FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

A Innebunit Ciobanu!

«12345616»
hipgnosis13.05.2007 14:19

Atat jegosii de la Dinamo, in frunte cu Borcea si Turcu, cat si utecistul de sub grant isi lauda suporterii. Asta e de fapt modelul occidental, cand pana si presedintii de club, sau antrenorii (fie ei Capello sau Ferguson) isi cer scuze suporterilor dupa un meci prost! De jucatori nu mai vorbesc.

 

Numai oierul are impresia ca pe Ghencea se afla "acasa", "in familie".

 

Partea proasta este ca vrem nu vrem, el ciobandante va mai ramane mult in Ghencea :(.

 

Asta nu inseamna ca nu trebuie sa-l atentionam la fiecare meci (din pacate nu prea mai avem ocazia) pentru ca trebuie sa-si schimbe atitudinea!

 

Forza Steaua, Becali, jos labele de pe Clubul Armatei!

SebaSS13.05.2007 15:02
Din categoria "nu mai trece o zi fara sa mai faca ciobanu' o boacana":

 

A vrut sa dea 45.000 de euro pe bilete Mesajul raspîndit ieri de fanii campioanei se doreste continuat chiar în aceasta seara la meciul cu FC National. Tocmai de aceea, speriat de eventualitatea unui protest în masa, Becali a socat aseara: le-a cerut oamenilor de la club sa cumpere toate biletele puse în vînzare de "bancari" pentru a stopa accesul suporterilor în stadion. Subordonatii sai s-au dus imediat în Cotroceni, însa au fost categoric refuzati de Constantin Iacov. Au fost tiparite circa de 9.000 de tichete, care în total valoreaza în jur de 45.000 de euro.

 

Gazeta Sporturilor

 

 

 

Sper ca va dati seama ca asta e dezinformare GSP!!! Si asa are oierul multi dusmani peste tot care acu' incearca sa dea in Becali lovind in Steaua, daca se amplifica si conflictul cu noi tare imi e ca se va destabiliza situatia la club acum inainte de final:(.

 

Haideti sa incurajam echipa, sa nu ii dam mare importanta oierului si dupa ce se termina campionatul mergem si ii pavam strada din pipera cu afise anti spartaniociobani. In moamentele astea tulburi trebuie sa ramanem cu capul pe umeri si sa gandim la rece, logic si in interesul nostru.

 

FORZA Steaua

bodanelu13.05.2007 15:05

Nu stiu daca e dezinformare GSP, dar am inteles ca cele 9000 s-au transformat in 6000 de bilete..

MARILYN_MANSON13.05.2007 19:51

Azi 13.05. 2007 maretul Gigi a mai luat o palma din partea suporterilor si mai ales de la Elton caruia nu prea i-a acordat credit. Si Oli care asculta ca un sclav de Jiji a luat o palma de la Elton. Trebuie sa mentionez ca nu sunt deloc un fan Elton pentru ca sunt roman si mai presus de orice imi doresc ca Steaua sa aiba performante numai cu romani nu cu straini dar in lupta impotriva agramatului tin cu Elton!!!

 

 

 

Hai Steaua sa ne vedem si bucuram in Liga Campionilor, loc unde castratii de la Dinamo nu au ce cauta!!!

gigieonbun13.05.2007 20:00
Citez: daca ne vom califica in Champions League voi face tot posibilul sa gasesc o portita in care sa pot sponsoriza cu 2 mil euro pe Dinamo!

E cretin!

 

Poti sa il critici pe Becali fara a injura. Moderatorii

MARILYN_MANSON13.05.2007 20:14

Ciobanul nu a innebunit acum... el s-a nascut nebun!!! Acum sigur nu-l mai voteaza aproape nimeni! :))

predatorpulse713.05.2007 20:16

Hai sa zic si eu o gluma despre cioban ,inventata de un prieten d-al meu: Gigi Becali a dat 2 milioane de euro ca Steaua sa fie pe 2, iar apoi a zis ca D-zeu a adus echipa pe 2, deci D-zeu=Gigi Becali! :lol:

 

Ultima tampenie a ciobanului: "fotbalul este un ambasador al pacii si al armoniei intre oameni".

