FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CFR Cluj - Steaua 1-2 (0-1)

«14567»
malyna26.04.2007 18:46
Mda...Iar Olaroiu. Altceva nu stiti decat sa il criticati. Cu Oli v-ati calificat in Liga. Cu Oli atibatut la Kiev cu 4-1. Cu Oli ati facut 5 puncte intr-o grupa infernala in care multi nu ne dadeau nici o sansa. Daca, cu Oli pe banca ati facut spectacol acum cateva luni, de ce nu putem face si acum?!?! Ca vreti voi nu? Eu ii respect pe toti cei care au facut performanta la Steaua. Printre acesti oameni se numara si Olaroiu.

 

RESPECT Oli!!!! spre cl sprecl2 PENTRU steagro

bravo, daca toti ar gandi ca tine ar fi ceva...

forta Steaua!!!

zloty26.04.2007 18:49
Mda...Iar Olaroiu. Altceva nu stiti decat sa il criticati. Cu Oli v-ati calificat in Liga. Cu Oli atibatut la Kiev cu 4-1. Cu Oli ati facut 5 puncte intr-o grupa infernala in care multi nu ne dadeau nici o sansa. Daca, cu Oli pe banca ati facut spectacol acum cateva luni, de ce nu putem face si acum?!?! Ca vreti voi nu? Eu ii respect pe toti cei care au facut performanta la Steaua. Printre acesti oameni se numara si Olaroiu.

 

RESPECT Oli!!!! spre cl sprecl2 PENTRU steagro

a facut ma performanta asta nu Neaga nimeni , dar cand nu jucam nimica la ce te astepti?? la ode despre marile victorii ale lu Oli din trecut? sti vb aia ca antrenori traiesc din ultimele rezultate? uite alea sunt penibile iar jocul practicat este si mai penibil

 

cat timp vrei sa mai ramana cand nu jucam nimica ? doar pentru faptul ca nea dus in cl??

cat despre gandirea ta "normala" nus prea multe de spus , ce spui tu e cine e de acord cu u are o gandire normala cine nu nu ,cam asea ceva nu?

Miaus26.04.2007 18:51
@miaus sincer tu vorbesti de parca ai fi vazut meciurile Stelei doar in statistici , cu iasul am castigat din cadourile fundasilor adversi (deci cred ca si asta e un plus al lui Oli nu?) cu CFR ne mandrim ca CFR na avut niciun sut pe poarta noi cate am avut ?2( dupa 2 faze fixe de mare noroc) jocul nostru este la intamplare , cateodata iese cateodata nu , pai asta e joc de campioana Romaniei? daca tieti plac meciurile fara ocazi fara suturi atunci fai icoana lu Oli

cat despre comparatiile cu mariile echipe sunt dupa parerea mea penibile ,acuma ce facem il comparam pe Lovin cu sisoko?gerard?gatusso? cand asta nu e capabil de o, pasa o recuperare ?

si pe fundasii aia adversi cine i-a pus sub presiune ca sa greseasca?Tactica ta zloty.Le-ai transmis-o tu telepatic la antrenamente?

 

Lovin e cel mai slab jucator pe care l-am vazut eu la Steaua.Si eu i-am prins si pe Luca si pe altii de genul asta.Daca citesti pe forum la topicul despre Lovin e o postare de-a mea cand se credea ca pleaca cum ca as deschide sampania.Dar deocamdata c'est la vie.NU e altul jucam cu Lovin, desi eu as lua primul junior care l-as vedea si l-as baga acolo.Si comparatiile cu marile echipe nu erau pentru jucatori erau pentru stilul de joc.Ala "pe centru" care il aplica echipele mari.

