FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

A Innebunit Ciobanu!

«18910111216»
Wally20.08.2007 23:50
Oare el stie ca,atunci cand copii fiind,aveam toti scris Hagi 10 pe tricou si nu "Gigi 1 mld $" ? Oare el stie ca pe orice copilas l-ai fi intrebat acum cativa ani ce vrea sa devina cand va fi mare ar fi raspuns fara sa ezite "Eu vreau sa devin Hagi" si nicidecum "Gigi"?Oare el stie ca in strainatate oricine stie de Hagi-REGELE,dar nimeni de "Gigi"-principele?

Foarte adevarat! Felicitari! Toti copii aveau tricouri cu Hagi(recunosc ca eu am unul si acum, numai ca al meu e un tricou de la Galata, si nu de la nationala), iar acum cativa ani nimeni nu stia de jj.

 

P.S.: Vad acum din ce in ce mai multi copii cu tricouri cu Dica...

bodanelu21.08.2007 00:16
TVR 1 a anuntat luni ca surse din cadrul clubului din Ghencea sustin ca Gigi Becali nu l-a demis pe Gheorghe Hagi deoarece acesta ar avea o clauza de reziliere a contractului de 5 milioane de dolari.

 

Becali l-a atacat dur pe Hagi imediat dupa meciul cu CFR Cluj din etapa a IV-a, afirmand ca daca nu era nasul sau, l-ar fi demis de multa vreme pentru ca nu i-a respectat indicatiile.

 

Insa, conform sursei citate, altul ar fi motivul pentru ca Becali ezita sa il dea afara pe "Rege". Se pare ca acesta ar avea o clauza de reziliere a contractului de 5 milioane de euro, iar boss-ul din Ghencea asteapta ca tehnicianul sa renunte de bunavoie.

 

In locul sau, la Steaua, ar putea ajunge italianul Walter Zenga, care i-a mai pregatit pe ros-albastrii in urma cu doua sezoane.

 

tare fericit as fi daca ar exista clauza asta. si l-am vedea pe Radoi rezerva si Becali urland de nebun la TV :)

 

 

Asta incercam si eu sa subliniez. Nu avem nevoie de cineva cu foarte multi bani care sa bage bani din propriul buzunar, ci de cineva cu adevarate aptitudini in ale marketing-ului care sa stie sa exploteze la maximum brand-ul numit Steaua, si ca echipa sa se "autofinanteze". Si acest lucru este mai mult decat realizabil pentru ca brand-ul Steaua vinde, si vinde chiar foarte bine. Gandeste-te numai la faptul ca Steaua are un singur magazin in toata tara si acela e praf. Nu avem si varianta on-line a magazininului pentru suporterii din afara granitelor si chiar pentru cei din provincie! Cati suporteri din provincie nu vor sa cumpere diverse produse cu Steaua si nu au de unde? Cati suporteri din afara granitelor isi exprima nemultumirea ca nu au de unde cumpara un simplu tricou cu insemnele Stelei? Si ar fi multe altele de zis, dar sunt prea trist si prea nervos sa le enumar acum...

 

de cand urlu eu chestile astea pe forum... tzaaaa.... nimeni nu ma baga in seama...

andyro21.08.2007 07:34
tare fericit as fi daca ar exista clauza asta. si l-am vedea pe Radoi rezerva si Becali urland de nebun la TV :)

 

 

Clauza aia nu inseamna mare lucru, din pacate. In cazul in care Hagi ar ramane contrar vointei ciobanului, pe ideea "eu sunt antrenor, da-ma afara ca eu singur nu plec", Gigi poate "umbla" foarte usor la jucatori (finu' + restul grupului vesel de pe acolo), si o sa apara si infrangerile...

