Vin dupa primele impresii de la Football Manager 2008:
1. In mare parte structura este tot cam aceiasi.
2. Tactica din nou dificila si neascultatoare.
3. Fara bug-uri in echipa Stelei (daca la 07 aveam 2 de Thereau la 08 nu mai este nici unul) (singura chestie ar fi ca Radoi nu este accidentat, iar Plesan si Ghionea revin pe teren dupa doar 2 luni).
4. Mai multe detalii despre meciurile pe care le disputi.
5. O chestie interesanta: poti mari sau micsora suprafata gazonului; astfel poti avea o tactica diferita acasa fata de alte meciuri din deplasare.
6. Si revenind la echipa Stelei ce am remarcat in perioada de pregatire (atat am apucat sa joc):
-Vatca a jucat mai bine decat Zapata, Cernea s-a accidentat in primul meci.
-Surdu si Zaharia fac un cuplu foarte bun in atac.
-Nicolita slabut...
-Neaga marcheaza (bug?)
Un + pentru cei de la SI. Jocul este reusit, parerea mea!