FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

2007-2008/ Candidatele la titlul de campioana a Romaniei

«1111213141525»
alex1026.11.2007 11:03
@Wally

 

Optimistule :mrgreen: , cu actualul antrenor si secundul lui (Oli), Steaua porneste cu sanse minime la castigarea titlului...

 

 

Eu cred ca Steaua va castiga titlul! :steagcruce:fularultras fularsteau2

1uLy4Nn01.12.2007 13:47

acum ca Steaua a iesit din lupta pentru titlu sper ca cre-ul sau urziceniul sa castige campionatul...exclus ciori sau javre spre24

AlcaponneAISS01.12.2007 14:22

In halu in care jucam sa ne multumim cu locu 3...Dar spre surprinderea mea...ash vrea sa vad o Steaua care sa bata la orice meci cu cel putin 2-0...sa joace cursiv si decisiv...!asta e in momentu de fata suntem prea mici pentru UCL UEFA sau locu 1...poate Gigi o sa aduca jucatori de clasa sa faca ceva la echipa...cu de`alde niculitza:))...nu facem nimic! fularsteaua2

1uLy4Nn01.12.2007 14:25

nu inteleg ce aveti cu Nicolita...mie unu imi place..nu uitati ca de mai multe ori ne-a scos din rahat

weeezer01.12.2007 14:35

Inca o data Adrian Cristea a facut diferenta pentru caini, 3-1 cu UTA. Uite ca ei, asa jalnici cum sunt, se pricep sa marcheze mai multe goluri intr-un meci...

Wally01.12.2007 16:18
Eu cred ca Steaua va castiga titlul!

Si eu cred ca Steaua va castiga titlul...de cea mai praf echipa din Liga I.

1uLy4Nn01.12.2007 19:17

si eu cred ca Steaua va castiga titlul...sezonul urmator :((

-=Danny=-01.12.2007 22:37
si eu cred ca Steaua va castiga titlul...sezonul urmator :((

 

Steaua va castiga titlu .... de taiat frunze la cainni !!!! HUOOO !!! :angry:

puiu mordasan02.12.2007 23:08
:steagcruce: Am sa incerc un clasament final al Ligii I: 1. Steaua 2. Rapid 3. Dinamo 4. CFR Cluj 5. Poli Tim. Pe ce ma bazez? - Pe faptul ca din primavara revin Radoi,Ghionea si Plesan,lotul v-a fi completat cu Thereau si Camus,CFR v-a juca in deplasare cu Steaua,Dinamo si Poli,noi nu vom mai juca din trei in trei zile si astfel timpul de recuperare v-a fi mai mare si nu in ultimul rand faptul ca suntem nascuti campioni!!! Am sa incerc si un prim "11"din primavara: Zapata - Golansky,Radoi,Ghionea,Emeghara - Nicolita,Plesan,Camus,Neaga - Thereau,Badea. Asta daca pleaca Dica si Goe! Daca nu v-a fi o concurenta mare pe posturi!!! FORZA Steaua!!!
Wally03.12.2007 00:21
Am sa incerc un clasament final al Ligii I: 1. Steaua 2. Rapid 3. Dinamo 4. CFR Cluj 5. Poli Tim. Pe ce ma bazez? - Pe faptul ca din primavara revin Radoi,Ghionea si Plesan,lotul v-a fi completat cu Thereau si Camus,CFR v-a juca in deplasare cu Steaua,Dinamo si Poli,noi nu vom mai juca din trei in trei zile si astfel timpul de recuperare v-a fi mai mare si nu in ultimul rand faptul ca suntem nascuti campioni!!!

Vise, fiule!

1uLy4Nn03.12.2007 13:34
:steagcruce: Am sa incerc un clasament final al Ligii I: 1. Steaua 2. Rapid 3. Dinamo 4. CFR Cluj 5. Poli Tim. Pe ce ma bazez? - Pe faptul ca din primavara revin Radoi,Ghionea si Plesan,lotul v-a fi completat cu Thereau si Camus,CFR v-a juca in deplasare cu Steaua,Dinamo si Poli,noi nu vom mai juca din trei in trei zile si astfel timpul de recuperare v-a fi mai mare si nu in ultimul rand faptul ca suntem nascuti campioni!!! Am sa incerc si un prim "11"din primavara: Zapata - Golansky,Radoi,Ghionea,Emeghara - Nicolita,Plesan,Camus,Neaga - Thereau,Badea. Asta daca pleaca Dica si Goe! Daca nu v-a fi o concurenta mare pe posturi!!! FORZA Steaua!!!

