FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CFR Cluj - Steaua 1-2 (0-1)

«134567»
audiopixel26.04.2007 17:04
INCREDIBIL e ca mancam rahat cu carul si din ura fata de o persoana nu mai stim sa ne bucuram nici macar la victoriile Stelei !!!

 

Eu continui sa mananc rahat si sa nu ma bucur prea tare de victoria asta.Poate sunt naiv.Dar parca a castigat Jiul in rosu-albastru,in nici un caz Steaua.Nu tragem la poarta.Preluarea e o corvoada,driblingul inexistent.Pasele din prima au disparut demult.Jucatorii sunt ffff statici,nu se demarca.Se izoleaza in flanc de unde urmeaza centrarea spre nicaieri.De mai mult de un an vad filmul asta.Da-mi voie sa mananc rahat si sa consider ca stilul asta de joc nu duce spre nimic bun.

nemilosul26.04.2007 17:09

Becali si-a dovedit din nou ipocrizia si a declarat ca el face imagine Stelei, declarand ca atunci cand el face donatii, creste si numarul suporterilor stelisti.

 

"Eu ii fac Stelei imagine si nu invers. Faptul ca Steaua avea un numar de suporteri de doua ori mai mic ca acum mi se datoreaza mie. Castigand Steaua e Becali cel invingator.", a declarat, mandru de el, Gigi Becali.

 

asa e e Becali

 

am castigat si noi 2 "suporteri" multumita tie -redstar si bogdanbabes

Heart_For_Steaua26.04.2007 17:14

Nu am vazut meciul ... dar dupa cate am citit se pare ca am castigat cu noroc ...

 

Stie cineva vreun link unde sa vad meciul integral ?Va rog spuneti-mi si mie daca stiti ...

strezahuzum26.04.2007 17:19

Mai, mai, cand vad atata optimism imi dau lacrimile nu alta ....

Am batut cu 1-0 pe Iasi si cu 2-1 pe Cluj si gata, toata lumea e entuziasmata, suntem siguri de locul 2, Sampion Lig stai ca venim ....

 

Nu v-au scapat niste mici detalii ? Si anume ca ne-am bagat cu fundul in poarta cand am condus in ambele meciuri, ca o echipa ce de-abia spera sa scapa de retrogradare ? Ca in 2 meciuri am jucat fotbal maxim 30 de minute, in rest turca ? Sau ca ne-au inghesuit pe final portughezii aia second-hand de la chefere in asa hal ca ne aparam cu fundasii in careu, mijlocasii la 18 metri de porta iar atacantii la 30 de metri incercand o imitatie penibila de pressing ?

 

Asa arata o echipa care vrea sa joace in CL ?? N-avem fata nici de UEFA in momentul asta, iar daca iesim pe 2 in halul in care suntem inseamna ca restul competitoarelor sunt jalnice. Si pun pariu ca daca iesim pe 2, razboinicu' luminii electrice o sa zica "ia lasati-ma bah cu transferurile voastre, avem lot de CL, ca pe mine ma ajuta Dumnezeu, o sa-l bage Oli la inchidere, daca nu-l vand pe Lovin intre timp pentru 20 de milioane de euro ... "

alexys26.04.2007 17:21

Joc slab,,"a la Olaroiu"..daca in prima repriza am contat oarecum in atac,in cea de-a doua am revazut tactica arhicunoscuta deja:"conservarea rezultatului".Nici nu mai stii pe cine sa invinuiesti pentru jocul slab.Asta e...trebuie sa rezistam asa pana la final,in speranta ca prindem locul doi.

MEREU SUPERIORI!

johngotti26.04.2007 17:31
Stii ce e INCREDIBIL cu adevarat ??? Pierdem ---> afara cu Oli ca e praf. Castigam ---> afara cu Oli ca am castigat cu mari emotii si din noroc. INCREDIBIL e ca mancam rahat cu carul si din ura fata de o persoana nu mai stim sa ne bucuram nici macar la victoriile Stelei !!!