 

Probabil nu stie ca fotbalul, ca orice sport, este un razboi ritualizat, sportul presupune o confruntare intre 2 echipe, 2 oameni, deci competitie, asa ca partea cu pacea pica. Nu sunt de acord sa ne dam in cap la fotbal, dar asta cu pacea este vorbita de idealistul din Jiji.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

bodanelu13.05.2007 20:29

Gigi, what is your profesion? Oae oae oae...:))

Horica13.05.2007 20:38

Ce s-a cumintit "shefu" asta "al nostru"...incearca sa se impace cu galeria, cumpara bilete pentru suporteri, isi retrage acuzatiile impotriva noastra, ba chiar spune ca exista doar un grup mai mic de suporteri care sunt "prea fanatici" si nu inteleg gestul lui de dupa meciul castigat de Dinamo...Sufletele noastre nu se cumpara cu bilete! Orice vei face nu vom uita umilintza pe care am suferit-o din cauza ta!

Forza Steaua!

Flow_ultras4ever14.05.2007 09:20

Sunt din provincie nea' Jiji si te urasc mai mult decat orice pe lumea asta! As vrea sa dispari... si nu uita: provincia nu te vrea... nimeni nu te vrea...

Dj14.05.2007 10:53

Stateam si ma gandeam cum e pe la altii...

 

De exemplu la FC Barcelona... si nu numai... sunt peste 100.000 de abonati...

Avand in pretul unui abonament deducem cu usurinta ca mai mult de jumatate din bugetul echipei este asigurat an de an de abonati!

La asta se adauga sponsorizari si profitul obtinut din marketing!

 

Acolo nu exista nici un oier care baga bani si care are tupeul sa spuna ca daca baga el bani are voie sa faca ce vrea muschiul lui... si daca suporterilor nu le convine... sa nu mai tina cu Steaua!

 

La Barcelona, presedintele este un administrator al banilor obtinuti in majoritate de la fani... cand suporterilor nu le convine ridica acele batiste albe si atunci pleaca toti... de la antrenor la presedinte de club!

 

Sa mai spun ca presedintele este ales prin vot?

 

Cand oare vom vedea la Steaua... nu neaparat la fel... ci macar un mic interes spre a ajunge ca ei?

Pana atunci... ciobanul va face legea... si noi ne vom razboi cu el...

eltonOmuNostru14.05.2007 11:52

Eu zic sa-i mai dam o sansa! fular-campioniifularultras steagsimplu

 

Iubesc Steaua, febletzea mea Elton... daca il vinde ne-am dus de rapa!

inches15.05.2007 01:06

Ce sansa sa-i dam lui Becali? Este retardat, incult si cretin. In plus ca nu tine la Steaua cu inima, tine la voturile lui, si daca este aici este pentru politica. Acum ca este atacat de toti, o sa schimbe (in aparenta), asa cum a facut cand a anuntat ca il vrea si el pe Neaga.

 

Altfel este un om jegos, asa cum a spus-o o data, ceva din genul "Intre politica si Steaua, daca ar fi avut de ales, aleg Politica" ! Asta spune totul!

zugu15.05.2007 11:16

Cu toate ca am alta idee despre cum ar trebui sa arate publicul la un meci de fotbal, in special in peluze, gestul acestui personaj abject este incalificabil.

 

Pana acum i-am tolerat toate ineptiile pentru ca nu aveau de obicei legatura cu fotbalul. Din partea mea poate sa o sfecleasca zilnic in probleme politice, filosofice sau de alt ordin, mi se rupe. Dar a sfeclit-o tocmai acolo unde ne doare pe noi mai mult, in probleme ce tin de fotbal, mai precis de Steaua. Si inainte de toate, cine l-a pus pe el sa tina cu Dinamo la acel meci si sa faca declaratiile acelea absolut dezgustatoare? Cumva victoria lui Dinamo ne-ar fi ajutat intr-un fel? Am fi avut ceva de castigat de pe urma comportamentului "prostituant"? Chiar si asa, exista vreun scop pentru care un astfel de comportament sa poata fi trecut cu vederea? In nici un caz.

 

Fair-play-ul si respectul fata de adversar trebuie sa existe, dar nu asa cum il intelege acest individ. Nu numai ca are consilieri prosti (el ar trebui sa fie cel care sa-si ceara scuze fata de suporteri, nu invers), dar are si un orgoliu imbecil, care are sa-l coste scump.