alexblaja26.04.2007 18:52

Asta-iarna, la sfarsitul turului si celor 2 etape din retur care au fost jucate pentru ca ii mergea lui dimano bine, am postat aici un mesaj in care spuneam care ar trebui sa fie oamenii care ar trebui sa plece de la Steaua...in capul listei era Olaroiu. Nu a plecat, a ramas. M-am numarat in aceste conditii printre sustinatorii lui, in ideea continuitatii, in ideea ca nu este bine sa umbli la un mecanism in mers, returul incepuse si nu mai avea sens, in opinia mea, schimbarea. Nu ma pricep prea bine la scheme de joc, tactica, nu sunt unul dintre cei care se uita la toate meciurile de fotbal pe care le prind la teve, nu pretind ca as fi mare specialist in fotbal. Tin insa cu o echipa de cand eram mic, Steaua Bucuresti, si evolutiile ei, bune sau proaste, imi influenteaza comportamentul...cand pierdem, sunt suparat, cateva zile, pana la urmatoarea etapa, nu sunt bun de nimic, cand castigam, lucururile se schimba si parca soarele straluceste mai tare! Consider ca Olaroiu trebuie sa plece fie si numai pentru ca in timpul meciului cu bragadiru din semifinala Cupei Romaniei, singurul trofeu la care mai puteam spera anul acesta, se scurma in nas! Unii vor zice ca sunt dement, "lasa mai omul in pace, ce daca se scurma in nas dupa bilute, el e entrenorul cu cele mai mare perfomante de dupa revolutie"...asa o fi, dar nu este un STELIST adevarat! Si cu asta, basta! Vreau sa plece!

 

PS. Dupa cum remarca un coleg forumist pe aici, ma intreb si eu de ce sustinatorii de cursa lunga ai lui Oli nu au aparut DELOC cu mesaje dupa meciul cu Dinamo!

 

PS2: ma bucur nespus ca am castigat azi si ca le-am dat peste nas lui Muresan si Paszkany, precum si jucatorilor alora de la Cluj, care se refereau la Steaua cu sintagma "De batut!"!!!!!!!

cristinelly26.04.2007 19:06
a facut ma performanta asta nu Neaga nimeni , dar cand nu jucam nimica la ce te astepti?? la ode despre marile victorii ale lu Oli din trecut? sti vb aia ca antrenori traiesc din ultimele rezultate? uite alea sunt penibile iar jocul practicat este si mai penibil

 

cat timp vrei sa mai ramana cand nu jucam nimica ? doar pentru faptul ca nea dus in cl??

cat despre gandirea ta "normala" nus prea multe de spus , ce spui tu e cine e de acord cu u are o gandire normala cine nu nu ,cam asea ceva nu?

SA DEA DOMNU sa casstigam toate meciurile de acum in colo asa chinuit, dar sa le castigam. Am pierdut multe puncte atunci cand am jucat spectaculos si am avut multe ocazii (ex: Otelu - Steaua 2-1). Mie imi convine sa jucam asa si sa castigam. Asta pana la vara. La vara daca o sa ne calificam in CL trebuie sa schimbam jocul. Pana atunci...sa dea domnu sa castigam toate meciurile de acum in colo asa chinuit si sa ajungem in CL. spre cl sprecl2

zloty26.04.2007 19:10
SA DEA DOMNU sa casstigam toate meciurile de acum in colo asa chinuit, dar sa le castigam. Am pierdut multe puncte atunci cand am jucat spectaculos si am avut multe ocazii (ex: Otelu - Steaua 2-1). Mie imi convine sa jucam asa si sa castigam. Asta pana la vara. La vara daca o sa ne calificam in CL trebuie sa schimbam jocul. Pana atunci...sa dea domnu sa castigam toate meciurile de acum in colo asa chinuit. spre cl sprecl2

nai inteles ce am vrut sa spun , din partea mea daca din 100 de mecirui ,le castigam chinuit pe toate chinuit e ok din partea mea dar:

1 nu e stilul Stelei

2 s-ar putea sa nai noroc sa-ti iasa de fiecare data cum de altfel s-a si intamplat

zloty26.04.2007 19:14
si pe fundasii aia adversi cine i-a pus sub presiune ca sa greseasca?Tactica ta zloty.Le-ai transmis-o tu telepatic la antrenamente?