 

 

Eu zic sa-l luati pe Olaroiu la voi acasa. Nu pot sa cred a un antrenor care a distrus 30 de ani de joc tehnic si in viteza este laudat in continuare de niste "indivizi moralisti" care confunda fotbalul cu "Dansez pentru tine". In emisiunile TV exiat mereu a doua sau a treia sansa. Aici nu. Intr-adevar si fotbalul este un joc dar un joc al orgoliilor

Ii rog pe sustinatorii lui Olaroiu sa ne lamureasca odata pentru totdeauana ce naiba apreciaza la stilul de joc pe care l-a imprimat asta la echipa. Va rog mult. Macar un argumaent dar sa fie diferit de marea performanta europeana de anul trecut. In situatia lui si eu o faceam

Tupac Amaru26.04.2007 17:31
Ce necazuri mai ai si tu...

eu zic ca mai important e acum faptul ca Goian a dat un autogol si e 1-2... in loc de nasul lui Oli.

Da... fiecare cu ce-l f.... grija, nu?

 

bai AndyQ,

 

considera ca nu polemizez cu tine.

Eu te ignor, asa ca ignora-ma si tu, la randul tau!

danielcristian26.04.2007 17:46
Becali si-a dovedit din nou ipocrizia si a declarat ca el face imagine Stelei, declarand ca atunci cand el face donatii, creste si numarul suporterilor stelisti.

 

"Eu ii fac Stelei imagine si nu invers. Faptul ca Steaua avea un numar de suporteri de doua ori mai mic ca acum mi se datoreaza mie. Castigand Steaua e Becali cel invingator.", a declarat, mandru de el, Gigi Becali.

 

asa e e Becali

 

am castigat si noi 2 "suporteri" multumita tie -redstar si bogdanbabes

Ciobanul e tot cioban pana moare! Era sa vars cand l-am vazut dupa meci catarat pe masina ,triumfator, in mijlocul multimii de "suporteri".Am vazut acolo fetele indivizilor din cauza carora un analfabet a urcat in sondaje ingrijorator de mult! Aia care erau acolo si-l aplaudau pe fanfaron,cu siguranta ca nu erau nascuti pe vremea lui Ceausescu...si o sa-l voteze pe oier sa vada si ei cum erau vremurile alea...

siu26.04.2007 17:46

e CFR nu e CLUJUL domnule Asavoaiei !!! respect

artex26.04.2007 17:47

Sa plece frate Olaroiu...n-are treaba cu meseria, se vede de la o posta. O echipa moderna joaca atacand mai mult pe centru nu ca mooie seaca asta...numai pe flancuri. Golul lui Badea din meciul cu Iasi a fost dat pe un atac central...ma si miram...dar asta nu a fost meritul lu Oli, ci a jucatorilor care au ales sa joace faza asa....daca era dupa Ola o mai lungeam nitel pe flancuri....PLEACA BA MAI REPEDE CA ESTI JENANT !

bad_joke26.04.2007 17:56

Da un meci nasol da sa ne bucuram de rezultat, marea mea nemultumire e faptu ca meciurile Stelei sunt transmise de Kanal D,nu am nimik in special cu postu,desi comentatoru e Cosmin Baleanu,marele rapidist,dar faza e ca ,cel putin la mine acasa se vede prost Kanal D,eu vreau sa se revina la clasicul TVR1 meciurile importante,sper ca la anul MARELE Jiji sa ia atitudine si sa vanda meciurile TVR-ului,pentru ca meciurile campioanei sa fie urmarite si in mijlocu Bucurestiului si pe Varfu Moldoveanu,sa se uite toti suporteri.

