Stelistilor, daca s-a injosit e umilinta lui! El nu e simbolul Stelei, nu e Lacatus, Hagi, Jenei, Voinescu, Belo sau alte foste mari glorii ale Stelei! Nu era imbracat in echipament ros-albastru si nu era in calitate de reprezental al culorilor! Pentru ca asta conteaza! Daca era un simbol, atunci Steaua se putea considera injosita!
El este ala care da bani, ce e atat de greu de inteles! Nu a purtat tricoul in iarba si singurul care s-a umilit a fost el, nu Steaua! Nu ma simt umilit, pentru ca el si-a luat injuraturile si ce e mai frumos, decat sa stii ca dusmanul de moarte ne-a ajutat????
Din toate lucrurile astea nu Steaua este umilita! Ci Dinamo! Pai sa se vorbeasca, ca dusmanul de moarte te poate cumpara, ca pe o taratura ieftina, este o umilinta mai mare! Daca a luat bani, Dinamo, prin oricine, se poate considera o "CURVA de pe Centura"(figura de stil, nu injuratura deci nu stergeti), ei prestand contra cost si tocmai pentru dusmanul de moarte, adica noi! Daca vom ajunge in grupe, cum se vor simti "castratii" cand se va auzi imnul Ligii in Ghencea, stiind ca ei au pus umarul??? Eu consider ca astea reprezinta o umilinta mai mare decat orice! Adica ei s-au umilit, nu noi!
Deci nu mai asimilati pe Becali cu Steaua, ca nu are nici un sens! Sa bage bani si atat! Iar conflictele astea nu-si au rostul!
Cat despre locul 2 si 20 de puncte sau cate au "militienii" avans trebuie sa fim corecti si sa vedem anumite lucruri:
1. Pentru Steaua exista locul 1, dar exista momente cand nu poti iesi mereu primul, dar ai datoria sa incerci!
2. Sa nu uitam arbitrajele "castratilor" si pe ale noastre cand jucam fiecare meci in 9 sau 8 sau cati trebuie ca sa nu castigam! Trebuie sa fim corecti si sa admitem ca nu valoarea a facut diferenta asta de puncte ci alti factori externi! NU NONVALOAREA SI NEPUTINTA NOASTRA SI TOCMAI DE AIA NU NE SIMTIM UMILITI DE DIFERENTA ASTA DE PUNCTE!
3. De cand a preluat Becali Steaua, ECHIPA NOASTRA NU A TERMINAT MAI JOS DE LOCUL 2 SI A PRINS DE 3 ORI CONSECUTIV PRIMAVARA, LUCRU DATORAT SI LUI MM, IAR DATORIA CONDUCERII SI ECHIPEI ACTUALE ESTE SA O DUCA SI MAI SUS! NU UITATI SEMIFINALA DE CUPA EUROPEANA, CAND S-AU JUCAT 16 SAU 18 MECIURI INTR-UN SEZON SI NU 5 MECIURI!
4. ECHIPA ESTE DATOARE IN COMPETITIA "CUPA Romaniei", TROFEU NECUCERIT IN ERA "Becali" SI SACRIFICAT DE MULTE ORI!
SA LASAM CONFLICTELE INTERNE DE CLUB SI SA NU IMPLICAM PLANUL POLITIC, UNDE S-AR PUTEA INCERCA MANIPULARI PRIN DETABILIZAREA Stelei! CLUBUL SI CULORILE SUNT MAI IMPORTANTE SI MAI PRESIS DECAT ORICE, FIE CONDUCERE, JUCATORI SI CHIAR SUPORTERI!