FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC National - Steaua 0 - 3

«12349»
White_R13.05.2007 18:19

FUNDASII nostri SUNT BETI ?

Joga Bonito13.05.2007 18:20
Acelasi joc plictisitor facut de Steaua in deplasare

Baga-l ma olita pe Elton sa limpezeasca jocul asta incalcit steagcruce2

 

Sa ne rugam sa facem 2-0, si apoi poate poate.. il vedem si pe Elton...

MALDINI_STEAUA13.05.2007 18:22

Sper sa joace si Elton ..

 

gg Cernea :)

dr.adrian913.05.2007 18:22

ce plm fotbal e asta

c.a.ca nimic nu joaca astia

nu sunt de CL

sunt bulangii arogantii

jucatorii sunt vagabondzii adevarati

strezahuzum13.05.2007 18:22

Baciule, ia-te de manuta cu Lovin si lasati-ne amandoi ... Doamneee .... l-am trimis pe Panait inapoi si l-am pastrat in schimb pe Baciu ....

 

A, si sa nu uit sa-l felicit pe marele antrenor Cosmin Turcaloiu ... dupa 1-0 gata, ne-am si retras ... Nu uita sa-l bagi si pe petarda aia de Ovidiu Petre dupa pauza, stim ca tu traiesti un fel de orgasm cu atat mai intens cu cat ai mai multi jucatori defensivi pe teren. Acum inteleg ce-ai vrut sa zici cand ne-ai zis ca ramai "sa suferim impreuna". Cu tine pe banca, 97 de meciuri din 100 cam asta sunt. Nervi si suferinta.

 

Am jucat practic de la egal la egal cu o echipa retrogradata, care a avut mai multe suturi pe spatiul portii !! Si noi vrem in grupele CL !! :shock: :shock:

Alle_4ever Steaua13.05.2007 18:24

pana acuma nu a jucat nimik.....noroc cu Cernea ..un portar de mare valoare......sper sa joace mai bn a doua repriza si sa ii vedem pe Dica SI Elton.......Forza Steaua!!!!

fsoica13.05.2007 18:25

nu meritam LOCUL 2.

suntem ajunsi fals pe locul 2.

mi-e rusine.

cu acest joc vom fi eliminati din turul 2 preliminar.

 

Decat sa incerce sa cumpere inimi de suporteri,

mai bine ar cumpara un antrenor.

 

e penibil sa iei cu japca un loc 2 si sa ai cel mai prost joc din istoria Stelei.

 

RUSINE !

mariuss_d13.05.2007 18:25

Ma firar sa fie.. daca si cu ultima clasata noi jucam cu 2 mijlocasi la inchidere...

Foarte slab jucam :( nu stiu ce face Oli asta pe banca; poate la pauza se mai trezeste

 

Oricum.. intr-un meci cu ultima clasata cel mai bun om al primei reprize sa fie portarul... asta spune multe

danielcristian13.05.2007 18:27

Aceiasi tactica enervanta a lui Oli,dupa 1-0 ne-au dominat retrogradatii!Sa fie clar,cand avem rezultate si jucam bine,e doar din "cauza"jucatorilor,ca de-ar fi dupa Oli,am termina toate meciurile 0-0 sau 1-1.Du-te antrenoru' lui peste cat vezi cu ochii!

Kekea13.05.2007 18:28
ce plm fotbal e asta

c.a.ca nimic nu joaca astia

nu sunt de CL

sunt bulangii arogantii

jucatorii sunt vagabondzii adevarati

 

A cui e vina ca se joaca cu inchizatori?....Intelegeti jocul si pe urma vorbiti

il_scorpio13.05.2007 18:29

noroc cu Cernea...ca era gata sa ne egaleze astya....vai de noi.....duamne scapa-ne de Olaroiu....macar batem acuma cu 1-0, cu Pandurii si Jiul la fel, ne vedem cu sacii in caruta...si apoi sa plece asta ca mi-a distrus nervii

predatorpulse713.05.2007 18:36

S-a terminat prima repriza si am vazut din nou de ce Olaroiu trebuie sa plece de la Steaua,si poate cu putin noroc il ia si pe Jiji. Ma bucur ca protestul continua,dar ma asteptam la ceva mai original, "ue augh augh" s-a strigat saptamana trecuta,acum parca trebuia ceva nou.

Oli e tacticianul lui peste,jucam cu doi inchizatori acasa practic,cu penultima clasata daca nu ma insel. Trebuie sa mai zic altceva? Am mai zis-o de atatea ori de mi s-a racit gura:de ce dracu bubuim mingile in fata,mai ales acum in conditiile in care in afara de Herea,nationalul e o echipa si ea de lungani,nu de mingicari. Avem si noi mingicarii nostri,Cristocea,Bostina,Elton,Croitoru,Dica si chiar Ochirosii. Nu inteleg ce se intampla cu fundasii nostri,parca sunt beti,ce face antrenorul cu ei la antrenamente? Nu stiu sa iasa dintr-un pressing? Faza aia cu Goian cand intoarce fundasul si aluneca nu se face cand esti ultimul aparator si in zona aia,e regula de baza. Oare jucatorii nostri stiu sa iasa cu mingea la picior,sa treaca de mijloc tinand mingea jos si aruncand-o in aer doar dupa ce au ajuns pe margine ca sa centreze? Eu nu prea cred. Fara Dica si Elton,jocul ofensiv e aproape nul. Goian fara Ghionea pare pierdut.

