FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cosmin Olaroiu - inca 3 ani la Steaua

«123456»
valeryca19.04.2007 13:19

Sunt unul din cei care nu il au la inima pe acest Olaroiu dar dupa decizia lui Becali m-am resemnat, nu stiu ce combinatii au intre ei ca de aia il mai tine inca 3 ani s-au MM l-a imbarligat bine de tot. Totusi sper ca acest gest sa il trezeasca pe acest asa zis antrenor si sa isi faca treaba asa cum trebuie si sa scoata clubul din impas. Restul e cancan

AmuntBoy19.04.2007 13:26

adika daca jucam acum in 8 etape, cum am jucat si vom lua maxim 10 pct , mai sta la noi 3 ani ??

O gluma proasta !!!!

trebuie trecut la vopsit niste masini =)) ca nu se mai poate

Andrei Hancu19.04.2007 13:27

3 ANI DE ZILE EU NU VREAU SA MAI AUD DE Steaua SI NICI NU VOI MAI INTRA PE SITUL ASTA....E TIMPUL CA GALERIA SAL FACA SA DEMISIONEZE SI SA FACA DIN FIECARE MECI AL Stelei UN COSMAR PT IMPUTITUL ASTA NESIMTIT....M..E OLITA!

axl2319.04.2007 13:29

@Andrei hancu

mai da' cu site-ul asta ce ai?

Andrei Hancu19.04.2007 13:29
DECAT Hagi MAI BINE Oli.

Forza Steaua steagcruce2

ETE NA ....CE AI SPUS SI TU....MA INTREB TEAI GANDIT MULT...AI GRIJA SA NU TE DOARA MINTEA.

MALDINI_STEAUA19.04.2007 13:29
Inertia jocului impus de Oleg Protasov este cauza pentru succesele de anul trecut. Nu mai ii laudati pe ZerOli atata. El e vinovat ca avem cel mai prost campionat dupa multi ani.

 

care inertie fratele meu ? daca un antrenor pleaca de la o echipa si peste 2 ani echipa aia are rezultate tu poti sa zici ca antrenorul de acum 2 ani are toate meritele ? sunteti patetici !!!! ce legatura are ala care a antrenat acum mult timp in urma? da cine e vinovat ca am ajuns intr-o semifinala de cupa europeana ? cine e vinovat ca am jucat in CL si nu ne-am facut de ras ? Cine e vinovat ca a luat echipa de pe locul 2 si a iesit campioana ? aaaa ? Protasov nu ? lol pateticule

m1Tz0r19.04.2007 13:30
3 ANI DE ZILE EU NU VREAU SA MAI AUD DE Steaua SI NICI NU VOI MAI INTRA PE SITUL ASTA....E TIMPUL CA GALERIA SAL FACA SA DEMISIONEZE SI SA FACA DIN FIECARE MECI AL Stelei UN COSMAR PT IMPUTITUL ASTA NESIMTIT....M..E OLITA!

 

atunci impusca-te mah !!! dc sa demisioneze ma ??? repede a-ti uitat ce a facut Olaroiu pentru Steaua... Oli E UN ANTRENOR FOARTE BUN !

forever_STEAUA19.04.2007 13:34

Cum draq de apareti abia acum ca ciupercile dupa ploaie sa il aparati pe Oli?!

 

Cei care il contesta au adus argumente... Voi de ce taceti?! Argumentati, fratilor! Si nu cumva sa o spuneti pe aia cu UCL si semifinala de anul trecut...

MALDINI_STEAUA19.04.2007 13:35
atunci impusca-te mah !!! dc sa demisioneze ma ??? repede a-ti uitat ce a facut Olaroiu pentru Steaua... Oli E UN ANTRENOR FOARTE BUN !

