FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Ceahlaul 2 - 0

«123456»
MALDINI_STEAUA09.05.2007 19:51

Ce a zis ciobanu .. fiti atenti .. reproduc :" Vagabonzii astia pot sa strige ei cat vor , Steaua e familia mea nu a lor.O sa maresc eu biletele sa nu mai vina ei in Ghencea "

 

F***** MM de cioban imputit !!!

 

MARSH DIN Ghencea JEGULE !!

joe2109.05.2007 19:52

Din nou pe 2...Mare bucurie dupa meci, as dori sa-mi exprim unele idei.Mi-as dori ca si Dica cu intrarea lui sa contrbuie la ramanerea lui Elton in echipa.Nu stiu de ce nu l-a jucat Oli, dar cred ca este un jucator extrem de important, mai ales in combinatie cu Dica si poate cu Rica Neaga.Poate ca multi nu sunt de acord, dar eu cred in acest spiridus, Elton, ciobane faci o mare gafa daca-i dai drumul sa plece.Te-o fi tras in teapa MM, dar lasa jucatorul in pace sa joace, e extrem de bun, da dovada de un bun crestin care te lauzi ca esti si lasa mania, eu zic ca-i super brazilianul...In rest ma bucur pentru Steluta !!! Forza Steaua !!!

steagcruce2

AdrianUltras2509.05.2007 19:54

NUE Gigi....augh augh augh

NUE Gigi....augh augh augh

NUE Gigi....augh augh augh

NUE Gigi....augh augh augh

NUE Gigi....augh augh augh

 

 

 

sa le fie rusine la cei care si-au batut joc de Iacob

uitati ca da gol!

avea doar nevoie de meciuri

 

sa le fie rusine la cei care isi bat joc de Lovin

de 4-5 meciuri incoace e cel mai muncitor si unul dintre cei mai buni de pe teren

 

sa ii fie rusine lui fecalii ca il tine pe Elton pe banca

Elton si Dica in teren....e incredibil

sper sa mai vedem multe meciuri in care cei 2 vor fi titulari pentru Steaua

 

sa ii fie rusine lui Coman

nu are valoare de Steaua

Petrica Marin ii da clasa in orice zi a anului!!!

Bravo Petrica Marin...sper sa ramana mult timp la Steaua.si dupa ce isi termina cariera de jucator

 

 

Oli afara din Ghencea

tot respectul pentru ce a facut

dar nu se mai poate

e prea fricos!

 

 

becalii afara din tara!!!!!!

rosualbastru09.05.2007 19:54

au strigat aughh, aughh, aughh-****!

 

hehe, tare

frumos jocul, mai ales dupa intrarea lui Elton

Forza Steaua! spre cl!

thor_clone09.05.2007 19:55

Cioban spurcat, ia-l pe sclavul de Olaroiu si dispareti din Ghencea

In Stefan cel mare cu voi sa-i distrugeti si pe aia

Ceea ce tu nu stii ca indiferent cate blaturi faci in campionat ca sa ajungi in Liga trebuie sa treci de cele 2 tururi preliminare. Avand in vedere ca aici nu mai merge cu valiza de bani, il ai pe pe olita antrenor, iar Tudor nu poate sa te arbitreze esti un om DISTRUS. Ai pierdut toti banii de blaturi

piei la Dinamo

baby_stelista09.05.2007 19:55

in primul rand RESPECT pentru galerie...au cantat,strigat,scandat superb...dak nu strigau ei nu mai intra piticu`

Domnule Olaroiu...ai vazut cum echipa a prins viata si curaj cu Elton in teren??ce spuneti domnule Oli...

spre final jocu a mers bine...ocazii si inca unele frumoase ( transversala lui Badea si Dica)..Dica ne`ai lipsit maestre

in sf...sper sa ne revenim ..

cat despre cioban...no comment..jalnic,josnic comportament:|

sper ca ...tot raul spre bine

 

FORZZA Steaua!!mereu superiori

 

P.S...mi`a placut faza cu *** augh augh augh =)) foarte tare steagcruce2 fularsteaua2

Theo@Steaua09.05.2007 19:55

S-a strigat "M**e Dinam-augh-augh-augh", nu intelegeti gresit, cei care ziceati ca popularizau ai nostri ragetele canine cu iz de kitsch.

 

Steaua se pregateste de o noua ascensiune.

 

(+) Cristocea (ne-a castigat ultimele doua meciuri), Lovin (joaca mai bine ca Banel si Coman la un loc), Badea, Elton

Salut revenirile lui Iacob in forma si lui Dica pe teren.

