FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

A Innebunit Ciobanu!

«1789101116»
_yang14.06.2007 11:16
rau cu el dar mai rau e fara el, Steaua e a lui asa ca orice am zice sau am face, el e sefu care taie si spanzura si v-ati convins de atattea ori !

si dc el vrea muzica religioasa va fi , si dc vrea sa plece Elton, apoi Elton va pleca! indiferent de ce vb noi aici el tot ce stie va face !

 

 

Mentalitatea "Capul ce se pleaca sabia nu-l taie." Sincer nu-l votezi peste 2 ani...?

ant_ali14.06.2007 11:30

Ati inteles putin aiurea! Ma refer la faptul ca el e cu banii acolo si el face legea. Nu nu sunt de acord cu acest lucru, nu am de gand sa-l votez, mi-am pierdut orice urma de admiratie pentru el in momentul in care a plecat Lacatus. Eu incerc sa spun ca orice am face noi suporterii, el tot ce vrea face!

cris15.06.2007 05:58

@ant_ali:

 

Nu-i chiar asa cum zici tu, ca el taie si spanzura si ca poate sa faca ce vrea. Sa nu imi zici ca tu o sa stai si o sa asculti muzica lui religioasa, sau o sa ii scandezi numele lui Coman daca asa vrea el, nu?

Daca toti gandim asa unde ajungem? Stai linistit ca nimeni nu o sa uite ce a facut la meciul dintre javre si CFR, ce ii face lui Elton si ce magarii mai scoate pe gura, si la momentul potrivit o sa o pateasca si el.

MarkCortez31.07.2007 22:17

Topicul asta cred ca a fost deschis de 50 ori cel punti in ultimii 3-4 ani. Sub diferite forme. Si daca ati citi acum cele scrise atunci ati vedea ca aproape NIMIC nu s-a schimbat.

startdying03.08.2007 21:40

god cat il detest pe omu asta..mi-e scarba de el..ce draq cauta asta la Steaua inca n-am priceput..in caz ca vroia capital politic,tipu e bou,io-i flecmez fata..n-am pic de respect pentru el,tin cu Steaua insa in veci n-o sa-l votez pe tampitu asta cu stofa de securist..handicapatule l-ai dat afar pe Bostina..sper sa nu-mi iau ban..doar ca am cedat..nu-l mai pot vedea..scarba perversa de om

1on05.08.2007 16:47

Eu încerc sã fac diferențã între Gigi-finanțatoru Stelei și Gigi-omul politic, viitor candidat la președinție. Ca finanțator al Stelei îl accept pentru cã altã variantã mai bunã ca el nu vãd. Ca om politic, probabil cã o sã-l votez cel puțin la parlament. Mai animã viața politicã românescã.

SSK05.08.2007 17:20

Deci il apreciezi in ambele posturi. Si cam care ar fi atunci diferenta pe care o faci tu?

1on05.08.2007 17:49

Nu am spus nicãieri cã îl apreciez. Am zis cã îl accept în lipsa alternativei. Poate alternativa va apãrea într-o singurã direcție și o sã îl accept doar în cealaltã. Nu îl voi vota doar pentru motivul cã e finanțatorul Stelei. ªi mã deranjeazã enorm când le spun la diverse rude de la țarã, care n-au nici o treabã cu fotbalul, cã țin cu Steaua și respectivii reacționeazã imediat - "a lui Becali".

The Flyer20.08.2007 20:42

bai,sunt masochist!ma uit la Jiji si-mi vine sa ma duc in studio peste el!e mai cretin decit pare!Dumnezeu in sus,Dumnezeu in jos,il si vad:

 

pac-pac,Jiji pune mina pe telefon:

Jiji:Doamne,sunt eu,georgica!stii,in treaba aia cu Hagi,mi-am iesit din minti!ce-mi recomanzi????

Dumnezeu:Jiji,scuze,nu-ti pot spune George,toata omenirea iti spune Jiji si asa iti spun si eu!deci,Jiji,nu se poate,e nasul tau,parintele tau spiritual,nu se poate asa ceva!trebuie respect!

j:da,Doamne,da, eu sunt patron si nu poate sa ma ignore!si finu',ce face?eu il vreau fundas si hahalera asta din familie imi da peste nas punindu-l mijlocas!!!!pai,se poate sa-mi faca asa o aroganta?