Lui Oli stiu ca-i place eficienta,e statistician omul,pentru el conteaza ca Elton nu are aport defensiv,pentru Oli conteaza cate mingi a pierdut,nu daca a facut spectacol.

Hai sa-i dau eu statistica pe aceasta prima repriza: ocazii de gol Steaua-National 1-3. Era sa luam 3 goluri de la penultima clasata. Va place? Cu Olaroiu pe banca,more will come. Stiu ca sunt multi accidentati si ca nu sunt cei mai buni jucatori disponibili,dar omul este varza cand e vorba de motivare si de conceperea unui sistem de joc in care jucatorii sa se simta bine. Banel era mijlocas,acum e fundas,Croitoru e mijlocas de creatie,acum trebuie sa-l acopere pe Banel pe dreapta. Iar exemplele pot continua. Cel mai bun exemplu de titular care nu are rezerva e Vali Badea. Mi se pare cu vreo 2 viteze prea incet fata de ce se intampla pe teren,desi a marcat in ultima vreme,dar tine prea mult de minge. Inca un lucru a devenit clar pentru mine: pentru anul viitor trebuie sa luam jucatori din care nu sare mingea ca din coltul mesei. E greu sa dezvolti o faza de atac cand stai 20 sec ca sa preiei mingea.

Singurul lucru pozitiv pana acum mi se pare faptul ca totusi conducem,si ne va trebui noroc si inspiratia vreunui jucator ca sa castigam,pentru ca faza elaborate rar am vazut in acest an.

Oli,IL VREM PE Elton IN TEREN!!!

Si pe Dica,daca este apt.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Chaos13.05.2007 18:36

bun...1-0. Hai Oli!! sa ne aparam!. baga si pe Andrey sa avem 2 portari in poarta ca doar jucam cu FC nationala de bere.Lovin ar merita un loc in conducerea administrativa,avand in vedere ca este una dintre valorile noastre.S-au facut ceva proteste la meci?? ca eu nu vad meciul :(( si nu stiu.

m**e ciobanu AUGH AUGH AUGH!!

vladsteaua13.05.2007 18:36

nu e vina lui Olaroiu de evolutia slaba a echipei din ultima vreme

mariuss_d13.05.2007 18:40
nu e vina lui Olaroiu de evolutia slaba a echipei din ultima vreme

Haide frate.. e vina martienilor nu? Cum boala cu o echipa ce are 4 victorii si 2 egaluri in tot campionatul noi jucam asa de prost si sunt tinuti pe banca jucatori la Elton :(

Kekea13.05.2007 18:41
nu e vina lui Olaroiu de evolutia slaba a echipei din ultima vreme

 

Ba da.Pentru ca el observa jocul slab al unui jucator si el decide inlocuirea lui in urmatorul meci cu un alt jucator de pe banca.

cristian8613.05.2007 18:45

Hai ca suntem buni ! :D

 

Poate intra si Elton acum.

dr.adrian913.05.2007 18:49

strigati jos Oli

bulan la gol - oricum nemeritat

 

sa vina Zenga

strezahuzum13.05.2007 18:54

Bravo Oli !! Bravo !! Iese Cristocea, si intra Ov. Petre !! Ai destui fundasi si inchizatori pe teren, panarama ce esti ??? :rosu: :rosu: Mai cauta, scoate-l si pe Badea si pe Iacob ca sa mai poti baga vreo 2 !

 

DEMISIA ! DEMISIA ! Macar la vara, daca nu acum, penibilule !!

Joga Bonito13.05.2007 18:57

E clar, Olaroiu e sluga lui Becali... Nu are nici un pic de bun-simt sau onoare. orice debita Becali la TV, curva de Oli executa...

dr.adrian913.05.2007 18:58

Joooooooooooooooooooooooos Oli

esti cel mai prost antrenor ever

esti incredibil demn de guiness book

conduci cu 2-0 la lanterna rosie si schimbi un jucator ofensiv cu unu defensiv

ce dracu fotbal mai e si asta e ANTIFOtbal

nu ti se baga Becali in echipa o faci tu singur, fraiere

nu da vina pe altu

nu ai ce cauta la Steaua

 

Ajutoooooooooooooooooooor

 

unde e Zenga

vladsteaua13.05.2007 18:58
Bravo Oli !! Bravo !! Iese Cristocea, si intra Ov. Petre !! Ai destui fundasi si inchizatori pe teren, panarama ce esti ??? :rosu: :rosu: Mai cauta, scoate-l si pe Badea si pe Iacob ca sa mai poti baga vreo 2 !

 

DEMISIA ! DEMISIA ! Macar la vara, daca nu acum, penibilule !!

lasa-til pe Oli in pace

cristian8613.05.2007 18:58

Oli am auzit ca se cauta antrenori la FC National .

Iti urez drum bun !

Poate prindem totusi CL , cu mare noroc.

 

 

BRAVO Iacob !!

 

steag1

Joga Bonito13.05.2007 18:58

GOOOOOLLLLLL!!!

 

SUPERB!

aburici13.05.2007 18:59

bravo Lovin.

«12349»