Nu spune ca e de rahat pentru ca pe viitor s-ar putea sa fie pe gustul tau.

 

Singura mea dreptate este ca tu inca nu ai nici o ipoteza conform careia Hagi e un mare antrenor. Altfel ne-o expuneai si noua, sunt sigur. Ai doar scuze ca la Galata a fost totusi "aproape" de titlu', scuze ca la nationala Romaniei "a fost altceva la mijloc si de-aia n-a reusit", scuze ca la "Timisoara n-a reusit nici un atrenor, la aia nu poti face performanta" (apropo, la Timisoara chiar facea cineva performanta inaintea lui, lasand echipa DOAR pe locul 3, pozitie cu care nu s-a mai intalnit echipa aia obidita in ultimii ei 20 de ani) si speranta ca la Steaua va fi altceva. Nu iti rapesc aceasta speranta frate, e a ta. Dar aseapta in tacere implinirea ei, nu mai inunda forumul fara sa ai baze logice pentru a sustine ca Hagi va reusi DOAR PENTRU CA ESTE Hagi. Ce, Pele, Maradona, Eusebio, Dobrin, Cornel Dinu, Mircea Sandu, Platini, etc sunt mari antrenori DOAR PENTRU CA AU FOST MARI JUCATORI? Atat sa-mi raspunzi si mie, restu', sunt plictisit sa va aud parerile care se rezuma la jigniri.

 

Si inca ceva: eu nu sunt ala care sta ascuns si asteapta vreun esec al Stelei. Nu, eu stau aici ACUM, la 1 noaptea, dupa 3 victorii, si spun ce nu merge bine. Asta nu o fac in asteptarea vreunui esec. Vad ca in schimb prietenul :

Daca lucrurile vor merge prost(ca rezultate) sa criticam,pana atunci insa ne trebuie rabdare fratilor,si cu Hagi si cu lotul acesta improvizat.

FORZA Steaua!!!

este scapat din vedere. Pentru ca el are rabdare DEOCAMDATA, e cu Forzza Steaua Hagi te iubesc, DAR cand lucrurile vor merge prost, nu va mai prididi cu injuraturile la adresa lui Hagi pe aici ... insa el nu este un element PERTURBATOR al forumului, el nu este un Che Guevara, el nu este un catelus deghizat ...

Apropo predatorpulse, ce inseamna la tine LOT IMPROVIZAT? Portarul nationalei Columbiei ti se pare IMPROVIZAT? Titularul Poloniei de fundas dreapta ti se pare IMPROVIZAT? Titularii nationalei Romaniei pentru fundas central, Dica, Radoi, celebrul Banel, ti se par improvizati? Neaga cel pe care l-ati dorit si regretat atat de mult in era lui ZeroZenga, este IMPROVIZATIE? Speranta Stelei si a Romaniei, Ochirosii, caruia Olaroiu vezi doamne nu ii dadea credit, este IMPROVIZATIE? Cei mai tari mijlocasi ofensivi ai Romaniei la ora actuala, Bostina si Croitoru, ti se par improvizatii? Nu vad unde este improvizatia din lotul Stelei de la ora actuala ...

RedStar04.08.2007 21:53
Fratilor nu mai va dati cu parerea acum,sa treaca meciurile din preliminariile CL(cu calificarea nostra desigur) si vreo 10 etape(in care o sa dam de Cluj si rapid) si atunci o sa vedem cu adevarat unde stam. Primele meciuri cu Oli anul trecut le-am castigat la fel de chinuit si dupa ce am intrat in CL ni s-a dus naibii campionatul. Cand si daca lucrurile vor merge prost,Hagi va pleca nu va sta ca un musafir nepoftit ca Oli. Un singur lucru pozitiv am vazut la Steaua lui Hagi fata de cea a lui Oli,si anume faptul ca se da drumul repede la minge,chiar daca asta inseamna si multe pase gresite. Nu-l mai criticati atat pe Hagi,important e sa castigam meciurile,pentru ca odata cu revenirea accidentatilor jocul va creste(mai ales daca Nicolita va fi lasat pe banca). Daca lucrurile vor merge prost(ca rezultate) sa criticam,pana atunci insa ne trebuie rabdare fratilor,si cu Hagi si cu lotul acesta improvizat.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

 

Care sunt meciurile castigate chinuit?

 

1 2006-2007 29 Iul 2006 1 Politehnica Timisoara 0(0-0)0 Steaua Bucuresti

2 2006-2007 5 Aug 2006 2 Steaua Bucuresti 3(2-0)0 Universitatea Craiova

3 2006-2007 13 Aug 2006 3 UT Arad 0(0-2)3 Steaua Bucuresti

4 2006-2007 19 Aug 2006 4 Steaua Bucuresti 3(1-1)1 FC Vaslui

5 2006-2007 26 Aug 2006 5 Steaua Bucuresti 3(2-0)0 FC Farul

6 2006-2007 9 Sep 2006 6 FC Arges Pitesti 0(0-0)1 Steaua Bucuresti

7 2006-2006 14 Sep 2006 7 Dinamo Kiev 1(1-2)4 Steaua Bucuresti

andyro04.08.2007 22:03
Da-mi te rog mesaj pe Private pentru oricare din frazele "esti penibil", "esti ridicol", "mi-ai provocat greata", "esti daffyduck", "marsh inapoi javra ca ati pierdut cu 2-0 in seara asta". Si adauga la mesaj de ce crezi tu ca este Hagi mare antrenor si justifica-mi (ca sa nu zic ARGUMENTEAZA-MI) si mie schimbarile lui Hagi din primele doua etape, pasele in aut. golurile NUMAI din faze fixe, forma proasta a lui Neaga. La Hagi nu merge actualmente decat apararea, ca pe-aia a facut-o Oli (conform logicii voastre de fier ca Steaua a ajuns in semifinalele UEFA din ce si-a adus aminte de la Protasov).