SebahSTEAUA21.08.2007 11:49

Multumesc pentru felicitari.Sunt satul de ceea ce se intampla acum..

bodanelu21.08.2007 14:00
Clauza aia nu inseamna mare lucru, din pacate. In cazul in care Hagi ar ramane contrar vointei ciobanului, pe ideea "eu sunt antrenor, da-ma afara ca eu singur nu plec", Gigi poate "umbla" foarte usor la jucatori (finu' + restul grupului vesel de pe acolo), si o sa apara si infrangerile...

 

si? daca apar infrangerile Hagi in cel mai rau caz si-ar pune suporterii in cap. in rest nu cred ca-i convine ciobanului sa piarda in CL sau sa nu castige campionatul..

sorin_daniel21.08.2007 15:48

l-ati vazut pe Gigi la sport.ro?este foarte simplu de inteles .Gigi vrea ca Hagi sa plece de la Steaua nu pentru ca nu ar fi un antrenor bun ci pentru ca Hagi este iubit ,respectat,i se scandeaza numele..........ne calificam in CL urmeaza victorii inchipuitiva-l pe Gigi pe maybach cine o sa-i mai scandeze numele cum s-a mai intamplat?NIMENI.......Becali pentru mine esti ceausescu 2 ..........Steaua TE IUBESC!!!

Philippe21.08.2007 17:47

Draga oierule,

Nu m-as fi deranjat sa-ti scriu daca nu te-as fi auzit urland ca un nebun la un post de televiziune ca slugii tale, Radoi, nu-i mai convine postul de mijlocas ci acela de fundas central unde a evoluat extraordinar daca scurta ta memorie isi mai aminteste in meciul cu Rosenborg.

Atitudinea ta fata de Hagi este specifica omului grotelor, nu unui pastor arhaic care stie ce inseamna bunul simt. Ai niste pupincuristi in jurul tau, priceputi ca si tine la toate care se simt atat de bine incat iti dau si sfaturi, iar tu sarac cu duhul cum esti, chiar ii si crezi.

Mihai Stoica i-a facut antrenori mari atat pe Zenga cat si pe Olaroiu, asa ca mai lasa-ne in pace cu aberatiile pe care le tot spui. Asa sunt toti prostii cu bani, se cred buricul Pamantului si jignesc pe oricine cand vor. Pe tine, draga cioban, nu te intereseaza decat imaginea si nu Steaua. Esti atat de imbecil ca nu-ti dai seama ca varul tau, Giovanni, rade acum razbunandu-se pe Steaua si pe Hagi. As vrea ca Steaua sa nu mai participe in nicio competitie 2 ani, dar sa pleci odata de la Steaua. Eventual, cu buna-vointa divina, poate si dispari.

Iar tie, marele Radoi*, iti amintesc ca inca nici Real Madrid si nici Barcelona nu ti-au solicitat serviciile de mare fotbalist :biggrin: .

* am scris Radoi cu "r" mic cum ii este si caracterul

_yang21.08.2007 20:31
Iar tie, marele Radoi*, iti amintesc ca inca nici Real Madrid si nici Barcelona nu ti-au solicitat serviciile de mare fotbalist :biggrin: .

 

 

Lasa ca nici lui Hagi nu i le-au solicitat...

Recoba21.08.2007 23:03

avem o echipa de mercenari...era Gigi la TV...."io dresez oamenii" toti au lese ...de la Dica pana la Radoi...mie scarba de acesti jucatori...degeaba sunt jucatori buniu..daca au caractere nule...spiritul si magia Stelutei noastre sa stins duminica seara...

danimarcu21.08.2007 23:37
Lasa ca nici lui Hagi nu i le-au solicitat...

 

Esti prost... informat!

Hagi a jucat si la REAL si la Barça...

sorin_daniel22.08.2007 04:51

Gigi la 100%:PENIBIL!!!cand a fost intrebat daca acest conflict porneste de la faptul ca Hagi este mai popular decat Becali a cam inghitit in sec,a luat o gura de apa...........dar ce raspunsuri,ce reactii de maimuta..........Steaua te iubesc!!!

amarel22.08.2007 06:48

Fie ca-si da demisia sau nu , Hagi pica in picioare in ambele situatii !!!!

