FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Meciuri Amicale în Vara 2007

«14567813»
mihai din oradea01.07.2007 13:01

Astept sa vad pe Steaua in efectiv complet pentru a-mi da seama ce poate. Cu cipriotii in prima parte s-au miscat destul de bine, pentru inceput, iar pina la meciul cu polonezii sper sa isi revina cat mai multi titulari ca sa ne calificam, fara emotii, inca din meciul tur. Totul este sa rezolvam odata problema specifica,echipei noastre, aceea a accidentarilor,pentru ca este inadmisibil sa avem INCA DE LA INCEPUTUL pregatirilor 4-5 TITULARI accidentati! Asa ceva nu am mai vazut niciodata, nicaieri, si nu stiu cat va dura ca incepe programul competitional si ce vom face atunci si pe parcurs!

 

In rest, cred ca daca Hagi ar mai aduce un fundas central de valoare si mai ales UN COORDONATOR TEHNIC VITEZIST, putem fi mai increzatori in viitor.

AmuntBoy01.07.2007 13:56

E bine ca vom vedea live cele 2 meciuri de miercuri si joi!

c.ronaldo1701.07.2007 14:36

@Amunt Boy

 

Pe ce program?

amarel01.07.2007 15:28
Ma bucur si eu ca prostul. Ce pretentii aveti de la un spurkat jegos cu un IQ de doar 45. Hau hau Gigi!

Borcea x Borcea + (Turcu x Turcu x 5 ) = Becali

 

Fii mandru de patronii tai!

forever_STEAUA02.07.2007 08:19
@Amunt Boy

 

Pe ce program?

 

 

Pe sport.ro

forever_STEAUA02.07.2007 12:10
Conducerea ros-albastrilor a stabilit ca formatia pregatita de Gica Hagi sa dispute în cantonamentul de la Mierlo, din Olanda, patru amicale. Astfel, Steaua va juca cu GKS Belchatow (Polonia), AEK Atena (Grecia) 16 iulie, Litex Lovec (Bulgaria) si Willem Tillburg (Olanda). Datele de disputare a jocurilor se vor hotarî ulterior.

 

 

Sursa: Prosport

 

In Gsp se vorbeste si despre un amical cu TSKA Sofia, care va avea loc in stagiul de pregatire de la Mierlo.

Z3US03.07.2007 11:12

In stagiul de pregatire pe care-l efectueaza la Kaprun (Austria), Steaua are deja perfectate 3 meciuri amicale. Astfel, pe 29 iunie, ora 18:30, ros-albastrii vor intalni echipa campionana a Ciprului, Apoel Nicosia. Meciul va avea loc in localitatea Bischofshofen, situata la cativa kilometri de Kaprun. In continuarea stagiului, Steaua va intalni Vicecampioana Austriei SV Ried (04.07.2007 - ora 18:30, la 80 de km de Kaprun in localitatea Hallein) si pe vicecampionala Lituaniei FK Vilnius (05.07.2007 - ora 18:30, la 16 km de Kaprun in localitatea Uttendorf).

 

Multumiti?

mlacatus04.07.2007 07:39

Mersi de informatii! Astazi as merge la Hallein, dar prognoza meteo este de... 99% ploaie. Ma rog, cred ca tot ma voi duce ... Unde-o fi si... Uttendorf asta?

florinel04.07.2007 10:21

Meciurile Stelei din vara aceasta nu au fost asa de complicate, dar Steaua nu a reusit sa castige campionatul pe locul 1!

 

Credeti ca va ajunge in Champions League pe un loc avantajos? steag2

c.ronaldo1704.07.2007 11:56
nu a reusit sa castige campionatul pe locul 1!

 

Poti castiga campionatul de pe locul 2? :rolleyes:

forever_STEAUA04.07.2007 15:16

Din cauza ploii care a inundat terenul de la Hallein meciul se va juca la Ried, de la ora 19:00, ora României, și nu la 19:30, cum era programat inițial.