D:Jiji,stii,nu mai pot vb,ma cheama Sfintul Ilie,ma suni mai incolo,bine?

j:Doamne,nu,stai cinci secunde sa rezolvam problema,cefaci,ma ignori??

click,Dumnezeu ii inchide telefonul!

 

continuam miine!

fansteaua4620.08.2007 21:08

TVR 1 a anuntat luni ca surse din cadrul clubului din Ghencea sustin ca Gigi Becali nu l-a demis pe Gheorghe Hagi deoarece acesta ar avea o clauza de reziliere a contractului de 5 milioane de dolari.

 

Becali l-a atacat dur pe Hagi imediat dupa meciul cu CFR Cluj din etapa a IV-a, afirmand ca daca nu era nasul sau, l-ar fi demis de multa vreme pentru ca nu i-a respectat indicatiile.

 

Insa, conform sursei citate, altul ar fi motivul pentru ca Becali ezita sa il dea afara pe "Rege". Se pare ca acesta ar avea o clauza de reziliere a contractului de 5 milioane de euro, iar boss-ul din Ghencea asteapta ca tehnicianul sa renunte de bunavoie.

 

In locul sau, la Steaua, ar putea ajunge italianul Walter Zenga, care i-a mai pregatit pe ros-albastrii in urma cu doua sezoane.

Wally20.08.2007 21:18

Ar fi excelent sa existe acea clauza! Daca ar fi asa, ar "dansa" ciobanul numai ce-i "canta" Gica.

wolfi20.08.2007 21:24

bai fratilor voi ati vazut la sport.ro cum se lauda asta cu Dumnezeu lui si cu dracii

citat: "pai dracu asta vrea sa-mi faca mie raw ca eu i-am declarat lui razboi in Romania, si el ma ataca in fotbal ca sa nu mai creada tineretu romanesc in Dumnezeu.eu daca castig o sa zica lumea, uite domne asta de la Steaua a castigat prin credinta, hai sa fim si noi credinciosi.Si dracu ce face acum, ca sa ma atace pe mine, dracu s-a dus la Hagi care imi promise-se mie ca il pune p Radoi fundas central si l-a facut sa nu se tina de promisiune si tot dracu m-a facut pe mine sa dau declaratia de aseara...ca sa fac razboi cu Hagi si sa nu mai aiba echipa rezultate si astfel sa nu mai creada lumea in Dumnezeu"

 

 

lasa-ma sa ma inchin la Dumnezeu...daca ma lasa domnu Gigi ca eu cred ca l-a cumparat si pe Dumnezeu cu banii lui

dute frate tare si lasa-ne cu credinta ta...Crede pentru tn si lasa-ne pe noi....noi credem in Steaua !

fansteaua4620.08.2007 21:25

Intrebat daca va renunta la Hagi daca si in urmatorul meci capitanul Mirel Radoi va juca mijlocas, Becali a fost transant: "Da! Daca joaca in continuare cu Radoi mijlocas, va pleca".

 

El a precizat, apoi, ca daca Hagi este nemultumit din cauza ca ii cere sa foloseasca un anumit jucator pe un post, are intotdeauna varianta demisiei. "Un antrenor nu e la puscarie. Nu-ti convine, da-ti demisia. Tehnic nu stiu, e treaba antrenorului tactica, eu ma refer la calitate, ca nu i-am spus lui Gica ce sa faca Radoi in teren. Hagi ce vrea? Nu-mi convine, plec. Nu mi-e frica cu Radoi la marcaj. Cat se poate implica patronul? Cat vrea. Asta e mentalitatea mea, nu e dictatoriala, ar fi asa daca as fi in functie publica. Cat sunt patron, eu decid. Nu-mi convine, pun pe altul care face asa. Il dai afara, platesti banul", a subliniat conducatorul stelist pentru postul de televiziune Sportro.