Daca pleaca , isi da demisia nu poate fi condamnat ca nu a vrut sa accepte tratamentul la care a fost supus de duminica incoace !!

Daca nu-si da demisia , nu poate fi condamnat ca vrea sa-si vada de echipa si sa antreneze in continuare fara sa inceapa un scandal !!

Mie unul mi=a placut cum a reactionat Hagi, cgiar nu ma asteptam sa fie asa de ponderat si echilibrat !

Felicitari Hagi ,sa procedezi si in continuare asa cum ai facut pana acum, sa dai dovada de luciditate si echilibru !!

The Flyer22.08.2007 07:13
Lasa ca nici lui Hagi nu i le-au solicitat...

 

 

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

 

sper c-ai spus-o in gluma,altfel....................

dorik22.08.2007 07:37

Sunt la primul meu post pe acest forum. Am citit cu mare atentie ce ati scris pana acum referitor la scandalul dintre Gigi si Gica. Intr-adevar, nimeni nu-i poate contesta meritele lui Hagi ca fotbalist. A fost si in opinia mea va fi multa vreme de acum inainte cel mai mare fotbalist roman. Pe de alta parte, aici nu se vorbeste despre calitatile lui ca fotbalist, ci ca ANTRENOR. Aici este de fapt problema. In inimile noastre suntem increzatori ca Gica va deveni si un mare antrenor. Nu zic ca Gigi are dreptate suta la suta, dar pe de alta parte, daca ne uitam la jocul Stelei de la inceputul sezonului..., nu prea avem motive de a fi fericiti.

Cand Hagi a venit la conducerea Stelei ne bucuram cu totii ca vom vedea o echipa ofensiva, vom avea parte de spectacol. Deoacamdata nu l-am vazut...

Sunt convins ca imi voi atrage multe antipatii pe acest forum, dar asta este parerea mea. Hagi ar trebui sa asculte si de altii mai avansati ca el in ale antrenoratului. Nu este vorba de Becali, bineinteles.

Parerea mea este ca echipa nu merge bine in prezent.

 

Avem nevoie de Hagi dar si Hagi are nevoie de o echipa ca Steaua pentru a deveni, ca antrenor, ce a fost ca fotbalist.

bodanelu22.08.2007 08:05

@dorik jocul scartie, dar avem rezultate. suntem neinvinsi. sau preferi rezultatele din era Oli sau mai bine spus din era Oli+Gigi?

-=Danny=-22.08.2007 08:38

Mai bine sa castige Steaua la rezultate stranse si sa castige mereu , decat sa dea un 3-0 cu nu stiu ce echipa , si pe urma sa ia bataie ...... Am auzit pe la special , ca a zis Becali ca jucatorii nu sunt multumuti , ca castiga la rezultat strans , si numai la faze fixe ..... daca imi adc io bine aminte .... in era Oli(+Gigi , cum zicea bodenelu ) meciurile erau castigate numai din faze fixe , pe la sf campionatului ( cu CFR au dat doua goluri din faze fixe !!) , si acum zice Gigi ca Oli e mai bun decat Hagi .

andyro22.08.2007 08:40
Sunt la primul meu post pe acest forum. Am citit cu mare atentie ce ati scris pana acum referitor la scandalul dintre Gigi si Gica. Intr-adevar, nimeni nu-i poate contesta meritele lui Hagi ca fotbalist. A fost si in opinia mea va fi multa vreme de acum inainte cel mai mare fotbalist roman. Pe de alta parte, aici nu se vorbeste despre calitatile lui ca fotbalist, ci ca ANTRENOR. Aici este de fapt problema. In inimile noastre suntem increzatori ca Gica va deveni si un mare antrenor. Nu zic ca Gigi are dreptate suta la suta, dar pe de alta parte, daca ne uitam la jocul Stelei de la inceputul sezonului..., nu prea avem motive de a fi fericiti.