 

danimarcu, oboseste-te sa-mi raspunzi la subiect, la intrebari si sa discutam fotbal, nu sa ma jignesti . Ok? Sau nu poti?

 

P.S.: va cam arde buza sa ziceti ceva acum, dar nu poti sa zici ca Hagi ii are pe Iacob si Badea accidentati, ca si altu i-a avut pe Radoi, Iacob si Dica si nimeni nu mai vedea asta. Acum nu va mai arde buza sa ziceti ca Hagi este vinovat pentru accidentarile lui Ochirosii, Emeghara, V Iacob si Cristocea? Acum nu va mai arde buza sa ziceti ca Neaga este nervos pentru ca nu intelege de la Hagi ce trebuie sa faca pe teren, de unde si starea de nervozitate? Acum nu va mai arde buza sa va intrebati de ce i-a lasat asa usor Hagi pe Gurita si A Iacob la Buzau, cand noi deocamdata nu avem rezerva de atacant si de fundas central? Acum nu mai ziceti ca Bostina era un super mare jucator pe care l-a stricat Hagi si nu-l avem in echipa? Acum ca joaca Croitoru meci de meci si tot inscriem numai din cornere, nu ziceti ca ce mare mijlocas ofensiv e Croitoru asta si cum il tinea nenorocitu ala de Olaroiu rezerva? Simplu coane sa faci fotbal numai din buze, la misto ... nu-i asa? Uitati-va bine de tot la exemplele astea de mai sus, ca astea sunt argumentele voastre din trecut ... memorati-le.

 

 

Radu, esti penibil. Hai sa iti explic CU ARGUMENTE de ce esti penibil.

 

Argumentul 1. Repeti la nesfarsit, in posturi lungi si obositoare, aceleasi rationamente care pleaca de la premise profund gresite, ceea ce face ca argumentul tau sa fie unul gresit. Pentru a-ti explica mai clar : premisa ta e ca noi ar trebui sa vedem daca Hagi e antrenor MARE dupa 3 meciuri, si e gresita; si rationamentul tau porneste de la aceste 3 meciuri.

 

Argumentul 2. Nu stii sa citesti ce iti spun altii : ti-am raspuns mai sus, logic si argumentat, de ce ai gresit. Ai preferat sa ignori postul meu, si sa o dai inainte cu o retorica bolnavicioasa, si vorba colegilor mei, penibila. Nimeni nu a zis ca Hagi e antrenor excelent, si parerea mea e ca nimeni nu are cum sa spuna ACUM daca Hagi e antrenor prost.

 

Argumentul 3. Esti javra. Pentru simplul motiv ca nu vad de ce un stelist ar fi atat de inversunat impotriva antrenorului atat timp cat el NU a avut destule meciuri in care sa demonstreze ce poate. Si ti-am explicat, din nou, cauzele pentru care aceste 3 meciuri au aratat cum au aratat (inclusiv pasele gresite si o oarecare "ameteala" in joc).

 

Argumentul 4. Esti incapabil sa intelegi diferenta dintre "scuza" si "motiv". Lipsa de omogenitate nu e o scuza pentru un status quo, e un motiv pentru acel status quo (ego, jocul prost). Mai departe, vedem daca acel motiv se datoreaza unei greseli a lui Hagi (nu), si tragem o concluzie - Lipsa de omogenitate e o problema rezolvabila de Hagi, dar nu cauzata de Hagi.

 

Eu inca nu sunt convins ca nu esti aceeasi persoana cu daffyduck - amandoi aveti aceleasi argumente, acelasi stil de a scrie mult, neargumentat si obositor, si aceeasi mentalitate pro-Olaroiu si anti-Hagi sustinuta de "hai sa moara si capra vecinului". Pana la urma, nici nu ma intereseaza cine scrie, ci ceea ce scrie. Si tu esti penibil.

danimarcu04.08.2007 22:05
Da-mi te rog mesaj pe Private pentru oricare din frazele "esti penibil", "esti ridicol", "mi-ai provocat greata", "esti daffyduck", "marsh inapoi javra ca ati pierdut cu 2-0 in seara asta". Si adauga la mesaj de ce crezi tu ca este Hagi mare antrenor si justifica-mi (ca sa nu zic ARGUMENTEAZA-MI) si mie schimbarile lui Hagi din primele doua etape, pasele in aut. golurile NUMAI din faze fixe, forma proasta a lui Neaga. La Hagi nu merge actualmente decat apararea, ca pe-aia a facut-o Oli (conform logicii voastre de fier ca Steaua a ajuns in semifinalele UEFA din ce si-a adus aminte de la Protasov).

 

danimarcu, oboseste-te sa-mi raspunzi la subiect, la intrebari si sa discutam fotbal, nu sa ma jignesti . Ok? Sau nu poti?

