FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Dinamo 2 - 4 (0 - 3)

«1234516»
CoBrA072102.04.2007 14:55

Si fara Stancu si Goian tot batem potaile 8)Sper sa nu aiba prea multe faze directe cainii ca te musca imediat!

 

Spre C.L., spre C.L. fularsteau2 fularsteau2 steaua_ro steaua_ro

Dragoshel02.04.2007 14:56

Pai nu cred ca il introducea in teren Oli pe Coman:)

 

Mama cati accidentati:(( Sper sa revina Radoi si Thereau, Thereau daca nu poate juca tot meciul macar prima repriza... :roll:

c.ronaldo1702.04.2007 15:08
Ai uitat de Coman. si el e suspendat :D

 

Am ras cu pofta la mesajul asta :roll:

 

Acum lasand gluma la o parte, fara Thereau si Radoi nu ne va fi deloc bine. Sper sa se refeaca pana la ora meciului cu Dinamo, desi la Thereau ma cam indoiesc. Ce bulan pe puradei :x .

krmen_andreea02.04.2007 16:38

Sambata o sa le scoatem fotbalul din cap cateilor sper sa ii batem cel putin cu 2-0.

FORZZA Steaua

stelist_4_ever9002.04.2007 17:45

Am si eu o rugaminte catre liderii galeriei

Decizia de a continua sau nu protestul sa fie luata inainte de a fi puse biletele in vanzare pt ca vreau sa stiu unde imi iau bilete si daca ma pregatesc cu vrun steag pe 2 bete :)

bubylycy02.04.2007 18:15

batemm nu stiu cu cat .. da batemm alta var nu prea avem... ca sa nu se dist cluju.. cumva dak facem egal....ca dak pierdem.. ciao locu 2.. crek...dar.. batem... :D:D:D Forza... Steaua..

Virgil03.04.2007 05:38

3 suspendati si 7 accidentati înaintea meciului cu Dinamo :

 

Suspendati :

 

1.Coman,2.Goian,3.Stancu

 

Accidentati :

 

1.Ovidiu (afectiune laba piciorului drept;sanse de a juca = 0)

2.Ghionea (entorsa genunchi;sanse de a juca = 0)

3.Thereau (fisura metatarsian;sanse de a juca = 0)

4.Radoi (entorsa la glezna;sanse de a juca = 20%)

5.Nicolita (contuzie puternica deasupra genunchiului;sanse de a juca = 40%)

6.Dica (operat genunchi;sanse de a juca = 0)

7.Oprita (operat la genunchi;sanse de a juca = 0)

 

 

Cum ar putea echipa la jocul cu Dinamo :

 

Andrey - Saban,Lovin,Baciu,Petre Marin - Croitoru,Paraschiv,Bostina - Elton - Iacob,Badea

 

Conducerea Stelei va face memoriu la Comisia de Disciplinã pentru a se anula cartonasul galben încasat de Goian duminicã. Este cel de-al patrulea din acest campionat si fundasul a devenit suspendat pentru derby-ul cu Dinamo. "A luat cartonas la o faza în care Ganea îl ataca dur, cu ambele picioare înainte. A fost o greseala de arbitraj si Goian nu merita avertizat. Consideram ca trebuie anulat acel galben", a declarat unul dintre oficialii campioanei. Cazul lui Goian se va judeca mâine, la LPF.

 

Sursa : Gazeta Sporturilor

The_Foxes03.04.2007 07:22

Apararea e marea buba. Pai doar Petre Marin mai face treaba. Lovin fundas central doamne eram foarte optimist dupa meciu cu Rapid dar acum cred ca daca facem egal e un rezultat bun. a trebuit Oli sa-l dea pe Panait. Mizez totusi pe faptul ca Dinamo nu a mai batut in Ghencea de 18 ani parca ?

 

later edit: 8O eu scriu Dinamo cu "d" mic si apare invers..avem infiltrati pe site !! :o

Bogdan4Steaua03.04.2007 09:36

Aiureli marca GSP. Ma apuca rasul cand vad procentele acelea. De unde le-au scos? :roll:

 

Ghionea are sanse sa fie recuperat. Radoi va juca aproape sigur(doar il cunoastem pe capitan). Si Thereau cred ca va fi apt pana la ora meciului.