Cand Hagi a venit la conducerea Stelei ne bucuram cu totii ca vom vedea o echipa ofensiva, vom avea parte de spectacol. Deoacamdata nu l-am vazut...

Sunt convins ca imi voi atrage multe antipatii pe acest forum, dar asta este parerea mea. Hagi ar trebui sa asculte si de altii mai avansati ca el in ale antrenoratului. Nu este vorba de Becali, bineinteles.

Parerea mea este ca echipa nu merge bine in prezent.

 

Avem nevoie de Hagi dar si Hagi are nevoie de o echipa ca Steaua pentru a deveni, ca antrenor, ce a fost ca fotbalist.

 

Salut dorik, si felicitari pentru primul tau post pe acest forum.

 

Valoarea unui antrenor, dupa parerea mea, se poate masura folosind 2 criterii majore : rezultatele (ce face cu ceea ce a primit de la antrenorul precedent, transferuri, accidentari, etc; sau mai exact, CUM foloseste ceea ce are la dispozitie) si stilul de joc (CUM modifica stilul de joc, eventual in functie de adversar, astfel incat Steaua sa devina ceea ce probabil dorim toti - o echipa ofensiva, care sa domine aproape orice adversar). Pe langa cele 2 criterii, ar mai exista si unele criterii minore - jucatori promovati, modul in care relationeaza cu jucatorii, diplomatie, etc, la care nu ma voi referi acum pentru ca nu le consider relevante "in the big picture".

 

Si sa aplicam cele 2 criterii la Hagi :

1. Rezultatele - avem pana acum numai victorii si 2 egaluri. Un prim egal obtinut de Bate in minutul 90+2, printr-o lovitura zic eu norocoasa, si un al doilea egal la CFR Cluj, in conditiile in care am jucat 80 de minute in 10 oameni, am avut 2 schimbari datorate accidentarilor, iar CFR Cluj nu e chiar ultima echipa din divizia A. Nu avem o serie de 7 meciuri fara victorie care sa ne sperie, suntem pe locul 2 la egalitate cu echipa de pe locul 1, si avem sanse mari sa ne calificam in CL.

 

2. Jocul - intr-adevar, lasa de dorit DEOCAMDATA. Si aici trebuie sa luam in considerare si jucatorii accidentati (Ghionea, Cristocea, Badea, Iacob, Ochirosii, mai nou Plesan), jucatorii transferati = lipsa de omogenitate (uita-te la ultimele 5 meciuri si vezi cati jucatori noi au venit si cati jucatori au plecat fata de primul 11 standard de la sfarsitul sezonului trecut), timpul trecut de cand Hagi e antrenor. Un stil de joc nu poate fi imprimat intr-o luna sau doua, cu jumatate de echipa noua si jumatate din titulari accidentati. De aceea, aici (si cred ca am mai spus-o) e nevoie de timp. Daca Steaua va juca la fel si la sfarsitul turului si dupa meciurile din CL, voi fi primul care va fi de acord ca Hagi nu e antrenor.

 

Ar mai fi de adaugat ca toate cele de mai sus s-au intamplat sub o presiune imensa. Din partea presei care abia astepta sa sara la gatul lui Gica (vezi articolele de dupa amicalele din perioada de pregatire), din partea suporterilor, unii dintre ei repetand obsesiv celebrul "Hagi e un bun jucator, dar nu un bun antrenor", din partea patronului - vezi tot restul topicului si toate declaratiile din presa.

 

E greu de estimat cum se va sfarsi conflictul Gigi-Gica. Chiar daca el va fi stins momentan, va continua sa arda mocnit si sa revina la suprafata in cazul unui esec, fie el si minor. Daca Becali il critica pe Hagi atunci cand avem rezultate, ma intreb ce o sa faca atunci cand vom pierde 1-2 meciuri. Alternativa, Olaroiu, nu imi surade absolut deloc.

fansteaua4622.08.2007 08:46

Becali are un comportament foarte ciudat. Nu ma refer la evidentele accese de nebunie ci la modul in care destabilizeaza echipa pe care o finanteaza .