 

P.S.: va cam arde buza sa ziceti ceva acum, dar nu poti sa zici ca Hagi ii are pe Iacob si Badea accidentati, ca si altu i-a avut pe Radoi, Iacob si Dica si nimeni nu mai vedea asta. Acum nu va mai arde buza sa ziceti ca Hagi este vinovat pentru accidentarile lui Ochirosii, Emeghara, V Iacob si Cristocea? Acum nu va mai arde buza sa ziceti ca Neaga este nervos pentru ca nu intelege de la Hagi ce trebuie sa faca pe teren, de unde si starea de nervozitate? Acum nu va mai arde buza sa ziceti ca noi inscriem numai din faze fixe cu ce ne amintim din era Olaroiu? Acum nu va mai arde buza sa va intrebati de ce i-a lasat asa usor Hagi pe Gurita si A Iacob la Buzau, cand noi deocamdata nu avem rezerva de atacant si de fundas central? Acum nu mai ziceti ca Bostina era un super mare jucator pe care l-a stricat Hagi si nu-l avem in echipa? Acum ca joaca Croitoru meci de meci si tot inscriem numai din cornere, nu ziceti ca ce mare mijlocas ofensiv e Croitoru asta si cum il tinea nenorocitu ala de Olaroiu rezerva? Simplu coane sa faci fotbal numai din buze, la misto ... nu-i asa? Uitati-va bine de tot la exemplele astea de mai sus, ca astea sunt argumentele voastre din trecut ... memorati-le.

Eu cred ca in momentul in care faci doua schimbari,si dupa 5 minute joci mai bine si inscrii,inseamna ca ai facut mutari reusite.

Nu ma intereseaza pe mine vorbaria multa,scheme si schite,4-4-2,4-2-3-1 sau 9-0-1(varianta preferata a lui Oli),pentru ca pe mine ma intereseaza ca Steaua sa joace bine si sa castige!

Putin imi pasa mie ca Hagi a facut schimbarile la nimereala,sau le-a gandit,atata vreme cat mutarile au fost inspirate si au adus victoria!

Ma doare in fund pe mine ca voi va dati cu parerea ca Hagi nu e antrenor,dupa 3 victorii importante,pe mine ma intereseaza ca Hagi sa aiba un pic de liniste ca sa ne arate ce poate.Mi se pare absurd sa vad ca exista specimene ca tine,care critica doar de dragul de a critica,atata pe aici spiritele doar de dragul de a nu avea liniste,se dau mari cunoscatori de parca pe cineva ar interesa aberatiile tale interminabile ,argumentate sau nu!Eu vreau sa-l lasam pe Gica sa-si vada de treaba cel putin 6-7 etape,sa califice Steaua in grupe,si dup-aia putem avea o discutie despre cat de antrenor este...

onlySteaua04.08.2007 22:17

Inca o mostra de pupincurinsm sau din clasa "banii ciobanului": "goerge fecali apludat la Constanta". Presa de rahat, tara de rahat!

MORI ODATA CIOBAN SPURCAT!

radutheodor04.08.2007 22:27

@andyro, @danimarcu

Voi va incadrati la "cand nu poti sa-i convingi, zapaceste-i". In primul rand m-ati facut penibil in mod continuu, asta fiind singura voastra reusita si satisfactie. Oricine scrie mult, inteligibil, logic si cu argumente este penibil si/sau daffyduck. Ma bucur insa ca iesim atat de usor in evidenta cu totii, inseamna ca noi astia putini avem ceva special.

 

Andy, ai folosit cuvantul penibil de 4 ori intr-un reply si m-ai facut si javra, asta aratand incapacitatea ta de a purta o discutie. Daca personaje ca mine, daffyduck, Miaus, radusor si altii, au pareri asemanatoare, suntem penibili si ne aparam intre noi, scriem mult si suntem plictisitori. Interesant este ca NE CITITI de fiecare data si ne raspundeti la fel de lung si de plictisitor. In schimb voi toti ceilalti, van, danimarcu, tu si altii sunteti doar oameni indepenenti care isi spun o opinie personala. Super tare.

 

Discutia va fuge de sub picioare si cand cititi posturile noastre nu va vine sa credeti ca nu mai aveti ce zice, asa ca periodic reveniti la esti javra, esti Che Guevara, atati spiritele si esti penibil. TDHAAA.

 

Sa revenim la ce zice andyro: tu nu sustii (poate) ca Hagi este un antrenor excelent, altii da (citeste cateva din ultimele articole fcsteaua.ro). Doi, Hagi nu si-a inceput antrenoratul la Steaua, ci a mai antrenat 4 echipe. Am baza asta ca sa consider ca nu este un antrenor bun, nu mai trebuie sa astept si mandatul lui la Steaua. La asta se adauga cat a fost el de cautat ca antrenor jumate de sezon, timp in care a fost un simplu comentator TV. Va spun cu cea mai mare incredere ca daca acest om adus de la Pro TV antrenor la Steaua se numea Cucu Bau si nu Hagi, ati fi zis: "ia uite ba sa moara mama, am adus antrenor un comentator TV, ce performante a avut asta baaa, a distrus nationala, i-a facut praf pe Poli, e un zero asta ba ca antrenor, sa moara mama ... Ciobane, ia-te ba si du-te cu tot cu antrenoru asta ...".

 

NU MAI SCRIE ABJECTII: daca spune cineva ca nu-l considera pe Hagi antrenor, nu INSEAMNA CA ESTE PRO-Olaroiu. Toata lumea il compara pe Zenga cu Piturca, pe Protasov cu Zenga si pe Oli cu Protasov. Este un lucru firesc sa te raportezi la cum evoluezi fata de trecut ca sa iti dai seama UNDE TE VEI AFLA IN VIITOR. E super simplu, dar te faci ca nu intelegi. Ca sa-ti dau totusi un exemplu concret, daca tu iti compari actuala prietena cu fosta, inseamna ca esti PRO-exprietena ta? Daca iti cumperi o masina noua sperand ca e mai buna decat cea veche, dar cea noua nu te multumeste, inseamna ca esti PRO-masina dinainte? Think about it !!!

