FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CFR Cluj - Steaua 1-2 (0-1)

«1237»
fcsteaua.ro26.04.2007 13:31

Cernea, Goian, Radoi, Nesu, Marin, Cristocea, Nicolita, Lovin, Croitoru, Badea, Thereau.

 

 

 

Antrenor: Cosmin Olaroiu

 

 

 

Steaua a castigat in deplasare meciul cu CFR Cluj apropiindu-se la 3 puncte de gazda ei de astazi in Clasamentul Ligii I.

 

 

 

Stelistii, au reusit, dupa multa vreme sa marcheze 3 goluri intr-un meci din deplasare, darnic fiind la acest capitol Dorin Goian. Aceasta victorie poate insemna o posibila calificare in Grupele Champions League dar poate sa nu insemene NIMIC. Mai sunt multe minute de jucat pana la finele acestui campionat, Clujul are inca 3 puncte avans, iar stelistii s-au impiedicat de multe ori in acest sezon in fata echipelor mici. Important este ca jucatorii nostri au reusit sa castige doua meciuri consecutive, iar victoria de astazi a fost obtinuta in fata unei formatii neinvinse pe teren propriu si invingatoare a liderului Dinamo.

 

 

 

Priviti acest stil de fotbal si tineti-l minte! Este stilul Olaroiu, unul greu de inteles, la plesneala si cu situatii periculoase de a marca doar la faze fixe. Un joc care a mers cu Rapidul si CFR din Cluj cu MARI emotii, dar care a esuat cu Dinamo. Este un fotbal care nu ne va putea duce niciodata in Champions League si nici nu ne da sperante in vederea implementarii un stil de joc rafinat, tehnic, spectaculos.

 

 

 

 

Click aici pentru clasamentul Ligii 1

 

 

briky_pac26.04.2007 13:33

Joc bunicel. S-o tina asa si in repriza a II-a ... sau macar scorul

bog_stelistu26.04.2007 13:38

bah care stiti und pot sa vad si eu p net meciu LIVE,ca am intrat la astia p prosport si nu prea s vde bine,are momente cand s intrerupe:( steagcruce2

redbluer26.04.2007 13:40

pregatiti-va pentru 45 de min de stat 'cu fundul in poarta'

ros-albastru4ever26.04.2007 13:41

Greu....foarte greu joc :((....am impresia ca Olaroiu a pus echipa in aparare in inceputu de repriza secunda :((....sper sa rezistam ca dak facem pasul inapoi,suntem mancati....Forta Steaua steagcruce2

ros-albastru4ever26.04.2007 13:46

Gata,Oli intra in actiune....Para in locul lui Cristocea....Lovin ramane in teren ca e vedeta mare....aparare in transee akuma...[-O< Doamne ajuta

Dragoshel26.04.2007 13:46

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL SSSSSSTTTTTEEEEAAAAUUUAAAAA GOOOIAAAANNN

ros-albastru4ever26.04.2007 13:47

Goooooooooooooooooooooooooooooooooooolllllll Goooooiaaaaaaaaaaaaaaan!!!!!!!!!!! FOOOOORtAAA STEAAAUAAAA!!!!!!! fular-campionii steagcruce2

alext26.04.2007 13:48

goooooooooooooooooooooooooooooooooooolll...goooooiiiiiiiiaaaaaaaannnnnn....oleee

e fularsteaua2

steaua_cristian26.04.2007 13:50

astia nu-s Steaua cineva cred ca nea clonat toti jucatori???? hai fularsteaua2 !!! hai fular-campionii

ros-albastru4ever26.04.2007 13:53

Moare de ciuda Baleanu :)))) =))))....are un comentariu care nici la div. C nu se practica....arunca si vrajeala ca meciul a fost mai mult intrerupt =)))) :))) =)))) fular-campioniifular-campionii

Tupac Amaru26.04.2007 13:55

Cum dracu au ajuns panaramele astea de la Cluj pe locul doi?

Doamne, cat de slabi am putut fi!

Si sa vedeti cum, aceasta victorie ce se prefigureaza, ii va da nas lui Olaroiu, de care, va spun eu, nu vom scapa la sfarsitul campionatului!

AndyQ26.04.2007 14:05
Cum dracu au ajuns panaramele astea de la Cluj pe locul doi?

Doamne, cat de slabi am putut fi!

Si sa vedeti cum, aceasta victorie ce se prefigureaza, ii va da nas lui Olaroiu, de care, va spun eu, nu vom scapa la sfarsitul campionatului!

 

 

Ce necazuri mai ai si tu...

eu zic ca mai important e acum faptul ca Goian a dat un autogol si e 1-2... in loc de nasul lui Oli.

Da... fiecare cu ce-l f.... grija, nu?

vladsteaua26.04.2007 14:09

2-1 dar noi tot suntem campioni!Steaua! steaua_ro steagsahmic

Filotas26.04.2007 14:11

bravo Goian

 

pe aceasta cale decret ca esti un tip care sufera de insuficienta mentala.

 

nu zic mai mult, astept sa dai si al doilea autogol

Cipri STEAUA4ME26.04.2007 14:11

steagcruce2 hai Steaua meritam din plin locul 2

ros-albastru4ever26.04.2007 14:13
bravo Goian

 

pe aceasta cale decret ca esti un tip care sufera de insuficienta mentala.

 

nu zic mai mult, astept sa dai si al doilea autogol

 

 

da cine crezi ca a dat ma golu 2 al Stelei???si ala,oricum,dak nu se baga Goian,tot era gol pentru Cluj

steagcruce2

qnzny8126.04.2007 14:13

sa rezistam si sa luam toate cele 3 puncte .Goian una calda ,una rece lupta Steaua!!!!!

carminastan26.04.2007 14:13

si-acu iar ne aparam....offffffff

Dragoshel26.04.2007 14:14

Nu se poate asa ceva, ne-am retras cu toata echipa in propriul careu, de acolo nu iesim..

qnzny8126.04.2007 14:16

lupta Steaua!!!!!!

carminastan26.04.2007 14:20

inca 3 minute :-ss

qnzny8126.04.2007 14:21

trebuie sa rezistammmmmm!!!!!!

strezahuzum26.04.2007 14:21

Penibil !! Penibil !! Penibil !!

 

Indiferent cum se termina meciul asta, nu cred ca exista vreun stelist care sa poata spune ca e multumit. In ultimele 20 de minute ne-a dominat complet CFR-ul, ne-am bagat cu fundul in poarta ca o echipa care lupta sa scape de retrogradare. In halul asta ne-a adus Cosmin Turcaloiu !!

 

DEMISIA Zerolaroiule !! DEMISIA !!

carminastan26.04.2007 14:23

victorie!!!!!!! 3puncte

«1237»