FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Meciuri Amicale în Vara 2007

«15678913»
weeezer05.07.2007 21:18

@Raul

E pe 31 iulie!

forever_STEAUA06.07.2007 06:39
poate sa imi zica cineva cand ii jocul cu zaglebie :unsure:

 

 

Iar returul pe 7 sau 8 august.

_yang06.07.2007 09:09
din ce-am vazut in prima repriza am ales in timpul celei de-a doua sa-mi pierd timpul cu alte activitati.

 

 

Cand castiga Steaua si mama tine cu ei...

weeezer06.07.2007 19:07

Si Ochirosii a jucat bine ieri, mi s-a parut ca a avut mai mult tupeu decat in sezonul trecut, driblinguri, suturi, combinatii rapide... Se pare ca, adaugand la talentul enorm multa munca si mai ales incredere in sine, are tot ce-i trebuie pentru a deveni un pilon de baza la Steaua si, de ce nu, la nationala. Parca de la Chivu incoace n-am mai avut un pusti de <20 de ani care sa confirme asa...

alpopa06.07.2007 20:52

Citesc p-aici si ma crucesc. Multi nu stiu ce inseamna un stagiu de pregatire si cu ce se mananca!

Cred ca Hagi a facut foarte bine ruland cam tot lotul, ma astept sa faca cam acelasi lucru si in primele 2 amicale de la Mierlo. Apoi, in ultimele 2, cred eu ca se va cristaliza o formula de echipa. Abia pentru acele 2 ultime meciuri vom avea dreptul sa comentam rezultatul!

 

In aceeasi serie de "stagiu de pregatire prost inteles" se situeaza si esecul Vasluiului, 0-6 cu Dinamo Kiev, in primul meci amical din aceasta vara pentru echipa lui Dorinel. "Rushine !" a strigat presa si o mare parte din masa de microbisti. Rushine? Poate conducatorilor, ca au aranjat un prim meci de pregatire cu un Dinamo Kiev in plina campanie de acumulare pentru viitorul sezon. In nici un caz rusine jucatorilor, de la care trebuie sa ai cu totul alte pretentii intr-un prim amical, decat de a invinge o echipa aflata la 80-85 la suta din potential. Si o echipa de clasa, pe deasupra.

axl2307.07.2007 07:25

@alpopa

Ai mare dreptate, stagiul de pregatire din Austria a fost unul de "tatonare". Cred ca parerea asta proasta despre pregatirea lui Hagi a aparut din cauza televizarii amicalelor, sunt convins ca in orice stadiu initial de pregatire, in orice an, echipa arata la fel de "dezorganizata" intr-un meci amical. Nu spun ca n-ar trebui televizate meciurile, spun ca n-ar trebui trase concluzii pripite cand nu e cazul.

weeezer07.07.2007 09:12
@alpopa

sunt convins ca in orice stadiu initial de pregatire, in orice an, echipa arata la fel de "dezorganizata" intr-un meci amical.

 

Cu atat mai mult cu cat exista si un antrenor nou, cu idei noi de joc.

c.ronaldo1710.07.2007 18:37

Se mai aude ceva de amicalul Inter-Steaua?

Bogdan4Steaua10.07.2007 19:33

Deocamdata nimic. Eu unul nu cred ca va mai avea loc. Vom avea meciul de prezentare in compania celor de la Charleroi, plus meciurile din ultimul stagiu de pregatire.

Z3US10.07.2007 19:33

O sa fie un amical in Ghencea pe 21 Iulie: Steaua - Charleroi!

 

Meci de prezentare e asta... Stiti cumva daca se platesc bilete?

v3n`0m12.07.2007 14:46
O sa fie un amical in Ghencea pe 21 Iulie: Steaua - Charleroi!

 

Meci de prezentare e asta... Stiti cumva daca se platesc bilete?

 

Vineri, 20.07.2007, Steaua va prezenta echipa pentru sezonul 2007/2008 într-un spectacol care va începe de la ora 19:00, urmat de meciul dintre Steaua și echipa belgianã RCSC Charleroi, informeazã site-ul clubului.

 

Programul serii va fi urmãtorul:

17:00 – acces spectatori

19:00 – prezentarea echipei

20:30 meciul cu RCSC Charleroi.

 

Miercuri, 18.07.2007, incepand cu ora 10:00, FC Steaua va pune in vanzare biletele pentru meciul de prezentare, acestea putand fi achizitionate de la casele stadionului Steaua.