 

danimarcu, tie pur si simplu, in fata raspunsurilor tale naucitoare, nu prea mai am nici ce sa-ti scriu:

"Nu ma intereseaza pe mine vorbaria multa,scheme si schite,4-4-2,4-2-3-1 sau 9-0-1(varianta preferata a lui Oli),pentru ca pe mine ma intereseaza ca Steaua sa joace bine si sa castige!

Putin imi pasa mie ca Hagi a facut schimbarile la nimereala,sau le-a gandit,atata vreme cat mutarile au fost inspirate si au adus victoria!"

 

Deci exact ce ziceam: nu stii prea multe despre fotbal in general si despre tactica in particular, asa ca te rezumi sa consideri un antrenor bun cand castiga si sa-l consideri pe acelasi antrenor prost cand pierde. Cel mai simplist mod de a privi fotbalul posibil. Chiar te invidiez, inseamna ca tu nu ai nici o apasare. Te asezi la TV la meci si astepti: daca batem, bravo baietii, daca pierdem, Banele esti varza, Hagi nu este antrenor. Cred ca o sa incep si eu sa ma antrenez pentru asta.

 

Intre timp tin sa-ti reamintesc ca la Constanta am jucat INFECT, nu bine ("pe mine ma intereseaza ca Steaua sa joace bine si sa castige!"), iar golul nu a venit din cauza MUTARILOR INSIPIRATE, pentru ca a fost marcat de Goian, dupa devierea lui Lovin, din centrarea lui Dica. Adica golul l-au facut 3 TITULARI, deci schimbarile NU AU ADUS NIMIC IN JOC, decat HAOS. ("Putin imi pasa mie ca Hagi a facut schimbarile la nimereala,sau le-a gandit,atata vreme cat mutarile au fost inspirate si au adus victoria!")

 

Astept sa mai aud si alte ineptii de la tine danimarcu, pe ale tale chiar mi le notez sa stii ...

danimarcu04.08.2007 22:38
Intre timp tin sa-ti reamintesc ca la Constanta am jucat INFECT, nu bine ("pe mine ma intereseaza ca Steaua sa joace bine si sa castige!"), iar golul nu a venit din cauza MUTARILOR INSIPIRATE, pentru ca a fost marcat de Goian, dupa devierea lui Lovin, din centrarea lui Dica. Adica golul l-au facut 3 TITULARI, deci schimbarile NU AU ADUS NIMIC IN JOC, decat HAOS. ("Putin imi pasa mie ca Hagi a facut schimbarile la nimereala,sau le-a gandit,atata vreme cat mutarile au fost inspirate si au adus victoria!")

 

Astept sa mai aud si alte ineptii de la tine danimarcu, pe ale tale chiar mi le notez sa stii ...

Pai ce sa-ti mai raspund,cand mi-ai demonstrat chiar acum cat de stelist esti:Golul a fost marcat de Dica,dupa centrarea lui Banel si devierea lui Lovin,dar ma rog,dinamuistii ca tine le mai confunda...

Eu nu fac parte din cei care lauda la victorie si critica la infrangere,posturile mele stau marturie...

Nu toti suntem tacticieni,unii dintre noi suntem simplii suporteri,dar te asigur ca cunosc fenomenul mai bine decat tine.Cel putin in ceea ce priveste Steaua,ca de dinamuia ta mi se rupe...

cristinelly04.08.2007 22:47
Spune-ne dom profesor Radusor,pe cine ai fi vrut sa bage Hagi ca sa jucam ofensiv?

 

Pe Baciu, pe Gigel sau pe Nesu?

 

Sau suferi de orbul gainii si nu ai observat ce rezerve a avut Steaua in meciul de aseara?

 

Era bun urcat Cernea in atac??

 

Pe cine dracu vroiai in atac ca sincer nu inteleg!!!

Haideti sa fim corect si sa spunem un lucru: Oli=mare antrenor Hagi- mai are de demonstrat

Cand era Oli la Steaua si lipseau jucatori, spuneati ca isi gaseste scuze. Acum Hagi nusi mai gaseste scuze?. Deci Oli > Hagi ( ca antrenor) Nu spun eu asta. Ci performantele Stelei ci Oli pe banca. Cum necum nea dat satisfactii. Nare rost sa le enumar....

radutheodor04.08.2007 22:52
Pai ce sa-ti mai raspund,cand mi-ai demonstrat chiar acum cat de stelist esti:Golul a fost marcat de Dica,dupa centrarea lui Banel si devierea lui Lovin,dar ma rog,dinamuistii ca tine le mai confunda...

Eu nu fac parte din cei care lauda la victorie si critica la infrangere,posturile mele stau marturie...

Nu toti suntem tacticieni,unii dintre noi suntem simplii suporteri,dar te asigur ca cunosc fenomenul mai bine decat tine.Cel putin in ceea ce priveste Steaua,ca de dinamuia ta mi se rupe...

 

Asa asa, la 1 noaptea combinam meciul de la Zaglebie cu cel de la C-ta. Stii mai bine ce am vrut sa zic, ti-ai raspuns singur, golul de la C-ta l-au facut 3 titulari, la fel si la Zaglebie, doi titulari ... asta era raspunsul meu pentru afirmatia ta ca am castigat datorita schimbarilor inspirate ... si nu eu m-am luat de tine ca esti simplu suporter. Daca esti simplu suporter si nu te pricepi la tactici, stai in banca ta si nu mai sari cu gura pe cei care isi dau cu parerea despre asta.