(-) eternul cancer fotbalistic Gigel Coman, Banel (alege cele mai grele solutii mereu; Vasilica de ce da drumul din prima la centrare? de ce banele?)

stelista2309.05.2007 19:57
Unde sunt specialistii de la inceputul meciului cu Steaua care nu joaca nimic?

 

V-ati ascuns?

 

Steaua a jucat bine si in prima repriza cu aparitii surprinzatoare in careu a mijlocasilor si cu pase din prima care incercau sa scoata din joc cei 10 fundasi ai Ceahlaului.

 

Cred de asemenea ca am asistat la cel mai bun joc facut de Lovin de cand e Steaua.Eu nu il suport pe Lovin dar in seara asta a jucat exact ce trebuie.

 

In schimb maretul capitan Paraschiv care e produsul clubului si nu are Ov.Petre loc de el ca e copilul lui Oli a jucat EXECRABIL sau ca de obicei mai nou.

 

Ce bine e bah sa nu joci nimic, sa fi penibil cum am vazut ca ne-au explicat specialistii pana la pauza si sa castigi cu 2-0 inca vreo 2 bare inca vreo cateva okzii.Binisor dar nu e 5-0 inseamna ca am jucat prost.

 

Steaua in prima repriza nu a jucat nimic!! tu inseamna ca nu ai vazut meciul...cate ocazii am avut in prima repriza? Elton a fost magnific...cat despre Dica...bine ai revenit steagsahmic

forzateauaforzateaua

steaua_cristina09.05.2007 19:57

AM PLANS DE BUCURIE CAND L-AM VAZUT PE Dica INTRAND PE TEREN......E ALTA VIATA CU EL PE TEREN .... Dica TE IUBIM SI AVEM NEVOIE DE TINE dica10 dica10 dica10 fular-campionii dica10 fular-campionii

schumy09.05.2007 19:57

Bah, Nicolita asta e varza! Nu a jucat nimic tot sezonul, s-a ajuns cu banii si a uitat cum trebuie sa joace.

Usor, usor ne revenim, o data cu intoarcerea maestrilor, Dica, Elton.

Lovin si Iacob vad ca si-au mai revenit putin. Paraschiv se chinuie sa-l ajunga din urma pe Nicolita. Astia se intrec in greseli.

 

BRAVO Steaua!

AdrianUltras2509.05.2007 19:58

editat de moderatori

 

bai zdremtelor sunteti penibili

blatistilor

vi si mai si postezi pe siteul Stelei

de ce ma?

ti rusine de site-ul lui Dinamo?

si mie mi-ar fi

 

bai copile am o dedicatie pentru tine si cei ca tine:

 

Voi va bucurati de blaturi

Si incendii intamplatoare

Noi sarbatorim Sevilla

Cea mai mare realizare

 

ciocul mic luz??rule si mergi la altex

ca sa iti cumperi si tu un TV cu ecran plat ca sa vezi meciurile Stelei din CL de la anul

si meciurile lui Dinamo din Cupa UEFA, bineinteles

 

p.s. sa il luati pe Gigi la voi daca il iubiti atat de mult!

baby_stelista09.05.2007 20:04

baah kerber ala...tu ce vrei ma??nu ai site??

si cat despre faptu ca locu 2 e sub voi...nu uita ca noi avem 23 de titluri si voi 18..asa ca poti sa nu ne mai deranjezi??

Miaus09.05.2007 20:06
Steaua in prima repriza nu a jucat nimic!! tu inseamna ca nu ai vazut meciul...cate ocazii am avut in prima repriza? Elton a fost magnific...cat despre Dica...bine ai revenit steagsahmic

forzateauaforzateaua

Nu stiu exact la ce meci te-ai uitat tu eu am vazut in prima repriza ocazie Iacob - penalty

Ocazie Badea - aproape gol

Badea oprit aiurea in offside.

 

Tu ce meci ziceai ca ai vazut?

White_R09.05.2007 20:06

E INCREDIBIL CUM O ECHIPA CU MAXIM 4 FOTBALISTI BUNI CASTIGA CAMPIONATUL SI Steaua SE CHINUIE pentru LOCUL 2 . INAFARA DE Niculescu, Danciulescu, Catalin Munteanu SI FIE UN FUNDAS ,LA Dinamo RESTU-S UMPLUTURA . IAR LA Steaua SUNT JUCATORI PRECUM : Goian, Radoi,Ghionea, Elton, Dica, Thereau, Badea, Iacob, Cristocea CARE LA Dinamo ORICAND AR FI IDOLI SI SE CHINUIE pentru LOCUL 2 .