I.N.Money04.07.2007 16:34

Un mic offtopic: Cei de la Sport.ro au anuntat ca incepand de sambata pana marti sau miercuri, de la ora 19, vor da toate meciurile Stelei din istoria Champions League, pornind de la circul facut de Elleray cu Benfica pana la prezenta de asta toamna din grupe.

GOD04.07.2007 16:35

Il remarc pe Badoi, da centrari direct pe cap, si Neaga activ, Dica m-a dezamagit la faza aia.

 

Baciu se apara bine si Ov.Petre la fel, Lovin stangaci, Emegara mai trebuie sa se acomodeze.

 

Bostina a renascut.

weeezer04.07.2007 16:58

@GOD,

In concluzie, 0-2. Insa eu n-am vazut prima repriza... Chiar asa prost am jucat?

GOD04.07.2007 17:01

Autogol Cernea, si o greseala in defensiva!

weeezer04.07.2007 17:03

Asta am vazut pe www.sport.ro, chiar si fazele, dar in rest cum a fost?

 

I.N.Money - sa speram ca se gaseste cineva care sa inregistreze meciurile alea si sa le puna pe torrent... Sunt o valoare pentru orice stelist.

cozmin04.07.2007 19:40

Din ce-am vazut in prima repriza, am ales in timpul celei de-a doua sa-mi pierd timpul cu alte activitati. Nu mi-a placut deloc ce au jucat ai nostri... slabi slabi... nu se gaseau deloc... toate mingile treceau pe la Bostina, care era capat de linie... multe pase gresite... Neaga ce s-a mai zbatut... si Badoi a dat cateva centrari bune.

 

In concluzie, nu vom termina pe podium daca vom continua asa.

grizonatu05.07.2007 01:32
Sa discutam aici meciurile amicale pe care Steaua le va disputa in vara 2007!

Pina acum au jucat DOUA si au pierdut DOUA. Ce sa mai vorbim, cu Hagi la carma s-ar putea sa jucam la nunti si la botezuri si nicidecum in CL.

 

Sper sa fi gresit.

Virgil05.07.2007 04:35

Sunt meciuri de pregatire si sunt rulati toti jucatorii. Cum poti sa ai pretentii cand nu a fost aliniat cel mai bun 11? Cred ca Hagi stie ce face.

lyv1u05.07.2007 08:19
[...]
forever_STEAUA05.07.2007 12:11

Amicale in stagiul de la Mierlo

 

 

In stagiul de pregatire pe care Steaua Bucuresti il va efectueaza in Olanda la MIerlo, au fost perfectate 4 meciuri amicale. Astfel, pe

12 iulie, ros-albastrii vor intalni echipa poloneza GKS Belchatow

14 iulie echipa Litex Lovech,

16 iulie pe grecii de la AEK Atena

18 iulie echipa olandeza Willem II.

 

Sursa: Site oficial

Virgil05.07.2007 13:02

In stagiul de pregatire pe care Steaua Bucuresti il va efectueaza? :laugh: :laugh: :laugh:

Raul198805.07.2007 13:39

Ce ma ingrijoreaza pe mine nu ii ca am pierdut de doua ori findca multi tutulari nu au jucat... pe mine ma ingrijoreaza ca daca la noi se accidenteaza un jucator, mai ales mijlocas si fundas, noi nu avem o rezerva care il poate inlocui fara probleme.

 

Daca toti titularii joaca, noi ii avem pe banca pe Baciu, Coman, Lovin (mie imi pare ca Ovidiu Petre are fata de Steaua, problema lui este ca s-a accidentat sezonul trecut de multe ori si a iesit din ritm)...

 

Astea sunt poate de nivelul Ligii 1, dar nu de Champions League sau UEFA Cup!

weeezer05.07.2007 18:26

Tot mai mult imi place pustiul asta... Considerand varsta si faptul ca nu era o certitudine (asa cum venea Rica Neaga), cred ca e cel mai mare castig al echipei in aceasta vara.

Raul198805.07.2007 19:28

Poate sa imi zica cineva cand ii jocul cu Zaglebie? :unsure:

«14567813»