 

Oricum, pentru cei care mai stiu si fotbal, Dinamo Zagreb avea doi jucatori foarte buni (printre altii): Vedran Corluka (20 de ani), fundas central si dreapta si Luka Modric (tot vreo 20-21 de ani) mijlocas. Corluka l-a luat Ericson la Manchester City din pacate, da nu putem sa-l luam si noi pe Luka Modric ala ? :D

 

Oricum, daca e dupa cum spune Camus, ca vine la Steaua daca ne calificam in grupele CL, dupa meciul de miercuri ar trebui sa semneze cu Steaua zic eu ... =))

cristinelly04.08.2007 22:52
@danimarcu, @TupacAmaru

Cum n-aveti argumente, cautati in gramatica, in ortografie, il faceti pe user dinamovist sau betiv, orb sau prost, rau intentionat, inflamator de spirite, etc.

 

Asta stii de ce? Pentru ca nu aveti NICI UN ARGUMENT VALID cum ca Hagi ar fi antrenor bun. PUNCT ! Asa ca sunteti chiar comici cum incercati sa faceti maxim posibil neavand nimic la dispozitie: Hagi antrenor mare pentru ca bate loviturile libere la antrenamente, Hagi antrenor mare pentru ca e intelept si si-a dat seama ca daca nu trecem de Zaglebie ar fi un dezastru, Hagi un antrenor MARE pentru ca a jucat cu doi inchizatori la Zaglebie dandu-si seama de VALOAREA adversarului, etc etc etc ...

 

P.S.: in locul vostru nu as mai intra in discutii pana nu as avea acele argumente valide despre Hagi, sunteti obositori sa repetati aceleasi lucruri: "mi-e greata, postezi prea mult, esti dinamovist, sunteti fani Al Hilal", etc.

 

Singurii doi MARI antrenori ai Stelei din ultimii 10 ani au fost Zenga si Protasov. Adica doi straini. Ei au schimbat si mentalitatea, au avut si rezultate, si joc frumos, in conditiile in care la venirea lor eram terminati in Europa de ~10 ani ...

 

Noapte buna.

P.S.: toti utilizatorii care nu-l cred pe Hagi antrenor sunt fie Miaus, fie daffyduck? (pe rand). Imi aduce aminte de mentalitatea aia care s-a terminat in 1989: toti care nu erau comunisti erau simplu: imperialisti dusmani ai poporului. Nu aveau nume, nu avea nimic. Nu se avea nici un argument real in defavoarea lor, dar trebuiau "starpiti".

Asa ca de la noi astia care suntem fie Miaus fie daffyduck, pentru toti cei care nu cauta lantisoare de aur in parizer si nu-l cred pe Hagi un antrenor MARE si INTELEPT, respect (mai e unu chiar radusor, ala cine e, daffyduck sau Miaus?)

Auzi...de curiozitate...Ce treaba ai tu cu Steaua si cu Hagi??? Mi se pare mie sau Marele spartan Rednic a pierdut acasa cu Vaslui???

TAci dq de infect!!

STEAUA foreVer04.08.2007 22:55

Inca odata salvat d Dica......cel mai bun jucator al nostru.....dar mai mult astept revenirea lui Badea

andyro04.08.2007 22:57
@andyro, @danimarcu

Voi va incadrati la "cand nu poti sa-i convingi, zapaceste-i". In primul rand m-ati facut penibil in mod continuu, asta fiind singura voastra reusita si satisfactie. Oricine scrie mult, inteligibil, logic si cu argumente este penibil si/sau daffyduck. Ma bucur insa ca iesim atat de usor in evidenta cu totii, inseamna ca noi astia putini avem ceva special.

 

Andy, ai folosit cuvantul penibil de 4 ori intr-un reply si m-ai facut si javra, asta aratand incapacitatea ta de a purta o discutie. Daca personaje ca mine, daffyduck, Miaus, radusor si altii, au pareri asemanatoare, suntem penibili si ne aparam intre noi, scriem mult si suntem plictisitori. Interesant este ca NE CITITI de fiecare data si ne raspundeti la fel de lung si de plictisitor. In schimb voi toti ceilalti, van, danimarcu, tu si altii sunteti doar oameni indepenenti care isi spun o opinie personala. Super tare.

 

Discutia va fuge de sub picioare si cand cititi posturile noastre nu va vine sa credeti ca nu mai aveti ce zice, asa ca periodic reveniti la esti javra, esti Che Guevara, atati spiritele si esti penibil. TDHAAA.

 

Sa revenim la ce zice andyro: tu nu sustii (poate) ca Hagi este un antrenor excelent, altii da (citeste cateva din ultimele articole fcsteaua.ro). Doi, Hagi nu si-a inceput antrenoratul la Steaua, ci a mai antrenat 4 echipe. Am baza asta ca sa consider ca nu este un antrenor bun, nu mai trebuie sa astept si mandatul lui la Steaua. La asta se adauga cat a fost el de cautat ca antrenor jumate de sezon, timp in care a fost un simplu comentator TV. Va spun cu cea mai mare incredere ca daca acest om adus de la Pro TV antrenor la Steaua se numea Cucu Bau si nu Hagi, ati fi zis: "ia uite ba sa moara mama, am adus antrenor un comentator TV, ce performante a avut asta baaa, a distrus nationala, i-a facut praf pe Poli, e un zero asta ba ca antrenor, sa moara mama ... Ciobane, ia-te ba si du-te cu tot cu antrenoru asta ...".