 

Lovin e cel mai slab jucator pe care l-am vazut eu la Steaua.Si eu i-am prins si pe Luca si pe altii de genul asta.Daca citesti pe forum la topicul despre Lovin e o postare de-a mea cand se credea ca pleaca cum ca as deschide sampania.Dar deocamdata c'est la vie.NU e altul jucam cu Lovin, desi eu as lua primul junior care l-as vedea si l-as baga acolo.Si comparatiile cu marile echipe nu erau pentru jucatori erau pentru stilul de joc.Ala "pe centru" care il aplica echipele mari.

deci miaus nus daca ai vzt meciul cu iasul ,dar au fost 2 cadouri ale lui buta daca nu ma insel , a gresit 2 iesiri la ofsaid care se puteau solda cu 2 goluri ,scuzama dar eu cred ca Oli na avut nicio influenta asupra prestatiei penibile a fundasului iesean

si la comp. cu echipele mari nu ti se pare ca necesar pentru a imprima un anumit stil de joc este sa ai si jucatori necesari pentru el? de ex nimeni nul obliga pe Oli sa joace cu 2 stoperi daca unul din ei e Lovin care dupa umila mea parerea nu e jucator de fotbal

cristinelly26.04.2007 19:15
nai inteles ce am vrut sa spun , din partea mea daca din 100 de mecirui ,le castigam chinuit pe toate chinuit e ok din partea mea dar:

1 nu e stilul Stelei

2 s-ar putea sa nai noroc sa-ti iasa de fiecare data cum de altfel s-a si intamplat

Mai sunt si momente d-astea in viata unei echipe. Stiu ca nu e stilu Stelei, dar deocamdata...ASTA E, pana la vara trebuie sa batem tot. Nu conteaza cum. Sa batem. LA VARA SPER SA SE FACA SCHIMBARI MAJORE IN ECHIPA. steagcruce2

cristinelly26.04.2007 19:16
deci miaus nus daca ai vzt meciul cu iasul ,dar au fost 2 cadouri ale lui buta daca nu ma insel , a gresit 2 iesiri la ofsaid care se puteau solda cu 2 goluri ,scuzama dar eu cred ca Oli na avut nicio influenta asupra prestatiei penibile a fundasului iesean

si la comp. cu echipele mari nu ti se pare ca necesar pentru a imprima un anumit stil de joc este sa ai si jucatori necesari pentru el? de ex nimeni nul obliga pe Oli sa joace cu 2 stoperi daca unul din ei e Lovin care dupa umila mea parerea nu e jucator de fotbal

TOATE GOLURILE SE DAU PE GRESELILE ADVERSARILOR. DACA NU GRESESTE ADVERSARUL NU MARCHEZI.

alexblaja26.04.2007 19:22
SA DEA DOMNU sa casstigam toate meciurile de acum in colo asa chinuit, dar sa le castigam. Am pierdut multe puncte atunci cand am jucat spectaculos si am avut multe ocazii (ex: Otelu - Steaua 2-1). Mie imi convine sa jucam asa si sa castigam. Asta pana la vara. La vara daca o sa ne calificam in CL trebuie sa schimbam jocul. Pana atunci...sa dea domnu sa castigam toate meciurile de acum in colo asa chinuit si sa ajungem in CL. spre cl sprecl2

 

Cristinelly, nu mai vrei sa plece Iacob? e suficient de bun acuma?

Yoyoyoi26.04.2007 19:26

Nu vreau sa ma refer aici la meci, ca deja s-au spus si se vor spune exagerat de multe pareri.

Vreau sa ma refer la atmosfera. Una timida la inceput, poate si pentru ca in zona galeriei Stelei au venit copiii care doarea sa simta si ei adevarata atmosfera. Dar incet, incet, ne-am dat drumul, mai mult la staruintele celor din fata, se stiu ei care. Am ajuns sa-i respect din ce in ce mai mult pe cei care urmeaza echipa peste tot unde joaca. Au reusit sa faca un adevarat spectacol. Chiar daca ei n-au simtit asta si se aratau dezamagiti de apatia suporterilor.

Cel putin, din cate mi-au zis altii care stateau in partea opusa de stadion, ne auzeam mai bine, mai clar si mai tare decat clujenii, ceea ce e un adevarat succes, daca ne gandim ca n-am fost foarte multi.

Am vazut pe undeva scris ca am fost 1000. Poate, daca i-a numarat pe toti in ros-albastru rasfirati prin tribune.