Cat despre meci am zis la inceput un meci nasol,cu putine faze de poarta,dupa cum bine ne-a lamurit Il Soldatino,acesta e stilul''marelui antrenor'' Oli care a fost anuntat dupa cum bine stim si din pacate pentru Steaua pe inca 3 ani,eu nu am nimik personal cu Oli ,mai ales ca eu sunt adeptu antrenoratului in stilu Ferguson,dar macar dak era antrenor lasat pe viata Lacatus,sau Dan Petrescu,dar e Oli,adik trezirea antrenoru cu cea mai penibila tactica de joc,el probabil ca vrea sa se creada Mourinho,care se spune despre el ca e un dependent de adrenalina,dar el defapt ne albeste pe noi de tineri,un mik exemplu,a iesit Radoi,in loc sa-l bage pe Elton la bagat pe anostul Baciu,un fundas foarte slab,a carui valoare,e aceiasi ca si atunci cand a fost adus de la Piatra Neamt,dak alti jucatori au mai crescut,el a ramas acelasi,nu ia crescut valoare,parerea mea e ca s-au pripit cu cedarea lui Panait,un jucator care confirma in continuare la Vaslui,ati observat cu ce placere a primit vestea Porumboiu cand a auzit ca il cedeaza pe Panait,un jucator pe care nu la placut ZerOli,ce sa spun sa continue seria de victori,sa castigam in continuare,adik sa speram ca ne mai tine norocu macar pana la sfarsitu campionatului,pentru ca aceasta victorie cum a zis si autoru articolului poate fi o mare victorie,dar poate s anul insemne nimik,cum sa intamplat si cu Rapidu.Cu stilu Oli nu poti sa t astepti sa castigi nici macar cu Jiu sau FC National,pentru ca are stilu lui,bazat pe noroc,dak iese o pasa buna pentru Badea de exemplu si dam gol e bine dak nu facem egal ,important sa nu luam gol,astae important pentru Oli,asa ca MARE ATENTIE LA ECHIPELE MICI

cristinelly26.04.2007 18:03

Mda...Iar Olaroiu. Altceva nu stiti decat sa il criticati. Cu Oli v-ati calificat in Liga. Cu Oli atibatut la Kiev cu 4-1. Cu Oli ati facut 5 puncte intr-o grupa infernala in care multi nu ne dadeau nici o sansa. Daca, cu Oli pe banca ati facut spectacol acum cateva luni, de ce nu putem face si acum?!?! Ca vreti voi nu? Eu ii respect pe toti cei care au facut performanta la Steaua. Printre acesti oameni se numara si Olaroiu.

 

RESPECT Oli!!!! spre cl sprecl2 PENTRU steagro

Miaus26.04.2007 18:04
Sa plece frate Olaroiu...n-are treaba cu meseria, se vede de la o posta. O echipa moderna joaca atacand mai mult pe centru nu ca mooie seaca asta...numai pe flancuri. Golul lui Badea din meciul cu Iasi a fost dat pe un atac central...ma si miram...dar asta nu a fost meritul lu Oli, ci a jucatorilor care au ales sa joace faza asa....daca era dupa Ola o mai lungeam nitel pe flancuri....PLEACA BA MAI REPEDE CA ESTI JENANT !

 

 

Imi pare rau din cauza muncii nu am putut sa vad meciul decat scris dar cand vad unele comentarii pur si simplu nu ma pot abtine.

 

Sa o luam pe rand.Victorie cu Rapid - naspa afara Oli ca am dat 3 goluri din okzii si nu am avut 50 in deplasare fara suporteri.Noi vrem sa jucam super spectaculos si sa avem multe okzii nu ne intereseaza scorul....

Infrangere cu Dinamo dupa cred cel mai bun joc al nostru din retur cu Lobont care a scos tot si cu Radoi gafand ca la extensiv - Afara cu Oli ca am luat bataie acasa de la spurcati,huo Oli esti un zero bah.Pai asta vrem noi sa jucam bine si sa luam bataie.De parca e vina lui Oli ca Thereau din 6 okzii a dat un gol si ca restul au sutat in Lobont din fiecare pozitie plus ca golurile dinamuistilor au fost din executii incredibile.Deci am schimbat macazul noi vrem victorii nu sa jucam asa si sa pierdem.