 

Echipa ar putea arata asa:

 

------------------ Andrey ------------------

 

---- Saban - Radoi - Ghionea - P. Marin ----

 

----- Nicolita - Paraschiv - Ochirosii -----

 

------------------ Elton -------------------

 

-------------- Thereau - Badea -------------

 

 

Si pista cu anularea cartonasului lui Goian ar putea da roade, dar sansele sunt ceva mai reduse. Azi se va judeca acest caz.

strezahuzum03.04.2007 09:40

De aceeasi parere cu Bogdan. Da, avem accidentati, trebuie sa fii nebun sa afirmi contrariul. Dar sa incepi sa dai sentinte gen "X are 0% sanse, Y are 40%" e de rasu-plansu. Sa-mi arate si mie formula dupa care au calculat, trebuie sa fie interesanta.

 

On-topic : batem javrele. Niciodata nu cred ca am fost atat de optimist. :lol: :lol: Si daca-l vad si pe maimutoiul ala imputit de Moti cu capul spart sau piciorul rupt a la Oprita, chiar ca va fi o zi superba.

alinush8903.04.2007 09:43

Decat sa-l bage pe Lovin fundas central mai bine baga un junior de la Steaua 2, un fundas central de meserie. Sunt vreo 2 care kair ar putea sa joace....cat despre Panait..a facut bine ca l-au dat....era a 5-a optiune ca fundas central..greseala au facut cand l-au dat pe Alexandru Tudose, care e fundas central, e tanar si putea sa stea rezerva..asa, l-au dat la Uta.

 

In fine...nu tre sa ne multumim cu egal...Steaua niciodata nu s-a multumit cu meci egal, cu atat mai mult in meciurile cu Dinamo. Avem probleme doar in aparare.

 

Plus ca va juca Croitoru se pare..cred ca o va face bine si va crea situatii periculoase. Deci trebuie sa batem Dinamo indiferent cu cine jucam. Pentru ca suntem Steaua, pentru ca suntem campioni, pentru ca suntem singura echipa care a facut ceva in fotbalul romanesc, pentru ca in post Gigi nu pierde :lol: :lol: :lol: ..abia astept meciul. :twisted: :twisted:

 

 

------------------ Andrey ------------------

 

---- Saban - Radoi - Ghionea - P. Marin ----

 

----- Nicolita - Paraschiv - Ochirosii -----

 

------------------ Elton -------------------

 

-------------- Thereau - Badea -------------

 

 

Sa inteleg ca il sari din schema pe Bostina...pe Bostina ori il bagi titular ori nu-l bagi deloc, totusi e un derby, nu poti sa incepi cu Ochirosii titular...aaa..de intrat da..desigur..in repriza a 2-a..totusi este un jucator in vana, in forma, cu moralul ridicat, dar titular nu cred ca o sa-l bage.

Hmmm..Nicolita..normal...e titular indiscutabil..dar cred ca ar fi bine sa joace si Croitoru..si nu 10 minute..30 de min cel putin:). Batem catzeii.

Bogdan4Steaua03.04.2007 09:56

Eu as juca cu Nicolita fundas si Croitoru mijlocas, dar nu cred ca va aborda Oli partida in aceasta formula.

 

Bostina este destul de apatic si eu in locul lui Oli as risca cu Ochirosii. Antrenorului i-a lipsit pana acum tupeul. Rednic a avut curajul sa promoveze tineri gen Radu Stefan sau Liviu Ganea si i-a iesit treaba. De aceea eu as merge pe killer-ul Rapidului. Pentru moralul lui ar fi extraordinar si in plus, daca ar face un meci bun, am putea spune ca am castigat un jucator. Cel mai important aspect: este mult mai motivat decat Bostina.

 

P.S.: Un exemplu este Lionel Messi. ;)

alinush8903.04.2007 10:15

Da...Messi e un exemplu pozitiv, dar uite..si in privinta lui Liviu Ganea...a jucat 20 min...a dat gol..e pe val..etc. Si in meciu cu Vaslui a ratat din toata pozitiile.

 

Sigur, e parerea ta, si mie imi place Ochirosii, mai ales ca am jucat si cu el la lot :wink: . Bostina in prima repriza, Ochirosii toata repriza a 2-a. Merge? :lol: :lol: :lol: :lol: ...asta bineinteles daca Bostina joaca prost.

 

Si eu as juca cu Banel fundas dreapta, n-are calitati de aripa, in afara de viteza, Croitoru e mai tehnic,, cred ca ar face mai mult decat a facut Banel in tur in fata lui Pulhac.

Bogdan4Steaua03.04.2007 10:23

Si Niculescu a ratat in meciul cu Vaslui si are un mare plus la capitolul experienta. De cate ori a intrat, Ochirosii a impresionat. Si in meciul cu Rapid, Bostina a aratat ca nu are pofta de joc. Uneori experienta nu este suficienta. Sigur, pana la urma tot Olaroiu decide.

