FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre Liga 1 - editia 2007/2008

«1345678»
Wally18.08.2007 20:05

Un rezultat excelent. Asteptam urmatorul meci de pe teren propriu al spurcatilor :laugh:

stifler_cale18.08.2007 20:49
Un rezultat excelent.

cred ca un rezultat excelent era 1-0 pentru dacia....dar este foarte bine si asa avand in vedere ca Ganea a ratat in min 97... fular-campionii

weeezer18.08.2007 20:49

Jocul lui Dinamo e departe de cel din sezonul trecut, Zicu e departe de cel de la Rapid (ma rog, 3-4 meciuri cat a prins si el...), atacul e praf, singurul care mi se pare ca mai misca e Adrian Cristea. Desigur, scotandu-l din ecuatie pe Lobont, care isi mentine forma buna, dovedind ca e totusi cel mai bun portar pe care il avem la ora asta, si, de ce nu, pe care l-am avut in ultimii ani (cand vorbesc la a doua plural ma refer la noi ca Stat, ca echipa Nationala)

stifler_cale18.08.2007 20:55

jocul lui Dinamo e praf...nici al Stelei nu este departe..doar ca noi am avut putin noroc...sper ca norocul sa dureze pana echipa isi va revenii.

Wally18.08.2007 20:56

Intr-adevar Ad. Cristea, Lobont si Borcea sunt jucatorii-cheie ai spurcatilor. In momentul de fata fara ei ar retrograda.

stifler_cale18.08.2007 20:58
Intr-adevar Ad. Cristea, Lobont si Borcea sunt jucatorii-cheie ai spurcatilor.

se pare ca Borcea nu a "jucat" meciul asta

danimarcu18.08.2007 21:01

@stifler cale (sper ca am scris bine...)

 

Gresesti,arbitrul a fost tot meciul in spatele maidanezilor,cred ca le-a dat 10 lovituri libere de la marginea careului,pentru sutul lui Niculescu...

Dar nu poate sa bage el mingea in poarta...

amarel18.08.2007 21:02
se pare ca Borcea nu a "jucat" meciul asta

Pai credea el ca se incurca de Dacia Mioveni ?? Cand el elimina pe Lazio ????

Za Best18.08.2007 21:06

Eu nu mai zic nimic de Dinamo!Nu zic ca nu ma bucura egalul lor!Dinamo e clar in cadere!Dar trebuie sa jucam si noi fotbal...

MALDINI_STEAUA18.08.2007 21:08

Ce frumos ar fi sa vedem maine un :

 

MFR(PFR) - Steaua 0-2 :))

Wally18.08.2007 21:08

A jucat Borcea meciul asta numai ca nu s-a ridicat la asteptari. Prevad niste "jocuri" excelente facute de Borcea in meciurile urmatoare...

amarel18.08.2007 21:08
O sa ne arda CFR-ul de nu o sa o putem duce,la cat au ratat aseara,au arata ca stiu fotbal si jocul lor este mult mai bun ca al echipei noastre!!!

Chiar crezi ca suntem sub ciprioti ????? fii serios, eu cred ca ne v-a merge jocul maine, am eu asa o presimtire ca o sa fie primul joc bun al Stelei!!!!

Ciprians18.08.2007 22:35
A jucat Borcea meciul asta numai ca nu s-a ridicat la asteptari. Prevad niste "jocuri" excelente facute de Borcea in meciurile urmatoare...

Nu se astepta sa aiba nevoie acasa . Dar deja e in joc de glezne, o sa-l faca Rednic inaintas. Mi-e sila.

Khalid18.08.2007 22:53
Chiar crezi ca suntem sub ciprioti ????? fii serios, eu cred ca ne v-a merge jocul maine, am eu asa o presimtire ca o sa fie primul joc bun al Stelei!!!!

 

Poate ne va merge jocul, insa nu cred ca CFR-istii vor face aceleasi greseli in aparare ca in meciul cu cipriotii.

 

P.S: Prevad o victorie a noastra la limita, asa cum ne-a obisnuit Hagi :unsure: .

stifler_cale18.08.2007 23:16
le-a dat 10 lovituri libere

daca "juca" si Borcea iti spun sigur ca aveau un 11 metri!!

IONUTZ-CIPRIAN19.08.2007 07:32

Mi-a placut la nebunie jocul cainilor aseara,asa vreau sa joace intotdeauana,pacat insa ca nu s-a terminat 1-0,sa speram ca si rapizii se vor impiedica la fel,iar noi sa castigam la CFR,cea ce este cam greu!!

bucur519.08.2007 11:33
fular-campionii ce pacat ca ieri na reust miovenul victoria :sleep: ce frumos ar fi fost :-p
stifler_cale19.08.2007 15:42

ar fi fot frumos...dar ii bine si asa!!!

cristian01419.08.2007 16:34

"Mi-am schimbat biletele. Mã întorc marți acasã. Nu se poate sã avem câte 10 ocazii pe meci și sã nu înscriem. Vã asigur cã de acum încolo Dinamo nu va mai pierde niciun punct pânã la finalul campionatului. E cel mai important campionat din istorie și de aceea mi-am schimbat data de întoarcere. Vin marți la București sã vorbesc cu bãieții. Dar toatã concentrarea noastrã e pentru meciul cu Lazio de la București", a spus Borcea.

 

Cum e posibil ca Dinamo sa fie condusa acasa de Mioveni, iar arbitrul sa acorde doar 6 minute de prelungire ? Pai e posibil ? Asa trebuie tratata o campioana ?

Dupa ce ca au ratat doar 10 ocazii, bietii dinamovisti n-au reusit decat un gol (!!!) si acela in minutul 92 ! Dar sa nu ne facem probleme, ne asigura Borcea ca a sa echipa nu va mai pierde nici macar un punct pana la finalul sezonului. E pregatit baiatu' sa faca investitii mari, sa umfle buzunarele fluierasilor si sa-i trateze cu respect.

 

Hã, hã, hã..dar si al nostru Gigi a invatat de la taticu' lui sa dea o oaie in plus. Ce lupta acerba ne asteapta.

stifler_cale20.08.2007 23:35

@cristian014

 

ai vrea ca Steaua sa castige campionatul pe nedrept??

Wally20.08.2007 23:37

Noi n-am vrea sa castigam campionatul pe nedrept, dar nici n-am vrea sa-l castige Borcea tot pe nedrept...

stifler_cale20.08.2007 23:40

deci ai vrea sa il castige Steaua pe nedrept!!eu nu as vrea...daca joaca Steaua bine si bate tot, Dinamo poate sa plateasca toti arbitri sa le dea 11 metri si alte facilitati...Steaua este Steaua si trebuie sa castige tot(vorba REGELUI)

Wally20.08.2007 23:42

De acord cu tine, insa nu suport sa-l vada pe Borcea cum cumpara titluri pe banda rulanta...

MALDINI_STEAUA20.08.2007 23:50

@Wally si eu nu suport pe Jiji cum jigneste pe cel mai mare fotbalist roman al tuturor timpurilor !

Wally20.08.2007 23:53

@Maldini, asta nici nu intra in discutie. Nu mai rezist! Simt ca innebunesc! Nu stiu ce-i de facut, dar trebuie sa facem ceva! Ciobane, afara din Ghencea!

«1345678»