Cit de timpit poti sa fii ca sa indrepti furia publicului catre 4 dintre cei mai buni jucatori ai Stelei. Si nu este vorba numai de fanii Stelei ci de intreaga opinie publica pentru ca Hagi este un simbol national .

Acesti jucatori nominalizati cu atata precizie idioata de catre mascarici au fost expusi unui oprobiu public fara precedent . Acum toata lumea ii ataca in masa, fie ei stelisti, rapidisti, samd

Daca pe Radoi il cred in stare de orice mirsavenie, pe ceilalti nu ii cred in stare sa faca asa ceva pentru ca ei realizeaza ca sunt prea mici pentru un asa razboi si cred ca au un pic de bun simt si contact cu realitatea. Dica de fapt a zis ca nu e vorba de vreun complot si tind sa il cred ; Becali le-a pus in mod evident vorbe in gura.

Eu cred ca Becali e calul troian care vrea sa distruga Steaua iar singurul care trebuie sa dispara de la club este acesta si nu jucatorii care pot fi reeducati intr-un sistem de lucru profesionist .

Attessya22.08.2007 08:59

Primul post... Sincera sa fiu sunt cam dezamagita ca toata lumea sare la gatul lui Becali fara sa ezite. Sa fim corecti, cu totii stiam de la inceput ca Hagi nu e material de antrenor. Ca fotbalist a fost inegalabil, dar sunt lucruri diferite sa stii sa joci fotbal si sa stii sa ii inveti pe altii sa o faca, sa antrenezi. Dar chiar parea ca s-a schimbat, se comporta mai bine si desigur ca m-am bucurat sa imi pun sperantele in faptul ca ar putea intr-adevar sa devina un antrenor bun pentru Steaua. Dar micile gesturi il tradeaza, cel mai recent fiind modul in care l-a impins pe Zaharia cand trebuia sa intre in teren... sincer m-a dezgustat. Respectul nu se impune, se castiga, iar Hagi nu pare sa stie cum sa faca acest lucru ca antrenor. Nu are reusite si nu cred ca se datoreaza lipsei de experienta a sa ci incapabilitatii de a antrena.

 

Becali... are multe defecte... vorbeste mult si fara sa gandeasca, mai ales daca stii ce butoane sa apesi, dar un lucru e cert, tine din tot Sufletul la Steaua si asta e lucrul care il are in comun cu fanii. Greseste, si greseste mult, dar nu stiu cati se pot numi adevarati fani ai Stelei... cati au stat sa asculte si sa puna in balanta tot ce s-a zis zilele astea. Cati s-au pus in locul lui Becali, sa fi indesati milioane si milioane de euro in jucatori noi si in tot ce trebuia pentru a-i crea conditii lui Hagi, ca sa nu mai vorbim de incredere. Nu ma deranjeaza faptul ca nu l-a ascultat pe Becali sa il puna fundas pe Radoi cat m-a deranjat faptul ca i-a spus ca o va face si nu a facut-o. Un antrenor care nu are cuvant... cum ar putea sa castige respectul jucatorilor. Ati incercat macar sa va imaginati cat de insuportabila trebuie sa fi fost atmosfera la antrenamentelke lui Hagi daca jucatori mari ca Dica, Radoi, Petre Marin si altii s-au dus sa ii se planga lui Becali?!

 

A gresit mult Becali, dar in aceasta disputa are dreptate, dupa parearea mea.

mitm22.08.2007 09:03
Parerea mea este ca echipa nu merge bine in prezent.

 

Salutare colegi suporteri ai echipei Steaua. Am venit si eu pe forumul acesta ros-albastru pentru a imi exprima nemultumirile cu privire la ce se intampla in ultima vreme cu echipa pe care o iubim cu totii. Am ales sa postez pe forum pentru ca inca este ilegal sa iei o cazma si sa ii dai lu' Gigi in cap pana pricepe care e problema (cica ar beneficia si el de drepturile omului...). Plus ca recunosc ca mi-ar fi destul de greu sa trec de Smarandescu and company.

