Am fost la meci si erau destui bunici cu nepotii la meci, am stat in Peluza Sud si langa mine era un pusti care cred ca avea 11-12 ani si nu era tigan sa ne intelegem. Cred ca se formeaza o imagine gresita, se asociaza mereu Ultras cu Hooligans, una e sa fii golan sa te bati pe strada sa devastezi ca hooligan si alta e sa incurajezi echipa frenetic sa canti tot meciul, sa ai coregrafii etc. ca si ultras.
pai asta zic si eu. Sa inurajezi echipa nu sa-ti petreci 90 minute injurandu-l pe Gigi. De ce nu organizati un miting legal in afara meciurilor ? Intrebarea e: Injuraturile de cine au fost adresate : hooligans sau ultras?