 

NU MAI SCRIE ABJECTII: daca spune cineva ca nu-l considera pe Hagi antrenor, nu INSEAMNA CA ESTE PRO-Olaroiu. Toata lumea il compara pe Zenga cu Piturca, pe Protasov cu Zenga si pe Oli cu Protasov. Este un lucru firesc sa te raportezi la cum evoluezi fata de trecut ca sa iti dai seama UNDE TE VEI AFLA IN VIITOR. E super simplu, dar te faci ca nu intelegi. Ca sa-ti dau totusi un exemplu concret, daca tu iti compari actuala prietena cu fosta, inseamna ca esti PRO-exprietena ta? Daca iti cumperi o masina noua sperand ca e mai buna decat cea veche, dar cea noua nu te multumeste, inseamna ca esti PRO-masina dinainte? Think about it !!!

 

Ma, scuze. Am presupus ca esti capabil sa intelegi ce scriu. Daca te-am zapacit, scuze. Da' m-am gandit ca daca tot te invarti atat in jurul cuvantului "argument" stii si ce e ala. Uite, incearca aici - http://en.wikipedia.org/wiki/Argumentation , si o sa intelegi ce vroiam sa zic cu premise, rationament si concluzie.

 

Pe de o parte, vad o dorinta narcisista (sau narcisistica) de a considera ca scrii logic si cu argumente. Bunul meu prieten, te inseli. Nu eu te-am facut penibil, tu ai devenit penibil prin posturi.

 

Uite, hai sa iti dau un exemplu. Incerc sa scriu incet, ca sa intelegi. Este a treia sau a patra oara in cele 5 posturi pe care le ai pe acest site in care te plangi ca te facem javra, si ai tu o impresie acolo ca discutia "ne fuge de sub picioare" (plastica exprimare, btw). Pentru a treia oara, cu aceeasi lipsa de adevar. De asta ti-am zis ca esti plictisitor, monoton si penibil. Nu stiu ce citesti tu, dar eu nu vad nici o discutie care sa "ne fuga de sub picioare".

 

Da, eu, andyro, sustin ca deocamdata nu putem spune daca Hagi e un antrenor bun sau prost. SUSTIN SA AVEM RABDARE, PENTRU A NE PUTEA FORMA O PARERE DESPRE EL. E posibil ca articolele fcsteaua.ro sa zica altceva, desi am si eu rugamintea de a-mi da un copy/paste cu articolul care zicea ca, citez, "Hagi e un antrenor excelent".

 

Nu consider ca putem judeca un antrenor dupa echipele pe care le-a antrenat inainte. Pentru ca daca ar fi asa, preferatul tau (si oarecum al meu) Zenga n-ar fi ajuns niciodata la Steaua. Ce rezultate a avut Zenga inainte, exceptand faptul ca a fost un mare jucator ? Si a fost un antrenor bun pentru Steaua.

 

Si cu un ultim efort de a-ti citi aberatiile, citesc si ultimul paragraf. Si din nou, o iau pe puncte :

- dupa modul in care l-ai folosit, ma indoiesc ca stii ce inseamna abject;

- in momentul in care spui ca "Hagi ca antrenor este cu 10 clase dupa Olaroiu" inseamna ca dintre Hagi si Olaroiu, esti pro-Olaroiu. Inseamna ca ai fi preferat ca acum, in locul lui Hagi, sa fie Olaroiu (presupunand ca doar cele variante erau valabile). Si dupa aia vii si imi spui ca nu esti pro-Olaroiu :). Sau pe exemplul tau, daca ajung sa zic ca fosta e cu 10 clase peste prezenta, inseamna ca am fost un dobitoc cand am ales, si ca da, sunt pro-fosta. E un exercitiu simplu de logica, care sper ca nu te-a zapacit.

 

 

Si da, citesc toate opiniile de pe site, la unele raspund in general, la altele care mi se par mai interesante sau niste totale aberatii, raspund si personal. Te las pe tine sa decizi unde se incadreaza postul tau.

radutheodor05.08.2007 00:03

@andy

 

1. Abject folosit ca adjectiv de mine inseamna sa nu mai scrii dezgustator. Verifica dexonline.ro

2. Daca Olaroiu este 10 clase peste Hagi si Protasov 10 clase peste Olaroiu si Rafa Benitez 10 clase peste Protasov, anunta-ma tu in favoarea cui sunt eu pro in mintea mea. Si oricum, daca tot ma cred atat de destept, cred ca eu sunt cel mai bun antrenor, lol ;)

3. exemplu cu fosta prietena nu se potriveste pentru ce ai vrut tu sa spui, pentru ca din pacate nu noi am avut de ales intre Piturca, Zenga, Protasov, Oli si Hagi ... tare ma tem ca nu iesea Hagi daca am fi votat noi din astia cinci...

4. citeste articolele Descalecarea Regelui, alea dupa meciul cu Zaglebie, articolul Cu Dreptul, etc ...

5. mie mi se pare ca anumiti useri, in care te incadrezi si tu, cred ca facem parte dintr-o conspiratie mondiala impotriva lui Hagi si a Stelei, ca suntem revolutionari, ca suntem Che Guevara, ca impreuna cu mizeria de GSP si de ProSport urmarim sa fortam demiterea lui Hagi ca sa-i facem rau Stelei. Eventual ca suntem platiti de Gigi Becali sa-l denigram pe Hagi pentru ca este mai iubit decat el. NU ANDY, doar nu il consider pe Hagi antrenor. PUNCT. Daca va dovedi ca este, imi va da peste nas si cu asta basta, chiar nu inteleg de ce iti bati capu cu mine

6. de "javra" ce sunt, am contul cam de prin iunie 2005 si am postat pentru toate mandatele, si de bine si de rau. A, ar mai fi o opinie, ca eram dinamovist care ii lua apararea lui Olaroiu in speranta ca acesta va ramane cat mai mult la Steaua si o va distruge, spre bucuria mea. No comment la astfel de aberatii.

