FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ionut Rada

«15678»
Lari29.07.2009 14:29

Ionuț Rada a ratat o nouã șansã de a pleca în strãinatate, dupã ce transferul sãu în Germania a cãzut. Fundașul Stelei s-a deplasat luni la Karlsruhe, acolo unde a negociat termenii contractului cu recent retrogradata în Bundesliga.2.

 

Din nefercire pentru el, fotbalistul nu a ajuns la un acord cu reprezentanții "nemților" , iar în aceastã searã este așteptat sã soseascã în România. De mâine, apãrãtorul va ajunge iar sub comanda lui Cristiano Bergodi.

 

Revenirea sa în țarã se produce într-un moment în care, atât despre Goian, cât și despre Ghionea se zvonește cã ar fi sub lupa unor cluburi din Occident și ar putea pleca.

 

prosport

mountytoma06.08.2009 13:43

poate ca acum va juca si rada... cred ca i-e dor de gazon!

KERATOCONUS06.08.2009 14:01
poate ca acum va juca si rada... cred ca i-e dor de gazon!

 

 

Dupa ce o sa-l vedem pe Rada cum evolueaza, cred ca o sa ne fie noua dor de Dorin Goian.

b0RMA06.08.2009 14:16
Dupa ce o sa-l vedem pe Rada cum evolueaza, cred ca o sa ne fie noua dor de Dorin Goian.

Cand era Ghionea accidentat si a jucat Rada in locul lui ti s-a parut ca nu a facut-o bine?

Ally_stelista10.08.2009 13:54

e un jucator bun, ma intreb de ce Bergodi il tine pe banca....

D4v1dstelist10.08.2009 14:11

E cineva acolo care nu il are ls suflet.

crysty1410.08.2009 14:17

Cica a revenit la prima echipa.

Blackzie10.08.2009 14:24

Il vreau titular

 

punct

red&blue_boy24.08.2009 08:25

Din ce am auzit,inclusiv pe marele Gigi,iar se cauta vanzarea lui Rada.Nu-mi vine sa cred,nici acum nu i se da o sansa,mai ales la prestatia noastra din aparare.Pacat.

Lari24.08.2009 09:27

Bergodi a facut lumina ieri: cica Rada ii zicea cand ca ramane, cand ca pleaca si a facut chestia asta de mai multe ori. Italianu' a zis ca el nu poate lucra cu un astfel de jucator.

 

Nu pot sa contez pe un jucator care azi vine si imi spune ca pleaca, peste doua zile imi spune ca ramane si peste alte trei zile imi spune iar ca pleaca. Pai mai bine pleaca! Suntem acoperiti pe postul de fundas central. Ii avem pe Ghionea. Baciu, Tudose si la nevoie Ninu.

 

Din pacate, Rada are TOATA vina ca nu joaca in mandatul lui Bergodi.

Maye24.08.2009 11:39

Eu nu cred ca e neaparat o indecizie a lui Rada , cat mai mult faptul ca s-a saturat de Steaua si de patronul ei.Asta e adevarul.

mircea_1024.08.2009 13:02

e normal ca a vrut sa plece din moment ce nu juca pe vremea cand era Goian la Steaua...apoi dupa vanzarea lui Goe s-a razgandit sperand sa fie jucat, dar cand a vazut omul ca se tot insista cu Baciu de vreo 5-6 meciuri si el e lasat pe banca sau trimis la echipa a 2-a, normal sa-si doreasca din nou sa plece...

Maye24.08.2009 19:46

Mircea , eu cred totusi ca Bergodi a vorbit cu el si intentiona sa il bage in teren.Dar daca zici ca azi e alba si maine zici ca e neagra , te cam saturi .

BNQ05.12.2009 11:12

Dacă nu greșesc Ionuț a fost cel care a indemnat coechiperii să meargă să salute galeria la meciul cu Șeriff, Bravo Ionuț.

 

P.S. tot el a fost unul din cei mai receptivi jucători la aeroport, nu fițele arătate de Dayro.

 

Respect pt tine Ionuț.

Maye05.12.2009 11:33

Tot el e cel care il apara pe Limbi si pe cioban acum.

Dubla personalitate.

Persoana complexa.

Ronnie05.12.2009 13:32

Si ce ai vrea sa faca? Sa vina in galerie si sa ii injure pe Becali si Stoichita? El primeste sute de mii de euro, e la servici la Steaua. Plus ca e un fost rapidist, nici nu stim acum daca o fi vreun stelist adevarat.

Maye05.12.2009 17:34

Altii pot sa taca.El nu?

Ronnie05.12.2009 18:01

E mai politicos el.

Maye05.12.2009 18:49

Un baiat al naibii de politicos ... cu Limbi.

ionel_9410.12.2009 20:58

rada mai bun decat Ghionea? :))) poi ce naiba Ghionea este cu 10 clase peste rada mie imi place si cum joaca rada dar nu cred ca este peste Ghionea

red&blue_boy10.12.2009 21:06

Cert e ca altii mai buni nu avem...cel putin nu acum...

Cata2313.12.2009 22:49
rada mai bun decat Ghionea? :))) poi ce naiba Ghionea este cu 10 clase peste rada mie imi place si cum joaca rada dar nu cred ca este peste Ghionea

Cu 10 clase peste la ce ?In primul rand Rada e cu 10 clase peste Ghionea la viteza, apoi poate juca bine in banda stanga,deasemenea l-am vazut dribland in careul advers la meciul cu Fenerbahce,l-am vazut lovind transversala de cateva ori sezonul acesta,pe Ghionea nu l-am vazut sa faca nimik deosebit,ba mai mult am luat si cateva goluri din cauza lui ,pt ca este foarte lent.

Lari28.12.2009 19:04

De astazi, Rada a plecat la Al Nasr.

 

Oricum n-avea loc, la ce fundasi centrali avem in lot! :rolleyes:

red&blue_boy28.12.2009 22:31
Oricum n-avea loc, la ce fundasi centrali avem in lot! :rolleyes:

 

 

Da...Si la ce fundasi o sa aducem in ianuarie,nu mai avea loc nici la a doua echipa... ;)

MoWeed29.12.2009 08:18

Sa vedeti acum aparare, cand o sa stam in Ghionea, Baciu si Tudose pe pozitiile de fundasi centrali

«15678»