FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CFR Cluj - Steaua 1-2 (0-1)

«12347»
Filotas26.04.2007 14:24

gata

 

locul doi se rezolva usor usor...

 

un meci-sacrificiu, castigat prin munca; de acum incolo avem nevoie sa crestem si in talent, pentru a nu suferi pe final

ros-albastru4ever26.04.2007 14:24

Gataaaaaa,s-a terminaaatt!!!Bineeee Steaua...apararea a fost eroica in ultimele 20....FORTA STEAUAAA!!!Locul 2 park e mai aproape ca niciodata fular-campioniifular-campionii steagcruce2 steagcruce2

qnzny8126.04.2007 14:26

victorieeeee.jocul lasa de dorit ,dar cele 3 puncte vin in Ghencea.

mache26.04.2007 14:27

s-a terminat 2-1 huh steagsimplu

 

 

streza - nu fii copil si uita-te ce-au patit stelistii ... Radoi, Thereau, Badea ... i-au cam spart neghiobii ...

Azazello26.04.2007 14:28

Victorieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!! Si asta este tot ceea ce conteaza !!!

 

 

 

fular-campioniifularsteaua2fular-campionii steagsimplu forzateaua

carminastan26.04.2007 14:30

in momentul de fata ma bucur pentru cele 3 puncte.

din pacate nu am vazut meciul, pentru ca sunt la servici, doar radio + ols.

deeaisa26.04.2007 14:30
Ce necazuri mai ai si tu...

eu zic ca mai important e acum faptul ca Goian a dat un autogol si e 1-2... in loc de nasul lui Oli.

Da... fiecare cu ce-l f.... grija, nu?

eu nu am vazut meciul , s-a dat un autogol din partea lui Goian ? ce s-a intamplat ? imi ziceti si mie pls??? steag3

stelista2326.04.2007 14:35

un meci cu putine faze de poarta,in schimbi multe accidentari la Steaua.Steaua nu a avut NICI O FAZA pe poarta.Cat despre autogol nu a fost vina lui Goian,a fost vina lu Baciu.Sa speram ca Thereau si Radoi nu au nimic grav...Locul 2 akm e foarte aproape de noi.Forzza Steaua! fular-campionii

deeaisa26.04.2007 14:36
un meci cu putine faze de poarta,in schimbi multe accidentari la Steaua.Steaua nu a avut NICI O FAZA pe poarta.Cat despre autogol nu a fost vina lui Goian,a fost vina lu Baciu.Sa speram ca Thereau si Radoi nu au nimic grav...Locul 2 akm e foarte aproape de noi.Forzza Steaua! fular-campionii

msik pentru explicatie steagcruce2

Astristul26.04.2007 14:36

De acord cu articolul! Stilul asta nu ne va duce nicaieri, iar aceasta victorie poate insemna NIMIC, dar macar azi sa privim partea plina a paharului .... Steaua a castigat si a redus diferenta dintre ea si locul 2 la doar 3 puncte. Ramane de vazut ce se intampla pana la final. FORZA Steaua !!! fularsteau2 steagcruce2

madmax326.04.2007 14:37

baaaaaaaaaa am castigat ,da ne-am chinuit groaznic

Joga Bonito26.04.2007 14:38

@ Filotas

Esti un cretin. Probabil nici nu ai vazut faza... Didy astepta liber....

Oricum si-a spalat pacatele cu golul 2, ca pe vremea lui Protasov. Bravo Goe!

 

P.S. Totul a pornit de la panarama de Baciu. Cum a disparut Radoi din aparare, s-a instalat haosul!

mariuss_d26.04.2007 14:38

Foarte aproape nu putem zice ca e.. e mai aproape decat era in urma cu 2 ore... nu se stie nimic in campionatul nostru. vezi declaratia lu Rednic cum ca ar prefera sa iasa CFR pe 2.

Za Best26.04.2007 14:38

Am invins...dar din nou,pe final,am suferit!Defensiva a jucat bine(in afara de autogolul lui Goian),dar nu-mi place ca trebuie mereu sa ne chinuim...Oli,indiferent d elocul de la final in clasament,TREBUIE sa plece!

Astristul26.04.2007 14:40

De acord cu tine "Za Best"! Oli trebuie sa plece INDIFERENT de pozitia ocupata la final. Asta nu e stil de joc....poate bun de anii 60-70!

