Cateva aspecte :
1. Badoi este un jucator de certa valoare. Acopera foarte bine doua posturi: fundas si mijlocas dreapta. Steaua este, cel putin din perspectiva fundasului dreapta deficitara, intrucat Petre Marin trebuie sa joace pe stanga unde Nesu nu este copt 100 %. Deci avem nevoie de Badoi.
2. O echipa este puternica atunci cand are doua garituri de valori apropiate. Deci orice jucator de valoare e binevenit, indiferent daca a jucat la Rapid sau Farul, etc.
3. In istoria Stelei, asa cum au subliniat multi pe site, exista numeroase exemple de jucatori care au activat inainte la rivale si apoi au dat totul pentru culorile ros albastre. Suporterii adevarati îi cunosc si le acorda respectul cuvenit.
4. Fotbalistul adevarat este in primul rand un profesionist nu un suporter. Respect pentru cei care au si simtaminte de suporteri, gen Radoi, Lactus, etc dar fotbalul e o meserie si fiecare cauta ce e mai bine pentru el. Cu atat mai mult cu cat Badoi e o valoare, e binevenit la Steaua.
5. Negarea unui fobtalist pentru un trecut, fi el si "visiniu" este o atitudine retograda, ostila performantei. Oare Figo și Ronaldo la Real, au fost anatemati pentru trecutul blau-grana, Inhaghi la Milan a fost rastignit pentru trecutul Juventin ? NU ! Si ce rivalitati mai mari ar putea fi....? Lasati-l pe Badoi in pace, si apaudati-l daca-si da viata pentru Steaua. Hai sa-i lasam pe rapidisti sa-l huiduie si sa-l injure cand va fi in echipa noastra si noi sa-l incurajam, asta -i va rani si mai tare.
Haideti sa fim superiori asa cum ne pretindem si sa creditam valoarea cu respect !
Asa ca, Badoi, eu te astept in Ghencea !
P.S Drga Greco, te rog nu vorbi in numele unei intregi suflari ros-albastre. Nimeni nu te-a numit capitanul nostru. Opiniile personale trebuie formulate la singular. Multumesc.