 

Victorie cu CFR in care din ce-am citit CFR a avut ZERO suturi pe poarta. Afara cu Oli - Am dat iar 2 goluri din 2 okzii ce varzar.DE ce joaca cu Lovin ? Huo

PAI CA Lovin E DEOCAMDATA SINGURUL MIJLOCAS CENTRAL DEFENSIV VALABIL!!!!!!!!

 

Cum vreti sa jucam la mijloc? Fara mijlocas defensiv? Cu un mijloc din Croitoru,Elton,Cristiocea/Bostina , Nicolita cine face faza defensiva?Bunica-mea?!?!?!!?

 

IAr cand atata prostie ca in postul de mai sus mi se face greata.Deci oameni buni aflati de la specialistul in fotbal artex ca o echipa moderna ataca pe centru.

 

Ca sa nu fiu chiar super rautacios si sa il fac de kko luand 10 echipe o sa iau decat astea din CL mai rasarite.

 

MAN UTD - Ataca pe centru cu Carrick/Scholes/O'sea nu cum ati crede voi prostilor cu Rooney,Cristiano Ronaldo si Giggs pe flancuri.

 

Chelsea - Iar pe centru nu pe flancuri cu Joe Cole sau mai stiu eu ce alti fraieri.Cei drept datorita lui Lampard aici mai apar si mingii in centru la finalizare.

 

Barcelona - Deci clar pe centru.Nu i-ati vazut pe Ronaldinho cu Messi si cu Giuly cum se calca pe picioare la mijlocul terenului.NUmai fraierii vad ca acolo sunt 2 mijlocasi defensivi ca Xavi/Iniesta/Edmilson/MOtta care duc greul la recuperare.

 

Mah rog nu mai are rost.Doamne mare e gradina DOMNULUI si multi "artexi" mai sar gardul.

 

SI asta e cea mai tare faza .NU le-a zis Olaroiu au jucat ei faza asa ca le-a venit lor.DEci daca dam goluri au jucatorii revelatii mistice becaliene.Daca luam gol e punerea incorecta a lui Oli in teren.

 

Doamne, Doamne...

 

P.S.LA sfarsitul campionatului decizia normala trebuie sa fie demiterea lui Oli/MM aducerea unui nou antrenor plus vreo 20 de jucatori noi.Exista insa posibilitatea sa ramana Oli daca prinde locul 2 si CL.

 

P.S.1 Sunt perfect de acord ca avem un sezon RATAT pentru ca locul 2 NU EXISTA!

piturca200226.04.2007 18:05
e CFR nu e CLUJUL domnule Asavoaiei !!! respect

la anul sper ca Universitatea sa fie pe 2 bineinteles dupa Steaua si CFR sa pice in Liga a-2-a alaturi de frati de la rapid

cristinelly26.04.2007 18:07
Stii ce e INCREDIBIL cu adevarat ??? Pierdem ---> afara cu Oli ca e praf. Castigam ---> afara cu Oli ca am castigat cu mari emotii si din noroc. INCREDIBIL e ca mancam rahat cu carul si din ura fata de o persoana nu mai stim sa ne bucuram nici macar la victoriile Stelei !!!

Asta cam asa e. Pacat...:((

cristinelly26.04.2007 18:13
Imi pare rau din cauza muncii nu am putut sa vad meciul decat scris dar cand vad unele comentarii pur si simplu nu ma pot abtine.

 

Sa o luam pe rand.Victorie cu Rapid - naspa afara Oli ca am dat 3 goluri din okzii si nu am avut 50 in deplasare fara suporteri.Noi vrem sa jucam super spectaculos si sa avem multe okzii nu ne intereseaza scorul....

Infrangere cu Dinamo dupa cred cel mai bun joc al nostru din retur cu Lobont care a scos tot si cu Radoi gafand ca la extensiv - Afara cu Oli ca am luat bataie acasa de la spurcati,huo Oli esti un zero bah.Pai asta vrem noi sa jucam bine si sa luam bataie.De parca e vina lui Oli ca Thereau din 6 okzii a dat un gol si ca restul au sutat in Lobont din fiecare pozitie plus ca golurile dinamuistilor au fost din executii incredibile.Deci am schimbat macazul noi vrem victorii nu sa jucam asa si sa pierdem.