 

 

cgiar ca vise...dalea mari :))...poa sa vina toata echipa Barcelonei...Steaua e departe rau

Wally16.12.2007 20:46

Poli TM - CFR Cluj 1-0. Un gol superb marcat de Aliuta. Au mai ramas 8 puncte. Un retur aproape perfect ne-ar putea aduce titlul cu numarul 24. Putem sa visam din nou la titlul de campioana...

weeezer16.12.2007 20:53

Ce gol a dat Aliuta... faza imi aminteste de anul in care a revenit la Steaua... cand dribla tot ce vroia, si nimeni nu-i lua mingea.

 

Asta este inceputul declinului pentru clujeni. O echipa umflata, ajutata constant de arbitri, care nu are cum sa mentina fuleul din tur pana la finalul campionatului. Cu atat mai mult cu cat ii asteapta meciuri in Ghencea si in Stefan cel Mare.

predatorpulse716.12.2007 21:25

Vad ca au aparut visatori pe site,lucru bun de altfel pentru ca nimeni nu ne poate lua visele dar poate n-ar strica un pic de realism. Daca ar fi sa judec cu inima mea ros-albastra as spune ca 8 pc pot fi recuperate in 15 etape daca anul trecut le-am recuperat in 10 etape,insa daca ar fi sa judec cu capul ar fi mai greu sa luam titlul 24 pentru ca urmatoarele conditii ar trebui indeplinite:

 

-CFR sa piarda vreo 3 meciuri,f posibil avand in vedere ca au meciuri destul de grele in Ghencea,in groapa si mai pot sa piarda un meci pe multele tapsane din Liga 1.

 

-noi sa castigam aproape tot si mai avem deplasari in ghiulesti,groapa si sa nu mai calcam stramb in alte deplasari asa-zis usoare.

 

-sa facem rost de 2 atacanti si un mijlocas ofensiv si accidentatii sa revina si sa joace bine din primele meciuri

 

-sa nu se mai accidenteze alti jucatori

 

-Laca sa fie inspirat in alegerea primului 11 si mai important sa contureze un prim 11,lucru posibil odata cu ocazia unui lot valid si valoros

 

-Berbecul sef sa scoata bani pentru niste transferuri valoroase pe posturile deficitare si sa-i puna cineva leucoplast la gura ca sa nu se mai ia de jucatori.

 

-sa scapam de balastul din lot

 

-si in fine,suporterii sa nu mai fie divizati si sa continue protestul impotriva lui Jiji cu ocazia primului meci din primavara. Sau acum ca mai avem sanse la titlu,deodata Jiji nu mai pare atat de rau? Think about it,nu mai va compromiteti.

 

Uitandu-ma la aceste criterii spun ca e destul de greu dar speranta noastra moare ultima...

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Wally16.12.2007 22:29

Intr-adevar e foarte greu. Dar daca renuntam la lupta nu vom reusi niciodata. Trebuie sa luptam pana la capat! Asta e spiritul Stelei!

stelistu_616.12.2007 23:06

Sperante in continuare. Dupa meciul pierdut de chefere, mai avem sanse, ne-ar mai trebui cativa jucatori de valoare.

JDERUL17.12.2007 08:19

CULMEA TUPEULUI

Aseara pe toate emisiunile de sport mai marii javrelor tunau si fulgerau impotriva arbitrului Hatieganu cum ca acesta i-ar fii ,,hingherit"! Trebuie sa recunosc,la asemenea fatarnicie nu ma asteptam nici chiar de la ei!!! Eu am injurat tot timpul meciului si chiar eram convins ca respectivul arbitru activeaza in vreo organizatie de tipul,,salvati si cainii vagabonzi".Cand dupa meci am auzit declaratiile sefilor de haita si mai ales pe cea a ,,filozofului"incepusem sa cred ca traiesc intr-o lume paralela,iar meciul din universsul meu nu a semanat cu cel din universul sefilor menajeriei!

