Venirea lui Hagi la Steaua trebuie judecata de noi in primul rand cu sufletul. Sa ii acordam credit si sa speram ca va confirma, deoarece prin mutarea asta facem un pas mare, in ceea ce priveste intoarcerea la valorile autentice ale Stelei, cu care ne identificam.
Personal nu pot uita bucuria enorma pe care am simtit-o intr-o noapte de iarna, in pauza sezonului `86-87, cand tatal meu (omul care m-a facut stelist), venind de la serviciu m-a trezit (fapt atipic pentru el si pentru orice parinte de buna credinta) si mi-a soptit, cu nedisimulata bucurie: "L-am luat pe Hagi"!!!
Cei care isi amintesc vremurile stiu ca pana si un astfel de transfer bomba nu facea obiectul stirilor mass-media decat foarte tarziu.
De asemenea, un bun prieten, ("machine head" pe acest site) mi-a povestit cum a pastrat ani de zile un decupaj din ziarul Sportul, unde, la transferurile Stelei, se consemna " plecari -
" veniri - Hagi"
Mult succes, Gheorghe Hagi!!! Vei avea un loc special intotdeauna in sufletele noastre!