 

Victorie cu CFR in care din ce-am citit CFR a avut ZERO suturi pe poarta. Afara cu Oli - Am dat iar 2 goluri din 2 okzii ce varzar.DE ce joaca cu Lovin ? Huo

PAI CA Lovin E DEOCAMDATA SINGURUL MIJLOCAS CENTRAL DEFENSIV VALABIL!!!!!!!!

 

Cum vreti sa jucam la mijloc? Fara mijlocas defensiv? Cu un mijloc din Croitoru,Elton,Cristiocea/Bostina , Nicolita cine face faza defensiva?Bunica-mea?!?!?!!?

 

IAr cand atata prostie ca in postul de mai sus mi se face greata.Deci oameni buni aflati de la specialistul in fotbal artex ca o echipa moderna ataca pe centru.

 

Ca sa nu fiu chiar super rautacios si sa il fac de kko luand 10 echipe o sa iau decat astea din CL mai rasarite.

 

MAN UTD - Ataca pe centru cu Carrick/Scholes/O'sea nu cum ati crede voi prostilor cu Rooney,Cristiano Ronaldo si Giggs pe flancuri.

 

Chelsea - Iar pe centru nu pe flancuri cu Joe Cole sau mai stiu eu ce alti fraieri.Cei drept datorita lui Lampard aici mai apar si mingii in centru la finalizare.

 

Barcelona - Deci clar pe centru.Nu i-ati vazut pe Ronaldinho cu Messi si cu Giuly cum se calca pe picioare la mijlocul terenului.NUmai fraierii vad ca acolo sunt 2 mijlocasi defensivi ca Xavi/Iniesta/Edmilson/MOtta care duc greul la recuperare.

 

Mah rog nu mai are rost.Doamne mare e gradina DOMNULUI si multi "artexi" mai sar gardul.

 

SI asta e cea mai tare faza .NU le-a zis Olaroiu au jucat ei faza asa ca le-a venit lor.DEci daca dam goluri au jucatorii revelatii mistice becaliene.Daca luam gol e punerea incorecta a lui Oli in teren.

 

Doamne, Doamne...

 

P.S.LA sfarsitul campionatului decizia normala trebuie sa fie demiterea lui Oli/MM aducerea unui nou antrenor plus vreo 20 de jucatori noi.Exista insa posibilitatea sa ramana Oli daca prinde locul 2 si CL.

 

P.S.1 Sunt perfect de acord ca avem un sezon RATAT pentru ca locul 2 NU EXISTA!

Damnee!! Ma mir ca exista totusi pe forumul asta cativa suporteri care gandesc normal. Bv Miaus. AI perfecta dreptate. fularsteaua2

bad_joke26.04.2007 18:22
Imi pare rau din cauza muncii nu am putut sa vad meciul decat scris dar cand vad unele comentarii pur si simplu nu ma pot abtine.

 

Sa o luam pe rand.Victorie cu Rapid - naspa afara Oli ca am dat 3 goluri din okzii si nu am avut 50 in deplasare fara suporteri.Noi vrem sa jucam super spectaculos si sa avem multe okzii nu ne intereseaza scorul....

Infrangere cu Dinamo dupa cred cel mai bun joc al nostru din retur cu Lobont care a scos tot si cu Radoi gafand ca la extensiv - Afara cu Oli ca am luat bataie acasa de la spurcati,huo Oli esti un zero bah.Pai asta vrem noi sa jucam bine si sa luam bataie.De parca e vina lui Oli ca Thereau din 6 okzii a dat un gol si ca restul au sutat in Lobont din fiecare pozitie plus ca golurile dinamuistilor au fost din executii incredibile.Deci am schimbat macazul noi vrem victorii nu sa jucam asa si sa pierdem.

