FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ionut Rada

«1238»
Virgil25.07.2007 21:41

58163.jpg

 

Ionut Alin Rada

Porecla: Radar

Data nasterii: 6 iulie 1982

Locul nasterii: Craiova

Inaltime: 189 cm

Greutate: 83 kg

Post: fundas central

Numar pe tricou: 5

 

Steaua a mai facut o mutare-soc si l-a transferat pe jucatorul Rapidului, Ionut Rada.

 

"Am semnat pe o perioada de trei ani cu Steaua. Nu are de ce sa-mi fie frica de galeria Rapidului, pentru ca sunt profesionist si imi vad de drumul meu in continuare. Ce-a fost a fost. Eu zic ca mi-am facut treaba la Rapid si sper ca la Steaua voi avea mari succese. In aceasta seara, voi efectua primul antrenament cu Steaua", a declarat fotbalistul pentru Fanatik.

 

Cluburi anterioare: CSS Craiova, ªcoala de fotbal ?Gica Popescu?, Universitatea Craiova, Rocar București, FC Național, Rapid.

Are doua selectii la nationala.

 

Bine ai venit, Ionut Rada!

I.N.Money25.07.2007 21:50

Virgil, vezi ca e o poza mai frumoasa cu el pe site-ul oficial al Stelei. Cand o vad pe asta nu prea imi vine sa mai deschid thread-ul! :biggrin: .

Virgil25.07.2007 21:55

@ INM

 

Am inlocuit-o cu asta.

Hadess25.07.2007 22:46

Bun venit, IONUT RADA!

sprecl2 spre24 steagro

AmuntBoy25.07.2007 22:51

Mda... sa vedem cum joaca!

dbd26.07.2007 06:38

Bine ai venit... bafta!

MoWeed26.07.2007 06:58

Jucator slab...

axl2326.07.2007 07:32

Bun venit la Steaua. Si mult succes.

cristi_mold26.07.2007 09:40

Bine ai venit la Steaua, Ionut Rada, mult succes si sper sa ne demonstrezi prin evolutii ca meriti sa fii jucatorul Stelei!

Khalid26.07.2007 09:51
Da jucatoru asta e buna macar ??? Si ce post ocupa , fundasi central , cundas stanga , dreapta ???

 

Bun o fi, buna nu stiu. Fundas central de picior stang, cred ca poate acoperi si postul de fundas stanga.

jordan26.07.2007 10:15

Nu mai departe de o luna de zile era pe plaja cu Jerry Gane si vroia sa se bage pe terenul de fotbal... si cand a aflat ca, cei de acolo sunt stelisti, care credeti ca a fost replica marelui "profesionist" Ionut Rada?

 

Banuiti, nu? Primiti-l cu bratele deschise, apaludacilor, ca de aia s-a ajuns la Steaua in halul asta! Cetatenilor...

Wally26.07.2007 10:29

Ar fi spre binele tau sa dai totul pe teren, milogule!

AmuntBoy26.07.2007 11:30

Parca era mai bun Mardare!

Adica nu putea sa-l ia cu 1M de euro pe ala?

 

Oricum, ambii sunt peste Baciu si e un pas inainte!

korynna26.07.2007 12:33

"Multumim" pentru urarile din trecut. Imi pare rau ca nu pot sa dau dovada de acelasi "profesionalism" ca el, dar eu ii urez: bine ai venit in infern! :angry:

Cristian198526.07.2007 13:52

Ba! Ce inseamna mai, bine ai venit? Cum ii urati voi bine ai venit? De 2 ani nu am mai postat nimic aici... dar acum nu am putut sa ma mai abtin. Rada la Steaua si voi ii urati bafta...

 

Bafta la ce? La incasat pietre... chiar ca bine v-a zis ala mai sus "cetateni"! O sa il injur de cum calca pe gazon... si sper sa auda atat de tare corul de fluieraturi incat o sa plece singur de pe gazon.

