FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Football Manager, Championship Manager, Fifa Manager Etc.

«1131415161722»
Ronnie09.01.2010 19:51

S-au terminat primele doua sezoane din Super-Liga FCS Football Manager 2010! :D

 

Asadar, dupa doua sezoane, situatia este urmatoarea:

Eu - campionatul in sezonul 2 (Manchester United)

The Foxes aka "darth vader" - o Copa America cu Brazilia si un loc 2 in sezonul 2 (Arsenal)

Sir Cirtu - campionatul in sezonul 1 + finala Cupei in sezonul 1 (Liverpool)

Dany's - finala Copa America cu Argentina si transferuri multe :D (Real Madrid)

Bobby - retras dupa un sezon (Juventus)

MG - (Barcelona)

Sezonul 1

wio8au.jpg

Sezonul 2

2isbeck.jpg

Transferuri in primele 3 sezoane:

nx7ryw.jpg

6hpa0y.jpg

ny7kf4.jpg

 

Urmeaza sezonul 3 :D

STELIST 8609.01.2010 20:36

Da-mi un pm cu Database :D...

razvan2822.01.2010 14:30

M-am apucat si eu de FM 10.Am luat o echipa mai mica pentru ca nu am vrut sa incep de sus , ci mai de jos cum incepe orice antrenor.Prin urmare am luat pe OM.

Am facut deja cateva transferuri printre care De Mul , Healy , Arouna Kone si incerc sa ii aduc pe Miguel Veloso , Degen , Chevanton si Van de Vaart.

Marius22.01.2010 14:48

echipa mica e Oxford United, in niciun caz OM.

razvan2822.01.2010 17:27

Mica ma refer ca nu e Barcelona , Arsenal sau Juventus.

 

 

EDIT: Stiti vreun site de unde pot lua si eu patch pt corectarea stemelor din Anglia si Germania si jucatorii reali din Germania si Liga I eventual ?

STELIST 8623.01.2010 18:20

Razvan@Pe fm-base e un torrent cu 50000 de imagini jucatori,si pt steme tot la graphics...la germania e o "chestie" pe sortitoutsi,si la Romania cre' k n-ai selectat Romania la inceperea jocului.

razvan2823.01.2010 23:37

Mersi pt informatii :D

 

 

EDIT: Am gasit cateva chestii da nu prea m-au ajutat.Vreau sa incep o cariera cu Steaua , patchuri care sa aiba stemele reale din Liga I si jucatorii reali unde as putea gasi ca pe cel dat de tine nu este.

mircea_1024.01.2010 07:07

am luat si eu o echipa din Serie C2(Liga 4 italia) si am promovat in fiecare sezon, desi aveam obiectiv salvarea de la retrogradare. Cand am ajuns in Serie A am cam dat de greu...doar locul 13...dar e bine pt primul sezon...

P.S. rezultatul "minune" :D

 

63598866.jpg

razvan2824.01.2010 11:23

Oooo...bravo ! Foarte bun rezultat si buna performanta de a ajunge din Serie C in Serie A.Ma batea si pe mine gandu sa incep la Leeds in Liga a IIIa din Anglia , dar eu nu am rabdare sa stau sa promovez.In cel mai rau caz as lua ceva din Liga a IIa sau o echipa care se bate la retrogradare.

 

 

Vreun patch pt stemele din Romania ? :D

David24.01.2010 16:31

Nu joaca nimeni cu Steaua?Eu deocamdata am luat titlul,am iesit in mod rusinos din EL inca din preliminarii :no: si am folosit acest prim 11:

----------------Zapata-------

-Emeghara/Golanski-Ghionea-Radoi(transfer din vara)--P.Marin

 

--Szekely--Onicas--Plesan--Ochirosii/Tanase

 

----------Stancu---Kapetanos/Grzelak------

 

PS:E primul FM jucat,iar pe vremea cand ieseam din EL luam sfaturi de la Deni.

Daniel-Ionut24.01.2010 17:21

Joc eu cu Steaua... da' nu am mai intrat d mult in joc... am echipa bunicica... trebuie sa ma reapuc!

David24.01.2010 17:43

E mai bun Jardel fundas stanga decat Golanski?

Daniel-Ionut24.01.2010 17:47
E mai bun Jardel fundas stanga decat Golanski?

 

Eu cu Golanski joc.

razvan2824.01.2010 20:06

Eu ma gandeam sa-l promovez pe Mustata sa il joc in meciurile cu echipe mai slabe sa vad poate fac un nou Ogararu :D

Si am facut si oferta pt Ogararu la Ajax...900 mii + amical + Tininho

bijoux_bz24.01.2010 20:43

sal

am o intrebare: am jucat mai demult ( 2004 ) un manager in care puteai sa joci meciurile in fifa ( din cate imi amintesc era tcm ) . mai exista asa ceva? .. adica stiu ca exista am gasit pe net dar nu stiu daca mai exista optiunea sa joci meciurile in fifa... joaca cineva tcm ? ar putea sa ma lamureasca cineva?

RobYnho25.01.2010 11:20

Imi poate zice cineva care update sa'l descarc pentru football manager ?

Ronnie25.01.2010 11:45
sal

am o intrebare: am jucat mai demult ( 2004 ) un manager in care puteai sa joci meciurile in fifa ( din cate imi amintesc era tcm ) . mai exista asa ceva? .. adica stiu ca exista am gasit pe net dar nu stiu daca mai exista optiunea sa joci meciurile in fifa... joaca cineva tcm ? ar putea sa ma lamureasca cineva?

Total Club Manager 2007 sau 2006. Dar nu vad care mai este farmecul jocului? Nu ar fi mai usor sa joci Fifa direct?

STELIST 8625.01.2010 12:11

Ynho@10.2.

RobYnho25.01.2010 12:16

Ajunge doar ala, nu?

STELIST 8625.01.2010 12:49

Depinde,daca vrei steme etc...

RobYnho25.01.2010 12:50

Pentru Liga 1 as vrea.

STELIST 8625.01.2010 13:07

Pozele jucatorilor,logouri si cele mai noi transf. . . .

Astristul25.01.2010 13:07
sal

am o intrebare: am jucat mai demult ( 2004 ) un manager in care puteai sa joci meciurile in fifa ( din cate imi amintesc era tcm ) . mai exista asa ceva? .. adica stiu ca exista am gasit pe net dar nu stiu daca mai exista optiunea sa joci meciurile in fifa... joaca cineva tcm ? ar putea sa ma lamureasca cineva?

TCM 2004 a fost singurul cu functia "fusion" implementata corect. Dupa au aparut chestii neoficiale, facute de fani, totul culminand cu eliminarea ei in FIFAM 10!

 

@ Ronnie: FIFA nu dispune de imensa baza de date din TCM! ;)

STELIST 8625.01.2010 13:10

Chiar daca e off:Fifa o su*e!

RobYnho25.01.2010 13:51
Pozele jucatorilor,logouri si cele mai noi transf. . . .

 

De unde pot sa i'au acel patch/update sau ce plm o fi ?

«1131415161722»