 

sunt de acord cu tine.sa se duca ei sa antreneze daca nu le comvine.voi credeti ca daca vine mourinho il va face pe Gigel Coman , Lovin sau Baciu fotbalisti ? NICIODATA !!! Poti sa fi antrenor extrem de bun , dar cand jucatori nu te ajuta nu ai ce face.cu ce e de vina Olaroiu ca Badea al meu da pe langa minge din 6 m?A mai venit unu pe site care zicea ca Protasov a format echipa care a jucat in cl si asa mai departe...pai ce treaba are Protasov cand el nu mai e la echipa de 2 ani ? uitati-va frate la sf-uri nu mai postati aici ca sunteti patetici.Asta cu Protasov a intrecut-o pe toate.deia Protasov nu a putut sa treaca de cea mai slaba echipa ca sa se califice in CL si a ratat toate obiectivele...vai de Steaua voastra!

danielcristian19.04.2007 13:36

Oli va face ,probabil, urmatoarele mutari:Ii va tine pe cei care crede el ca sunt de Steaua: Cernea,Andrey, Baciu, Stancu, Saban,Radoi , Lovin, Nicolita, Gigel Coman, O.Petre , si Iacob ,si ii va pune pe lista de transferuri pe ceilalti! Apoi, va aduce vreo 40 de jucatori gen Olah, Caramarin, etc, si va incepe in sfarsit mult visata hegemonie! Va juca 3 ani de zile cu cel putin 2-3 inchizatori, va continua excelenta sa tactica cu minunatele mingi aruncate in neant, la ciupeala; incet-incet va incepe sa reuseasca si cate un rezultat de egalitate,in meciurile de acasa, apoi vom ajunge chiar la victorii!dar trebuie sa avem rabdare,o astfel de desfasurare ia timp,probabil la sfarsitul celor 3 ani de contract va veni si binemeritata victorie!Totul e sa fim optimisti, sa avem incredere in cel mai bun antrenor al anului 2006, sa-l votam pe marele cioban, sa luam pumni de la MM, sa ne lasam calcati in picioare de bodyguarzii lui Jiji, sa privim meciurile din LC a rivalilor Stelei la noi pe stadion ,sa privim cu calm si satisfactie cum suntem umiliti de echipe de pluton, sa aruncam pe stadion cu flori in loc de scaune si torte, sa aplaudam aberatiile de zi cu zi ale ciobanului, si ,in fine, sa fim mandri ca avem privilegiul de a ne vedea echipa iubita in mainile acestui trio formidabil:Jiji+MM+Oli! Imi cer scuze, trebuie sa ma duc sa vars!

ultras all stars sud19.04.2007 13:36

cred ca trebuie sa luam exemplu d l "ultrasi" argesului si anume sa le incendiam masinile pt ca nu se mai poate.........Olaroiu este lipsit total d tact onoare caracter etc........este o rusine d antrenor...isi bate joc d suporteri traditie etc......este o totala dezinteresare.....dar nu numai Olaroiu este vinovat ci si MM si ciobanul care spune ca iubeste Steaua dar nu vrea sa aduka niste jukatori adevarati din Romania si nu toate stifturile din afara....a adus toti obositi(Elton Andrey Carlos...etc...) isi bat joc d Steaua si d traditia noastra...rusine rusite si umilinta multa.......sunteti niste mercenari si va doare in p..la d Steaua.....NICI EU NU TE VOTEZ-NICI ALA MICU!!!!!! ca asa conducere nu se poate face nimik........rusine.......

:cry: :evil:

forever_STEAUA19.04.2007 13:38
.voi credeti ca daca vine mourinho il va face pe Gigel Coman , Lovin sau Baciu fotbalisti ? NICIODATA !!!

 

 

Nu fratele meu portocaliu, un antrenor cu coloana vertebrala ii zboara de la echipa dupa primul antrenament... Sau dupa ce ii sunt comunicate obiectivele...

 

Recunoaste: iti place cum joaca Steaua acum...

 

Nu pot sa cred ce am ajuns sa citesc pe forumul asta:

 

cred k trebuie sa luam exemplu d l "ultrasi" argesului si anume sa le incendiam masinile pt k nu se mai poate........

 

Mai copile, tu cati ani ai?

m1Tz0r19.04.2007 13:41
Cum draq de apareti abia acum ca ciupercile dupa ploaie sa il aparati pe Oli?!

 

Cei care il contesta au adus argumente... Voi de ce taceti?! Argumentati, fratilor! Si nu cumva sa o spuneti pe aia cu UCL si semifinala de anul trecut...

