FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Becali ameninta suporterii stelisti

«12346»
pda09.05.2007 20:57

Respect total peluzei Sud (suporterii liberi), pacat de cei de la tribune care nu canta.

 

Gigi m^^e augh augh augh! Steaua suntem noi! fularultras

tzatza_steaua09.05.2007 21:00

adica cum..? c inseamna asta??..jean pavel a fost luat cu duba?..pai cand baiatul asta venea la stadion si lega prima grupare ultras la Steaua..ciobanul asta nici macar nu stia unde este stadionul Ghencea..!..si + de asta ca "v'oi mari pretul biletelelor" este doar un artificu de a'si atrage mai multi bani..sunt profund degustat de ceea c poate sa gandeasca aceasta mizerie de om..:-&

AmuntBoy09.05.2007 21:01

pana nu o sa ia o bataie zadravana nu o sa se simta

Il va prinde careva fara gorile fularsteaua2

nemilosul09.05.2007 21:07

am ragusit cat l-am injurat pe cioban

 

mi-a placut atmosfera din peluze in schimb in tribuna e jalnic

 

o gramada de cocalari,tarani si labagii care vin cu gagicile la meci cu un popcorn,cola si 1 samanta

 

sper ca protestul sa continue si sa o includa si pe curva oierului(olita)

tzatza_steaua09.05.2007 21:08

Inca ceva..sa sti mister Jiji de pipera..ca 9 celor care mergem p banii nostri la meciuri nu nu ne este frica de tine..desi ai baieti infiltrati in peluza care se bucura la banii tai p noi restul nu ne impresionezi si nu ne faci sa ne fie frica de tine..ceea c am observat aseara la stadion era faptul ca se incerca musamalizarea descreditiarii dictatorului din Ghencea...cand partea superioara a peluzei striga contra Jiji.."baietii"ultra'..(asta cel putin la nord) sponsorizati de freneticul si infocatul mai nou.."spartan" Jiji..acopereau cu cantece restul peluzei..este rusinos din partea lor..oare chiar nu va simtiti jigniti baieti??eu da!acum ma simt si de catre voi..si de catre el...oricum..felicitari sudului..lor nu le e frica ca nu le mai da Gigi bani sau ca vin gorilele dupa ei in peluza...

anti beeecalizare
greco09.05.2007 21:09

Nu ne vindem pentru bani nici la caini nici la tigani !

Cine ***** ma-tii esti ? Un oier in Bucuresti... m**e Gigi !

Pleaca din Ghencea, Becali pleaca din Ghencea !

Du-te in groapa, Becali du-te in groapa !

Suntem noi, Steaua suntem noi !

M**e Gigi ! Augh ! Augh ! Augh !

 

Sa vedem meciul cu FC National. Probabil se vor vinde foarte putine bilete la preturi mari...

^SnoWmaN^09.05.2007 21:11

Este incredibil!!! Becali ne jigneste pe fata, ne face derbedei si vagabonti!!! Spune ca cei care au strigat sunt cativa derbedei dar TOT stadionul a strigat. Ne-a jignit pe toti! Ne spune ca o sa faca el o Romanie plina de oameni curati si cu onoare(asa a declarat la iesirea de pe stadion). DIN NOU A ADUS AMINTE DE POLITICA! Un alt fapt care aproba suspiciunile mele ca acest mamifer care se hraneste cu voturi si campanie electorala, este total paralel cu fotbalul si tot ce il intereseaza pe el sunt banii. Vorbeste de onare.Vorbeste de onoare, cand el, stelistul, ne arata cum invarte fularul cainilor. Mi s-a facut inima cat un purice cand tot stadionul striga Elton! Elton! si Dica!Dica!. El nu a simtit nimic. Am simtit furnicaturi pe tot corpul cand un stadion intreg striga Steaua! El nu a simit nimic. El a simtit o imensa multumire cand si-a vazut milioanele de dolari in cont asta-toamna. Si eu am simtit multumire. Dar un alt tip de multumire. O multumire sufleteasca, caci mi-am vazut echipa de suflet jucand frumos, jucand fotbal.