 

Sa revenim, cu privire la ce a spus dorik, sunt de acord, echipa nu merge grozav si nici nu a mers grozav in ultimii ani. Categoric Hagi are nevoie de ceva mai multa experienta pana sa se poata spune ca este un antrenor bun. Cred totusi ca Hagi are cel putin atitudinea corecta si spiritul de care ar avea nevoie Steaua pentru a redeveni echipa pe care o iubim. Din pacate, asa cum s-a mai spus in aceasta discutie interminabila, echipei de astazi ii lipseste devotamentul, dorinta de a fi cei mai buni (nu gandul la cati bani mai castiga dupa urmatorul meci), visul de a demonstra celorlalti ca locul Stelei este cel din frunte...

 

Parerea mea este ca primul pas ce trebuie facut este ca Gigi sa dispara asa cum este el acum pentru Steaua. El este (a se citi "ar trebui sa fie") finantatorul Stelei. Categoric, pentru faptul ca el intretine financiar echipa, i se cuvine un anume respect din partea noastra. Problema este ca, in loc sa ramana finantator al Stelei, el s-a autoproclamat un fel de dictator. Este un om care sufera de megalomanie. Iar oamenii care sunt in jurul lui sunt mult prea interesati de a suge bani de la el pentru a-i mai interesa cu adevarat si de viitorul Stelei ca echipa, de onoarea echipei si a suporterilor. M-am saturat de ideile stupide ale acestui om care e convins ca se pricepe la toate si nu se gaseste nimeni sa ii dea cateva palme sa il trezeasca sau macar sa ii ingradeasca influenta pe care o are asupra echipei. Daca nu ii convine sa fie doar finantator, poate oricand sa se retraga. Sunt covins ca o echipa cum e Steaua isi va gasi usor alti finantatori daca el nu mai vrea. Eu nu inteleg nici de ce a fost posibil ca acestui "om" (greu de crezut dar are chiar si buletin de identitate) i-a fost permis sa cumpere pur si simplu tot ceea ce inseamna Steaua si acum face ce vrea el din ea. Cu atitudinile lui Becali de genul "astia sunt jucatorii care trebuie sa joace" sau "faci cum spun eu altfel esti un prost" nu cred ca va putea vreodata, orice antrenor, sa scoata ceva bun din echipa. Dupa turul cu Zaglebie, Hagi parea dispus sa abordeze returul ofensiv, chiar si Radoi a spus ca Steaua trebuie sa atace. A aparut insa ciobanul la TV si a zis ca nu, Steaua trebuie sa joace la meci nul si ca orice antrenor care nu e prost va juca asa. Cred ca aici este principala problema, faptul ca nu exista absolut nici o stavila in calea lui Gigi spre a-si impune punctul sau de vedere indiferent cat de aberant ar fi. Toata lumea din jurul lui Becali accepta si inghite in sec si se consoleaza probabil cu gandul ca macar castiga o caruta de bani intr-un mod extrem de usor, in timp ce noi, fanii, trebuie sa induram umilinte si sa speram ca prostii ca lucrurile se vor schimba. Daca mai adaugi si faptul ca, din cauza lui, au fost lasati sa plece jucatori care aveau un real potential cum ar fi Elton sau Thereau...

