FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

A Innebunit Ciobanu!

«123416»
Flow_ultras4ever09.05.2007 13:25

Becali merita un singur lucru: sa fie lasat in pace undeva in varful unui munte ....

horse3709.05.2007 14:08

Cand avem mai mult de un deceniu de cand Alvin Toffler in cartea sa Power Shift vorbea de spiritualizarea granitelor si globalizarea mondiala, noi stelistii am ajuns sa fim reprezentati de un gunoi prin atitudine si comportament. De un individ care provoaca scarba microfoanelor si lavalierelor, de un individ care promoveaza un nationalism desantat.

Daca mai era ceva de demonstrat sau nestiut individul si a dat masura valorii prin teza cu portughezii. Oare ce o simti Cyril Théréau cand il aude pe behaitor spunand aceste lucruri? "Cum sa-i lase Dinamo ba pe portughezii aia!?"... Adica tete, nationalismul romanesc mort, copt trebuie sa triumfe. Nu mai pun la socoteala pupincurismul afisat pentru ca stati voi linistiti, la individ conteaza numai banul nu si altceva. Totul fost asa doar de fatada pentru ca individul este machiavelic dea dreptul si directul!

 

Pleaca ciobane, caci EU IUBESC Steaua, nu banii tai!

IONUTZ-CIPRIAN09.05.2007 14:19

Nimeni nu iubeste banii lui, doar tarfele :lol:

 

De dus cu pluta este sigur dus cu pluta, sau poate este mult prea prost, cum [...] mea sa pui fularul dusmanilor pe masina, cum dracu' sa le dai 2 mil $ cand noi avem nevoie de jucatori daca vom juca in CL, chiar ca o sa fie sarbatoare la Steaua cand o sa plece!! Jiji LASA-NEEEEE!!!

MachedonuRAPID09.05.2007 20:19
Principalii vinovati suntem noi. Pasivitatea noastra a permis ca istoria Stelei fie pusa in pericol. Da! Noi suntem Steaua si noi am lasat toate aceste lucruri sa se intample. Daca vrem sa se schimbe ceva trebuie sa incepem cu noi. Un stelist adevarat n-ar trebui sa se lase cumparat de rezultatele imediate ale echipei. Semne am avut cat cuprinde insa am refuzat sa le vedem si acum platim pentru asta.

 

Ai dreptate , voi sunteti principalii vinovati.

Dj09.05.2007 20:30

Gigi Becali: "S? înjure cât vor vagabon?ii ??tia, c? eu râd ?i m?resc pre?urile la bilete"

 

 

Taraneeeee...tot venim la meciuri si tot te vrem afara.. oricat ai mari tu preturile... pentru ca noi venim pentru Steaua.. nu pentru tine!

amarel09.05.2007 20:36

Nu scapam asa usor de individul asta, poate prin cine stie ce minune!

Cat timp are de castigat... nu pleaca! Oricum daca, asa cum a anuntat, nu cumpara decat romani... adio faze superioare in cupele europene !!

lemurian3709.05.2007 20:58

Pai nu scapam de el niciodata! A declarat la ''Nasul'' pe B1-TV ca lasa Steaua prin testament! Credeti-ma ca e in stare de asta! Am facut Armata cu machidoni si astia sunt ca tiganii, adica lucreaza in stil clan. Pentru ei conteaza doar 2 lucruri in viata: mandria si banii!!!

lemurian3709.05.2007 21:01

Adevaratul vinovat e Viorel Paunescu! Nu i-a vandut el Steaua lui Jiji?

 

Evita postarile consecutive. Ultimul avertisment. Moderatorii

yooooo09.05.2007 21:11

steagcruce2 Are bani de dat la dinamovisti din milioanele din Liga - a luat 2-3 jucatori, restul ii tinea sa ii dea la dinamovisti si acuma ne scumpeste si biletele! Ca sa le dea 2 milioane e prea putin pentru "marele roman".... sa le dea si la astia din diviziile inferioare daca e asa de datator mai bine si-ar lua echipa la hattrick... numai cuvinte de lauda intre ```` ```` si bip-uri ca la telefon!

inches09.05.2007 21:36

Totusi nu uitati cine e la Dinamo. 2 veri de-ai lui, la fel de tarani si plini de bani. Daca nu pleaca si Becali mai poarta mult fularul lui Dinamo, cine stie? Poate se face din Dinamo si Steaua o singura echipa, Becali FC.