Credea ca face un lucru bun fluturand fularul cateilor. Acum stie ca nu a fost o alegere buna. La revedere Jiji. dute tare. ma stapanesc cu foarte mare greutate sa nu injur, desi credeti-ma pe cuvant ca l-as injura din tot sufletul pe acest NESIMTIT si TRADATOR!

 

 

Pretul unui bilet la marele meci: gratis, ca avea invitatie

Pretul locului 2: 2 milioane de euro

Placerea de a avea impresia ca vei fi votat de milioane de romani: de nepretuit...

Pentru toate celelalte exista nesimtirea.

boggie09.05.2007 21:13

din pacate marea majoritate au scandat-o pe ultima fara "Gigi" doar m.......e ! augh augh augh

 

Becali înjurat în Ghencea video:

http://www4.prosport.ro/usr/imagini/0-42342-scandari.wmv

akebono09.05.2007 21:14
adica cum..? c inseamna asta??..jean pavel a fost luat cu duba?..pai cand baiatul asta venea la stadion si lega prima grupare ultras la Steaua..ciobanul asta!..si + de asta ca "v'oi mari pretul biletelelor" este doar un artificu de a'si atrage mai multi bani..sunt profund degustat de ceea c poate sa gandeasca aceasta mizerie de om..:-&

 

:D

pai trebuie sa recupereze alea 2 mil de le da la caini

 

Daca o sa puna un milion biletul la orice meci poate nu o sa mai fie Ghencea plin dar il "prindem" afara...

 

Etapa urmatoare la national...Cred ca umplem stadionul si ii aratam lui (degeaba ca taranul nu e open-mind :D ) si mai ales celor care in continuare cred in acest Mihai Viteazu'...Unicul Mihai Viteazu pe care il stim este cel din manualele de istorie si cel din filmul lui Sergiu Nicolaescu, cel care fara frica a pornit la lupta doar in camasa (fara fratii smarandesti sau jandarmerie) cel care a coborat singur in "sate" sa discute cu oamenii sa vada ce cred si cu ce a gresit....Dar el este trimisul, el nu greseste; e utopic sa zica cineva ca el a gresit. Becali nu mai reprezinta nimic pentru Steaua dupa ce a facut in groapa si in Ghencea.

la revedere Becali! Du-te la politica ta de 2 bani si sa vezi cum o sa scazi tu vertiginos pana la 4.9(sper); asa sac sa nu intrii nici in parlament.

 

La national sa cantam pentru Steaua!!!

 

Trup si suflet pentru culori!!!!!!....

steagcruce2

ddc85b09.05.2007 21:15

BA TARANE CINE TE CREZI MA STAPANUL LUMI SI CREZI CA ,POTI SA CUMPERI TOT CE VREI UITE CA PE NOI NU NE POTI CUMPARA SI POTI SA PUI CAT VREI U PRETURILE LA BILETE CA TOT VEI FI INJURAT CA MERITI SI SUPORTERI ASTIA CARE STAU ACASA LA FOTOLI CE ATI FI VRUT SA FIE PRIMIT CU FLORI SI CU OVATI NU SE POATE SA SE DUCA LA Dinamo SAU LA ALTA ECHIPA SI SA LASE Steaua CA ACEST TARAN NU URMARESTE DECAT BANI BANI SI VOTURI MULTE CAM ATAT SI LA SFARSIT Gigi TARANE SAU DUS VOTURILE CA ASTA TE DOARE TARE

David_Steaua200709.05.2007 21:17

Asta am observat si eu.Parted din Peluza Nord dinspre tribuna a 2-a ii acopera pe restul in momentele cand se striga anti Becali.Pacat.In schimb,respect SUD(mare pacat ca nu sunteti mai multi).Cel mai naspa lucru este ca vom juca urmatorul meci de acasa cu portile inchise(sigur ne suspenda dupa incidentele din Cupa,poate Jiji chiar o sa grabeasca lucrurile) si apoi se termina campionatul iar tot ceea ce ati inceput acum se va uita usor usor.

Pleaca in groapa,Becali pleca in groapa,pleeeaaaca in groooaaapa,Becali pleaca in groapaaaa!!!!!

