FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ionut Rada

«1345678»
blindica01.04.2008 08:14

Da, dar rotatia pe banca de rezerve creste moralul jucatorilor doar in managerele virtuale.

 

Avem 3-4 fundasi centrali foarte buni si ghinionul lui Rada este ca are un antrenor care nu iese prea des din vorba patronului.

fedora06.04.2008 11:34

Se pare ca Rada va pleca...

Ne-am mai batut joc de inca un fotbalist care si-a facut datoria cu prisosinta!

Recoba14.04.2008 22:35

Pentru cum a jucat in tur e o mica parere de rau... pentru ce a facut inainte, cand era la Rapid si cum se purta fata de noi, nu merita pic de mila... daca ajungem sa plangem dupa Rada e clar...

wlaxad15.04.2008 09:15

Merita frate mila, cand a avut nevoie de el, era bun, dar acuma ca joaca Ghionea, l-ati lasat deoparte!

 

Ar trebui sa demonstram ca nu suntem ca Rapidul, sa-l dam afara!

 

Mult respect pentru Rada!

 

Sper sa nu plece! forzateaua

predatorpulse715.04.2008 09:38

Din pacate, avem o traditie in ultimii ani in de a ne bate joc de jucatori care si-au facut datoria la echipa.

 

Inteleg ca Ghionea e titular de drept, pentru ca are valoare, dar Rada si-a facut datoria in tur si merita macar ieri sa fie titular.

 

E pacat de el, pentru ca am vazut ca baiatul asta e cu sufletul la echipa, dar e clar ca Becali l-a pus pe lista de transferuri asa ca probabil nu o sa il mai vedem in teren. E aiurea cum ne batem joc de anumiti jucatori, lui Nicolita i s-au dat o mie de sanse desi el este un anti-talent iar pe Rada l-am facut rezerva lui Baciu desi baiatul si-a facut datoria in tur.

 

Nu m-ar surprinde ca Becali sa fie in spatele acestei decizii prin care Rada a fost marginalizat.

 

FORZA Steaua!

Intotdeauna superiori.

bodanelu15.04.2008 10:08

@preda: nu e vremea sa acuzam. Aseara a jucat Baciu pentru ca Rada e jucator de piciorul stang, adica rezerva lui Ghionea. Nu puteam juca cu doi jucatori de picior stang intr-un meci, in compartimentul defensiv.

 

Asa, ca prima solutie era Baciu. Daca Ghionea era suspendat sau accidentat, atunci trebuia disctutata o eventuala neutilizare a lui Rada.

Bodanel15.04.2008 12:05

@predatorpulse si bodanelu:

 

Daca stau si ma gandesc cum s-a bucurat Rada la Bistrita si cum pare sa se inteleaga cu ceilalti jucatori, nu prea pare marginalizat.

alexynho15.04.2008 20:17

Rada merita respectele noastre. Ma refer la faptul ca un jucator care vine de la o echipa rivala, nu este privit niciodata cu mare bucurie (la fel am facut si noi). Insa a jucat excelent pe tot parcursul turului, si nu am simtit lipsa lui Ghionea, sau a lui Radoi. A reusit sa se faca respectat in randul suporterilor, si pentru asta are toata stima. Mult succes Ionute, si sper sa nu pleci la vara.

mountytoma07.05.2008 17:36

sper ca rada sa fie baiat destept si sa ramana. nu sunt un mare fan al lui, dar cred ca poate deveni un jucator foarte bun. si asa cum s-a intamplat in tur, se pot ivi ocazii sa joace si el! ar trebui sa ia exemplu de la Baciu. rezerva-rezerva, dar cand joaca zici ca e titular de cand lumea!

raducelbun08.05.2008 09:19

Imi pare rau de el. Sunt convins ca va pleca pentru ca Becali nu-l are deloc la suflet. Poate ca asa-i mai bine pentru el. Probabil ca-l vom vedea la Poli Tim.

cornel_dorin8409.05.2008 20:05

Merita sa ramana.Steaua are nevoie de un jucator ca Rada.Multa bafta! fularultras

cae indru28.05.2008 16:23

de ce nu se pomeneste nimic pe site de plecarea lui Ionut la Poli tm?????