Dar in acel colt de stadion n-am fost decat vreo 300-400. Putini dar devotati. Tin sa-i multumesc celui cu nume de sandvis turcesc (se stie el) ca eram pe punctul de a ma lasa de fumat, ca nu am putut sa fumez o tigara intreaga, tot "hai cu totii" a tinut-o in continuu. Nu ne-a dat odihna decat 15 minute la pauza. Dar nu mi-a parut rau deloc. Absolut deloc. Ar vrea sa se mai repete macar in fiecare saptamana. Am reusit sa demonstram ca se poate si fara scandaluri, batai sau lupte.

Asa suntem frumosi, asa suntem superiori. steagsimplu

 

Pentru suporterii de la CFR, daca se ratacesc pe aici vreau sa le transmit, ca "NU S-A AUZIT NIMIC" :lol:

bubylycy26.04.2007 19:35

bine cam marcat numa noi..:)

de mult nam reusit asa ceva..

mai rau e ca sa accidentat Thereau.. si Radoi.. steagsimplu steagsimplu steagsimplu steagsimplu

oricum.. trebuie so tinem tot asa. si cluju.. sa se incurce..

SSK26.04.2007 20:10

Intr-adevar: cinste suporterilor stelisti prezenti la meci!

robisteaua26.04.2007 20:15

Bravo Steaua, Bravo Gigi steagcruce2

danielcristian26.04.2007 20:25
Bravo Steaua, Bravo Gigi steagcruce2

Altu care nu stie sa faca diferenta... :oops:

fedora26.04.2007 20:47
Bravo Steaua, Bravo Gigi steagcruce2
Si pe urma va mai revoltati ca fac aia de la Mondenii misto...
audiopixel26.04.2007 20:54
Imi pare rau din cauza muncii nu am putut sa vad meciul decat scris dar cand vad unele comentarii pur si simplu nu ma pot abtine.

 

Sa o luam pe rand.Victorie cu Rapid - naspa afara Oli ca am dat 3 goluri din okzii si nu am avut 50 in deplasare fara suporteri.Noi vrem sa jucam super spectaculos si sa avem multe okzii nu ne intereseaza scorul....

Infrangere cu Dinamo dupa cred cel mai bun joc al nostru din retur cu Lobont care a scos tot si cu Radoi gafand ca la extensiv - Afara cu Oli ca am luat bataie acasa de la spurcati,huo Oli esti un zero bah.Pai asta vrem noi sa jucam bine si sa luam bataie.De parca e vina lui Oli ca Thereau din 6 okzii a dat un gol si ca restul au sutat in Lobont din fiecare pozitie plus ca golurile dinamuistilor au fost din executii incredibile.Deci am schimbat macazul noi vrem victorii nu sa jucam asa si sa pierdem.

 

Victorie cu CFR in care din ce-am citit CFR a avut ZERO suturi pe poarta. Afara cu Oli - Am dat iar 2 goluri din 2 okzii ce varzar.DE ce joaca cu Lovin ? Huo

PAI CA Lovin E DEOCAMDATA SINGURUL MIJLOCAS CENTRAL DEFENSIV VALABIL!!!!!!!!

 

Cum vreti sa jucam la mijloc? Fara mijlocas defensiv? Cu un mijloc din Croitoru,Elton,Cristiocea/Bostina , Nicolita cine face faza defensiva?Bunica-mea?!?!?!!?

 

IAr cand atata prostie ca in postul de mai sus mi se face greata.Deci oameni buni aflati de la specialistul in fotbal artex ca o echipa moderna ataca pe centru.

 

Ca sa nu fiu chiar super rautacios si sa il fac de kko luand 10 echipe o sa iau decat astea din CL mai rasarite.

 

MAN UTD - Ataca pe centru cu Carrick/Scholes/O'sea nu cum ati crede voi prostilor cu Rooney,Cristiano Ronaldo si Giggs pe flancuri.

 

Chelsea - Iar pe centru nu pe flancuri cu Joe Cole sau mai stiu eu ce alti fraieri.Cei drept datorita lui Lampard aici mai apar si mingii in centru la finalizare.

 

Barcelona - Deci clar pe centru.Nu i-ati vazut pe Ronaldinho cu Messi si cu Giuly cum se calca pe picioare la mijlocul terenului.NUmai fraierii vad ca acolo sunt 2 mijlocasi defensivi ca Xavi/Iniesta/Edmilson/MOtta care duc greul la recuperare.