 

Programul caselor de bilete este urmatorul:

 

Miercuri 18.07.2007 10:00 – 18:00

Joi 19.07.2007 10:00 – 18:00

Vineri 20.07.2007 10:00 – 18:00

 

 

Preturi bilete:

Tribuna O 20 RON

Tribuna I 15 RON

Tribuna II 10 RON

Peluze 5 RON

sursa: stelisti.ro

forever_STEAUA12.07.2007 15:07

Gicã Hagi începe partida amicalã contra vicecampioanei Poloniei, GKS Be³chatów, în urmãtoarea alcãtuire:

 

 

 

Cernea- P. Marin, Ov. Petre, Goian, Emeghara- Bãdoi, Rãdoi, Boștinã, Ochiroșii- Neaga, Dicã.

Matteo12.07.2007 15:57

voi n-ati observat ca nu se mai dau abonamente la peluze?

 

 

BTW....ne conduc distrusii aia cu 2-1....

weeezer12.07.2007 15:58

Dupa 0-2 dupa jumatate de ora de joc, Dica inscrie in minutul 41 primul nostru gol.

Matteo12.07.2007 16:02

ba ce dracu se intampla ca ma ia toti dracii..... dupa ce ca jucam vai mama noastra, facaliotul asta retadat se poarta ca un jeg cu suporterii...

ktalyn12.07.2007 16:08

Dupa ce Zaglebie si'a luat'o cu 5-0 de la Vaslui ... sper sa nu fie randul nostru sa luam bataie de la o echipa din Polonia..

 

Macar un egal, ca nu pica tocmai bine aceste meciuri la moralul jucatorilor ....

martanu12.07.2007 16:18

Zaglebie este o echipa de blatisti, un fel de Gloria Bisnita a Poloniei. Nu este de mirare ca este ciuca batailor. Poate totusi vreau sa ne induca in eroare cu acest 0-5 cu Vasluiul, o echipa de pluton la noi.

Matteo12.07.2007 16:24

se cam ingroasa gluma cu amicalele astea....infrangeri pe linie

cris12.07.2007 16:29

Nu prea cred ca isi arata adevarata fata polonezi de la Zaglebie , daca asta este valoarea lor reala inseamna ca si noi ii facem praf , pana una alta sper sa ii batem azi pe obositi astia .

AmuntBoy12.07.2007 16:37

Am auzit pe sport.ro de la reporterul de acolo

Greseli pe linie ale lui Goian-ov.Petre si Cernea

Avem o pb nu gluma pe fund si baietii din conducere s-au gandit ca pulido face figuri si cauta altul

 

Chiar se vrea sa jucam cu ovPetre titular cu polonezi pe post de fundas :blink:

weeezer12.07.2007 16:38

Hai ca a bagat-o iarasi Dica, 2-2.

SebahSTEAUA12.07.2007 16:40

Mi-ai luat vorba din gura weezer :) . Cine putea sa dea in afara de el !? :) . Sunt curios,aveti idee,Golanski joaca?

PS:javrele au dat o boaba la batranii aia din scotia :| le urez victorii pe linie in amicale si in oficiale infrangeri pe linie.Rupe-si-ar picioru Oprita :))

c.ronaldo1712.07.2007 17:07
Avem o pb nu gluma pe fund

 

Tare fraza :laugh: :laugh: :laugh:

 

In fine, un nou meci in care probabil Hagi se va declara multumit. Astept sa vad cum a dat'o Dica.

SebahSTEAUA12.07.2007 17:18

si ce ai vrea sa planga?poate daca am fi vazut jocul si noi ne-am fi declarat multumiti...tu nu vezi nici meciul si esti si tare dezamagit nu?

strezahuzum12.07.2007 17:21

OK, cred ca putem incepe sa ne declaram oarecum ingrijorati. Goluri dam, nu asta e problema. Unul cu cipriotii, 2 cu aia de la Ried, 2 cu letonii, 2 azi cu polonezii. Sa zicem ca atacul pare sa mearga. Ingrijoratoare este insa nesiguranta apararii - cu exceptia unui singur meci am luat cate 2 goluri de fiecare data ! E clar ca nu se poate pune baza nici pe Ov. Petre, nici pe Baciu ca fundasi. Si in conditiile astea, se taraganeaza negocierile cu spaniolul, de dragul a nu stiu ce comision. :angry: :angry:

«15678913»