In afara de a protesta pe stadion(si in afara lui) nu avem ce sa facem. Am vazut ca se vorbeste de faza cu abonatii la barca cum contribuie in diferite moduri la club.
Ciobanul nu vrea sa-i fie stirbita puterea la Steaua. Orice alta influenta asupra Stelei in afara de cea a lui va fi imedita zdrobita. Cu suporterii Stelei nu poate sa se puna,in primul rand ca sunt prea multi, desi a incercat sa cumpere si sa fraiereasca pe destui tampiti care se cred stelisti. In al doilea rand, nu are un inamic anume, n-are o tinta, suporterii find o masa amorfa, n-are cui sa dea un cap in gura. Jiji e ca Base, are nevoi de inamic, fie ca a fost Vadim, Bodu si mai nou suporterii Stelei. A incercat sa trimita smardoii in galerie, sa vina cu ei la stadion sa-l protejeze, a incercat orice sa ne manipuleze sa-l iubim, sa-l votam(si sunt destui inculti in Romania) insa noi refuzam sa fim ce ne face el, si anume oi sau mai nou "derbedei si vagabonzi".
Sa zicem ca maine vine unul, sa-i spunem "x". X vrea sa bage vreo 15 mil pe an la Steaua si ar vrea sa fie un fel de actionar si sa fie un fel de "secund" al lui Jiji. Bag pariu ca lui Jiji nu i-ar conveni ca x sa apara la televizor ca actionar la Steaua, pentru ca i-ar lua din calitatea lui de "patron la Steaua", cand lumea ar realiza ca si altii baga bani la Steaua, si ar strica imaginii lui Jiji cum ca "el este Steaua".
Singura lui calitate este in acest moment este de "patron la Steaua". Ca om politic e zero, ca om este aproape zero, iar in ziua cand va pleca de la club(cat mai repede sper) va fi cunoscut ca "fostul patron al Stelei" nu ca liderul PNG-ului. Chiar,dupa ce va pleca de la club, oare cat va mai tine PNG-ul?
Singurul care-i mai domolea pornirile dictatoriale asupra suporterilor Stelei era MM, el realizand cat de importanta e relatia cu fanii, pentru Jiji suntem niste fraieri care ii baga lui bani in buzunar.
El nu s-a orientat prost cand a investit la Steaua, e cea mai populara echipa, are cei mai multi fani si un stadion destul de mare, deci destui parai si imagine in acelasi timp cu un minim de investii, ca sa nu mai vorbesc de profit.
Astept venirea stelistilor de moda veche, cum ar fi Adrian Ilie, nu stelisti vopsiti, de vremuri noi!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.