 

 

E Oli vinovat ca rateaza asa mult Steaua ??? e de vina ca Badea e in meciu' cu Dinamo da pe langa minge din careu??? e de vina Oli ca Lovin da cu latu din 16m ca si cum ar fi dat o pase... ???( cu Dinamo) e de vina ca ratam in exasperare ???? e de vina ca avem o multime de accidentati? jucatori de baza .. singura greseala a lui Oli este : Gigel Coman! .

der arzt19.04.2007 13:41

Echipa noastra nu este Steaua e O GLUMA PROASTA

asta e...se pare ca vom revedea un film din trecut. Oli pt noi e Piturca 2. Asta e. Eu o sa merg cu Steaua pana la capatul lumii daca e nevoie si o voi sustine neconditionat. Repet voi sustine Steaua. Pe Gigi ma rog din tot sufletul sa-l gaseasca DNA-ul cu ceva ca doar asa mai scapam de el. Cu MM n-am nimic iar tu ZEROli m-ai dezamagit din nou. Nimic nu detest mai mult decat oamenii fara caracter si demnitate. Poate doar daca ai castiga CH. League-ul doar atunci POATE mi-as mai revizui atitudinea in privinta ta. Sper in continuare sa nu vad de acum incolo o Ghencea goala sau doar cu 2-3 mii de suporteri ca pana una alta Steaua SUNTEM NOI....nici Zenga, nici Protassov, nici MM,Oli sau Gigi.

NOI VOM REPREZENTA Steaua MEREU pt ca o iubim din suflet si nu din ce ne poate iesi la faza asta.

 

FORZA Steaua.........TE VOI IUBI MEREU

bizzzarre19.04.2007 13:44
fularultras poate e bine ca a ramas.poate intr-un an ii vom scanda iar numele.tot ce are de facut este sa gaseasca un stil mai ofensiv nu cu 2 mijlocasi defensivi..un pic mai avansat si problemele se vor rari.ceea ce ma nemultumeste in aceasta clipa este lipsa poftei de joc a tuturor jucatorilor Stelei.beneficiaza de multe privilegii dar nu dau randament. asta este treaba lui Olaroiu.sa stie sa ii motiveze sa ii faca sa castige un meci nu cu 1 0 ci de la 3 in sus, desigur cu echipele mai slab cotate gen gloria sau Vaslui! MANDRU CA SUNT STELIST
onlySteaua19.04.2007 13:46

pana acum m-am ferit sa-i gasesc tot felul de "calificative",dar vazand ca neputinta lui se transforma intr-o nerusinare crasa nu mai suport.

si toate astea se intampla dupa ce OLIgofrenul RADEA aseara chiar in timp ce-si batea joc si de ultimul sau obiectiv.

sunt convins ca la decizia asta de tot rahatul (care sfideaza pana si cel mai elementar bun simt) a contribuit enorm si Ciobanu'.Ciobanul ciobanilor si prostul prostilor.cel ce reprezinta fara nicio indoiala cea mai pura definitie a prostului parvenit.a clasicului "romanism".

din pacate, in aceste momente tot ce inseamna suflare stelista e infectata de aceste "romanisme".pornind de la conducere si terminand cu o parte a "suporterilor".

lasa-ne Ciobane!lasa-ne Olaroiu!lasati-ne si voi "suporterilor capuse !"va urasc cu toata fiinta mea!

 

am fost si voi ramane mereu suporter al Stelei.ma mandresc si ma voi mandri mereu cu asta.ca si pana acum,si in continuare O voi iubi enorm.pentru totdeauna!

 

lupta Steaua!!!

valeryca19.04.2007 13:46

Pt cei ce cred ca Olaroiu e un mare antrenor un sg exemplu am: returul cu englezii in semifinala UEFA, decizii de mare antrenor vedea ca adversarii sunt montati ca Steaua era demoralizata de faptul ca fusese egalata si ce schimbari a facut nenea Oli 3 fundasi in locul a 3 jucatori ofensivi, inteligent nu? daca avea voie sa faca 7 schimbari 7 fundasi introducea si mai are tupeu sa spuna ca el nu a facut o tactica defensiva ci jucatorii sau speriat de performanta ce le batea la usa. Deja mi se face scarba numai cand ii aud numele

MALDINI_STEAUA19.04.2007 13:47
Nu fratele meu portocaliu, un antrenor cu coloana vertebrala ii zboara de la echipa dupa primul antrenament... Sau dupa ce ii sunt comunicate obiectivele..