AdrianUltras2509.05.2007 20:07
Lasa nu mai fierbe atata in suc propriu ca te faci direct zer, bre oaie..

Mai bine impacati-va cu Shefu ca nu va crea decat binele handicapatilor!

:)

Si nu uitati: Locul 2 este intotdeauna sub NOI. Iar noi ridicam piciorushul spate-dreapta si ne facem nevoile pe locul 2.. Luati-l!.. :twisted:

 

 

faza cu locul 2 ai invatat-o in ultimele 2 sezoane cand ati fost tot sub noi nu?

bravo

ma bucur sa vad ca exista inteligenta si intre dinamovisti

 

si inca ceva domnule handicapat

Gigi berbecalii nu vrea binele nimanui

doar voturile

daca tu nu intelegi asta inseamna ca stai cam slab cu neuronii

 

si mai vreau sa te intreb ceva

 

voi va spuneti spartani de ce?

v-a spart careva pe la spate cumva?

thor_clone09.05.2007 20:08

Gigi tocmai si-a recunoscut indirect blaturile in direct la TV: "Asa imi multumesc derbedeii pentru cele 2 mil cheltuite sa ajungem pe locul 2"

Asta in timp ce iesea spre masina bolnav de nervi in binemeritatele "ovatii" ale stadionului

Joga Bonito09.05.2007 20:09
Unde sunt specialistii de la inceputul meciului cu Steaua care nu joaca nimic?

 

V-ati ascuns?

 

Steaua a jucat bine si in prima repriza cu aparitii surprinzatoare in careu a mijlocasilor si cu pase din prima care incercau sa scoata din joc cei 10 fundasi ai Ceahlaului.

 

Cred de asemenea ca am asistat la cel mai bun joc facut de Lovin de cand e Steaua.Eu nu il suport pe Lovin dar in seara asta a jucat exact ce trebuie.

 

In schimb maretul capitan Paraschiv care e produsul clubului si nu are Ov.Petre loc de el ca e copilul lui Oli a jucat EXECRABIL sau ca de obicei mai nou.

 

Ce bine e bah sa nu joci nimic, sa fi penibil cum am vazut ca ne-au explicat specialistii pana la pauza si sa castigi cu 2-0 inca vreo 2 bare inca vreo cateva okzii.Binisor dar nu e 5-0 inseamna ca am jucat prost.

 

In primele 60 de min. jocul a fost greoi, s-a simtit lipsa lui Croitoru. Acesta din urma e o piesa importanta in angrenajul Stelei... Lovin si Paraschiv nu construiau nimic! Golul a venit intamplator, daca baga capul Victoras eram pe duca...., nervozitatea era in toi... si ne pastea un "0-0 clasic".... Golul lui Petrica ne-a descatusat...

 

Incredibila ratarea lui Vali Badea, repet , incredibila... Avem nevoie de Rica Neaga. Genul de fotbalist care inscrie din orice pozitie. NU se poate asa ceva...In preliminarile

CL nu se iarta asemnea ratari...

 

Sper sa nu suspende Comisia P***ii si sa jucam cu Pandurii acasa... Presimt ca va fi un nou recital marca Dica & Elton!

 

Forza Steaua!

 

M**E Gigi Augh Augh Augh

Blue_mika09.05.2007 20:11

Oare ce cauta Jean Pavel pe acolo :-? ...

tarca55509.05.2007 20:12

urmaresc de mult postarile de pe acest site.sunt fan infocat al Stelei de cand ma stiu.ceea ce nu inteleg este reactia galeriei la adresa conducerii.nu sunt de acord cu d-l Becali,nu sunt un fan al sau dar faptul ca Dinamo si-a aparat corect sansele in meciul cu CFR (fapt ce ne-a facilitat accederea pe locul doi al ligii 1,merita respectul nostru cat si al conducerii clubului,de aceea nu cred ca ar trebui condamnat gestul d-lui Becali de ieri.rivalitatea dintre cluburi a depasit de mult granitele normalului,la urma urmei este doar un joc.faptul ca am avut nevoie de ajutorul cateilor se datoreaza atat conducerii cat si (in mare parte) galeriei care in urma actiunilor sale au dus la suspendarea terenului.

stelist pana la moarte

Joga Bonito09.05.2007 20:13
E INCREDIBIL CUM O ECHIPA CU MAXIM 4 FOTBALISTI BUNI CASTIGA CAMPIONATUL SI Steaua SE CHINUIE pentru LOCUL 2 . INAFARA DE Niculescu, Danciulescu, Catalin Munteanu SI FIE UN FUNDAS ,LA Dinamo RESTU-S UMPLUTURA . IAR LA Steaua SUNT JUCATORI PRECUM : Goian, Radoi,Ghionea, Elton, Dica, Thereau, Badea, Iacob, Cristocea CARE LA Dinamo ORICAND AR FI IDOLI SI SE CHINUIE pentru LOCUL 2 .