M-a adus cu picioarele pe pamant Ion Craciunescu. El mi-a intarit convingerea ca meciul pe care-l vazusem era cel din lumea reala atunci cand a comentat patru faze de cartonas ROSU, cartonase care trebuiau acordate catelusilor. Nici in fata acestor probe evidente,baiatul cu butelii si turcu( poti sa te intelegi cu ,,turcu"?) nu s-au lasat convinsi. Poate ei au vazut meciul din universul paralel. Cine stie? Poate...cea de-a patra dimensiune exista!

 

COINCIDENTA?

Asa cum ne informa ,,guristul"care a ,,clampanit"meciul de la Bistrita,porumbeii vopsiti au fost fluierati in 20 de meciuri de baiatul lui tata de la CCA! Din cele 20 meciuri au castigat 17 si 3 le-au incheiat la egalitate! Sa fie oare ,,beizadeaua" talismanul lor norocos? Nicidecum! Ieri a fluierat clar in defavoare bistritenilor. Dacva va mai aduceti aminte dupa meciul de la Mioveni,am spus ca le-a furat cele trei puncte argesenilor si le-a facut cadou frustratilor vopsiti! Doar doua exemple cred ca sunt de ajuns.

 

DE CE?

De ce CFR-ului ii este ingaduit sa joace asa de dur?

In meciul de aseara Cadu trebuia eliminat dupa faultul la Torje. De asemeni faultul la Plesan din meciul cu noi! Si exemplele ar putea continua.

 

SA FIE ADEVARAT?

Aseara Craciunescu a facut o dezvaluire care,daca se confirma,ar explica multe in ceea ce priveste arbitrajul si anume aceea ca,de fapt M. Sandu face delegarile arbitrulor si nu I.Lupescu!

 

PATRU TINERI

In echipa celor de la Timisoara au evoluat 3 tineri fotbalisti care au fost promovati la echipa mare de Hagi. Al patrulea s-a aflat pe banca de rezerve!!! Inca o dovada ca Hagi este si un mare antrenor.Daca este lasat sa-si faca meseria!

Wally17.12.2007 08:21

Total de acord cu Jderul!

predatorpulse717.12.2007 09:17

Cainii au un tupeu nemarginit cand e vorba de arbitraj,daca nu ii avantajeaza arbitrul atunci inseamna ca i-a furat. Cat tupeu sa ai sa vorbesti te arbitraj cand tu ai "lansat" cei mai memorabili arbitri aserviti gen corpodean,meciuri ce au ramas in legenda,gen semifinala aia cu astra si nenumarate meciuri in campionat,chiar si cu noi la acel 1-0 din groapa cand Thereau "a dat cu cotul" dar l-a vazut acel tusier de la 50m si abia vedeam noi cate ceva cand se filma cu zoom din spatele portii.

Javrele sunt atat de proaste incat "uita" ca Cristea trebuia eliminat pentru cot in fata si ca ropotan a avut 3 intrari pe tibie in prima jumatate de ora asa ca prostiile astea nu tin,pana si talnar s-a prins ca la un moment dat arbitrul nu o sa mai inchida ochii si l-a scos pe jucator din prima repriza.

 

Borcea are dreptate la un singur lucru,sunt altii care influenteaza acum federatia,si anume clujenii si partial si Rapid. Borcea si Jiji le-au cam iesit din gratii si nu mai au parte de arbitraje favorabile,ba chiar se poate ca in unele meciuri sa te dezavantajeze,cum a fost cu noi la meciul cu Cluj,cand au intrat aia ca taranii f dur,dar meciul "a fost lasat liber" si saracul plesan a patit-o atunci ca sa nu mai vorbesc ca ai nostri au iesit ca de la razboi acolo.

 

Din primele 5 clasate,cu riscul de a parea subiectiv,noi am fost cei mai curati in acest campionat in ceea ce priveste arbitrajul,a fost un echilibru intre avantaje si dezavantaje in ceea ce ne priveste,ceea ce nu se poate spune despre Rapid sau CFR care a furat minim 6 pc,3 dintre ele furate chiar pe terenul rapidului. Ceea ce ne-a manjit pe noi a fost blatul ala ordinar cu buzau, forma echipei in acest sezon si "implicarea" lui Jiji la echipa.

 

In acest tur cel mai bine a jucat CFR insa diferenta asta e mincinoasa rau de tot,trebuiau sa fie maxim 4 pc de fapt intre ei si al doilea loc,ne-am impiedicat noi ca prostii si ei au folosit strategia brevetata de Borcea "hai sa furam puncte in tur ca sa ne asiguram un avantaj mare,ca in retur nu se stie niciodata ce se poate intampla".

