Pai stiti de ce nu comenteaza nimeni in legatura cu acest penalti? pentru ca Dinamo nu mai conteaza in acest an la titlu,si domnii ziaristi nu o sa bage in prim plan acest penalti hilar,credeti-ma ca daca erau la cateva pc de lider sau aproape de locul 2 se sarea in sus,dar asa o sa se zica "greseala de arbitru" si gata.
Scandalurile,indiferent daca sunt legate de arbitraj,sunt rezervate primelor 3,hai 4 locuri pentru ca stirile astea vand ziarele,credeti ca intereseaza pe cineva ca s-a acordat un penalti gresit la un meci intre 2 candidate la retrogradare? Nu,insa daca se intampla ceva la top,sar ca lupii ca stirile astea "fac audienta". Penalty-ul de azi a fost cel putin la fel de hilar ca cel al lui fabbiani de la Bistrita,sau cel al lui Semedo cu buzau,cred ca arbitrului i s-a facut mila. Am vazut meciul pentru ca am venit mai devreme de la facultate si am tinut TV-ul aprins in background,iar daca tin minte bine gloria trebuia sa aiba 3-0 dupa primul sfert de ora,si daca e sa ne luam dupa faze periculoase cred ca gloria a avut minim 6 iar dinamu cu indulgenta vreo 3. Sa zica mersi pentru acest punct ca nu meritau nimic.
Din ce am vazut,ne va fi greu la Bistrita acasa(la reghin,in fine) din cauza terenului greu si a apararii bune a bistritenilor.
Ma gandeam cum ar fi daca macar jumatate din "oamenii de fotbal" din Romania ar avea atitudinea si bunul simt al lui Nelutu Sabau,un om pe care-l respect foarte mult,desi a fost un adversar al Stelei pentru ca a jucat la rivale. De la el a pornit schimbarea gloriei la fata de la echipa blaturilor la aceasta echipa buna care nu cedeaza pc prea usor,bravo lui.
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.