 

Victorie cu CFR in care din ce-am citit CFR a avut ZERO suturi pe poarta. Afara cu Oli - Am dat iar 2 goluri din 2 okzii ce varzar.DE ce joaca cu Lovin ? Huo

PAI CA Lovin E DEOCAMDATA SINGURUL MIJLOCAS CENTRAL DEFENSIV VALABIL!!!!!!!!

 

Cum vreti sa jucam la mijloc? Fara mijlocas defensiv? Cu un mijloc din Croitoru,Elton,Cristiocea/Bostina , Nicolita cine face faza defensiva?Bunica-mea?!?!?!!?

 

IAr cand atata prostie ca in postul de mai sus mi se face greata.Deci oameni buni aflati de la specialistul in fotbal artex ca o echipa moderna ataca pe centru.

 

Ca sa nu fiu chiar super rautacios si sa il fac de kko luand 10 echipe o sa iau decat astea din CL mai rasarite.

 

MAN UTD - Ataca pe centru cu Carrick/Scholes/O'sea nu cum ati crede voi prostilor cu Rooney,Cristiano Ronaldo si Giggs pe flancuri.

 

Chelsea - Iar pe centru nu pe flancuri cu Joe Cole sau mai stiu eu ce alti fraieri.Cei drept datorita lui Lampard aici mai apar si mingii in centru la finalizare.

 

Barcelona - Deci clar pe centru.Nu i-ati vazut pe Ronaldinho cu Messi si cu Giuly cum se calca pe picioare la mijlocul terenului.NUmai fraierii vad ca acolo sunt 2 mijlocasi defensivi ca Xavi/Iniesta/Edmilson/MOtta care duc greul la recuperare.

 

Mah rog nu mai are rost.Doamne mare e gradina DOMNULUI si multi "artexi" mai sar gardul.

 

SI asta e cea mai tare faza .NU le-a zis Olaroiu au jucat ei faza asa ca le-a venit lor.DEci daca dam goluri au jucatorii revelatii mistice becaliene.Daca luam gol e punerea incorecta a lui Oli in teren.

 

Doamne, Doamne...

 

P.S.LA sfarsitul campionatului decizia normala trebuie sa fie demiterea lui Oli/MM aducerea unui nou antrenor plus vreo 20 de jucatori noi.Exista insa posibilitatea sa ramana Oli daca prinde locul 2 si CL.

 

P.S.1 Sunt perfect de acord ca avem un sezon RATAT pentru ca locul 2 NU EXISTA!

 

 

Eu numai zic nimik iti dau dreptate,dar s avezi cum aceasta victorie,o sa se transforme in alte infrangeri,decisve,s anul uitam ca au totusi inca 3 puncte in fata,ei raman favoriti,pentru noi era decisiv nu pentru ei,ei si-au permis sa piarda pe cand noi dak pierdeam era dezastru,9 pct avans fata de enoi erau,dar eu nu manii pe D-zeu,dar jocu nu are o consistenta,e clar ca in Liga nu putem sa veam pretenti,dabea rae Chelsea,si alte superforte ale Europei,dupa ce Abramovici a investit numai putin de 600 mil,deci nu putem sa avem pretentia sa batem asttfel de echipe sau sa iesim din grupe dorinta suprterilor e sa participam cat se poate de des in aceasta competitie si s anul ne facem de ras,adik sa atacam chiar dak pierdem si cu 7-0.

eu de exemplu am fost multumit de jocu cu Dinamo si sunt de caord cu tine a fost probabil cel ami bun meci al Stelei pe 2007,dar problema e ca ca jucam slab ,nu pare ca am iesi din criza,auzi acuma bomba vrae sa aduca transfer bomba din vara pe Gurita de la Fraul Constanta,un jucator de 34 ani de care Panduru spunea ca e un jucator excelent dar io dak aveam tineri mai stateam in sprijinu lu Gurita?asta spunea deci trageti si voi concluzile singuri despre mafia de la Steaua,in loc sa investim in jucatori de valoare stam si jucam cu bosorogi

Heart_For_Steaua26.04.2007 18:24

Stie cineva un link unde sa vad meciul integral?