Uitat-va ce a ajuns dinamu,marea "campioana" de anul trecut,a fost belita de lazio si de niste schiori si "viitoarea campioana" a luat-o de la ospatarii de la famagusta.

 

Singura campioana care a facut cate ceva in Europa cand a castigat titlul,in ultimii ani,a fost Steaua Bucuresti. De fapt,ce tot vorbesc,si din postura de vicecampioana tot am scos mai multe pc in Europa decat amaratii astia.

 

Si eu as fi vrut sa ramana Hagi pentru ca intr-adevar se pricepe sa aleaga jucatori tineri(sa nu uitam ca a castigat Cupa turciei cu vreo 3 jucatori f tineri in echipa galatasaray-ului) si asta ne trebuie noua acum,niste tineri care sa joace nu sa stea pe banca.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

strezahuzum17.12.2007 11:14

Nesimtirea lui Borcica e legendara. Totusi, e baiat bun Hategan asta si-i prezic o carierea indelungata ca om de baza la echipa militiano-securista dupa ce se vor retrage vedetele actuale, Serea si Porco. Mi-a placut de el, dispune de capacitatea de a deveni miop intr-o secunda, exact cat e nevoie sa nu vada niste infractiuni de cartonas rosu (cot la Cristea, faulturi repetate la Moti, intrare cu talpa direct pe glezna a lui Ropotan, samd). Prevad o cariera frumoasa si pentru asistentul de pe partea dreapta, din aceleasi motive.

 

 

@predator : Cu riscul de a enerva pe toata lumea, nu prea sunt de acord cu evaluarea ta. Nu prea cred ca am fost noi aia mai curati, mai curand am fost cam la fel cu toata lumea. Penibil moment la Buzau, unde GG se astepta la blat iar Buzaul n-a vrut sa-i faca "pohta ce-a pohtit" el. Plus un penalty inventat in prima etapa cu Ceahlaul si Nesu iertat de nicaiva cartonase tot cu Ceahlaul in retur. Cam asta ar fi in materie de faze gresite judecate in favoarea Stelei. Nu mare branza, dar ici-colo tot a fost cate ceva. Coloratii de sub pod au avut un meci "intre prieteni" cu tata Jean, bineinteles ca nimeni nu s-a suparat pentru asta si ceva goluri din offside daca nu ma insel. Contra lor, o singura greseala importanta, gol din offside contra CFR-ului. Javrele militiano-securiste au fost ca de obicei, "cei mai iubiti dintre jucatori". Pentru ei nu s-a inventat cartonasul rosu si nici nu se dau penaltiuri contra lor. Cel mai interesant caz a fost CFR-ul, care intr-adevar a avut parte de arbitraje corecte spre usor favorabile. Dar hai sa fim sinceri, nu din cauza arbitrajelor sunt acolo unde sunt. Au luat maxim 2 puncte pe mana arbitrilor (golul din offside cu milogii). Si daca e sa luam lumea la control, gasim motive sa scadem la orice echipa.

 

PS : Vad ca iarasi o ia vijelios inainte caruta optimistilor. Voi chiar credeti ca avem sanse la campionat ? Sau reformulez : chiar vreti sa luam campionatul ? De ce ? Ca sa mergem in grupele CL ? Pentru ce ? Sa mai traim momente unice cum au fost cele cu Arsenal, Real Madrid, Sevilla, samd, doar pentru a umfla buzunarele oligofrenului ? Eu zic ca mai bine in grupele UEFA - adica mai bine sa iesim pe locul 3 sau 4 in campionat.

1uLy4Nn17.12.2007 11:25

nu indraznesc sa visez atat de frumos...mai este mult pana departe

**alex**17.12.2007 12:35

CFR are 3 trei deplasari foarte grele : cu noi, cu Dinamo si cu Urziceni. Deja aici sunt puse in bataie 9p. Cu o campanie buna de achizitii in iarna si cu revenirea jucatorilor accidentati, putem spera la titlu.