 

Antrenorul, doctorii si transferurile....

 

Puteam sa castigam la pas campionatul, la ce lot avem... Asta e. La anul vom fi campioni!

redbluer09.05.2007 20:14

imi doresc sa vad o forumula ultraofesinva cu Cristocea-Dica-Elton-Croitoru-Badea-Thereau simultan in teren!

predatorpulse709.05.2007 20:16

Rog moderatorii sa scoata specimenele canine de pe site.

bullzeye09.05.2007 20:17
sa le fie rusine la cei care isi bat joc de Lovin

de 4-5 meciuri incoace e cel mai muncitor si unul dintre cei mai buni de pe teren

 

Corect!

 

Becali afara din tara!!!!!!

 

Din nou corect, dar din pacate mult mai greu de realizat. Acest om incult si semianalfabet, acest paranoia al fotbalului, acest parazit al societatii romanesti , om fara nicio pasiune si fara nicio preocupare, orbit numai de combinatii, acest dinu paturica , un vicios si un netrebnic care bate oamenii prin carciumi si-i ridica de pe scaun doar pentru. ca el n-are o masa libera, acest "zeu" al pustilor de pana-n 14 ani si al taranilor cu viata ruinata se pare ca va dainui mult si bine de acum inainte la Steaua...fie ca noi vrem sau nu.

E o cratura a lumii moderne in care ne aflam, o monstruozitate a capitalismului fara scrupule, un produs al societatii romanesti ! Fiecare roman care se declara stelist adevarat poarta 0,00000001% vina pentru. ca acest vierme este in prim-planul unui club ca Steaua si fiecare roman ignorant fara cultura politica si de niciun fel, care in ziua alegerilor iese la mici si bere uitand sa treaca pe la urne pentru. a starpi acest cancer al vietii sociale inca din faza incipienta; sau care trece pe urne si-l voteaza in nemernicia lui gandind ca Steaua are nevoie de el pentru. a castiga meciuri. NU! Steaua si noi toti avem nevoie de SPIRIT puternic si liber, nu de combinatii si influenta! Fratilor, chiar nu vedeti?? Am ajuns niste penibili, poate cei mai mari blatisti...

RaDoooI09.05.2007 20:17

urmaresc de mult postarile de pe acest site.sunt fan infocat al Stelei de cand ma stiu.ceea ce nu inteleg este reactia galeriei la adresa conducerii.nu sunt de acord cu d-l Becali,nu sunt un fan al sau dar faptul ca Dinamo si-a aparat corect sansele in meciul cu CFR (fapt ce ne-a facilitat accederea pe locul doi al ligii 1,merita respectul nostru cat si al conducerii clubului,de aceea nu cred ca ar trebui condamnat gestul d-lui Becali de ieri.rivalitatea dintre cluburi a depasit de mult granitele normalului,la urma urmei este doar un joc.faptul ca am avut nevoie de ajutorul cateilor se datoreaza atat conducerii cat si (in mare parte) galeriei care in urma actiunilor sale au dus la suspendarea terenului.

stelist pana la moarte

 

Presupun ca nu ai fost in viata ta la un meci pe stadion . E un joc , dar "ura" e ceva ce nu o poti intelege . Mai bine UEFA , decat L.C. cu ajutorul cainilor !!!

 

De ce reactia asta a galeriei ? Elton & Andrey de ce nu joaca ? Oare ?

 

M*** AUGH AUGH AUGH !!!!

baby_stelista09.05.2007 20:17
imi doresc sa vad o forumula ultraofesinva cu Cristocea-Dica-Elton-Croitoru-Badea-Thereau simultan in teren!

ooo...ar fi perfect...dar cu domnu` ooli..la ce sa ne asteptam?? :roll:

cat despre 'spartani'...mai vb sezonu urmator cand nu o sa mai fim nimiciti de accidentari

steagcruce2

«123456»