FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

2007-2008/ Candidatele la titlul de campioana a Romaniei

«1151617181925»
Hassan14.03.2008 13:54

E iar jale cu cateii...BRAVO Jiji (multescu)! Bistrita trebuia sa aiba 2-0 pana acum....sper sa nu isi dea nea Padureanu arama pe fata ca de obicei.....Si, evident, sa batem noi pe Unirea acasa, cu stad. plin, ar fi ideal. Sincer, nu ma intereseaza ce face chefere. Am demonstrat cine suntem, si ca singurul mod in care pot lua campionatul e sa "fure" echipele mici. In CHL daca ajung se fac de kko..

Ne vedem duminik la stadion...FORZA Steaua!

c.ronaldo1714.03.2008 15:31

Gloria 1-1 Dinamo.

Si Dinamo rateaza Intertoto :yeahh:

IONUTZ-CIPRIAN14.03.2008 15:45

Era de asteptat,Dinamu a luat-o in jos de multa vreme si nici nu mai are echipa,o sa-i batem de le sare ochii din cap,ma bucur ca au facut egal!

axl14.03.2008 15:46

Felicitari lui Sabou. Pare un om integru.

strezahuzum14.03.2008 15:48

Vai dar ce liniste pe situri. Nici un articol cu "senzational", nimeni nu se declara "scandalizat", samd. Desi penaltiul primit de Dinamo a fost ultra-mega-comic. Deh, asa e cu presa romana, "e rau numai cand se greseste pentru Steaua, daca se greseste pentru altii e ceva neimportant."

DelPiero1014.03.2008 16:01

Dinamo nu fura dom'ne :proud: ...aropo,repriza a doua mi s-a parut suspect de slaba din partea bistritenilor!'Inima Banatului' :laugh: -Torje si Mirinda sunt jucatori de duzina!Trebuie sa ai cap de butelie(Borcica) sa iei asemena jucatori,pe atatia bani! :unsure:

IONUTZ-CIPRIAN14.03.2008 16:03

Cred ca ar trebui sa se duca Adi de la Valcea sa le cante..........suparat,suparat sunt Doamne iara!

The Flyer14.03.2008 16:05

@streza

ce sa le faci,Dinamo echipa mica,gloria la fel,arbitrul le-a dat un penalty din mila!chiar a fost jenant arbitrul,mai facea si gesturi in care explica faptul ca cap de bou a fost tras de tricou!

 

ps:frate,daca am norocul sa ma intilnesc cu baleanu,sa mor daca nu-i trag un cap in gura!

predatorpulse714.03.2008 16:25

Pai stiti de ce nu comenteaza nimeni in legatura cu acest penalti? pentru ca Dinamo nu mai conteaza in acest an la titlu,si domnii ziaristi nu o sa bage in prim plan acest penalti hilar,credeti-ma ca daca erau la cateva pc de lider sau aproape de locul 2 se sarea in sus,dar asa o sa se zica "greseala de arbitru" si gata.

 

Scandalurile,indiferent daca sunt legate de arbitraj,sunt rezervate primelor 3,hai 4 locuri pentru ca stirile astea vand ziarele,credeti ca intereseaza pe cineva ca s-a acordat un penalti gresit la un meci intre 2 candidate la retrogradare? Nu,insa daca se intampla ceva la top,sar ca lupii ca stirile astea "fac audienta". Penalty-ul de azi a fost cel putin la fel de hilar ca cel al lui fabbiani de la Bistrita,sau cel al lui Semedo cu buzau,cred ca arbitrului i s-a facut mila. Am vazut meciul pentru ca am venit mai devreme de la facultate si am tinut TV-ul aprins in background,iar daca tin minte bine gloria trebuia sa aiba 3-0 dupa primul sfert de ora,si daca e sa ne luam dupa faze periculoase cred ca gloria a avut minim 6 iar dinamu cu indulgenta vreo 3. Sa zica mersi pentru acest punct ca nu meritau nimic.

 

Din ce am vazut,ne va fi greu la Bistrita acasa(la reghin,in fine) din cauza terenului greu si a apararii bune a bistritenilor.

Ma gandeam cum ar fi daca macar jumatate din "oamenii de fotbal" din Romania ar avea atitudinea si bunul simt al lui Nelutu Sabau,un om pe care-l respect foarte mult,desi a fost un adversar al Stelei pentru ca a jucat la rivale. De la el a pornit schimbarea gloriei la fata de la echipa blaturilor la aceasta echipa buna care nu cedeaza pc prea usor,bravo lui.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

JDERUL15.03.2008 10:17

Astept reactii din partea federatiei,a lui miti(ti)ca,a pres(-ului)de la CCA,a presei ,,impartiale"precum si a tuturor celor implicati in fenomenul fotbalului intern in urma meciului de la Bistrita! Cum comenteaza ,,pomana"facuta de fluieras potailor?

forever_STEAUA15.03.2008 11:11

@JDERUL

 

Rãspunsul ar trebui sã sune cam așa:

 

"Fraților, noi v-am ajutat cât am putut, e rândul vostru: înscrieți-vã în Intertoto!"