Wally17.12.2007 13:26

@Alex

 

Si noi avem 3 deplasari foarte grele: sub pod, in groapa si in Banie. Totusi avem experienta de partea noastra. Eu zic ca nu vom pierde in nici una din aceste deplasari...

predatorpulse717.12.2007 17:03

@strezahuzum,raman la parerea mea din primele 4 clasate,noi si poate Urziceni am fost cel mai putin avantajati,ca sa zic asa,fata de CFR si rapid. Am si recunoscut ca in ceea ce priveste jocul CFR a fost mult peste noi,de fapt majoritatea echipelor din prima Liga au cam fost peste noi,cel putin in deplasari.

Am prins putin ieri dintr-un special pe tvsport cu Balint si dinu Gheorghe,si chiar daca nu am simpatii deosebite pentru rapidistul dinu Gheorghe care vedea numai blaturi la noi in curte cand ne bateam cu subpodari pentru titlu,m-a amuzat o declaratie a lui: "Steaua e revelatia acestui campionat pentru ca are 38 puncte,f multe la ce joaca".

 

Desi declaratia a fost malitioasa,nu m-am putut abtine sa zambesc in coltul gurii pentru ca asta gandim cu totii insa putini o spunem,vorba aia,sa zicem mersi ca am strans atat la cum am jucat.

Si m-a mirat D.Gheorghe pentru ca a spus multe lucruri f adevarate despre clubul nostru,chestii pe care iubitii nostri conducatori nu le scot la suprafata,cum ca Olaroiu daca vroia sa plece trebuia sa plece imediat,nu sa inceapa pregatirea si apoi sa se care la seici,si a mai zis omul ca Hagi odata adus,trebuia lasat si daca nu avea rezultate trebuia schimbat in iarna si ca toate aceste schimbari de pregatire,de sistem,de antrenori au dat peste cap echipa.

 

Mentionez acest lucru pentru ca m-a mirat sa vad un "adversar" de-al nostru facand o radiografie atat de lucida a echipei de fotbal Steaua Bucuresti. Eu chiar as vrea sa vad ce planuri pentru viitor au conducatorii nostri si daca ar recunoaste macar ca au gresit f mult in aceasta vara(prin aducerea unui antrenor pe criterii sentimentale,prin transferuri catastrofale), lucru care a compromis sezonul in mare parte.

 

Acum ca a pierdut CFR au revenit in forta optimistii care vor visa titlul si vor inceta protestul la adresa lui jijel iar daca dupa 2-3 etape echipa va merge prost din nou isi vor aminti de Jiji,sa vedeti daca nu o sa se intample asa,sper ca adevaratii suporteri ai Stelei sa nu mai faca compromisuri la in ceea ce-l priveste pe Jiji,adica el manjeste tot ce inseamna Steaua si la primul trofeu o sa apara din nou pupincuristii pe forum.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauana superiori.

yo_marius17.12.2007 17:55
Vad ca iarasi o ia vijelios inainte caruta optimistilor. Voi chiar credeti ca avem sanse la campionat ? Sau reformulez : chiar vreti sa luam campionatul ? De ce ? Ca sa mergem in grupele CL ? Pentru ce ? Sa mai traim momente unice cum au fost cele cu Arsenal, Real Madrid, Sevilla, samd, doar pentru a umfla buzunarele oligofrenului ? Eu zic ca mai bine in grupele UEFA - adica mai bine sa iesim pe locul 3 sau 4 in campionat.

 

 

da domnule!!!eu vreau sa mai vad Arsenal,Sevilla,Real etc. pe Ghencea!!!banuiesc ca un "cunoscator fin" ca tine ar avea pretentia ca Steaua sa se bata pentru UCL sau sa nu participe deloc!!daca tu nu vrei Steaua campioana si Steaua in CL iti recomand cu caldura Steaua II in Liga a 3-a...banuiesc ca performantele de acolo sunt asa,pe gustul tau!!

 

 

@predatorpulse7 & gasca

 

vorbiti de "revenirea in forta a optimistilor" de parca ati vorbi de antrax sau H5N1!!ce ti se pare asa incredibil ca suporterii unei echipe aflate la 8 pct. de lider si cu 15 etape ramase sa spere la titlu??chiar nu inteleg

 

 

P.S. reafirm ceva de acum 1 luna si ceva:singurul motiv pentru care chefereul este lider este ca echipele bucurestene au avut un tur execrabil!!!nici vorba ca joaca ei asa extraordinar!!!

«1111213141525»