7. scrii cam mult si cam plictisitor, ca sa-l citez pe danimarcu.

 

Noapte buna, ne (re)vedem maine.

radusor05.08.2007 02:23

eu incerc sa cred ca Hagi poate fi un antrenor bun, si i se urca inteligenta la cap(de la picioare)..asa sunt eu optimist, dar trebuie sa le dau un raspuns celor care spun ca nu ne putem da seama de valoarea lui Hagi dupa 3 etape:

pai..da baieti, aveti dreptate insa haideti sa vedem ce a facut la celelalte echipe,dupa destule etape:

Romania - no comment...a fost prea putin ca sa ne dam seama.

Galata - nu a castigat titlu in anul centenarului, in anul cand s'au facut cele mai mare investitii la club, in anul in care toti arbitrii o avantajau..ca asa e la turci

Bursaspor - simplu..a dus echipa la retrogradare

Poli - nu a facut nimic, ba chiar a reprezentat un pas inapoi pentru timisoreni

 

Hai somn usor..Succes lui Hagi, Succes lui Oli..Forza Steaua ;)

Steauaforever3305.08.2007 03:23
Intre timp tin sa-ti reamintesc ca la Constanta am jucat INFECT, nu bine ("pe mine ma intereseaza ca Steaua sa joace bine si sa castige!"), iar golul nu a venit din cauza MUTARILOR INSIPIRATE, pentru ca a fost marcat de Goian, dupa devierea lui Lovin, din centrarea lui Dica. Adica golul l-au facut 3 TITULARI, deci schimbarile NU AU ADUS NIMIC IN JOC, decat HAOS. ("Putin imi pasa mie ca Hagi a facut schimbarile la nimereala,sau le-a gandit,atata vreme cat mutarile au fost inspirate si au adus victoria!")

 

Astept sa mai aud si alte ineptii de la tine danimarcu, pe ale tale chiar mi le notez sa stii ...

 

golul a fost marcat de.... Dica

decat sa scrii mult, prost si fara rost, mai bine putin si la obiect.... :biggrin:

sa nu dai reply la mesaj pentru ca nu o sa-ti raspund

Tupac Amaru05.08.2007 04:47
poftim? doamne..la ce meciuri te'ai uitat de cand a venit Hagi. au fost nenumarate mingii lungi date dar Oli se baza pe Iacob cand erau mingiile alea lungi

 

Oli se baza pe Iacob, Iacob pe Oli, iar noi pe niciunul

Tupac Amaru05.08.2007 04:53
Nu asteapta nimeni s-o dea Hagi in bara. Iubesc Steaua mai mult decat il iubesc pe Hagi [...]

 

Iubesti Steaua pe naiba.

Doar pe tine te iubesti, narcisistule!

 

Vezi, doar daffy mi-a dat impresia asta pe aici. Dar oti fi mai multi, cine stie?

Le reseau pansant05.08.2007 07:35

Iarasi incep (sa fie) cu super analize, tactici si comentarii de manual, intr-un timp am renuntat sa mai scriu aici tocmai ca analizam cu microscopul fiecare stop, preluare, pasa, centare, comentam ca de ce nu a dat in stanga si a dat in dreapta.

 

 

Oricum ceea ce este clar (sau ar trebui sa fie), este ca suntem Steaua si ar trebui sa fim primii si cei mai buni, fara suparare dar multe echipe joaca mai frumos ca noi, si nu ma refer la "cum se vede la TV", ci si la nivel teoretic & tactic.

 

E limpede ca suntem intr-o pasa proasta de joc, ca indiferent de ce s-ar intampla mai devreme de 4-5 etape (cam o luna) nu vom iesi, si dupa acea mari rezulate nu vor fi(nu ma refer la rezultatele[scorurile] meciurilor).

 

Ingrijorator este faptul ca mult asteptatele schimbari intarzie ori rezultatele lor nu sunt, asta ar trebui sa vedem, si nu ca Hagi este mai slab ca Oli, sau alte comparatii pur teoretice in momentul de fata.

Trebuie luata fiecare schimbare facuta si analizat care este elementul nou si cu cat aduce mai mult/putin fata de "vechiul sistem", numai dupa acea vom avea certitudinea unei reusite in era Hagi, sau din contra rezultate asemanatoare cu cele ale lui Oli.

 

____________________________________________

 

Am si eu o problema cu biletele, adica pana miercuri nu voi fi in Bucuresti, pot fi ajutat de cineva? evident placerea de a da o bere imi revine.

predatorpulse705.08.2007 09:01

De acord cu le reseau pasant,in tot ceea ce a spus. Vad ca sunt destui useri pe aici care se cearta in privinta Hagi/Oli si nu inteleg de ce. Echipa a inceput slabut campionatul,dar a luat punctele. Ieri pechinezii s-au miscat binisor in prima repriza si nu a contat pentru ca au luat bataie.