IONUTZ-CIPRIAN15.03.2008 11:13

La ce joc si jucatori are aceasta echipa,nici Intertoto nu este de ei!

MoWeed15.03.2008 13:04
La ce joc si jucatori are aceasta echipa,nici Intertoto nu este de ei!

Ai dreptate daca continua sa joace tot asa de infect sunt mici sanse sa prinda loc de Intertoto...

blaga andrey15.03.2008 17:02
Ai dreptate daca continua sa joace tot asa de infect sunt mici sanse sa prinda loc de Intertoto...

da nau fata nici de Intertoto,nu va uitati la jucatori ca se impiedica de minge?daca nar da bani la arbitri sar zbate sa ramana in Liga I. fular-campionii

danimarcu15.03.2008 19:49

Ce infect joaca Cluj-ul la P-Neamt!...

Echipa asta second-hand vrea sa ne reprezinte in LC?

Sper sa ramana macar egal,dar ma indoiesc.Cand jocul nu merge,se apasa butoanele de la Cluj.O avea Muresan telecomanda la el? :rolleyes:

yo_marius15.03.2008 19:52

Comentariu de tot kktu'. Andrei Vochin e un bou, si fan Fabbiani pe deasupra.

 

Hai Ceahlaul! :thumbsup:

Virgil15.03.2008 20:01

Pana maine seara Timisoara a preluat locul doi cu 45 de puncte!

danimarcu15.03.2008 20:12
Comentariu de tot kktu'. Andrei Vochin e un bou, si fan Fabbiani pe deasupra.

 

Hai Ceahlaul! :thumbsup:

Nu stiu ce vad unii la baiatul asta!...

E doar o masa de slanina cu aere de vedeta,nimic mai mult.Exista in campionatul nostru cel putin 200 de jucatori mai buni ca el...

strezahuzum15.03.2008 20:45
Ce infect joaca Cluj-ul la P-Neamt!...

Echipa asta second-hand vrea sa ne reprezinte in LC?

Sper sa ramana macar egal,dar ma indoiesc.Cand jocul nu merge,se apasa butoanele de la Cluj.O avea Muresan telecomanda la el? :rolleyes:

 

Crezi ca Steaua a jucat mai bine cu Ceahlaul sau cu Pandurii ? Relax, ca n-am fost cu absolut nimic mai breji. Asta e, se mai impiedica si altii.

DelPiero1015.03.2008 20:48

Da' noi am batut!Totul se joaca in aceste doua meciuri,cu Unirea si Rapid,luam 6 puncte,avem sanse!

MoWeed15.03.2008 20:48

Na ca nu sunt super-oameni franarii aia. Au jucat penibil asa ca se poate sa piarda locul 1 :chair: . Acum doar sa-i batem pe Unirea

 

Bravo Ceahlau :yeahh:

danimarcu15.03.2008 20:50
Crezi ca Steaua a jucat mai bine cu Ceahlaul sau cu Pandurii ?

Nu prea ai prins ideea.

La cat de laudati sunt cei de la Cluj ar trebui sa zburde.

Azi nu numai ca nu au zburdat,dar au jucat infect.Nasul jos,domnilor de la Cluj!

Si iata cum s-a intamplat cea de-a doua piedica,speram sa urmeze altele.

forever_STEAUA15.03.2008 20:54
:yeahh: :yeahh: :yeahh: :yeahh: :yeahh:
Stryker15.03.2008 20:55

1 punct castigat azi de catre kfr in conditiile in care au jucat slab si panin trebuia eliminat clar prin min 60 ... incet incet kfr nu mai joaca asa grozav in deplasari cum o facea in tur si asta nu poate decat sa ne bucure ,victorie maine cu urzicenii si titlul se joaca ! :thumbup:

vlad7515.03.2008 20:57

"Moaaamaaaaa ce de lume buna!Bine ma bulangiilor ,tre' sa dau nshpeee mii de telefoane sa aflu pe unde umblati??"(Marius Vizante,Asfalt Tango)

Mare bucurie pe noi,ne strangem ca la Universitate dupa meciul lui chefere de la Neamt.Sper sa fie maine seara o bucurie si mai mare!Incet,incet ne apropiem!Hai Steaua! :steag_sah_mic:

«1151617181925»