 

Mah rog nu mai are rost.Doamne mare e gradina DOMNULUI si multi "artexi" mai sar gardul.

 

SI asta e cea mai tare faza .NU le-a zis Olaroiu au jucat ei faza asa ca le-a venit lor.DEci daca dam goluri au jucatorii revelatii mistice becaliene.Daca luam gol e punerea incorecta a lui Oli in teren.

 

Doamne, Doamne...

 

P.S.LA sfarsitul campionatului decizia normala trebuie sa fie demiterea lui Oli/MM aducerea unui nou antrenor plus vreo 20 de jucatori noi.Exista insa posibilitatea sa ramana Oli daca prinde locul 2 si CL.

 

P.S.1 Sunt perfect de acord ca avem un sezon RATAT pentru ca locul 2 NU EXISTA!

 

Spui ca n-ai vazut acest meci si ca CFR n-a avut nici un sut pe poarta.In afara de cele doua cornere(din care golul lui Iacob numai sut nu-i poti spune)poti sa treci si Steaua la capitolul asta.Aduci aminte de meciul cu Rapid:pai ne-am bagat(ca de obicei in ultimul timp) cu fundul in poarta si s-a invartit Badea de am reusit sa-i ingropam pe milogi.Nu vad meritul celui mai bun tactician din Romania,chestia asta o face de obicei o echipa mica contra noastra si omul cu dvd-uri le-o si reproseaza.

Meciul cu Dinamo.Ocazii nenumarate pentru Steaua.Corect,dar de la 0-3 incolo.Vorbesti de strategii si atacuri pe flancuri;cum se explica faptul ca Banel nu mai joaca nimic de cand a venit Oli?oare nu ar trebui sa fie ajutat de fundasul dupa partea lui(dreapta de obicei)?De cand n-ai mai vazut un procedeu extrem de simplu dar eficient:INVALUIREA.Fundasul lateral combina cu mijlocasul din acelasi flanc si invaluie.S-a dus si asta la noi.Valabil si pentru partea stanga:inainte Bostina juca destule mingi cu Nesu si ieseau destule posibilitati de dezvoltare a unei faze.

Nu se poate da exemplu la nesfarsit meciul de la Kiev.Imi aduc aminte de un 0-0 la Genova cu Sampdoria in care am jucat fantastic.Si e vorba de un 0-0!Imi aduc aminte ca Steaua nu pacalea fotbalul si a luat in suturi o echipa italiana(eu stiam ca de obicei cand dam de italieni ne crispam si pierdem fara gol marcat).Imi aduc aminte ca omul care le spunea cum e cu tactica si ii motiva habar n-avea un cuvant in limba romana.

86Sevilla26.04.2007 21:32

Toate lamentarile nu-si au rostul. Singurul lucru bun pe care Steaua poate si TREBUIE sa-l mai faca anul asta este sa se califice in Europa. Parerea mea personala este ca nici o echipa din RO n-are ce cauta in CL cu loturile actuale, nici chiar daca-si mai iau 5 jucatori "interesanti" adica ieftini. Conducatorii cluburilor de fotbal din RO prea dau cu praf in ochi oamenilor si nu-si vad lungul nasului, spuneti-mi pe unul care sa-si permita sa cumpere un jucator de CL - si ala SA ACCEPTE!!! (nu suntem nici macar la calcaiul unora ca Turcia, de ex.). Deci nici UEFA nu mi se pare de lepadat, sunt sanse mai mari sa atingi primavara europeana in aceasta competitie. Totusi victoriile sunt mai importante ca banii din CL (sunt de moda veche o sa-mi ziceti).

 

Acum, dupa aceasta victorie esentiala cel mai important e ca baietii sa ramana cu picioarele pe pamant. Papara de la jigodii imediat dupa gesturile obscene la victorie ale lui Meme in giulesti este un bun paznic in sensul asta. Nu de alta, dar vine Otelul care tocmai a batut vasluiul care... a avut niste rezultate notabile in ultima vreme. Bunul simt este calitatea campionilor, declaratiile ingamfate ale lui Stoica si Becali au avut consecinta dezastruoasa in semifinala UEFA pe care tot incerc s-o uit... Radoi vad ca a sarit iarasi cu declaratiile gen "CFR n-are fata de CL" - ce rost au?

