Solutia pentru indepartarea lui Becali este trecerea la actiune a suporterilor.
Nu este suficient sa protestezi in tribune.Trebuie protestat prin intrarea suporterilor pe teren prin inbulzeala.Alta solutie nu exista.
Probele mele anti Becali-
Sa-l descoasem pe Becali si sa vedem ce bine a facut la Steaua.
Becali a preluat clubul pe nimic si prin santaj!Cum?A imprumutat clubul cu cateva milioane si apoi a cerut actiunile.Daca ne aducem aminte Becali cind a venit la Steaua sa prezentat ca un binevoitor si un om de caritate! A girat cu bani clubul si a spus ca va fi garantia clubului.Si apoi sa vazut clar intentile acestui om de caritate.Apoi a venit si a cerut actiuni.Situatie in care Paunescu a trebuit sa cedeze.Practic la pacalit pe Paunescu si a prostit suporterii cu munti de bani ca investii.Bani care nu au venit niciodata! Daca ne aducem aminte de multe ori la inceputurile la Steaua a fost intrebat de subtil de presa cind va face investitile promise?
A luat clubul pe nimic si se poate spune prin santaj!Exact asa cum sau privatizat si furat aproape toate fabricile si intreprinderile din Romania ! Si banii bagati de Becali la inceput au fost obtinuti prin inselarea statului ,mai bine zis armatei.Cazul Babiuc! A preluat clubul fara datorii!Unde sa mai pomenit asa ceva? Datoriile erau ale cui? A facut niste masinatii si iau lasat pe aia care au facut investitia de 8 milioane de dolari de la tribuna oficiala cu buzele umflate! Cat despre masinatii ce sa mai vorbim.
sunt declaratii din acea vreme a unor oficiali stelisti care au spus ca clubul a fost dus in starea de faliment in mod voit pentru a scoate clubul din cadrul armatei.Cum oare a facut acest om afaceri cu Armata? Este clar mita si coruptie!
Becali spune ca si-a riscat averea la clubul Steaua!
Oare???
Cred ca ar mai avea cel putin 60 de milioane de euro de investit pentru a se considera un investitor moral.
A dobandit o mare parte a averii si datorita clubului Steaua.Probabil nu punea niciodata mana pe terenurile alea daca nu era la Steaua.Sa nu mai vorbim de publicitate!
Becali spune ca a facut cea ce nu a facut nimeni in europa de est! Nu stiu ce a facut omu asta asa deosebit. Numiti un mare jucator venit la Steaua?
Performantele nu se ridica la valoarea anilor 90.
Singurul merit care il are la Steaua este ca a stopat o perioada de timp tranferurile in strainatate prin indepartarea de Frati Becali.Dar asta spus cu multe ghilimele!
De un an si jumatate vedem ca la Steaua se perinda fratii becalii! Stim cu totii ca au facut prapad la Steaua acesti verisori dragalasi!
Oare de ce Becali nu a vandut 50 % din actiuni?
Se intorcea roata exact cum a patit Paunescu cu el!
Steaua este o buna sursa de spalat bani si castigat imagine.Imagine pe care nu o va avea niciodata!
Domnule Becali performantele nu se fac oferind valize ca mita!De la bun inceput acest om a aratat ca a venit la Steaua pentru a se folosi de imaginea clubului .Faptul ca a refuzat sa vanda 50% din actiuni demonstreaza ca acestui om nu ai pasa de performantele acestui club ci mai degraba de propriul interes.
Sa nu mai vorbim de mafia pariurilor.
Daca Becali joaca sute de mii de euro la ruleta atunci de ce sa nu bage milioane de euro in trucarea de meciuri si sa ia 10. .Se vorbeste de trucare meciuri dar nimeni nu deduce posibilitatile la pariuri prin trucarea unui meci.
Trebuia sa insceneze cateva meciuri si a facut 10 milioane. Credeti atunci ca mai este mort dupa 60 milioane de euro de la americanul ala?
Becali trebuie sa inteleaga ca Steaua inseamna suporterii si nu lotul de jucatori handicapati si baza sportiva care nu o detine.Daca nu ar exista milioanele de suporteri atunci clubul asta in mare parte nu ar face doua parale!
Asa ca fiecare suporter valoreaza cativa zeci de euro.
Finalul sezonului trecut a fost maxim de dubios.Oare de ce tine Becali asa tare cu dintii sa nu piarda Steaua? Ca sa piarda bani oare?