MALDINI_STEAUA26.04.2007 18:28
Vom fi in CL la anul :D steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2
alexmk1726.04.2007 18:31

Dar Paraschiv nu e mijlocas defensiv??? De ce se continua cu Lovin???? O singura faza buna a facut Lovin la Cluj, cand a scapat pe dreapta si a intors bine! In rest greseli multe si mijlocul terenului foarte gol!

 

PROBLEMA GRAVA VINE ACUM! MECIUL CU GALATI! E GROASA PENTRU CA INTRA Baciu!

Daca ar intra Ovidiu Petre pe fund cu Goian poate ar fi o solutie, dar nu Baciu! Asta e o mutare falimentara si se va vedea cu Otelul! Cred totusi ca va intra Elton, pentru ca Otelul e echipa deschisa si nu bazata prea mult pe fizic! Sper ca Dica va veni saptamana asta si va putea intra in ultimele 4 meciuri, probabil de pe banca! Sau Elton ar fi bun varf! Poate extrema-varf! Poate scapa ca e rapid si poate provoca penalty-uri sau eliminari!

Trebuie gandit asa pentru ca daca batem Otelul si Urziceniul (care are 6 victorii consecutive fara gol primit-ermetici) dupa aia putem avea moral mai bun + ca se va putea juca pe Ghencea cu spectatori si va fi plin stadionul! Asta e sigur!

 

Iar Gurita daca vine si nu e o pista falsa de deturnare a atentiei va veni ca rezerva si va intra in anumite momente! Gurita nu va veni niciodata pentru a fi titular, mai ales daca vine Neaga! Dar in situatie de 100 de accidentati Gurita poate fi o solutie bune, pentru ca nu putem spune ca nu pune osu si nu alearga mai repede ca unii de 20 de ani!

MALDINI_STEAUA26.04.2007 18:32
Imi pare rau din cauza muncii nu am putut sa vad meciul decat scris dar cand vad unele comentarii pur si simplu nu ma pot abtine.

 

Sa o luam pe rand.Victorie cu Rapid - naspa afara Oli ca am dat 3 goluri din okzii si nu am avut 50 in deplasare fara suporteri.Noi vrem sa jucam super spectaculos si sa avem multe okzii nu ne intereseaza scorul....

Infrangere cu Dinamo dupa cred cel mai bun joc al nostru din retur cu Lobont care a scos tot si cu Radoi gafand ca la extensiv - Afara cu Oli ca am luat bataie acasa de la spurcati,huo Oli esti un zero bah.Pai asta vrem noi sa jucam bine si sa luam bataie.De parca e vina lui Oli ca Thereau din 6 okzii a dat un gol si ca restul au sutat in Lobont din fiecare pozitie plus ca golurile dinamuistilor au fost din executii incredibile.Deci am schimbat macazul noi vrem victorii nu sa jucam asa si sa pierdem.

 

Victorie cu CFR in care din ce-am citit CFR a avut ZERO suturi pe poarta. Afara cu Oli - Am dat iar 2 goluri din 2 okzii ce varzar.DE ce joaca cu Lovin ? Huo

PAI CA Lovin E DEOCAMDATA SINGURUL MIJLOCAS CENTRAL DEFENSIV VALABIL!!!!!!!!

 

Cum vreti sa jucam la mijloc? Fara mijlocas defensiv? Cu un mijloc din Croitoru,Elton,Cristiocea/Bostina , Nicolita cine face faza defensiva?Bunica-mea?!?!?!!?

 

IAr cand atata prostie ca in postul de mai sus mi se face greata.Deci oameni buni aflati de la specialistul in fotbal artex ca o echipa moderna ataca pe centru.

 

Ca sa nu fiu chiar super rautacios si sa il fac de kko luand 10 echipe o sa iau decat astea din CL mai rasarite.

 

MAN UTD - Ataca pe centru cu Carrick/Scholes/O'sea nu cum ati crede voi prostilor cu Rooney,Cristiano Ronaldo si Giggs pe flancuri.