 

Gigi Becali a declarat ca nu exista nicio clauza de reziliere in contractul lui Hagi. "Nu se pune problema sa plece Hagi de la Steaua. Am facut totul pentru Hagi, am trecut si peste vointa jucatorilor: «Bai, e nasul meu». N-am vorbit cu Hagi, daca nu ma respectti, ce sa vorbesc cu tine, sa sun eu? Normal ca ii raspund la telefon daca ma suna", a spus el.

 

Finantatorul stelist a mai spus ca Gheorghe Hagi va trebui sa se perfectioneze, pentru ca nu e atotstiutor: "Trebuie sa invete. I-am spus: te fac antrenor mare, daca ma asculti si pe mine, iti promit ca in iarna iau doi jucatori de 10-15 milioane si te fac antrenor mare. De fapt, il fac banii mei. Hagi e ca un copil rasfatat, il iubeste prea mult lumea. Ca un parinte, iti mai dau cate o palma".

 

Becali a precizat ca Steaua este o echipa care ar castiga si daca formatia de start ar fi alcatuita prin tragere la sorti. "Un patron poate angaja doi-trei preparatori fizici si el sa faca echipa. La Steaua, insa, nu te poti gandi la asta, e un simbol, nu te poti juca cu Steaua. Dar daca vrei sa te joci cu o echipa, poti. Daca o sa avem 12-15 puncte avans in retur, fac asa: ii pun pe Zapata, pe Radoi, restul - tragere la sorti, o sa vedeti ca si asa Steaua o sa bata toate echipele. Nu fac asta acum pentru ca risc sa pierd si e bataie de joc", a spus Becali.

 

Becali a precizat ca, in opinia sa, cel mai mare antrenor, din punct de vedere al rezultatelor, este Cosmin Olaroiu, care a pregatit Steaua pana in vara, dar a subliniat ca specialistul cel mai bun cu care a colaborat este selectionerul Victor Piturca. "El era insa ghinionist. Ascult si de Piturca, mi-a zis ca Ovidiu Petre e cel mai bun inchizator. Eu i-am spus asta lui Hagi, dar mai bine nu-i spuneam, ca nu-l baga", a completat Becali.

 

Gigi Becali a afirmat ca se simte vinovat pentru declaratiile facute inainte de meciul cu CFR Cluj si i-a raspuns inca o data presedintelui clubului Unirea Urziceni, Mihai Stoica, dupa ce acesta l-a atacat dur, duminica seara. "MM a fost obraznic, n-ai ce sa vorbesti de Steaua cu doua luni inainte. Regret ca prin declaratiile mele am incitat conducatori, jucatori, recunosc ca am o parte din vina. Insa le-am zis jucatorilor inainte de meci sa nu joace la rupere, ca ne bate Dumnezeu", a comentat el.

 

Gigi Becali a povestit ca managerul sportiv Adrian Ilie l-a linistit, spunandu-i ca si sa vrea, Steaua nu poate pierde campionatul si accesul in grupele Ligii Campionilor.

 

Patronul Stelei a dezvaluit ca daca Hagi va pleca, Olaroiu s-a propus deja antrenorul echipei si va lasa arabii pentru a reveni in Romania.

 

"M-a sunat Olaroiu si mi-a spus, la orice ora imi fac bagajele si vin. Las tot, bani si arabi si vin. Cand a decis sa plece, am vorbit cu el si i-am zis, tu daca pleci, sunt obligat sa il iau pe Hagi. M-am bucurat sa plece Oli, ca il aduceam pe Hagi si ii implineam un vis si uite unde am ajuns. M-am despartit de un om adevarat", a opinat Becali.

 

Gigi Becali a declarat ca Hagi s-a suparat dupa ce a fost comparat cu fostul antrenor Cosmin Olaroiu, cel care ar putea sa-i ia locul in cazul unei demiteri.

 

"Hagi este angajatul meu, pana la urma, cat o fi el de Hagi. Imi pare rau de un singur lucru: ca am spus ca nu poate el sa distruga munca lui Olaroiu. Dar, de celelalte nu-mi pare rau. Asta, cu Olaroiu, l-a suparat pe Hagi. Hagi a adus un plus fata de Olaroiu, seriozitatea si disciplina. Dar are si minusuri. Hagi este un copil rasfatat. Acum a fost un moment in care am tras un semnal de alarma. Dar daca el n-a vrut sa fie frumos", a mai spus Becali.

