FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC National - Steaua 0 - 3

«1239»
fcsteaua.ro13.05.2007 17:28

Cernea - Nicolita, Goian, Baciu, P. Marin - Croitoru, Paraschiv, Lovin, Cristocea - Iacob, Badea

 

 

 

Antrenor: Cosmin Olaroiu

 

 

 

Steaua Bucuresti a castigat in aceasta seara in fata echipei FC National cu scorul de 3 - 0 o partida pe care nu avea voie s-o piarda. Dupa un joc spectaculos si o prestatie foarte buna cu multe realizari tehnice si cu un portar al Stelei intr-o zi de gratie, ros albastrii au ridicat publicul in picioare. In clipa de fata, gruparea ros albastra si-a asigurat in proportie de 90 % locul al doilea in clasamentul Ligii I apropiindu-se de o noua posibila calificare in Grupele Champions League.

 

 

 

Concluzii:

 

 

 

1. Steaua a redevenit Steaua Bucuresti pe care o cunosteam. Echipa noastra a castigat detasat in aceasta seara facand spectacol in acelasi timp. Scorul a fost de forfait dar trebuie sa admitem ca portarul Cernea a fost un adevarat "inger pazitor";

 

 

 

2. Suporterii stelisti au fost la inaltime. Fini cunoscatori ai fenomenului fotbal au fortat intrarea lui Elton in teren, facilitand astfel spectacolul din teren. A fost si un gest de opozitie fata de finantatorul Becali si de executantul Olaroiu. De asemenea au ales sa nu se vanda, continuand un protest absolut logic si intemeiat. Editia de campionat 2006-2007 inseamna in fapt o renastere a spiritului stelist. Atat Nordul, Sudul cat si restul suporterilor Stelei au lasat sa se inteleaga 3 aspecte:

 

 

 

A. Steaua nu este de vanzare;

 

 

 

B. Locul 2 este nu este pentru gruparea ros albastra;

 

 

 

C. Niciun suporter stelist nu va da inapoi atunci cand simbolul echipei pe care o iubim va fi tarat in noroi. Nu mai exista teama de Gigi Becali si nici fata de lumea interlopa.

 

 

 

3. Brazilianul Elton nu trebuie sa plece de la echipa ros albastra. Practic, aceasta furnicuta poate sa scoata din joc in clipa de fata orice adversar. In aceasta seara, simpaticul si valorosul brazilian a facut senzatie alaturi de Dica.

 

 

 

4. Lovin si cu Iacob au renascut. Ultimile trei partide au insemnat tot atatea meciuri bune.

 

 

 

5. Portarul Cernea nu trebuie sa fie rezerva la Steaua. In clipa de fata bursucul din poarta echipei noastre este cel mai potrivit om sa fie titular;

 

 

 

6. In interviurile de dupa incheierea meciului, finantatorul George Becali i-a numit pe suporterii ros albastri "fanatici". Acesta a incercat sa explice fraternizarea cu dinamovistii prin prisma "pacii". Este ciudat cum un om care se intituleaza "razboinicul luminii" incearca sa sterga cu buretele un episod in care s-a injosit si a tarat simbolul Stelei in noroi.

 

 

 

Click aici pentru clasamentul Ligii 1

 

 

SS Lazio13.05.2007 17:42

Forza Steaua...3-0 minimum!

Blondynutza`_Stelista`13.05.2007 17:42

Forza Steaua steagcruce2

 

Un 2-0 baieti sau chiar mai mult :)) nu ma supar :D

grizonatu13.05.2007 17:43

Iarasi nu joaca cu Elton din minutul 1!Este strigator la cer!

SS Lazio13.05.2007 17:44

Las' ca am dat gol fix cand Blondynutza`_Stelista` a dat mesaj ;;)

LARI13.05.2007 17:44

Iaaaaaaaacccccccccccoooooooooooobbbbbbb!!!!!!!!!!!!

N-ar trebui sa primim gol in acest meci...

Sper sa nu-l dea pe Iacob la finalul campionatului...

Ii aud si pe baieti cu Becali, PLEACA DIN Ghencea! Sa fie intr-un ceas bun!

Hai, baietzi sa facem golaveraj!!!

Roger13.05.2007 17:44

1-0!

Cred cã trebuie sã fie minim 2-0 ca sã îl vedem și pe Elton.

grizonatu13.05.2007 17:46

a dat gol Iacob si atit.

grizonatu13.05.2007 17:48
1-0!

Cred cã trebuie sã fie minim 2-0 ca sã îl vedem și pe Elton.

Daca vin idicatiile de sus dela ciobanul nr1

grizonatu13.05.2007 17:57

sper ca la pauza si bage in teren pe Dica si Elton

vladsteaua13.05.2007 17:59

din pacate cred ca ai dreptate

MooxuLeTz`13.05.2007 17:59
a dat gol Iacob si atit.

UNDE VAD SI EU MECIUL PE NET ??!? pe ce site.... plz rpd :(

vladsteaua13.05.2007 18:00

asta as vrea sa stiu si eu fularsteaua2

grizonatu13.05.2007 18:04
asta as vrea sa stiu si eu fularsteaua2

pe gsp se vehihuleaza sopcast dar nu se da nici o adersa de net

grizonatu13.05.2007 18:07

o sa vedem fazele pe prosport sau gsp

FanStelist4Ever13.05.2007 18:07

Vreau si eu sa vad meciuulll ... stie careva unde il pot vedea ??? ... pe net ma refer ... plz ..

LARI13.05.2007 18:11

Ce meci face Cornelush al nostru! Multzam Cernea... Foarte lenta linia defensiva...

x-man270213.05.2007 18:11

M..E Gigi AU AU AU M..E Gigi AU AU AU

FanStelist4Ever13.05.2007 18:12

Vreau si eu sa vad meciul .. chiar nu am unde ??? ....

 

steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2

Kazuma Pashka Vitiok13.05.2007 18:13

Forza Steaua

poate ne bucuratzi cu un 0:4?

Chishinau e pentru Steaua

FanStelist4Ever13.05.2007 18:14

Sper sa`i bata cat mai rau .. Forza Steaua ..

 

steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2

MooxuLeTz`13.05.2007 18:15
M..E Gigi AU AU AU M..E Gigi AU AU AU

sunt inchise adresele pentru net.....la sopcast.... si sport 3 si solaris sport.... :( dar ma gandeam ca stitizi voi altele :( plz

FanStelist4Ever13.05.2007 18:17

Nush .. nu cred ca se poate vedea meciul pe net ... din pacate .. dar oricum ... FORZA Steaua !!!

Jet Becali ... La Javre cu tine

 

steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2

Joga Bonito13.05.2007 18:17

Ce pana mea????

 

Suntem dominati de ultima clasata??? Oli si tactica curului....

raul stelistu13.05.2007 18:18

Acelasi joc plictisitor facut de Steaua in deplasare

Baga-l ma olita pe Elton sa limpezeasca jocul asta incalcit steagcruce2

«1239»