 

Trebuie dat afara, cu cat stringe bani de la Steaua, cu atit mai nebun devine si cu atat mai antipatic. Asta va spun eu, daca mai sta mult cine stie ce se alege de Steaua noastra ?

bodanelu09.05.2007 21:54
Gigi Becali: "Sã înjure cât vor vagabonții ãștia, cã eu râd și mãresc prețurile la bilete"

taraneeeee...tot venim la meciuri si tot te vrem afara..oricat ai mari tu preturile...pentru ca noi venim pentru Steaua..nu pentru tine

 

Sa le mareasca, scapam de cei care vin la stadion pentru el ;)

Flow_ultras4ever10.05.2007 05:20

Sa se duca dracului cu banii lui cu tot... e un ordinar..... imi e scarba de el.....

martanu10.05.2007 06:39

Asta cu doua milioane mi se pare alta "aroganta" de lui JJ. Nu cred ca da el atatia bani asa a moaca.

inches10.05.2007 07:07

Daca e sa ne luam de Gsp, a dat deja 500.000 lui ham-ham ...

DAYDAY10.05.2007 10:45

Hahaha, nu le mai da Jiji nici un bani la javre :)))))

dinamofob10.05.2007 11:01

"M-am uitat înca o data la Dinamo - CFR si m-am hotarît: Nu le mai dau nici un ban, am zis ca le dau 2 milioane de euro si nu le mai dau. Mai multe nu pot spune pentru ca m-am jurat ca nu mai zic nimic rau de Dinamo. Lui Rednic, Lobont si jucatorilor lui Dinamo din repriza a II-a am sa le strîng mîna de cîte ori am sa ma întîlnesc cu ei" . GSP

 

Prostu' a-nceput sa ne dea limbi...

bodanelu10.05.2007 11:28

Ahahahaha.. oare de ce s-a sucit la 180 de grade? Ciobane esti un idiot!!!

I.N.Money10.05.2007 11:37

Va sugerez sa dati pe TV Sport sa vedeti conferinta Ursului dupa evenimentele de aseara.

predatorpulse710.05.2007 11:48

Bai deci eu nu mai pot de nervi la adresa acestui cioban. Du-te ciobane naibii imputitule ce esti!!!

Auzi ce zice la TVSport, ca taie abonamentele si pune bilete scumpe ca sa nu intre cei care-l injura. A mai zis oligofrenu ca pune camere pe stadion si ca aresteaza pe cei ce il injura pe el. De asemena a spus ca trebuie sa tinem pancarte cu scuze ca sa bage abonamentele la loc si sa putem sa cumparam bilete ieftine.

 

Ieri am spus ca ar trebui un ton mai moderat la adresa ciobanului, dar azi trebuie sa zic: M[...] Jiji, nu mai pot sa ma abtin la adresa imputitului. Auzi ce zice "suporterii Stelei nu au apreciat jertfa mea, sunt niste derbedei si vaganbonzi". Ciobane ma [...] pe jertfa ta, panaramo! A zis din nou ca Steaua e numai a lui, si ca el decide cine intra in "casa lui". FMM ciobane, Ghencea e casa noastra, cand noi sarbatoream acolo, tu pasteai oile, boule!

 

Jiji e tipul clasic de dictator, si din pacate a pus mana pe Steaua. Zicea de Jean Pavel ca nu o sa mai intre in Ghencea si ca vrea ca Jean sa intre la inchisoare, ca el a instigat stadionul sa-l injure de la inceput. Doamne cat de prost este, un om sa instige 20.000 de oameni sa strige impotriva lui 90 min, noi toti suntem prosti numai el este destept.

 

Traim vremuri incredibil de negre, mai ales acum ca ciobanul si-a dat arama pe fata si sper ca si ultimii lui sustinatori sa vina de partea noastra. La un club civilizat, patronul nu iese in fata, pentru ca nu el conteaza, conteaza jucatorii si suporterii, dar mai ales suporterii. Suporterii sunt sufletul unei echipe.