 

Trebuie multa concentrare in meciurile care au ramas, 6 - la fel ca in grupele CL, no? Fiecare minut trebuie jucat ca dintr-un un meci de calificare in CL, la victorie! Iar toti smiorcaitii si muierile care s-au vaitat pe site sau aiurea cum de a pierdut Steaua niste meciuri, sau chiar si la victorie (???), bagati surdina si scutiti-ne de vaicareli. E f. usor sa te dai balena in borcan si sa zici "MANDRU CA SUNT STELIST" numai dupa meciuri ca cel de la Kiev, n-aveti rosu-albastru in vine daca bociti cum lucrurile nu mai sunt asa de roz.

Nu sunt nici pro, nici conra Oli, stiu doar ca-i antrenorul Stelei, echipa care imi face vremea buna si cea mai putin buna cand se mai intampla sa ne bata jigodiile - n-a fost nici prima, nici ultima oara kasai in fotbal...

Dar cat de tembel, beat, javra(!) poti sa fii sa-ti doresti sa termine Steaua pe 5 doar ca sa fie dat antrenorul afara??? Astia n-au fost niciodata stelisti veritabili !!!

 

Aveau francezii un fel de a se bucura cand au castigat Cupa Mondiala: "Cine nu sare nu e francez !!!", si au topait chiar si cand au pierdut finala cu Italia...

 

ROSU ALBASTRU SUNT CULORI FRUMOASE - ROSU ALBASTRU SUNT VICTORIOASE!!!

NU UITATI ASTA NICIODATA! CINE NU SARE NU E STELIST!

Steaua ESTE UNICA!

predatorpulse726.04.2007 21:33

Este foarte bine ca am batut clujul si ca am luat o optiune serioasa la locul 2,insa sunt de acord cu cei care spun ca acesta este un sezon ratat.E ratat pentru ca ne-am facut de ras in campionat,nu am castigat timp de nspe luni in deplasare si cea mai mare rusine,am ajuns sa ne batem in locul 2 doar pentru ca aduce milioanele din CL. Cand,in istoria sa,Steaua a avut ca obiectiv locul 2? Ceea ce ma enerveaza p mine este ca tot vad declaratiile antrenorului,patronului,managerului,jucatorilor care spun asa: "noi luptam pentru locul 2".Eu as vrea sa aud "noi luptam pentru locul 2 doar in acest sezon,pentru ca la anul sa atacam 24-ul". Asa ar suna declaratia unor stelisti adevarati. Plus,eu unul ma intreb,daca intram in preliminariile CL,se vor aduce jucatori buni si f buni,sau ne vom multumi ca domne daca am ajuns aici inseamna ca avem lot bun. In realitate,ne trebuie vreo 5-6 jucatori noi si mai ales pe benzi,atat in aparare cat si la mijloc.

Inca un motiv pentru care locul 2 ar trebui sa fie al nostru in acest sezon,3 din 4 meciuri cu contracandidatele la locul 2 au fost castigate deci avantaj pentru noi.

Raman la parerea ca d-l Olaroiu trebuie sa plece pentru ca persista in jocul penibil pe care ni-l ofera,iar faptul ca a venit Jiji la echipa de 2-3 meciuri si ei joaca mai cu determinare(nu neaparat mai bine) ne arata faptul ca Oli e zero ca psiholog. Pai MM spunea ca atunci cand Oli le facea tactica la tabla,erau unii jucatori care isi verificau mesajele pe mobil,deci mie imi e clar cum sta treaba cu tactica lui Oli. Cred ca un antrenor mai cu personalitate l-ar fi lasat pe cel vinovat in afara echipe sau l-ar fi pedepsit cumva.