 

Cred ca la Steaua va urma o stare prelungita de conflict intre conducere si suporteri. In afacerea asta, a fotbalului, umilintele si rivalitatile se uita foarte greu, pot iesi la suprafata chiar si dupa zeci de ani. Urmeaza sa vedem ce va face ciobanul, pentru ca sunt sigur ca nu-i va conveni sa aiba zeci de mii de oameni care sa-l injure etapa de etapa. Daca se ajunge pana la inchiderea stadionului, nu-i va conveni nici asa. Prevad ca in final fie pleaca de la Steaua, fie isi face mea culpa tarziu de tot si se pune pres la picioarele suporterilor jurand ura eterna fata de Dinamo. Mai exista o posibilitate: sa inchida stadionul si sa lase numai penegisti adusi cu autocarul, oameni care nu se considera deloc afectati de declaratiile si comportamentul sau, neutri care vor doar sa vada un meci, cetateni, semintari etc etc. Cu alte cuvinte poate filtra publicul de peluza.

 

Si sa nu uitam, memoria poate fi si foarte scurta pentru anumiti suporteri. Mai adaugati si niste eventuale succese sezonul urmator si se uita cat ai zice peste. Pentru ca apoi sa ne aducem iar aminte de Jj cand mai are iesiri dintr-astea. Om trai si om vedea.

c.ronaldo1715.05.2007 11:44
Eu zic sa-i mai dam o sansa!

 

 

Eu zic sa nu-i mai dam nici o sansa!

manu7115.05.2007 11:56

Ciobanul asta este un mic dictator precum era si unul in trecut, dar era "mare" si avea ca meserie de baza peticirea ciubotelor(avea in schimb o scoala de ucenic si o lupta de partid).acest taran vrea sa bage pumnul in gura cetateanului(suporterul si ultrasul pentru noi inseamna cetatean inainte de toate, si mai are o mare calitate de om,bineinteles cu defectele si gradele de educatie si pregatire scolara),acest exemplar incearca sa conduca o societate prin puterea banului obtinut tot prin furtul din avutul statului( magaria facuta cu ministerul apararii,care reprezinta statul si este reprezentatul poporului in orice tara),puterea banului este primordiala intr-o societate de ordin capitalist(sa vedeti ce gaura isi lasa in avere si cum o sa doreasca sa si-o recupereze din bugetul Stelei cind o sa piarda in alegeri). ce vrea acest cioban e ca el sa fie adulat si proslavit peste tot in societatea romaneasca,cind am vazut ca la meciul cu national ca era inconjurat de o multime de gorile mi-am dat seama cit de las si nesemnificativ este pentru Romania,cine va vota un asemenea om in functia de presedinte, care daca presupunem prin absurd ar ajunge la cotroceni ,sa se astepte la o replica pe masura din partea ciobanului,isi coace razbunarea pentru orice nu intelege creierul lui de oaie,libertate in cuget si opinie,drepturi si obligatii, ma gindesc cu groaza ce ar insemna o manifestare antibecali daca ar avea putere de comanda asupra organelor coercitive din Romania(politie,jandarmerie,procuratura si justitie),ar vrea sa vada singe...ma gindesc cum ar trata un om inteligent care l-ar contrazice"baaaaaa,eu sunt Gigi Becali,presedintele,tu esti un prost si sluga mea", ma gindesc cit de grotesc si ce de zimbete deochiate ar aduce intr-o intilnire oficiala la nivel inalt cind o sa se prezinte ca fiind "Gigi Becali,alesul lui D-zeu si Mesia pentru Romania",ma gindesc ca o sa fie invitat doar la muntele athos,acest cioban a fost creat pe spatele clubului Steaua,de unde a furat mindria,onoarea,traditia si acum isi doreste ca Steaua sa se identifice prin el, si nu invers.....ciobane in afara de avere nu ai nimic,nu ai onoare( pentru ca ai uitat ca tot ce-i care azi te contesta,ieri te-au ridicat),nu ai caracter(poporul este o masa manevrabila datorita saraciei,si ai profitat de cei fara de nimic dindu-le un codru de piine si oferindu-le sperante ca o sa curga lapte si miere cind tu vei conduce,stiind de la alte persoane mai inteligente ca Romania nu ofera sansa unui trai mai bun pentru popor decit in 20-30 de ani),nu ai pregatire( pentru ca limba romana pentru tine este o himera,si scoala o necunoscuta)......esti bogat,si atit!-asta poate sa fie singurul comentariu referitor la persoana ta...........recunosc ca ai o mare calitate,ai oferit poporului piine si circ, dar nu tine la infinit........pentru cei ce-l contesta,respect........sa se inteleaga despre mine ca sunt antibecali,antiviolenta si antivulgaritate(vreau sa se comporte lumea pe stadion ca-n u.e,civlilizat,sa cinte si sa faca spectacol coregrafic,pentru ca doresc sa-mi aduc copii la stadion, sa inteleaga pentru ce iubeste tatal lor acest club minunat si ei sa duca mai departe traditia).......intotdeauana Steaua.....forza Steaua steagcruce2