 

Patronul Stelei i-a dezaamagit pe suporterii Stelei, spunand ca nu are de gand sa plece de la Steaua. "Steaua nu inseamna bani, inseamna sentimente, nu poate sa o cumpere nimeni", a declarat Becali, care a mai spus ca "Hagi nu este un antrenor mare."

wolfi20.08.2007 21:31

si ca sa va amuz unpic luati un video cu o oaie posedata :)) :

 

http://www.youtube.com/watch?v=NMShvQa4SI0

stifler_cale20.08.2007 21:36

sunt curios ce o sa se intample.....cred ca pana la urma Hagi va ceda

Wally20.08.2007 21:39

"Oaia" aia nu cumva era de fapt cainele? :laugh: Si daca stau bine sa ma gandesc oaia aia posedata il simbolizeaza pe jj, de care fug toti, posedat de gandul ca ar putea vreodata sa fie respectat si sa conduca Romania.

wolfi20.08.2007 21:41

nush Wally ce mama masii o fi, dar e Jiji al nostru, razboinicul prostiei de care fugim unde vedem cu ochii si vrem sa scapam de el, dar totusi avem nevoie de banii lui...la dracu cu banii lui

Wally20.08.2007 21:44

Nu sunt asa sigur ca avem nevoie de banii lui. Avem nevoie de un om care tine capul pe umeri si cu alt scop decat sa-i ploua in gura, iar acesta va stii cu siguranta sa exploateze la maximum "mina de aur" numita Steaua Bucuresti.

wolfi20.08.2007 21:47

pai tu nu ai auzit ce a spus...ca nimeni nu poate cumpara Steaua...pentru ca Steaua nu inseamna bani ci sentimente, ca el iubeste Steaua si ca are in sange Steaua.

Daca ar avea virusul asta in sange nu ar mai ataca atat de mult echipa si linistea echipei...si totusi avem nevoie de banii lui ca sunt niste investitii si nu are oricine banii astia in Romania.Si altu din afara nu vine sa bage bani aici

JDERUL20.08.2007 21:48

Ati incercat vreodata sa desclestati falcile unui buldog care au apucat prada? Sa incerce cineva sa scape Steaua din mainile lui jj.

Wally20.08.2007 21:54

Asta incercam si eu sa subliniez. Nu avem nevoie de cineva cu foarte multi bani care sa bage bani din propriul buzunar, ci de cineva cu adevarate aptitudini in ale marketing-ului care sa stie sa exploteze la maximum brand-ul numit Steaua, si ca echipa sa se "autofinanteze". Si acest lucru este mai mult decat realizabil pentru ca brand-ul Steaua vinde, si vinde chiar foarte bine. Gandeste-te numai la faptul ca Steaua are un singur magazin in toata tara si acela e praf. Nu avem si varianta on-line a magazininului pentru suporterii din afara granitelor si chiar pentru cei din provincie! Cati suporteri din provincie nu vor sa cumpere diverse produse cu Steaua si nu au de unde? Cati suporteri din afara granitelor isi exprima nemultumirea ca nu au de unde cumpara un simplu tricou cu insemnele Stelei? Si ar fi multe altele de zis, dar sunt prea trist si prea nervos sa le enumar acum...

wolfi20.08.2007 22:09

asa e...Steaua se vinde foarte bine, si stiu ca deabia se gasesc tricorui si alte obiecte cu inscriptiile clubului. si ca materialul tricourilor "originale" e jalnic. Dar o echipa cu pretentiile Stelei nu se poate intretine numai din vinderea marcii Steaua. parerea mea

Stryker20.08.2007 22:23

Pai mai fratilor, ce sa innebuneasca ciobanul, el era nebun de mult...acum a avut doar o criza....