 

O alta problema, derivata oarecum din visul de grandoare al lui Becali, este cea cu "jucatorii au spus / jucatorii sunt de parere ca". Spun ca se trage tot de la Becali pentru ca tine tot de ideea lui de a fi tartorul sef si de a le face el pe toate ("cum, finul meu Radoi este nemultumit, lasa ca rezolva nasul Gigi"). Si cand a plecat Zenga a fost la fel, din cate tin minte era o idee de genul: "jucatorii au simtit nevoia unei schimbari". Poftim? Adica?! Acum iar au fost citati o serie de jucatori care ar fi nemultumit de antrenor. Pai stai asa, jucatorii sunt platiti ca sa joace sau ca sa isi dea ei cu parerea despre antrenor? De cand e treaba antrenorului sa le faca jucatorilor pe plac? Si ma rog ce i-a pus sa faca? Au fost obligati sa alerge pe carbuni incinsi? Mie chiar mi se pare aberant sa li se permita jucatorilor sa se planga de antrenor. Antrenorul trebuie sa raspunda doar in fata celor care il platesc (atunci cand acestia chiar il lasa sa isi faca treaba) si are o datorie morala fata de suporteri (care sigur este aceeasi cu datoria pe care o are fata de el insusi). Atata timp cat nu a abuzat de jucatori (nu stiu sa se fi intamplat asa ceva), nu cred ca jucatorii au vreun drept sa il conteste.

 

Mda, mai e cineva care sa fi citit pana aici? :D

 

Concluzia este ca, in opinia mea, Steaua nu va mai fi niciodata asa cum ne-o dorim noi, atata timp cat:

1) Gigi o va considera Armata lui de izbavire a neamului sau mai stiu eu ce viziuni de acest gen, cat Gigi nu va intelege ca sa dea banul inseamna sa aiba dreptul sa se bucure de reusitele Stelei (financiar, spiritual si cum o mai dori el sa se bucure), fara sa ii confere un statut de conducator suprem priceput la toate in fata caruia toti trebuie sa stea plecati;

2) Jucatorii nu vor intelege ca trebuie in primul rand sa joace fotbal, sa joace pentru mandria lor de jucatori ai celei mai iubite echipe din aceasta seara (nu exagerez deloc cand spun asta) si pentru a duce Steaua acolo unde ii e locul. Sunt convins ca majoritatea suporterilor (ca si mine de altfel) isi doreste ca Steaua sa lupte, ca jucatorii sa joace cu daruire si sa ne incante prin vointa lor de a castiga chiar daca nu vor castiga toate meciurile, mult mai mult decat si-ar dori ca Steaua sa castige cu 1-0 toate meciurile in urma unei executii individuale de exceptie intr-un meci in care Steaua nu a fost in stare sa fie stapana in teren nici macar 10 minute.

3) Nu in ultimul rand, sunt de parere ca nici un antrenor nu va putea face nimic la Steaua daca nu i se va acorda cu adevarat puterea de care are nevoie, ceea ce exclude atitudini de genul "faci cum spun eu" (din partea finantatorului) si "eu azi vreau sa joc in centrul apararii" sau "la antrenamentul de astazi eu nu alerg, imi exersez lovitura de calcai" din partea unui jucator.

 

Inchei cu speranta ca lucrurile se vor rezolva candva. Sunt mandru ca sunt stelist si visez la ziua in care voi urmari un meci cu sufletul la gura si cu pumnii stransi, nu cu sentimentul de "eh, inca un meci pe care jucatorii vor sa il castige pentru primele oferite".

dorik22.08.2007 09:33

Parerea mea este ca nu trebuie sa-l punem la zid pe Becali. Il cunoastem cu totii, ii cunoastem inganfarea si orgoliul nemasurat, dar nu cred ca putem gasi un alt om care sa fi investit in fotbal cum a facut-o el. Ca ar trebui si el pus la punct, sunt de acord. Nu-si cunoaste limitele, asa cum am vazut si cu alte ocazii. Daca am da putin timpul inapoi, se pare ca unii refuza sa o faca, ne-am aduce aminte de vremurile cand Becali ne promitea ca va duce Steaua in Liga Campionilor. Si a facut-o. Atunci cand a anuntat acest lucru putini erau cei care credeau in acest deziderat. Ne ziceam: inca o nebunie de-a nebunului. Sa nu-mi spuneti ca nu si datorita lui a ajuns Steaua in LC. A fost primul care a investit f.multi bani in transferuri, stadion,...