JDERUL15.05.2007 13:48
Ce sansa sa-i dam lui Becali? Este retardat, incult si cretin. In plus ca nu tine la Steaua cu inima, tine la voturile lui, si daca este aici este pentru politica. Acum ca este atacat de toti, o sa schimbe (in aparenta), asa cum a facut cand a anuntat ca il vrea si el pe Neaga.

 

Altfel este un om jegos, asa cum a spus-o o data, ceva din genul "Intre politica si Steaua, daca ar fi avut de ales, aleg Politica" ! Asta spune totul!

 

 

Ai perfecta dreptate. De la primii bani investiti in club nu s-a gandit decat la ce foloase ar putea obtine in urma acestui fapt. Lozinci de genul "Daca nu era el cine ar fi investit in club?", "Mi-am sacrificat familia pentru club", "Citi bani pierde el pentru a sustine clubul" nu tin pentru ca nu suntem prosti! Steaua SUNTEM NOI, MILIOANELE DE SUPORTERI. FOTBALISTII Stelei PENTRU NOI JOACA SI NOUA NE SUNT DATORI PENTRU APLUZELE CU CARE II RASPLATIM SI DEVOTAMENTUL PE CARE LI-L DOVEDIM!

Jiji este un neavenit in club, un soi de Dinu Paturica! El nu doreste decat sa parvina. Cel mai bun lucru care ar putea sa-l faca ar fi sa listeze Steaua la bursa! In felul acesta am cumpara noi suporterii actiunile, iar el si-ar lua banii si s-ar duce" unde a dus Mutu iapa"! A zis ca-l aduce pe RICA dupa ce a aflat ca isi doreste asa de mult sa se intoarca incat si-ar plati singur clauza de reziliere. Si n-ar fi exclus sa se intimple asa.

inches15.05.2007 23:52

Zugu, si ce spui tu este interesant, numai la capitolul cu inchiderea stadionului. Dupa mine nu poate sa fie o solutie, pur si simplu daca o face este vai de el! Ma refer la punct financiar, ca suporteri aduc o parte importanta prin biletele vinzute, nu poate trai un club fara spectatori, mai ales un club ca Steaua cu jucatori platiti la nivel de 100 000â'? medie.

 

Deci ori filtreaza, si atunci stadionul va fii vai de el, ori urca preturile si nu va mai veni mare lume (ca ce aia din Province au ei si bani de Becali, si bani de transport???) si tot el pierde bani, ori daca este intelingent (analfabet or fi sigur, dar imbecil nici chiar asa) are mai multe solutii, cea mai simpla este sa isi faca Mea Culpa, si sa faca transferuri de marfa, alta este cum zice zugu, sa intre Steaua in Bursa si sa vinda actiunile sau pur si simplu sa vinda clubul cu totul (cea ce nu cred ca este cel mai bine, cine stie pe cine cadem) ?

predatorpulse716.05.2007 00:32

In afara de a protesta pe stadion(si in afara lui) nu avem ce sa facem. Am vazut ca se vorbeste de faza cu abonatii la barca cum contribuie in diferite moduri la club.

 

Ciobanul nu vrea sa-i fie stirbita puterea la Steaua. Orice alta influenta asupra Stelei in afara de cea a lui va fi imedita zdrobita. Cu suporterii Stelei nu poate sa se puna,in primul rand ca sunt prea multi, desi a incercat sa cumpere si sa fraiereasca pe destui tampiti care se cred stelisti. In al doilea rand, nu are un inamic anume, n-are o tinta, suporterii find o masa amorfa, n-are cui sa dea un cap in gura. Jiji e ca Base, are nevoi de inamic, fie ca a fost Vadim, Bodu si mai nou suporterii Stelei. A incercat sa trimita smardoii in galerie, sa vina cu ei la stadion sa-l protejeze, a incercat orice sa ne manipuleze sa-l iubim, sa-l votam(si sunt destui inculti in Romania) insa noi refuzam sa fim ce ne face el, si anume oi sau mai nou "derbedei si vagabonzi".