Sa nu mai vorbesc de atitudinea batjocoritoare si umilitoare la adresa jucatorilor,antrenorilor,suporterilor,presei,adversarelor,etc.mari foste glorii ale echipei.Actiuni indreptate contra Stelei si a tuturor celorlarlte echipe:vezi cazul valiza,indoieli serioase asupra corectitudinii competitiei sportive. Interesul meschin de a nu dori neaparat castigarea unor trofee-campionatul,cupa Romaniei-cat participarea in l.c.de unde poate castiga sume imense. Impresia unui om total neserios.sa nu spun mai mult.vezi situatiile de genul:'io,am glumit,v-ati uitat in gura mea ?'Imensul capital politic si de imagine facut pe spatele Stelei.Jumatatile de adevar pe care le arunca 'prostimii'.vezi investitiile de pana acum la Steaua,circa 40 mil.euro,dar uita sa ne comunice si incasarile totale in aceeasi perioada.Legaturile dubioase cu lumea interlopa si spalarea banilor in interiorul clubului,pe care se spune in presa,ca le-ar avea. si multe altele.Deasemenea
distragerea atentiei de la performantele clubului
prin crearea de scandal!
Cred ca domnul Becali este mai potrivit sa investesaca in fotbalul din albania!
Sa nu mai amintesc de atitudinea presei si televiziunilor care sufera de becalimanie.Emisiunile sportive si stirile seamana cu stirile ceausiste si cantarea Romaniei! In presa romana exista cenzura!
Cum sa nu fie corupti ziaristi astia.
Era un articol pus special in gsp.ro prin care vorbea becalii ca nu mai are bani.Nu stiu daca l-au sters.A fost vreo 2 saptamani!De asemenea se vorbeste de bugete anuale care de fapt nu exista! Prea tare se potriveste anuntul acela chiar din ziua meciului prin care se anunta condamnarea la inchisoare cu suspendare a suporterului acela care a intrat pe teren!Acesta ar fi cel mai nou exemplu asupra mafiei si relatilor ale acestui Becali! Deasemenea trebuie amintit si aura inaxplicabila pe care o are asupra prostimii exact asa cu o avea ADOLPH HITLER!
Becali simpatic om ?Asa este?
Ce se intampla la Steaua nu se putea intampla de exemplu la Craiova.
O parte din vina o au si suporterii care nu stiu sa apere clubul.
Cred ca sfarsea incuiat in birou!
Si in mormant te-as cauta sa te bat!
Mafiot albanez!
Din pacate Steaua a fost ca un miel abandonat lupilor iar Becali ce poate a fi? Se spune ca lupul se freaca de hoit ca sa puta frumos!
Din pacate noua adevaratilor stelisti nu ne place!
Steaua a castigat cel putin 30 de milioane de euro numai din Liga Campionilor numai in ultimi 2 ani.Bani care nu sau re gasit in investitii.
Cind ai 3 participari in Liga Campionilor trebuie sa se vada un progres!
Practic banii astia doar au umplut buzunarul cuiva! De acum 2 ani de zile presa a criticat lipsa transferurilor in Ghencea.Au facut doar transferuri ca umpluturi sa nu bata la obraz!
Sa vedem ce inseamna venituri de Liga Campionilor de 15 milioane de euro anual? Platesti un primul unsprazece cu un milion net+ taxe!
Sau aduci 4 super jucatori liber de contract pe care ai platesti cu peste 2 milioane de euro si mai raman bani sa plateasca tot lotul!
Mai punea 2 pusti de 18,19 ani si cativa jucatori de valoare medie si era o super echipa! Daca credeti ca nu se gasesc jucatori de mare valoare si liber de contract care sa vina la Steaua pe contracte adevarate atunci va inselati amarnic!
Si acei 600 de mi de euro pe care Becali sustine ca ai cheltuie lunar pe echipa nu exista.Poate ca imprumut!
Toate acesta demonstreaza ca Becali doar si-a umplut bine buzunarele cu banii proveniti din Liga Campionilor! Nu mai poate mira pe nimeni de ce Becali se tine de Steaua ca o scaiete.
Atmosfera din Ghencea seamana cu piata revolutiei.
Mai lipseste ultima sceneta si elicopterul!
Aceia care cred ca Steaua retrogradeaza fara Becali se inseala amarnic.
Investitorii asteapta ca la usa cortului! Steaua nu este Rapid.
Ignorarea totala a suporterilor ne intreaba ce cauta omul asta in fotbal.Declaratia lui Becali de la Telesport prin care spune suporterilor EU sunt BLESTEMUL VOSTRU ,spune totul!
Din primi ani de cind Becali este la Steaua a disparut ori ce voce a suporterilor,au disparut liderii suporterilor.Cel mai probabil ia cumparat cu bani!
Sa nu mai amintesc declaratia "Dacã ei spun ?Pleacã Becali!?, e pãrerea lor. Dar ei strigã ?M... Becali?, iar eu nu vreau s-o iau, ci le-o dau lor! N-au decât sã înjure în fața televizorului"
Singura sansa de a indrepta lucrurile este intrarea in teren prin imbulzeala,fluturarea steagurilor,chemarea presei.Puneti scara la tribuna oficiala si urcati ca la Plevna.Daca mai vreti sa vedeti lumina in clubul asta?
Fara o revolutie nu se va intampla nimic, veti ramane cu EI STRIGA **** DAR EU VREAU S-O IAU.
Se pare ca o mare pasiune a domnului Becali este sa dea **** la milioane de suporteri. Becali este un om de acelasi speta cu Zambon !