Il Soldatino26.04.2007 14:40
Victorieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!! Si asta este tot ceea ce conteaza !!!

fular-campioniifularsteaua2fular-campionii steagsimplu forzateaua

 

 

Daca am fi fost egalati pe final de meci?

malyna26.04.2007 14:40

fularsteaua2

eu nu am vazut meciul , s-a dat un autogol din partea lui Goian ? ce s-a intamplat ? imi ziceti si mie pls??? steag3

da, a dat autogol Goian, dar nu cred ca mai are vreo importanta din moment ce am luat 3 puncte.

bodanelu26.04.2007 14:44

meciul de azi nu mi`a aratat decat cateva lucruri:

1) Oli e o marioneta a lu` Becali

2) Becali, a lovit in suporteri (a cata oara?), nerezervand macar cateva bilete celor care trebuiau sa vina de la Bucuresti.

3) Becali, a lovit in MM obligandu`l pe Oli sa joace cu Lovin si Croitoru titulari, si sa`l tina pe Elton pe banca (vezi ultimele declaratii ale lui).

 

jucam prost, conteaza cele 3 pct extrem de mari.

Singur26.04.2007 14:45

1-1 rapid cu gloria

mariuss_d26.04.2007 14:45

Sper sa nu fie grave accidentarile lui Radoi si Thereau.

Oricum finalul de campionat va fi foarte disputat.

Joga Bonito26.04.2007 14:46
Daca am fi fost egalati pe final de meci?

 

Am avut si noi noroc odata. Oricum, am tremurat pe final....

diego_cj26.04.2007 14:50

Forza Steaua!! Bravos baieti!!!

stelista2326.04.2007 14:51

nu am jucat mai prost...adik cel putin mie nu mi s-a parut....dupa autogol intr-adevar ei au icneput sa prinda curaj...dar n-au avut nici un sut pe spatiul portii...greseala lui Oli cea mai a fost cand l-a trimis pe Baciu pe teren si cand a inceput cu Lovin,Croitoru...parerea mea e ca dak nu juca Elton(din cate am inteles e putin accidentat) putea macar sa joace Bostina....cel mai important lucru e ca am castigat si acest scor ne poate ajuta foarte mult in viitor...atat in a termina pe locul 2 cat si la moralul jucatorilor... :)

Azazello26.04.2007 14:51
De acord cu articolul! Stilul asta nu ne va duce nicaieri, iar aceasta victorie poate insemna NIMIC, dar macar azi sa privim partea plina a paharului .... Steaua a castigat si a redus diferenta dintre ea si locul 2 la doar 3 puncte. Ramane de vazut ce se intampla pana la final. FORZA Steaua !!! fularsteau2 steagcruce2

 

 

M-am saturat de voi ! Daca si la victorie criticati ....

SSK26.04.2007 14:52

Un meci urat, din punctul meu de vedere. De altfel, ocaziile au lipsit cu desavarsire - CFR a avut 0 (ZERO) suturi pe poarta, noi 3...

 

Victoria Stelei este meritata, pentru ca CFR n-a jucat mai nimic. Si n-a aratat deloc ca merita sa fie pe locul 2 si cu atat mai putin sa joace in Champions League. In aceste conditii, Steaua a jucat mai pragmatic si cel putin pana la golul de 2-1 Clujul n-a miscat nimic pe teren. Mai mult, un plus este ca nici la 1-2 in conditii de presiune clujenii n-au prea miscat. Asa cum eram convins, o echipa mult umflata aceasta CFR, care a beneficiat de toate conjuncturile favorabile posibile. In urmatoarele 3 meciuri am un feeling ca n-o sa faca mai mult de 4 puncte.

 

De la noi, i-as evidentia pe Petre Marin, Goian (in ciuda autogolului) si Nesu. Mi-a placut mult si Thereau, pana sa iasa (cred ca iar il pierdem cateva meciuri :( )

 

Un prim 11 dictat de "finantator"...voi spune mai multe pe acest subiect, mai tarziu.

 

Una peste alta, victorie meritata, dar urata. Oricum, la ce se joaca in Romania, daca e sa ia cineva locul 2, de ce nu l-am lua noi?

«12347»