FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Ceahlaul 2 - 0

«1236»
fcsteaua.ro09.05.2007 18:23

Cernea - Goian - Baciu - P. Marin - Cristocea - Nicolita - Lovin - Paraschiv - Gigel Coman - Badea - Iacob

 

 

 

Antrenor: Cosmin Olaroiu

 

 

 

Prima repriza

 

 

 

3' Banel suteaza la poarta, Cristocea primeste minge, pune latul si rateaza din 6 m !

 

 

 

17' Iacob scapa spre poarta adversa, incearca sa dribleze portarul, cade in duel cu acesta dar nu primeste nimic !

 

 

 

27' Incursiune pe banda dreapta a lui Banel, centrare in fata portii, Iacob reia cu capul in bratele lui Fedorenko !

 

 

 

A doua repriza

 

 

 

46' Petre Marin centreaza gresit, mingea ajungand in spatele portii celor de la Piatra Neamt !

 

 

 

50' Banel Nicolita rateaza sutul din marginea careului nemtean !

 

 

 

52' Iacob este surprins in pozitie de offside !

 

 

 

59' Lovin primeste o pasa buna de la Banel Nicolita insa suteaza in tribune !

 

 

 

61' GOL Steaua! Petre Marin vine tare din spate si inscrie cu o lovitura de cap ! Centrarea a venit de la Vasilica Cristocea !

 

 

 

65' GOL Steaua! Victoras Iacob scapa singur cu portarul advers si il invinge cu un sut plasat !

 

 

 

66' Schimbare la Steaua. Iese Victoras Iacob si intra Elton !

 

 

 

75' Schimbare la Steaua. Iese Cristocea si intra Ovidiu Petre !

 

 

 

82' Schimbare la Steaua. Iese Paraschiv si intra Nicolae Dica. Dica revine dupa o accidentare grava care l-a tinut 2 luni departe de gazon.

 

 

 

84' Elton centreaza perfect insa Banel Nicolita loveste gresit balonul !

 

 

 

86' Atmosfera incendiara pe Ghencea. Fanii aplauda fiecare actiune a brazilianului Elton !

 

 

 

Final de meci

 

 

 

Click aici pentru clasamentul Ligii 1

 

 

Miaus09.05.2007 18:30

Atentie : Urmatorul mesaj contine cuvinte obscene.

 

Ba eu imi bag **** in ***** mamii lor de arbitrii.

 

Suntem in minutul 40 si Steaua joaca frumos din prima are si ocazii dar, dar.... dar cum dreacu sa joci mah si IMPOTRIVA bulangiilor astora.

 

Penalty la Iacob.

 

Badea oprit din offside complet de-ampulea

 

Cartonas ROSU la ciobanul ala.

 

Si dupa fazele astea te intrebi cum se enerveaza jucatorii??? PAI MA ENERVEZ EU AICI DE IMI VINE SA II RUP CAPUL DAR BAREM AIA DE PE TEREN PE MUNCA CARORA SE PISA HELESTEANU??!?!

dica 10009.05.2007 18:32

Gigi CIOBANE IA-L PE OALAROIU SI PLECATI DRACULUI DEPARTE DE Steaua!

 

Editat de moderatori

MALDINI_STEAUA09.05.2007 18:38

Ce comentatori prosti !! Aia striga : Elton !! si ei inteleg : Vrem gol ... doamne cat de prosti sunt...

 

 

Vali Badea nu stiu cum a putut rata de acolo..da in fine, sper sa batem

Miaus09.05.2007 18:39
CIOBANE IA-L PE OALAROIU SI PLECATI DRACULUI DEPARTE DE Steaua!

 

 

Auzi bai specialistule ia zi mah tu ce ar fi trebuit sa faca Olaroiu ca sa jucam mai bine.

Ia explica-ne tu maestrule in antrenoratului?

 

Ai numarat cate ocazii a avut Steaua in repriza asta contra unei echipe care joaca cu 10 fundasi?

 

Ai vazut translatarea jocului de pe stanga pe dreapta cu pase din prima?

 

Ia-ti bah niste ochelari sau pune-ti niste lentile de contact ca vezi prost.

AndyQ09.05.2007 18:40

Meci execrabilm slab, nimic, nada, keine, cum sa mai zic?

Se vede lipsa lui Thereau din atac si a lui Croitoru. Iacob alearga de parca n-a mancat azi dimineata.

Sa speram ca vedem mai multe in repriza a 2-a...

redbluer09.05.2007 18:40

mdea, (iar) nu jucam nimic...sper sa rezolve jj meciul la pauza...