 

Doamne inca ma intreb cum o sa scapam de oligofrenul de Jiji, oricum protestul trebuie sa continue. Cel mai mult m-a enervat faza aia cum ca "liderii de galerie trebuie la mine sa vina sa-si ceara scuze si o sa-i las pe stadion, altfel nu". Panarama dracu'...

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

fane_casieru10.05.2007 11:53

Ultima speta de om - atat s-a injosit in fata cainilor incat mie ca stelist mi s-a facut rusine.

Matteo10.05.2007 12:11

A zis ca va scoate abonamentele si ca va pune camere de luat vederi in tot stadionul, iar la meciurile din cupele europene vor veni doar oamenii din provincie (adica sclavii fecalizati care-l iubesc si-l venereaza).

 

Ce parere aveti, o sa ajunga Steaua Bucuresti sa nu mai poata fi incurajata de adevaratii suporteri stelisti din Bucuresti? Nu spun ca nu exista fani adevarati ai Stelei si in provincie dar majoritatea sunt mai mult fani Becali, care au aparut odata cu venirea acestuia la Steaua, care nu stiu ce inseamna sa ai onoare si demnitate de stelist....mi-e greata din ce incearca ciobanul asta sa faca din Steaua, vrea sa ne fure Steaua si s-o dea taranilor analfabeti care-l iubesc mai mult pe el!

radooku_steaua10.05.2007 12:16

Stiti unde e hilarul? El nu intelege ca prin toate declaratiile astea mai rau o sa facem. O sa protestam mai vehement, o sa il injuram mai mult, la fiecare meci va fi escortat de jandarmi , pana cand intr-o zi o sa isi dea seama ca nu s-a pus cu cine trebuia. Auzi.. cat de prost sa fii sa zici ca maresti preturile la bilete ca sa vina oamenii din provincie?:))))))

 

Pai bahhhh... crezi ca aia au mai multi bani ca bucurestenii?? :) Crezi ca au bani de dat pe meciuri? :)))) Aia mor de foame si tu vrei sa iti vina provincia la stadion :)...Si ce e trist...il credeti...:)))) ....[...] Gigi AUGH AUGH AUGH !!!

Matteo10.05.2007 12:19

Uitati aici declaratia:

 

Gigi Becali a precizat ca nu va mai permite accesul lui Pavel pe Stadionul Steaua. "Sa vad eu daca mai intra el în casa mea. Ceea ce a fost la Steaua a fost manipulare. L-am mai dat eu odata afara si când nu eram atât de puternic la Steaua. De acum încolo sa fie la 100 de metri distanta de stadion si persona non grata. De-acum încolo nu se mai fac abonamente la Steaua, ci mie nu-mi place decât cu bilete. Fac abonamente la tribuna 0, iar la peluze cu bilete electronice, îi filmez si îi dau în judecata. Sase sapte luni la puscarie, ca nu vreau sa stea mult", a explicat Becali.

 

Finantatorul stelist a subliniat ca s-a jertfit pentru Steaua ca sa fie pace între galerii. "Pe ei nu îi intereseaza de Steaua, ci sa se bata între ei. Vreau civilizatie în Ghencea, nu vagabondeala. Jucam cu portile închise în tara si cu ele deschise afara. Atunci or sa vina suporterii adevarati ai Stelei, din provincie. Ei zic ca sunt Steaua. Daca sunt ei Steaua, m-am jertfit ca sa fie ei pe locul doi, mi-am dat eu viata, banii, nopti nedormite si umilinta", a adaugat Becali.

DanStan10.05.2007 12:34

Mda. Acum ii desconsidera si pe jucatori. Adica aia nu ar fi ajuns in vecii vecilor pe locul 2 daca nu se jertfea marele om. Probabil in viitorul apropiat ne vom trezi cu vreo 20 de jucatori de mana a treia in lot. Ca doar nu conteaza valoarea jucatorilor ci intensitatea jertfei Conducatorului. Daca ala se jertfeste suficient poti lua campionatul (sau, de ce nu, Champions League) si cu 20 de valori gen Gigel Coman.

bodanelu10.05.2007 12:51

Pe zi ce trece innebuneste mai rau :))

Aseara, aveao o fata palida, de om speriat, care nu stia ce se intampla...

Oare o sa ajungem singurul club din lume care nu are abonamente? :D

«123416»