Eu cred ca interminabilele accidentari sunt din cauza lui Olaroiu.
Impunand un stil atat de inestetic, de batranesc,
neincurajand jucatorii sa-si arate latura creativa,
se ajunge la suturi in gazon, la stangu-n-dreptu',
la dueluri fizice inegale (de ce am mereu senzatia ca picioarele stelistilor sunt cele mai subtiri din galaxie?), etc., etc.
De exemplu un jucator extrem de hulit de noi toti si-a asumat astazi mai multe raspunderi.
principala vina a lui Olaroiu, in opinia mea, este ca a distrus latura de asumare a responsabilitatii, a luarii fazelor pe cont propriu, in jocul Stelei.
Altadata o emblema si generatoare de spectacol, fantezia si driblingul, creativitatea si luarea fazelor pe cont propriu au fost scose din joc de Olaroiu.
Sunt convins de asta.
Si mai stiu si ca exista jucatori de fantezie la echipa.
Daca pana si Lovin a demonstrat ca poate crea superioritate in zona sa,
e clar ca echipatrebuie incurajata sa riste, jucatorii trebuie sa incerce realizari tehnice personale.
Badea, Cristocea, Ochirosii, Bostina, Croitoru, pot scoate adversari prin dribling.
De ce oare nu mai merge deloc Bostina? Doar pentru ca a plecat Protasov?
Eu cred ca "sindromul Olaroiu" consta in anularea fanteziei.
Si cred ca, la acest capitol, fenomenul e patologic in cazul Olaroiu.
Oriunde va merge va distruge aceasta latura a jocului.
Sper sa prindem locul 2 si sa schimbam apoi antrenorul.
Cu acest joc nu putem trece de turul 3 preliminar al Ligii Campionilor,
oricat de capi de serie am fi noi.
Numai bine !