MIREL6RADOI03.04.2007 11:07

Programarea meciului face ca multi stelisti sa nu poate veni la meci...stiu multi stelisti care au abon si nu pot merge la meci...daca meciul era programat pe vineri... :cry:

c.ronaldo1703.04.2007 12:05

Ceea ce mi-as dori eu este:

 

-----------Cernea----------------------------

 

Banel--Radoi--Ghionea(daca se reface)--P.Marin

 

Croitoru----Paraschiv----------Bostina(Ochirosii)

 

----------------------Elton---------------------

 

--------Badea----------Thereau--------------------

Bogdan4Steaua03.04.2007 12:11

Cu Cernea nu s-a rezolvat inca problema contractuala. In plus, Andrey nu a facut gafe care sa il scoata din poarta. Mie mi-a placut pana acum brazilianul. Iese bine pe centrari si are priza buna la minge. De cand este in poarta putea evita 2-3 goluri, dar nimeni nu este perfect. Daca il punem la zid pe Andrey, ce sa zicem de Coman de la Rapid? Greselile portarilor ies in evidenta imediat. Nu trebuie sa aruncam cu pietre in ei. Nici Carlos nu a fost blamat pana cand greselile s-au repetat cu o constanta alarmanta.

c.ronaldo1703.04.2007 12:12

Dar golul luat la Vaslui, cu Farul si chiar primul contra Rapedului puteau fi evitate.

Bogdan4Steaua03.04.2007 12:17

Golul cu Farul este 80% din vina lui Coman si 20% din vina lui Andrey.

 

Golul luat cu FC Vaslui apartine in proportie de 90% apararii, in special lui Stancu.

c.ronaldo1703.04.2007 13:15
Slovacul Vladimir Hrynak, cel care va arbitra derby-ul Steaua - Dinamo, este un arbitru extrem de exigent, care acordă cu mare uşurinţă cartonaşe roşii. Ultimul meci arbitrat de slovac a fost cel din preliminariile Campionatului European dintre Kazahstan şi Serbia, încheiat cu o surpriză, victoria gazdelor cu 2-1. Hrynak a acordat cinci cartonaşe galbene şi nulu roşu, sîrbului Zigic. De altfel, Hrynak arată cu uşurinţă cartonaşul roşu, în partidele din ultimul an eliminînd şapte jucători.

 

Steaua s-a mai întîlnit cu Hrynak, care a fost rezervă la semifinala Cupei UEFA, cînd echipa lui Cosmin Olăroiu a pierdut cu 4-2 la Middlesbrough.

 

Ai grija Mirele. :)

alice4steauaBUC03.04.2007 13:40

OFtopic:

Care sunteti din Teleorman si mergeti la meci? Dati un privat... :wink:

 

Ontopic:

 

Sper ca baietii sa aiba un moral bun, mai ales dupa ce am invins milogii! Meciul asta este un meci al orgoliilor si trebuie castigat :!:

***alex***03.04.2007 13:40

Sunt curios cum au ajuns la acele procente cei de la G.Sp.

De Ghionea nu mai stie nimeni nimic, lui Goian ar trebui sa i se anuleze cartonasul primit dar la noi in tara sunt alte reguli, Nicolita, Radoi si Thereau cred ca vor fi recuperati, nici nu cred ca sunt accidentati grav, poate fi si o tactica si pana la ora meciului cu Dinamo sa nu stim daca vor juca.

danielcristian03.04.2007 13:56

sau asa:

 

Andrey

 

Marin---------Radoi----------Ghionea(Baciu)-----Nesu

 

Banel--------------Paraschiv-----------Croitoru

 

Elton

 

Badea--------Iacob

 

Oricare ar fi echipa ce intra pe teren,trebuie sa ii terminam pe caini.Cred ca va fi greu,dar vom castiga cu 2-0

Alessandro03.04.2007 14:11

Sper sa i se anuleze ''galbenul'' lui Goian!Nu de alta,dar decat sa-l vad pe Baciu... :roll: ...de asemenea,ar fi preferabil ca Thereau sa-si revina si sa joace din primul minut!Uf,accidentarile astea...parca suntem blestemati!Chiar si asa,sambata voi fi in Ghencea si TREBUIE sa ingenunchem javrele politiste...

kurtdavis03.04.2007 14:14

cand se pun in vanzare biletele la meciul de sambata

«1234516»