Plus ca am serioase dubii cum ca Oli ar fi un mare tactician,avand in vedere ca nu exceleaza la schimbari,jocul nu prea il citeste(faimoasa declaratie d la meciul cu Dinamo:"la un moment dat nici eu nu mai stiam cum stau jucatorii in teren) iar ca adaptabilitate la joc sta f prost. Problema lui este ca mereu vrea sa blocheze echipa adversa si in general ii iese,dar noi cand jucam? Oricine poate sa distruga,putini stiu sa creeze. Olaroiu a avut intentii bune in mandatele lui la Steaua,insa si atunci ca si acum a dovedit in timp ca echipa aceasta e o palarie prea mare pentru el.Omul incearca la Steaua sa aduca stilul echipelor mari in care toti se apara si toti ataca dar nu s-a uitat la materialul cu care are de lucrat.Cum sa ataci cu Lovin,cu Banel care preia mingea din 14 miscari,cum naiba cand noi nu putem sa iesim cu mingea din aparare si tot o bubuim in fata de vreo 6 imputite de luni? Apropo de Banel,am vazut astazi un inlocuitor pentru el si se numeste Croitoru,un fel Banel in sensul ca fuge mult dar care spre deosbire de acesta mai stie sa si dribleze cateodata. S-ar putea juca la mijloc un Elton-ov Petre-Paraschiv(Cristocea)-Croitoru ar fi un mijloc bunicel zic eu.

Oli daca vrea sa salveze o farama din onoarea si imaginea sa in fata suporterilor Stelei ar face bine sa termine pe 2 si apoi sa-si dea demisia,dar nu prea cred sa se intample asta. Elton,de ce nu a jucat astazi si tot il vad pe Lovin in teren de cateva meciuri incoace. Sa ma ierte d-zeu dar ce e asa special la baiatul asta? Ov Petre macar are gabarit si o oarecare experienta internationala,Paraschiv e un veteran al Stelei si macar e tenace dar Lovin e in plus,exact ca Baciu(greseste la prima faza dupa ce a intrat si el a provocat autogolul lui Goian),Gigel Coman,Bostina si inca cativa.

Plus ca si staff-ul nostrum medical cred ca are o problema,pentru ca niciodata in istoria sa Steaua nu a avut atatia accidentati,ceva e putred rau aici.

Oricum noi sa castigam meciul cu Otelul si restul de 5 meciuri si poate o sa ne revenim si ca joc nu numai ca rezultate.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

SSK26.04.2007 21:59

86Sevilla, bine-ai venit pe forum! Avem nevoie de comentarii precum ale tale.

 

 

 

Bravo Steaua, Bravo Gigi steagcruce2

 

 

Daca n-as tine atat la libertatea de exprimare, ce mare BAN si-ar lua...

George Stan26.04.2007 22:06
. Radoi vad ca a sarit iarasi cu declaratiile gen "CFR n-are fata de CL" - ce rost au?

Gresesti pentru ca preiei titluri pe care ziaristii de cacao le fac modificand esential declaratii. Radoi a spus:"Nu cred ca CFR ar face fata in CL, cel putin nu acum" ceea ce eu zic ca e o declaratie cu totul diferita, nu tocmai corecta (in sensul ca poate nu e treaba lui Radoi sa analizeze el cine face si cine nu face fata in CL) dar nu e o declaratie sfidatoare.

TezKhat26.04.2007 22:51

Din pacate a disparut intr-adevar spectacolul de la Steaua, si oricat ar zic multi ca Oli tacticizeaza jokul el nu are jukatori de travaliu pe care sa ii pui sa faca ceva si ei sa nu iasa din rutina respectiva tot meciul..Nu poti sa pui jukatori ca Cristocea, Croitoru, Bostina, Elton, Badea, si cand o sa revina Dica sa iti dea doar pase si alea din pacate doar inapoi...Acestia sunt jukatori de finete de dribling de deviere de pase din prima de un-doiuri...Oli in skimb incearca cu totul altceva cu ei nu....

Da, inteleg cu flancurile sa ii pui sa alerge, sa stie cateva driblinguri,( nu prea multe sa nu le tremure genunnkii apoi sa nu stie ce sa faca cu mingea) ceva in genul lui Florentin Dumitru, si sa stie sa centreze din orice pozitie si cu okii inchisis daca trebuie...dar din pacate vad numai centrari ratate din partea lui Banel si Nesu sau Petre Marin, in rest slab....si in conditiile in care in careu avem jukatori de cap buni, inclusiv Badea care sare la cap foarte bine...

O alta problma care a aparut la Steaua in ultima vreme este lipsa de tonus a jukatorilor, nu mai alearga ca la inceputul campionatului....daca ar alerga in fiecare meci ca in cel de la Kiev sau de la Madrid, altul era clasamentul si jokul Stelei...bine zicea Gigi inainte de meci:"alergati mai mult ca ei si diferenta de valoare se va vedea"...