RobYnho26.07.2007 16:12

Hai ca aberezi cam mult!

c.ronaldo1726.07.2007 19:17

Sunt sigur ca acest jucator va fi unul din cei mai buni fundasi din Liga 1.

steaua_gloria26.07.2007 20:57
Ba! Ce inseamna mai, bine ai venit? Cum ii urati voi bine ai venit? De 2 ani nu am mai postat nimic aici... dar acum nu am putut sa ma mai abtin. Rada la Steaua si voi ii urati bafta...

 

Bafta la ce? La incasat pietre... chiar ca bine v-a zis ala mai sus "cetateni"! O sa il injur de cum calca pe gazon... si sper sa auda atat de tare corul de fluieraturi incat o sa plece singur de pe gazon.

 

Unul ca tine a intrat pe teren la Steaua-Charleroi!

danimarcu26.07.2007 22:44
Nu mai departe de o luna de zile era pe plaja cu Jerry Gane si vroia sa se bage pe terenul de fotbal... si cand a aflat ca cei de acolo sunt stelisti care credeti ca a fost replica marelui "profesionist" Ionut Rada?

O banuiti, nu? Primiti-l cu bratele deschise, apaludacilor, ca de aia s-a ajuns la Steaua in halul asta! Cetatenilor...

 

Eu cred ca astia care judeca, ca tine au tras Steaua in jos!

 

Ba! Ce inseamna mai, bine ai venit? Cum ii urati voi bine ai venit? De 2 ani nu am mai postat nimic aici... dar acum nu am putut sa ma mai abtin. Rada la Steaua si voi ii urati bafta...

 

Bafta la ce? La incasat pietre... chiar ca bine v-a zis ala mai sus "cetateni"! O sa il injur de cum calca pe gazon... si sper sa auda atat de tare corul de fluieraturi incat o sa plece singur de pe gazon.

 

Cred ca tu ti-ai face cu usurinta un loc in galerie la Corsicanu'...

 

Sau poate esti ocupat cu sarirea gardului si lovirea portarului advers... Vai de capul vostru, cand vom scapa de urangutani ca voi, vom avea cea mai frumoasa galerie din tara!

 

On-topic: Suporterii stelisti, exceptand specimenele ca si cele de mai sus, sunt superiori si stiu sa primeasca in mod civilizat noii-veniti. Depinde doar de evolutiile lui Rada daca aceasta sustinere va fi de lunga sau de scurta durata!

 

Bafta, sper sa nu ne dezamagesti!

Dj31.07.2007 12:35

pentru multi stelisti..deocamdata e milog

daca va juca bine...parerile se vor schimba

dica_10steaua31.07.2007 12:51

Bine ai venit Rada!Cred ca este o achizitie buna pentru ca aveam nevoie de un fundas central.

catalingl31.07.2007 15:52

succes Rada. :D:D

borcescu_coposan31.07.2007 17:25

am mai luat unu bun...bine asa... ala de te crezi cel mai tare suporter(ala cu 1985 in nume)..mai bine stai acasa si injura-l...lumea se duce pe stadion sa incurajeze echipa, nu sa auda ciobanii ca tine injurand... o echipa nu se incurajeaza injurand cealalta echipa, sau cu gesturi ciobanesti de a dovedi ca esti aproape de echipa... orice jucator bun, nou venit, ar trebui primit bine..pentru ca vom avea o echipa si mai tare... bun venit rada.. spor la treaba!

Jokero™01.08.2007 01:17
am mai luat unu bun...bine asa... ala de te crezi cel mai tare suporter(ala cu 1985 in nume)..mai bine stai acasa si injura-l...lumea se duce pe stadion sa incurajeze echipa, nu sa auda ciobanii ca tine injurand... o echipa nu se incurajeaza injurand cealalta echipa, sau cu gesturi ciobanesti de a dovedi ca esti aproape de echipa... orice jucator bun, nou venit, ar trebui primit bine..pentru ca vom avea o echipa si mai tare... bun venit rada.. spor la treaba!

 

bine ca ne educi sa fim ultrasi....sti sa ajungi in Ghencea?

forever_STEAUA01.08.2007 06:36

@Jokero'

 

A înjura e sinonim cu a fi ultras? Nu cred.

 

PS: postul imediat anterior nu se citeazã.

«1238»