 

Ce ar fi de spus...omul asta e dus rau...cand l-a cautat fiscul a zis ca el in acte nu e nimic si acum vine cu faze de genul ca el nu vrea sa fie un patron marioneta...lasand la o parte chestia asta (ceea ce este o mare idiotenie, un patron nu prea are cum sa fie marioneta unui angajat)...se pune o intrebare : ce este acest personaj pana la urma la Steaua ? patron? finantator? dupa cum se afiseaza este mai degraba un dictator...si foarte probabil si un profitor...pariez ca i-a crescut inima in piept cand a auzit ca am picat cu bate...ce a zis el? ne calificam an de an in UCL si gata, nu mai trebuie sa bage bani la echipa...

 

In acest caz, ganditiva ce consecinte ar avea o necalificare in UCL...probabil ca atunci pentru a acoperi paguba, Jiji ar fi nevoit sa vinda cativa jucatori printre care cel mai probabil Dica...acesta ar fi cutremurul si practic aici s-ar rupe tot...am putea deveni doar o echipa ce trage la Cupa UEFA...dar sincer parca asta ar fi palma pe care o merita acest om (aici unii poate au dubii), desi, din nefericire, tot noi suporterii am avea de suferit pana la urma...

SebahSTEAUA20.08.2007 23:20

Este 2 fara 5 dimineata.Citesc si eu ziarele pe net sa vad ce barfe au mai nascocit cei mai mari gazetari din lume.Citesc si ma infior...Nu pot crede ce vad,nu inteleg ce se intampla.Merg mai departe,dau click pe inca o stire,insa peste tot aceleasi lucruri:un nimeni,un gunoi,un experiment esuat al Romaniei il calca in picioare,sterge pe jos cu el si il arunca la gunoi pe cel mai mare fotbalist pe care l-am vazut vreodata jucand.Da,nu arunc vorbe aiurea.Poate sunt subiectiv,dar niciodata nu imi va da nici Ronaldinho,nici "CR7" (cum am vazut ca e mai nou poreclit acest playboy) acelasi fior pe care il simteam cand Hagi dansa dupa golul impotriva Columbiei,cand Regele mangaia balonul in stilul sau caracteristic.Nu ii pot uita lacrimile din momentul retragerii.A spus ca nu ne va uita,dar noi ce am facut?Noi l-am uitat.De la primul pana la ultimul care am iesit in strada cand ne facea fericiti si acum l-am jignit ca e un 0 ca antrenor,toti trebuie sa lasam capul in jos,sa ne uitam in oglinda si sa simtim si noi macar o picatura din ce simte el in clipele astea.Este acasa,dar casa lui,casa noastra nu ne mai apartine de mult si cu fiecare secunda o simt tot mai departe.

Banii invart lumea si Becali loveste cu ura si salbaticie in ceea ce avem noi mai de pret.Oare el stie ca,atunci cand copii fiind,aveam toti scris Hagi 10 pe tricou si nu "Gigi 1 mld $" ? Oare el stie ca pe orice copilas l-ai fi intrebat acum cativa ani ce vrea sa devina cand va fi mare ar fi raspuns fara sa ezite "Eu vreau sa devin Hagi" si nicidecum "Gigi"?Oare el stie ca in strainatate oricine stie de Hagi-REGELE,dar nimeni de "Gigi"-principele?

Furie nu mai am,putere sa il injur nici atat,vlaga sa il blestem mi-a disparut de mult.Nici macar moartea nu i-o mai doresc.Vreau doar sa fie macar un minut in pielea lui,in pielea noastra,sa simta ce a trebuit sa simtim noi:durere,tristete si regret.Regretul de a fi partasi la daramarea unui mit,daramarea unei legende,daramarea Stelei.

Adio onoare,adio spirit luptator,adio stralucire,adio forta,adio Steaua,adio Gica,adio Ghencea!Gigi ai reusit!Acum ai tot!Bani,putere,faima,tot.Le ai deja!De ce mai stai?TE ROG,TE IMPLOR PLEACA!Pentru noi,oricum nu va mai fi la fel...

 

Forza Steaua! ...Hagi,TE IUBESC!

danimarcu20.08.2007 23:41

@SebahSTEAUA

Marturisesc ca m-am emotionat foarte tare citindu-ti postul!

Felicitari pentru sinceritate!

«1789101116»