FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ionut Rada

«123458»
borcescu_coposan23.09.2007 17:40

Eu cand am spus, cu cateva posturi mai sus, ca am mai luat unul bun, iar v-ati luat de mine... ca de obicei... si cu Carlos si cu Andrey am avut dreptate... uite ca si cu Rada! :biggrin:

SteauaToronto23.09.2007 17:52

Baiatul asta "nu are influente de Giulesti." Isi vede de treaba, nu este arogant, e profesionist.

 

Succes in continuare.

strezahuzum24.09.2007 09:00

Mult-injuratul Rada, inclusiv de patron, a fost printre cei mai buni de pe teren (nici nu era prea greu, tinand cont de prestatiile "vedetelor" din lot).

Recoba24.09.2007 22:32

Are mai multa inima Rada decat toti marii stelisti aterizati acum ani lumina la Steaua... Goian e prapastie in ultimul timp... ca faza defensiva e bulevard... mare noroc am avut cu Rada...

DelPiero1024.09.2007 23:40

Am fost sceptic la inceput cand am auzit de aducerea lui Rada, dar acum regret asta! Rada joaca foarte bine!

 

Nu inteleg ce are cretinoidul cu el(e peste Ghionea, parerea mea),dar na, el nu a avut la inima jucatori ca Elton sau Golanski(sper sa nu-l pierdem din cauza declaratiilor tampite ale oierului, ar fi mare pacat), deci nu ma mira nimic...

yo_marius_xxx25.09.2007 05:42
(e peste Ghionea, parerea mea!)

 

 

Bine zis... parerea ta!

JDERUL25.09.2007 06:09

Daca va fi introdus in continuare in teren, are sanse sa creasca mult. Mi se pare un baiat serios. Numai sa inceteze "zoofilul" ala de Jiji cu ,,aprecierile" ca-l demoralizeaza.

 

Este foarte greu sa-ti faci meseria cum trebuie cand ai parte de un asemenea tratament din partea sefului. (Si mai sunt si ceilalti ,,ostasi" care pot pune umarul).

Dani200526.09.2007 21:28

"Patronul a fost mereu alaturi de echipa, noi stim exact ce discutii sunt. Toata lumea il apreciaza pe Hagi si e normal ca suporterii sa scandeze numele. Ii simtim lipsa lui Hagi, am obtinut o performanta mare alaturi de el si anume, prezenta in al 2-lea an consecutiv in grupele Ligii Campionilor, pentru ca este si meritul lui."

 

Cred ca dupa declaratia asta,in care spune este pro Hagi, are toate sansele sa fie trecut pe linie moarta de "marele antrenor GG".

forever_STEAUA27.09.2007 06:31

@Dani2005

 

E o declarație de complezențã.

blindica27.09.2007 07:32

Este bun Rada. Merita sa joace titular, chiar in formatie cu S. Ghionea. Lui Goian i-as da voie sa plece la o echipa mare din Europa daca ar veni o oferta. Mi se pare peste media Stelei. Sigur, ar fi o mare pierdere, dar merita sa joace in strainatate.

Dani200527.09.2007 08:02
@Dani2005

 

E o declarație de complezențã.

 

Intrebarea este de ce alti jucatori nu au facut astfel de declaratii?

blindica27.09.2007 18:46

@Dani: Lovin a declarat dupa meciul de la Praga ca Hagi merita sa-si continue munca la carma echipei.

**alex**29.09.2007 21:06

In sfarsit a marcat dupa ce mai fusese aproape si in alte meciuri. A demonstrat ca este un jucator profesionist si cred ca in momentul acesta este al doilea fundas din tara dupa Goian.

IONUTZ-CIPRIAN30.09.2007 05:58

Pentru a fi al doilea, cred ca mai are de tras, insa aseara a jucat bine, cred ca o sa inceapa sa faca meciuri bune!

steaua-steaua-steaua30.09.2007 18:47

Eu zic ca a facut meciuri bune si pana acum.

carminastan22.11.2007 16:07
Lacatus are probleme mari in aparare inainte de meciul cu Dinamo. Ionut Rada s-a accidentat la antrenamentul de astazi si a prasit sedinta de pregatire.

 

Dupa o consultare mai amanuntita, doctorii vor decide daca Rada va juca sau nu sambata cu Dinamo.

sport.ro

 

Rada a primit o minge în coapsã de la Zaharia și imediat s-a prãbușit la pãmînt. A fost nevoie de intervenția medicului echipei, dupã care stelistul a fost scos din antrenament. În urma investigațiilor medicale pe care le va efectua doctorul Radu Paligora se va stabili dacã Rada va juca împotriva lui Dinamo, sâmbãtã

GSP

novac22.11.2007 16:34

Veste asta este chiar rea daca se confirma si nu joaca sambata. Dupa ce ca la mijloc mai mult o balbaim iar atac nu aveam de fel, acum incep sa se prabuseasca si fundasii. Nu este deloc bine.

 

Ori Laca a inceput sa faca antrenamente cu mingi medicinale ori jucatorii sunt plapanzi rau (Iacob cred ca mananca numai papadie) si ar trebui sa se antreneze cu baloane colorate si mingi de plaja.

 

De abia incepusera sa soseasca vesti bune de la infirmerie si acum pica Banel si Rada. Parca am citit ca vin italienii cu kinetic-ul in Ghencea.

steaua_gloria05.12.2007 18:48

Fost rapidist, acum unul dintre putinii jucatori de la Steaua pe care ii admir. Este un adevarat profesionist.

steauaaa02.01.2008 19:15

Chiar daca a fost criticat de patronul nostru, Rada a aratat ca este un jucator care nu poate fi inlocuit in echipa de baza a Stelei in sezonul 2007-2008.

 

Singura posibilitate ar fi fost Eugen Baciu, ceea ce s-a si intamplat intr-un meci de cupa, dar de mai multe ori s-a intamplat ca Baciu sa-l inlocuiasca pe Goian (din cauza accidentarilor sau deoarece Goian a fost menajat)!

Catalyn0724.01.2008 17:56

Daca pleaca Ionut va fi o mare pierdere pentru noi. A dovedit ca este un fotbalist profesionist, si a devenit in scurt timp unul din favoritii fanilor...

 

Multumim Rada, pentru tot ce ai facut... totusi, sper sa nu plece!

DelPiero1024.01.2008 20:17

Sa fim seriosi... Rada in echipa de baza a Stelei, favoritul fanilor!?

 

A dovedit ca e un jucator util, dar de neinlocuit!? No way! A jucat titular doar pentru ca a lipsit Ghionea...

MoWeed25.01.2008 06:13

Sper sa nu plece deoarece e bine sa avem cat mai multe variante bune pentru postul de fundas central.

Radoi si Ghionea vin dupa accidentari, nu se stie in ce forma vor fi... Daca pleaca el, iar ramanem numai cu 3 fundasi!

cae indru29.01.2008 19:15

deci ce se intampla cu ionut? nu l-am vazut in amicalul de azi si nu l-am vazut nici pe margine....... l-am vandut si pe asta?

Raul198829.01.2008 19:39

am citit astazi undeva ca Rada si Baciu s-au accidentat la antrenamente da nu grav si de acea nu au jucat

Wayne Rooney30.01.2008 14:58

Se scrie prin presa (FANATIK.ro) ca mister Gigi trateaza cu Borcea trecerea lui la dinamu.

Cum poate sa faca asa ceva?

Chiar nu conteaza parerea jucatorului,daca vrea sa plece?

hai sa facem ceva,sa-l determinam sa nu-l vanda................

«123458»