Dragoshel09.05.2007 18:40

Dupa un inceput tare , Steaua nu ammai jucat nimi, joaca pase pana in 16 metri, iar apoi NIMIC.

MALDINI_STEAUA09.05.2007 18:42

Daca o baga Badea pe aia in ate sau Cristocea ... alta erea soarta acuma....deh .. Cristocea masii de viata :D

mengele09.05.2007 18:43

Olaroiule esti incredibil ! Meci acasa cu agricultorii lui Pinalti si nu incepi cu Elton dar ne chinui cu Gigel Coman. Nu mai am cuvinte, sunt gatuit de scarba si dispret. Chiar sunt curios cat o sa mai avem de inghitit tot jegul asta.

EPE09.05.2007 18:44

Ce mai capitan de echipa avem si noi!N-a reusit o pasa buna in 45 de min.Paraschiv asta e cel mai uzat jucator pe care l-am vazut in ultimul timp!

shack3r09.05.2007 18:44

Chiar nu se prinde Olaroiu ca Elton mai poate sa destupe putin(mai mult) jocul Stelei?

leynad7209.05.2007 18:44

Ha ha ha !

Pânã la pauzã e bine.

Poate le dã oieru' și ãstora vreo 2 milioane, cã prea nu vor sã se dea la o parte...

N-avem cu cine, ãștia sunt niște caricaturi de fotbaliști și-l au în fruntea lor pe cel mai prost antrenor care a antrenat vreodatã la Steaua.

Ce-aș râde sã dea ciobanu degeaba banii la spurcați !

gabrieluno09.05.2007 18:45

Daca,daca,daca, e clar nu au nici o idee despre jocul asta de ECHIPA .

AndyQ09.05.2007 18:46
Ha ha ha !

Pânã la pauzã e bine.

Poate le dã oieru' și ãstora vreo 2 milioane, cã prea nu vor sã se dea la o parte...

N-avem cu cine, ãștia sunt niște caricaturi de fotbaliști și-l au în fruntea lor pe cel mai prost antrenor care a antrenat vreodatã la Steaua.

Ce-aș râde sã dea ciobanu degeaba banii la spurcați !

 

 

Pai oricum ii da degeaba, daca-i da. Vorba multa si joc de gleze, cam asta-i Becali.

mengele09.05.2007 18:48

Interesanta lupta factiunilor din tribuna. Sunt acolo flacaii de bine care impiedica fonic orice urari de bine pentru cioban. Ba chiar asa, totul este de vanzare ?

leynad7209.05.2007 18:51

Iacob ãsta e țãndãri, zici cã are 80 de ani, așa se mișcã...

În schimb, G.Coman e "mirific", m-a convins cã are dreptate ciobãnelu' :

"Elton e cel mai prost jucãtor" de la Steaua !

claudiu2004200209.05.2007 18:57

Ziceti`mi pe ce CANAL este meciul ca nu il gasesc :(( !!! ???

Dragoshel09.05.2007 18:58

antena 1

bullzeye09.05.2007 18:58

Cine nu recunoaste ca Lovin a fost cel mai bun din echipa, cel putin pana acum (min. 50) nu e decat un ignorant, sau o pers. care habar n-are de fotbal!

Forza Lovin! Forza Steaua!

BiB09.05.2007 19:01

Trece timpul...poate luam si gol ca Nicolita stie numai cu poarta goala...

stelista2309.05.2007 19:02

toti joaca prost! se simt absentele din echipa! cu toate astea,arbitrii fac meciul!! cum e posibil ca imi min 55 sa fie 0-0? :|

BiB09.05.2007 19:04
toti joaca prost! se simt absentele din echipa! cu toate astea,arbitrii fac meciul!! cum e posibil ca imi min 55 sa fie 0-0? :|

da Doamne sa nu fie 0-1,,,ca eu nu mai am sperante...

SteauaToronto09.05.2007 19:05

Paraschiv ma scoate din sarite. Nu a dat o pasa buna tot meciul si el gesticuleaza la fiecare faza. TACI O DATA !

mafy_4ev3r09.05.2007 19:07

nu mai am cuvine...Gigi Becali ii clar ca nu tine decat la banii nu-i prea pasa lui de stelistii adevarati...cum sa fii asa? sa nu`l bage pe Elton numai din mandria lor prosteasca...si Olaroiu ...is socata de tot ce se intampla dar oricum PANA LA MOARTE Steaua SI DINCOLO DE EA !!! FPORZZZZAA Steaua fularsteaua2fular-campionii

«1236»