Augh augh augh, m..eeeeeeeee!!!!!!

Si ce este cel mai important:Cu Steaua pana la moarte!! steagcruce2

fedora09.05.2007 21:18

Ce sa spun... sunt 90% multumit de ce s-a intamplat la stadion.

100% de SUD si 80% de NORD.

Eu am stat in Peluza Nord si am urlat ca pe vremuri, am ragusit inca de la pauza.

La inceput s-a scandat timid impotriva lui Becali si m-a enervat la maxim faptul ca in fiecare sector era cate un "lider" care avea grija sa tempereze aceste scandari (gen aratat pumnul) sau se grabeau sa lanseze repede o alta scandare sa acopere vocea generala. Baietii de la Nord - e clar - joaca la doua capete. Mai ales aripa stanga, dinspre T2 se chinuia sa acopere partea dreapta de unde porneau scandarile anti-Becali. Cu toate acestea, tot respectul pentru baiatul carunt care ne-a dirijat in seara asta (spre rusinea mea nu-i cunosc numele). Per total mi se pare ca PN a combinat intr-un procent multumitor incurajarile galeriei, puternice, cu dezicerea de Becali prin cateva scandari razlete.

Sudul in schimb a dat tonul si ii respect total pentru seara asta.

Dictatorul e pe cale sa crape... acum vad la TV Sport - are mina lui Ceausescu. Ii fuge pamantul de sub picioare.

 

@bogdan_p: cum am spus, nici un protest nu a fost degeaba niciodata; este incredibil cata frica a intrat in sufletul ciobanului dupa numai un meci.

akebono09.05.2007 21:19
Asta am observat si eu.Parted din Peluza Nord dinspre tribuna a 2-a ii acopera pe restul in momentele cand se striga anti Becali.Pacat.In schimb,respect SUD(mare pacat ca nu sunteti mai multi).Cel mai naspa lucru este ca vom juca urmatorul meci de acasa cu portile inchise(sigur ne suspenda dupa incidentele din Cupa,poate Jiji chiar o sa grabeasca lucrurile) si apoi se termina campionatul iar tot ceea ce ati inceput acum se va uita usor usor.

Pleaca in groapa,Becali pleca in groapa,pleeeaaaca in groooaaapa,Becali pleaca in groapaaaa!!!!!

Augh augh augh, m..eeeeeeeee!!!!!!

Si ce este cel mai important:Cu Steaua pana la moarte!! steagcruce2

 

Da

dar la national putem merge

si e oarecum ca acasa

Za Best09.05.2007 21:21

Jiji,orice ai face,nu ai cum sa ne stopezi!Te uram!Felicitari Sudului,dar si Nordului...Becali,pleaca in Groapa!

Ayrton09.05.2007 21:23

Voi chiar nu realizati ca Becalitropul are toti asii in mana?!

Nu puteti sa-i faceti nimic, cel putin nu in modul asta si, apoi, totul se poate intoarce impotriva voastra. Va gasi o modalitate sa va dea afara din stadion. Permanent! Nu veti ramane decat cu mandria de a fi fost contra lui.

Nu uitati ca, prietenii lui fac legile in fotbal!

AmuntBoy09.05.2007 21:25
Voi chiar nu realizati ca Becalitropul are toti asii in mana?!

Nu puteti sa-i faceti nimic, cel putin nu in modul asta si, apoi, totul se poate intoarce impotriva voastra. Va gasi o modalitate sa va dea afara din stadion. Permanent! Nu veti ramane decat cu mandria de a fi fost contra lui.

Nu uitati ca, prietenii lui fac legile in fotbal!

 

nu are cum sa dea pe nimeni afara

daca mareste pretul la bilete va ramane fara agaricii lui din stadion ca el reprezinta tiganii si saracaii din RO care nu vor mai platii biletul

fedora09.05.2007 21:26

Ayrton: uiti cine vinde, cine face imagine Stelei sau pe scurt sursa principala de bani pentru echipa: suporterii.

aLyNuSh09.05.2007 21:32
Acel strigat e cantat cu M**E la final cam ceva de genul: Augh augh augh M**E! Augh augh augh M**E! Augh augh augh M**E!