Din pakate campionatul asta am avut prea multi accidentati iar un compartiment care sufera rau din cauza lipsei de jukatori este apararea care altadata era de netrecut...nustiu de ce l-au vandut pe Panait, fara sa il joace decat intr-un meci...parerea mea este ca Baciu este foarte slab pentru Steaua si sincer nu tin minte de cand este la club sa il fi vazut sa faca un meci bun, iar acum cu Radoi accidentat se pare ca ne-am procopsit iar cu Baciu pentru urmatoarele meciuri...

 

In ce priveste meciul pot sa remarc ca Nesu isi revine la ce stie el sa joace, nu a mai facut in ultimele meciuri greseli si si-a anihilat adversarul direct, in meciul de aseara Semedo a plekat de langa Baciu la gol si nu de langa Nesu; mi-a plakut Croitoru pentru cat s-a batut pentru minge si pentru faze, daca continua asa va creste in joc si este o solutie buna pentru mijlok, si l-as remarca si pe Goian care este imperial in aparare, cu el pe teren nici o minge aeriana nu este un pericol pentru poarta, cand o sa revina si Ghionea o sa apara linistea in aparare, DAR ne mai trebui cel putin un jucator de valoarea celor doi in aparare( considerand ca Radoi la revenirea lui Ghionea va juka mijolcas defensiv, la inkidere)

 

Echipa trebuie sa iasa din pasa psihica proasta in care au fost anul asta si cu cateva intariri de la anul zic ca putem sa ne batem pe toate fronturile, si in Europa si acasa si peste tot si sa iesim campioni si poate speram si la o Cupa UEFA ca de LC suntem inca departe, poate peste cativa ani cu investitii masive si poate cu un antrenor european....

TezKhat26.04.2007 23:04

Oli incearca din pacate un stil de joc bazat pe tactica disciplinata pe scheme repetate de pase, pe munca de "furnici", fara individualisme si fara viteza din pacate, se bazeaza pe prea multe pase...Nu poti sa faci asta cand ai jukatori tehnici si cu personalitati proprii pe teren. Oli strica keful de joc al lui Bostina, Cristocea, Croitoru, Badea, etc...ii obliga la o rutina care ii omoara....si din pacate alta probema cronica la Steaua este lipsa suturilo din afara careului...daca ar trage 15-20 suturi din afara careului eu zic ca cel putin jumate pe poarta si tot ar iesi ceva din ele, decat sa tot mearga pe centrari care si alea sunt exacte in 20 % din cazuri...centrari care ar trebui date cand esti sigur ca le dai pe om si nu intr-un careu plin oki de aparare in speranta ca poate "pika ceva"

onlySteaua27.04.2007 05:03
Este un apelativ folosit des in lumea fotbalului. Azi nu am jucat cu doua echipe ci, doar cu o singura reprezentanta a Clujului...una, ai carei suporteri (a se citit clujeni) au avut nerusinarea sa behaie in timpul unui minut de reculegere in memoria unui fost mare fotbalist al Romaniei si care a "pigmentat" atmosfera cu "**** Steaua" in dese randuri

 

 

cea mai iubita echipa din Cluj este de departe U Cluj. de fapt raportul cred ca-i zdrobitor in favoarea universitatii. CFR-ul are sustinatori multi in gruia si foarte putini in restul clujului. se va vedea de fapt lucrul asta in sezonul viitor, chiar pe stadionul CFR-ului.

poate de aici a aparut si aceasta mica frustrare.

thor_clone27.04.2007 06:17

Suntem la gradul de penibil ca orice victorie venita dupa 3 infrangeri este o mare realizare tehnica si un joc de exceptie pregatit de antrenor si a cei care conduc Steaua.

Este pentru prima oara la Steaua cand au aparut mentalitati de genul: "si locul 2 e bun", "avem obiectiv locul 2", "sustinem pe Dinamo sa ocupam locul 2", etc...Probabil fanii lui olaraiu exulta la astfel de afirmatii. Cand ti se creaza o mentalitate de loser orice succes ti se pare fenomenal.

«14567»