 

Chelsea - Iar pe centru nu pe flancuri cu Joe Cole sau mai stiu eu ce alti fraieri.Cei drept datorita lui Lampard aici mai apar si mingii in centru la finalizare.

 

Barcelona - Deci clar pe centru.Nu i-ati vazut pe Ronaldinho cu Messi si cu Giuly cum se calca pe picioare la mijlocul terenului.NUmai fraierii vad ca acolo sunt 2 mijlocasi defensivi ca Xavi/Iniesta/Edmilson/MOtta care duc greul la recuperare.

 

Mah rog nu mai are rost.Doamne mare e gradina DOMNULUI si multi "artexi" mai sar gardul.

 

SI asta e cea mai tare faza .NU le-a zis Olaroiu au jucat ei faza asa ca le-a venit lor.DEci daca dam goluri au jucatorii revelatii mistice becaliene.Daca luam gol e punerea incorecta a lui Oli in teren.

 

Doamne, Doamne...

 

P.S.LA sfarsitul campionatului decizia normala trebuie sa fie demiterea lui Oli/MM aducerea unui nou antrenor plus vreo 20 de jucatori noi.Exista insa posibilitatea sa ramana Oli daca prinde locul 2 si CL.

 

P.S.1 Sunt perfect de acord ca avem un sezon RATAT pentru ca locul 2 NU EXISTA!

 

100 % dreptate ! RESPECT !

Il Soldatino26.04.2007 18:36
Mda...Iar Olaroiu. Altceva nu stiti decat sa il criticati. Cu Oli v-ati calificat in Liga. Cu Oli atibatut la Kiev cu 4-1. Cu Oli ati facut 5 puncte intr-o grupa infernala in care multi nu ne dadeau nici o sansa. Daca, cu Oli pe banca ati facut spectacol acum cateva luni, de ce nu putem face si acum?!?! Ca vreti voi nu? Eu ii respect pe toti cei care au facut performanta la Steaua. Printre acesti oameni se numara si Olaroiu.

 

RESPECT Oli!!!! spre cl sprecl2 PENTRU steagro

 

 

De cand critica inseamna lipsa de respect?

zloty26.04.2007 18:37

@miaus sincer tu vorbesti de parca ai fi vazut meciurile Stelei doar in statistici , cu iasul am castigat din cadourile fundasilor adversi (deci cred ca si asta e un plus al lui Oli nu?) cu CFR ne mandrim ca CFR na avut niciun sut pe poarta noi cate am avut ?2( dupa 2 faze fixe de mare noroc) jocul nostru este la intamplare , cateodata iese cateodata nu , pai asta e joc de campioana Romaniei? daca tieti plac meciurile fara ocazi fara suturi atunci fai icoana lu Oli

cat despre comparatiile cu mariile echipe sunt dupa parerea mea penibile ,acuma ce facem il comparam pe Lovin cu sisoko?gerard?gatusso? cand asta nu e capabil de o, pasa o recuperare ?

Il Soldatino26.04.2007 18:40
e CFR nu e CLUJUL domnule Asavoaiei !!! respect

 

Este un apelativ folosit des in lumea fotbalului. Azi nu am jucat cu doua echipe ci, doar cu o singura reprezentanta a Clujului...una, ai carei suporteri (a se citit clujeni) au avut nerusinarea sa behaie in timpul unui minut de reculegere in memoria unui fost mare fotbalist al Romaniei si care a "pigmentat" atmosfera cu "**** Steaua" in dese randuri

Ykera26.04.2007 18:41
Damnee!! Ma mir ca exista totusi pe forumul asta cativa suporteri care gandesc normal. Bv Miaus. AI perfecta dreptate. fularsteaua2

 

 

da cam dreptate cu o obiectie::::: cine draq a facut echipa(care va evolua in CL sau UEFA!! ), a inceput-o Walter Zenga, fularsteaua2 si a continuat-o(facut-o) Oleg Protasov....Ce antrenori am avut!!!duamne! DUAMNE!!!! steagcruce2 ....MM pleak draq----pretenu lu ZERoli!!!! fular-campionii

«134567»