Repet, performantele Stelei sunt rezultatul muncii mai multora. Dar si Becali a avut un rol f. important. fara el nu stiu daca ajungea aici. Ganditi-va si la faptul ca putea vinde jucatori pe bani f. buni si n-a facut-o. Thereau n-a mai vrut sa ramana la Steaua, de fapt in Romania. Nu cred ca putea sa-l opreasca sa ramana la noi.

In acelasi timp cred si ca Becali a gresit in acest scandal. Dar asta nu inseamna , asa cum am spus la inceputul postului ca trebuie sa-l punem la zid. Atunci cand Hagi va duce Steaua in LC, cand jocul Stelei ne va incanta, cand va lua campionatul, atunci cred ca am putea spune ca Becali a gresit.

Sper ca Hagi sa dea dovada de maturitate, de tact, de diplomatie, si va putea sa creeze o echipa asa cum spunea el, europeana. Rezultatele vor vorbi in numele lui. Asa cum spuneam intr-un post anterior, cred ca Steaua are acum nevoie de Hagi, dar si Hagi are mare nevoie de o echipa ca Steaua pentru a putea deveni rege si ca antrenor. Mi se pare formula cea mai potrivita: Steaua+Hagi.

The Flyer22.08.2007 09:39

@Attessya

 

 

du-te,fata tatii!primul post,scris si lung si prost!cum faceti de va inscrieti si la primul post,traiasca oierul!n-ai de invatat,de tricotat un macrame,ceva?

andyro22.08.2007 10:01

@Attessya

 

1. Poate doar tu stiai ca Hagi nu e "material de antrenor". Asa ca n-ai decat sa fii corecta, cu tine.

2. Da, Hagi l-a impins pe Zaharia. Si ? Prefer un antrenor care sa traiasca meciul decat unul care sa faca bilute cu muci in timp ce echipa e varza pe teren. Sau respectul se castiga aruncand bilutele in jucatori ?

3. Becali tine la banii lui, si atat. Restul e demagogie ieftina pentru prosti, si ce e mai grav e ca unii chiar il cred. Nu-ti fa griji de saracii banuti ai lui Becali. O data ca si-a scos cel putin tot atat de la UEFA + transferuri + televizari + bilete +..., si a doua oara ca imaginea pe care si-a facut-o de pe urma Stelei valoreaza de cel putin 10 ori mai mult decat tot ce a investit el de cand e la Steaua.

4. Hagi a spus CLAR ca nu i-a promis nimic lui Becali. Pana una alta, in lumina recentelor gogosi ale parintelui poporului, permite-mi sa il cred pe Hagi.

5. La fel, prefer sa il cred pe Dica, care a declarat ca au fost CHEMATI la palat sa discute despre meciuri, decat pe sus-mentionatul patron.

benny0122.08.2007 12:36

Domnul Gigi sa se ia de mana cu finul sau Mirel si sa paraseasca Steaua.Mare valoare ce e si Mirel.Eu cred ca el i-a zis lu Gigi sa il bage fundas.Ca prea s-a trezit asa dintr-o data...Si atunci cand Hagi i-a zis lu Gigi ca Radoi da randament mai mare pe postul de mijlocas,i-a convenit ca era pe aproape sa primeasca 11 milioane de euro.

cristi_mold22.08.2007 12:43

@benny01

 

Mirel Radoi daca pleca in urma cu vreo 2-3 ani de la Steaua ajungea un mare jucator si evolua astazi pentru Manchester United, Real Madrid sau Milan si era privit ca un erou de suporterii stelisti. Insa asa n-a plecat la timp, a preluat din spiritul nasului sau si si-a stricat cariera. Pacat pentru ca putea deveni adevarat vedeta a Nationalei si cu un cuplu Radoi - Chivu nu am fi avut probleme in aparare.

«18910111216»