Eu sunt de parere ca antrenorii buni se vad atunci cand fac performanta cu orice lot au la dispozitie. Del Bosque,de exemplu,a luat parca 2 CL cu Madrid dar n-a reusit nimic notabil cu alte echipe,pe cand maestri cum sunt capello,mourinho,rafa benitez reusesc cam oriunde. Oli a pornit mai bine campionatul trecut insa el avea atacantii valizi,daca nu ma insel. Si el a avut destui indisponibili,insa acum Hagi practic nu are nici un atacant valoros in lot,tot din cauza amatorismului managerial care bantuie acest club de cand s-a perindat Jiji Becali pe aici. Eu vreau sa vad cum se descurca Hagi odata ce revin accidentatii,atunci o sa-mi dau seama daca stie sa puna echipa in teren,desi sunt f nemultumit ca inca il vad pe Banel in teren.

Nu inteleg care e problema userilor gen radutheodor,care critica mereu,chiar cand sunt rezultate destul de bune pentru acest inceput de sezon. Sau vreti ca,atunci cand Hagi o sa o dea in bara,sa va laudati pe aici ca ati avut voi dreptate? Credeti ca alti oameni de pe site nu-si dau seama ca echipa nu merge grozav momentan? Insa noi preferam sa sustinem decat sa criticam constant. Cand va fi cazul,o sa criticam si noi.

Astept abordarea meciului cu Poli Iasi,pentru ca eu cred ca Hagi va juca cu 2 inchizatori in deplasare si cu unul singur in meciurile de acasa,spre deosebire de Oli care juca cu 2 mereu.

As vrea ca Gica sa joace mai mult cu bicfalvi si ar trebui sa jucam cu un trident Dica-Neaga-Iacob(vf de careu) sau ca varianta de rezerva Dica-Badea-zaharia. Si neaparat badoi mijlocas dreapta in locul lui Banel,pentru ca mai mult nu poate baiatul ala.

Peace,si fratilor nu mai va certati atat pe aceasta tema a fostilor si actualilor antrenori.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

bogdan05.08.2007 09:05

"Vine autocarul

Dupã ce vineri a participat în Elveția la tragerea la sorți din Ligã, președintele Stelei, Valeriu Argãsealã, a plecat în Spania, la Barcelona. Oficialul din Ghencea a ajuns în Catalunya pentru a semna actele în ceea ce privește achiziționarea noului autocar al clubului. "L-am vãzut, aratã splendid. E vopsit în roșu-albastru, este un autocar de 5 stele. Va ajunge în România pînã la sfîrșitul sãpentruãmînii viitoare", a spus asearã Argãsealã."

predatorpulse705.08.2007 09:08
Care sunt meciurile castigate chinuit?

 

1 2006-2007 29 Iul 2006 1 Politehnica Timisoara 0(0-0)0 Steaua Bucuresti

2 2006-2007 5 Aug 2006 2 Steaua Bucuresti 3(2-0)0 Universitatea Craiova

3 2006-2007 13 Aug 2006 3 UT Arad 0(0-2)3 Steaua Bucuresti

4 2006-2007 19 Aug 2006 4 Steaua Bucuresti 3(1-1)1 FC Vaslui

5 2006-2007 26 Aug 2006 5 Steaua Bucuresti 3(2-0)0 FC Farul

6 2006-2007 9 Sep 2006 6 FC Arges Pitesti 0(0-0)1 Steaua Bucuresti

7 2006-2006 14 Sep 2006 7 Dinamo Kiev 1(1-2)4 Steaua Bucuresti

 

Ma refeream la joc,care a fost si el destul de chinuit(exceptie facand meciul de la Kiev),daca mai tii minte, pana s-au marcat golurile(si atunci ca si acum majoritatea date de Dica). Au fost scoruri categorice,dar tot cu un joc chinuit,macar atunci erau atacanti care sa mai dea acele goluri. Actualul antrenor nu are nici un atacant valoros in lot,era altceva daca era Badea sau Iacob in teren.

stelist nebun05.08.2007 09:32

[se vede foarte mult absenta lui valy Badea el finaliza km tot ce se putea...........oricum felicitari Steaua.........si brao Dica tineo tot asa fara tine nu stiu ce neam face:->

Mariusca_pitica05.08.2007 10:40

e bn ca il avem pe Dica care inscrie cel mai des...bn nu zic ca ceilanti nu-s importanti.... fular-campionii sprecl2 :happy:

bercan bogdan05.08.2007 11:53

fular-campioniifular-campionii

steagsimplu WELCOME Steaua.ACUM VAD CA NE INTERESEAZA DOAR SCORUL NU SI JOCUL.ESTE BINE SI ASA. MAI BINE,DECAT SA JOCI BINE SI SA PIERZI(VEZI JOCURILE CU Otelul,inamo,rosenborg,etc.),3 PUNCTE SUNT MAI IMPORTANTE DECAT JOCUL DAR LA Steaua ESTE IMPORTANT SI JOCUL PRIVIND PRIN PRISMA A CEEA CE INSEAMNA Steaua DE A LUNGUL ISTORIEI.ORICUM FORZA Steaua.I LOVE Steaua. Steaua THE BEST. D.J. BASSSA. SPRE 24.

 

 

P.S.Steaua MAI PRESUS DE TOT SI TOATE.

 

 

steagsimplu steagsimplu steagsimplu

tudor3705.08.2007 16:51

Joc slab dar am incredere in Hagi si mai ales in Pedrazini. (Cred ca si Hagi dupa cum il imbratiseaza :)))Sunt sigur ca o sa avem o aparare din nou beton (ca pe timpul lui Zenga) care sa nu iti dea emotii (nu super apararea lui Oli cu o gramada de goluri primite).

«13456»