 

Sa zicem ca maine vine unul, sa-i spunem "x". X vrea sa bage vreo 15 mil pe an la Steaua si ar vrea sa fie un fel de actionar si sa fie un fel de "secund" al lui Jiji. Bag pariu ca lui Jiji nu i-ar conveni ca x sa apara la televizor ca actionar la Steaua, pentru ca i-ar lua din calitatea lui de "patron la Steaua", cand lumea ar realiza ca si altii baga bani la Steaua, si ar strica imaginii lui Jiji cum ca "el este Steaua".

 

Singura lui calitate este in acest moment este de "patron la Steaua". Ca om politic e zero, ca om este aproape zero, iar in ziua cand va pleca de la club(cat mai repede sper) va fi cunoscut ca "fostul patron al Stelei" nu ca liderul PNG-ului. Chiar,dupa ce va pleca de la club, oare cat va mai tine PNG-ul?

 

Singurul care-i mai domolea pornirile dictatoriale asupra suporterilor Stelei era MM, el realizand cat de importanta e relatia cu fanii, pentru Jiji suntem niste fraieri care ii baga lui bani in buzunar.

 

El nu s-a orientat prost cand a investit la Steaua, e cea mai populara echipa, are cei mai multi fani si un stadion destul de mare, deci destui parai si imagine in acelasi timp cu un minim de investii, ca sa nu mai vorbesc de profit.

 

Astept venirea stelistilor de moda veche, cum ar fi Adrian Ilie, nu stelisti vopsiti, de vremuri noi!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

sorin_daniel16.05.2007 08:10

L-ati vazut aseara la OTV pe Becali ? "Adica el este bOIERUL si suporterii F.C. Steaua sunt sclavii lui"... NICIODATA! Mi-e scarba de acest COMUNIST.

 

NU TE VOTEZ!(ca si alti 99,9 % suporteri Steaua).

cris17.05.2007 15:48

Eu cred ca inca de la inceput d-nul Becali a venit cu o strategie si anume sa cumpere cel mai popular club din Romania si impreuna cu FC Steaua si milioanele de fani pe care o sa ii poata manipula cum vrea el.

Cu fanii Stelei de partea lui isi va putea lua parte lui din mult rafnitul ciolan si apoi nimeni nu o sa il poata opri din murdariile pe care avea sa le faca.

Sincer, eu ma gandeam sa il votez sa il ajut si eu cat pot , deoarece credeam ca este un om fara prea multa educatie dar cu un suflet mare ( cunosc persoane ajutate de Becali) dar se pare ca m-am inselat ,acesta cauta doar sa se faca cunoscut si doar pentru putere , nu din marinimie ci din lacomie. Iar acum prin atatea magarii pe care le face continua sa se afunde in groape pe care el singur a sapat-o , de la un astfel de om eu nu mi-as cere scuze niciodata el este singurul care poate se mai schimbe ceva . Cum era si acum cateva seri , invitat la OTV vorbea despre politica iar in dreapta ecranului era o intrebare legata de Steaua ,o dovada clara ca el isi face campanie electorala pe spatele clubului.

Din partea mea ( DESI NU AS VREA) sa vanda tabela , pe varul lui sau si iarba de pe Ghencea dar nu o sa poata niciodata sa vanda ce au in suflet atatia romani o echipa numita Steaua.

 

 

fularsteaua2 steagcruce2

Promoe17.05.2007 16:00

Cioban [...] pleaca din Ghencea. Locul 2 nu este pentru noi [...], nu te votez cea ce ar trebui sa faca toti stelistii. PLEACA ciobane paste oile in pipera. **** Becali augh augh augh. Pleaca la spartanii homosexuali si danseaza ca Borcea la circarii aia cica "spartani"! fular-campionii

mihaela_yooo17.05.2007 16:18

Forza Steaua! fularsteaua2

 

Lasati-l frate pe Becali... gata... wauuuuu!

D.n.L.17.05.2007 16:27

Off topic.

Moderatorii

sorin_daniel17.05.2007 18:06
Forza [...]

De ce nu scrii pe forum la Dinamo ? Macar asa, din bun simt!

«12345616»