 

Recunoaste: iti place cum joaca Steaua acum...

 

 

Ai dreptate aici.Dar la ce lot restrans avem , daca ar mai pleca si astia am juca cu juniorii.Oricum ai dreptate si fac pariu ca la vara toti cei mentionati mai sus vor pleca ! Sunt 100 %

nemilosul19.04.2007 13:50

de unde plm tot apar optimistii astia cu 2 posturi???

 

 

chiar tb sa suportam ironiile unor ciori sau spurcati deghizati si aici pe site

 

verificati fratilor ip-urile ca nu pot sa imi imaginez ca dupa ce suntem in afara la orice cupa europeana si la 20pct de dinamu un stelist poate sa fie in halu` asta de oaie

MALDINI_STEAUA19.04.2007 13:53
de unde plm tot apar optimistii astia cu 2 posturi???

chiar tb sa ii suportam pe langa ironiile unor ciori sau spurcati deghizati si aici pe site

 

verificati fratilor ip-urile ca nu pot sa imi imaginez ca dupa ce suntem in afara la orice cupa europeana si la 20pct de dinamu un stelist poate sa fie in halu` asta de oaie

 

Tu ereai suporter Oli cand am trecut de Standard ? Cand am batut pe Kiev ? Nu ma face sa caut in arhiva ca iti arat posturile tele de mult cand il sustineai pe Oli... nu mai fiti curve cu 2 fete.Daca iubesti Steaua esti si la bine si la rau suporterul ei.Nu ii feliciti cand castiga si ai injuri ca la usa cortului cand pierd.nu asta e un suporter adevarat

ultras_lauren19.04.2007 13:54

COSMARUL CONTINUA....

sirclaus19.04.2007 13:57
OK, daca tot a ramas Oli la echipa ar trebui facut ceva in privinta urmatorilor jucatori: Baciu, Saban, Stancu(?), Bostina, Gigel Coman, Lovin, Nicolita(?), Paraschiv(?), Iacob.

Cei cu semnul intrebarii ar trebui trimisi pentru o perioada la echipa a doua, iar ceilalti AFARA.

 

 

Bai nene... cu Baciu , saba, Stancu, Coman, Lovin, si Iacob te inteleg,,,, sunt praf oamenii ..adevarate fosile. ce nu inteleg eu e ce ai cu Bostina fratioare? ce ca "are viata extrasportiva?" ba ma lesi? e unu dintre cei mai tehnici jucatori de banda pe care ii avem. si pe care ii vom avea iar referitor la paraschicv si nicolitza.... daca treci printr-o pasa proasta..esti varza nu? nu ai voie nu?? esti praf frate...

 

In Romania daca o echipa e in picaj de la cel mai inalt nivel, antrenorul e de vina nu? mentalitate de neadaptati... Nu l-am sustinut pe Oli de la inceput si nici nu o sa o fac nu i-am scandat numele pe stadion niciodata si nici nu o sa o fac dar asta nu inseamna ca ma dau cu capu de pereti ca si-a prelungit contractul..nu pt ca a demonstrat ca are valoare si ca merita acest lucru..

 

am si eu un exemplu /... cum pm fergusson a rezistat atat chiar dak nu a avut rezultate? o fi oare credibilitatea de care a avut parte? o fi civilizatia?? posibil

spre24 spre24

AdrianUltras2519.04.2007 13:57

buuun

de fapt rau

rau de tot

 

eu unul l-am sustinut mult pe Olaroiu

am incredere in valoarea lui

si credeti-ma are valoare

dar mentalitatea ii lipseste

 

 

noua ne trebuie un antrenor strain cu mentalitate de invingator

care sa faca orice pt a castiga

orice!!!!!!!

 

chiar daca trebuie sa dea afara jucatori sau sa ii trimita la echipa a 2a

orice!