Oricum unul din jucatorii veniti din alte parti pe care am ajuns sa il respect! Pentru profesionalism si pentru modul civilizat in care a inghitit toate magariile care i s-au facut la Steaua! acest jucator merita mai mult!

Mult succes Ionut oriunde te-ai duce! Nu stiu daca esti stelist adevarat dar cat ai fost la noi te-ai comportat impecabil!

martzafoi30.05.2008 10:03

sunt extrem de dezamagit de felul cum Rada a fost tratat la Steaua si de faptul ca a plecat. Unul din cei mai seriosi jucatori pe care i-am avut in ultimul timp, cu potential sa devina jucator de nationala.

 

mi se pare o rusine pentru noi si Steaua felul cum a fost ignorat Rada in retur, macar ma bucur ca a avut sansa sa joace in Liga C in toamna :)

Steaua e condusa de un cioban ... dap, imi place rezumatul asta:)

mountytoma01.06.2008 17:59

Poli nu mai e interesata de Rada!! sa le fi venit mintea la cap alor nostri? daca pleaca Goian, Ghionea si Radoi dupa europene, Rada va fi titular de drept!

ultrash01.06.2008 18:18

o veste mai buna ca asta nici ca puteam auzi :thumbup: sa speram acum ca Rada nu va pleca la alta echipa si ca va ramane`n Ghencea :steag_sah_mic:

LARI01.06.2008 19:00

Sper ca Radoi si Goian sa se transfere dupa Euro. Asa am castiga un mijlocas mai creativ (Dayro si/sau Armenteros, daca va fi adus) si am mai castiga un fundas, Rada, care sigur are mai multa ambitie si mai mult entuziasm decat Goian.

 

Sa vedem ce va urma. Si eu sunt bucuros ca Rada nu a plecat. Sper ca el sa ramana in continuare la noi.

stelistul stelist06.07.2008 07:44

La multi ani , Ionute! Sper sa continui la Steaua si sa o faci cu succes

Razvypitesti06.07.2008 09:35

Steaua a bãtut palma cu Murcia pentru transferul lui Ionuț Rada, iar spaniolii vor vira un milion de euro în contul roș-albaștrilor și îl vor ceda în Ghencea și pe mijlocașul spaniol Abel Gomez (26 de ani). sper sã mai plece și Goian cu Ghionea

stelistul stelist06.07.2008 10:04
Steaua a bãtut palma cu Murcia pentru transferul lui Ionuț Rada, iar spaniolii vor vira un milion de euro în contul roș-albaștrilor și îl vor ceda în Ghencea și pe mijlocașul spaniol Abel Gomez (26 de ani). sper sã mai plece și Goian cu Ghionea

 

pana nu semneaza si nu e anuntat oficial rada e stelist, el a mai plecat si pe la Poli si Dinamo , la Poli a fost anuntat oficial transferul si tot la Steaua a ramas

brada06.07.2008 12:39

ziua lu rada azi ... nu anuntati pe nicaieri :)

danimarcu06.07.2008 15:16

La multi ani! Mult succes in continuare,indiferent unde vei juca!

mountytoma22.07.2008 15:06

ii doresc lui rada sa aiba rabdare caci cu siguranta ii va veni randul. si sa nu uite, iar cand va fi momentul sa i-o traga lui nea Gigi sa-l doara mai rau decat il doare pe el acum ca nu joaca!

 

astazi la meciul cu brasovul am vazut un fotbalist stelist fericit. era Rada, caruia ii radea fata de bucurie la sfarsitul meciului. jucase si el din nou.

 

ati vazut ca la faza golului doi era in spatele lui arthuro, gata sa bage capatzana? intr-atat il manase entuziasmul in fata!

Wally03.08.2008 22:09

Rada merita mai mult...

Dj03.08.2008 22:12

chiar a avut 2 (cel putin) interventii foarte bune astazi...in defensiva

MoWeed03.08.2008 22:24

Ma mir ca a jucat azi....

«1345678»