 

in plm ,... e **** Gigi AUGH AUGH AUGH ......

LITISH09.05.2007 21:33

I-am cat o lectie taranului....doamne ce fericit am fost cand l-am vazut acum pe net cat de afectat era..in sfarsit si-a primit lectia,dar nu trebuie sa ne oprim aici,a-ti vazut cea a spus iar ne-a facut vagabonzii...pe totii...o sa vada el pe cotroceni cati "vagabonzii" o sa venim si o sa-l umilim din nou,asa ca veniti in cotroceni indiferent cat ar costa biletu pentru s-ar putea sa fie una din ultimele ocazii sa-i aratam ciobanului ca NOI SUNTEM Steaua! NU TE VOTEZ,TARANE NU TE VOTEZ.NU TE VOTEZ TARANE NU TE VOTEZ! MARS LA Dinamo Becali MARS LA Dinamo! Gigi Becali LA M....E Gigi Becali!

nemilosul09.05.2007 21:34

http://www.prosport.ro/index.php?section=a...ex&id=39565

 

ce poate fi mai frumos decat supararea ,surprinderea si frica de pe fata oierului

 

am fugit pe scari pana acasa numai sa ii vad reactia la TV

 

in rest chiar nu imi pasa daca primesc ban as vrea sa le *** ***** in gura jandarmilor **** care l-au ridicat pe Jean si sa le doresc sa intre intr-un tarc impreuna cu ciobanul si sa fie transati ca oile pentru ca gandire sunt la nivelul lor...consuma oxigen degeaba

bogdy_a09.05.2007 21:35
am ragusit cat l-am injurat pe cioban

 

mi-a placut atmosfera din peluze in schimb in tribuna e jalnic

 

o gramada de cocalari,tarani si labagii care vin cu gagicile la meci cu un popcorn,cola si 1 samanta

 

sper ca protestul sa continue si sa o includa si pe curva oierului(olita)

 

Cum adica " o gramada de cocalari,tarani si labagii care vin cu gagicile la meci cu un popcorn,cola si 1 samanta".? Tu pentru ce te duci la stadion? Din cate vad doar ca sa injuri !!! Ai vazut ceva din meciul asta sau ai fost ocupat sa injuri?

Ai idee ce inseamna sa fi CIVILIZAT ? daca. nu sti arunca o privire in DEX sau intreaba-i pe cei care au fost la tribune. Care e problema ca a venit cu prietenul, copilul sau mai stiu eu cine sa se uite la meci? Pe undeva are dreptate Gigi cand va face huligani .

alpopa09.05.2007 21:35

Fara indoiala ca la Nord, mai ales, divershii lideri nu s-au inteles daca sa-l injure pe Becali sau sa incurajeze echipa. In cele din urma au facut ambele, deshi eu unul ash fi vrut un protest mai invershunat impotriva lui Jiji.

Meciurile viitoare trebuie sa incurajam echipa si, totodata, sa-i cerem lui Gigi sa plece. De fapt, de-acum incolo, cat Gigi e la echipa, n-ar trebui sa fie meci in care sa nu protestam.

 

Respect Sud. Respect Nord.

Respect adevaratilor stelishti.

Respect Steaua.

fedora09.05.2007 21:38

Meciul cu FC National pare ultimul prilej din acest sezon sa ne continuam protestul.

Trebuie sa fim acolo toti si la fel de hotarati ca Sudul azi.

Il Soldatino09.05.2007 21:42

Impusca-i d-le Becali! Pune mitraliera pe ei! Sunt vinovati, criminali, "bagabonti" cu 2 mari defecte: sunt stelisti adevarati și "e" cam multi.

 

Inchide portile stadionului, muta echipa in Stefan cel Mare, schimba-i culorile in alb rosu si numeste-o Becalia....auh, auh, auh

ESST198109.05.2007 21:42

Respect maxim Peluza Sud! Voi ati dat tonul! Respect! Afara cu mizeria din Ghencea!

«12346»