 

Olaroiu s-a apropiat mult prea mult de jucatori.Acum intre ei nu mai e o relatie antrenor-jucator ci o relatie de prietenie(nu ca ar fi rau sa fie prieteni.sa fie prieteni.dar in afara orelor de lucru)

 

jucatorii trebuie sa stie de frica

sa fie constienti de faptul ca daca gresesc vor plati

din pacate acest lucru la Steaua nu e in acest moment

 

noua ne trebuie un antrenor care pe langa faptul ca trebuie sa fie valoros si fie si un bun psiholog

neaparat

 

Zenga stia cum sa vb cu ei

cum sa ii motiveze

 

lui Olaroiu asta ii lipseste

si din cate vad nici nu prea incearca sa se imbunatateasca in acest domeniu

 

 

e foarte rau ca Olaroiu a primit o prelungire de 3 ani la contract

foarte rau

 

chestia asta spune niste lucruri despre Steaua:

 

1. La Steaua conteaza doar parerea lui Becali.

2. Nepotismul e in floare in clubul nostru(Zenga a zburat desi era pe primul loc.A fost dat afara pt ca echipa avea nevoie de un "soc". Acum nu mai are nevoie?)

3. In legatura cu plecarea lui Zenga.se pare ca echipa e subordonata direct patronului.Dupa aceasta intamplare tind sa cred ca Zenga a fost lucrat.Si cred ca jucatorii care l-au lucrat au fost Dorinel Munteanu, Dinita,Fl Dumitru si alti oameni care au parasit Steaua intre timp.de ce? Pt ca Mihai Stoica a facut la fel si cu ceilalti oameni ai lui Piturca

4. e grav daca Olaroiu a facut ce a facut. Nu il credeam asa de slab incat sa faca un "tariceanu" asa de odata.Il credeam un caracter mai puternic.Daca a zis ca pleaca trebuia sa se tina de cuvant.

 

 

din toata povestea asta sunt 2 care iasa in paguba:

 

Steaua - pt ca riscam sa intram intr-o noua era Piturca

 

si noi fanii pt ca toate aceste lucruri se vor intoarce impotriva noastra si noi vom fi cei de care se va rade

alexys19.04.2007 13:58

sper sa fie doar o gluma si nimic mai mult!!

Astristul19.04.2007 13:58
care inertie fratele meu ? daca un antrenor pleaca de la o echipa si peste 2 ani echipa aia are rezultate tu poti sa zici ca antrenorul de acum 2 ani are toate meritele ? sunteti patetici !!!! ce legatura are ala care a antrenat acum mult timp in urma? da cine e vinovat ca am ajuns intr-o semifinala de cupa europeana ? cine e vinovat ca am jucat in CL si nu ne-am facut de ras ? Cine e vinovat ca a luat echipa de pe locul 2 si a iesit campioana ? aaaa ? Protasov nu ? lol pateticule

Te rog frumos sa nu ma jignesti. Hai sa purtam o discutie constructiva pe tema subiectului. Poate ca m-am inselat eu, dar tot cred ca victoriile de la Heerenveen si Betis sunt, rodul lui Oleg.

Tu poate nu ai suferit cand Steaua a fost eliminata in cosmarul de la Boro, tu poate nu ai suferit in Peluza Nord cand ne luam bataie de la Real Madrid sau Olympique Lyon. Si toate astea din cauza lui Oli. Daca adunam ce a facut bine si ce a facut rau Olaroiu la Steaua iti spun sigur ca balanta se inclina in dreptul insucceselor. Bai nene de 18 ani nu am mai fost invinsi in Ghencea de javre, Danciulescu de cand s-a reintors la dinamu NICIODATA nu a inscris intr-un joc impotriva noastra. E clar ca acest campionat este CEL MAI PROST de dupa Revolutie. Si asta cu ZerOli la timona. Nici acum nu am dreptate??? Asculta ce-ti zic, Steaua nu reprezinta nimicul asta de ZerOli, Steaua reprezinta SPIRITUL de LUPTA si ONOAREA....iar acestea nu or sa apara atata timp cat GG MM si ZerOli sunt acolo. Zici ca special fac asta. Lui MM totusi ii pasa de noi.

«123456»