FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rapid - Steaua 2 - 3

«12345611»
VaSsY22.03.2007 20:14
2-0 pentru Steaua ! 8)

 

eu zic un alt pronostic...

 

1-3 Marcatori: 2 Bostina, si scristocea sau Badea / si primim gol din lovitura libera sau penalty :))

 

@axl23

 

Nimeni nu poate garanta ca strainii nu vor gresi... Dar macar nu vor mai exista discutii si semne de intrebare...

 

asta e chestia, ca pana acum nici pe ai nostri nu i-am acuzat ca de ce gresesc, ci doar ca ai nostri cam "fura" sau tin sa "ajute" o anumita echipa.

weeezer_2022.03.2007 20:18

Adica daca a dictat JJ ca Radoi sa fie funads, gata, de-aici porneste echipa?

 

De ce nu Andrey - Nicolita, Goian, Ghionea, Petre Marin - Ochirosii, Radoi, Croitoru - Elton - Badea, Thereau?

 

Eventual daca nu dau randament, Bostina in locul lui Ochirosii la pauza si Paraschiv in locul lui Croitoru... Sunt convins ca s-ar descurca mai bine ca aripa decat Nicolita...

VaSsY22.03.2007 20:29

Te rog frumos..sa scoti unu din echipa..care sincer nu cred ca mai face fata la Steaua..si anume Goian, face penaltiuri..1-2 pe meci ( doar ca nu le dicteaza arbitri), e prea lent..nu am nimik cu el, dar parca nu mai joaca nimik de la o vreme, cred ca de la banii :))

oantzadi22.03.2007 22:09

IMPORTANT E SA CASTIGAM!!! Si nu cred ca noi suntem in masura saa alcatuim echipa atata timp cat Oli are anumite persoane care joaca meci de meci, fara sa faca nimic(acestia sunt pilosii ...). stie cineva la cine ma refer???:D

Ovidiu Petre !!! Ati ghicit!!! Asta e

NE CALIFICAM IN Liga :arrow: :arrow: :arrow:

Raul198822.03.2007 22:17

eu am auzit ca mai facem un amical pana la meciul cu rapid

 

poate sa imi zica cineva daca ii adevarat

Bogdan4Steaua22.03.2007 22:34

Da, este adevarat. Este vorba de un meci disputat impotriva celor de la Litex Loveci.

m10mak23.03.2007 06:31

Cred ca Steaua bate 100% in Giulesti pentru ca Steaua are forta de a castiga a mai venit si copilul minune Elton , dar si fara el cred ca va reusi.

Lipseste foarte mult Nicolae Dica dar sper sa-i bata si fara el.

Spun si eu ca tot stelistii HAI Steaua ! ! !

 

Rapid 0 - 3 Steaua

 

marcatorii : micutul Elton , V. Badea si Radoi din penalty

janker steaua23.03.2007 08:02

Nu-l mai bagati pe Iacob printre titulari. Nu are loc.

Hassan23.03.2007 11:23

In meciul cu crapizii, sper ca Oli sa continue cu asezarea 4-3-1-2, care mi se pare cea mai inspirata din punct de vedere ofensiv, si cea mai potrivita pentru noul nostru coordonator, Elton. As vedea urmatorul prim 11:

 

 

-------------Badea------Thereau-----------------

 

-------------------Elton------------------------

 

---Bostina-----Ov.Petre/Radoi--------Banel------

 

Nesu--------Radoi/Ghionea-------Goian-------P.Marin

 

-------------------Andrey------------------------

 

Presupun aici ca si P.Marin si Ghionea s-au recuperat dupa accidentarile lor, caz in care capitanul ar trebui trecut la mijloc (lasand deoparte doleantele lui Becali, este cel mai bun inchizator pe care il avem, si cel care da siguranta intregului sistem defensiv). Variantele de gen Croitoru sau Ochirosii titulari sunt bune, intr-adevar bune, insa atata timp cat Oli este pe banca si nu isi schimba mentalitatea, sau macar parerea despre acesti 2 jucatori BUNI, zic eu ca nu avem sanse sa ii vedem in primul 11. Banel trebuie sa fie, din acelasi motiv. Oli pe banca=Banel titular. Chiar nu imi displace ca jucator, doar ca ar putea sa lucreze la tehnica si la pase/centrari, ca sa completeze singura lui arma, travaliul. Reintoarerea lui Petrica Marin probabil il va propulsa inapoi in postul de titular mijlocas dreapta. Pe stanga, Bostina mi se pare cea mai buna alegere, pentru ca pune mingea jos si gandeste. Poate intra in combinatii cu Elton, si apoi sa deschida prin pase directe, pe jos, spre varfuri. In atac, Badea si Thereau, dintr-un motiv simplu. Ei sunt cei mai in forma. Victoras incearca, dar din pacate nu si-a revenit la forma care l-a consacrat.

Prevad o victorie cu 3-1 pentru ros-albastrii nostri!

forzateaua steag1 steag2

Giarrar23.03.2007 16:54
Nu-l mai bagati pe Iacob printre titulari. Nu are loc.

 

Asta zic si io da e bun ca-i inalt :?

VaSsY23.03.2007 19:41
Nu-l mai bagati pe Iacob printre titulari. Nu are loc.

 

Adevarat, inalt si degeaba..abea alearga...ei tre sa iasa la combinatii sa alerge mai mult..in situatia lui Iacob se afla si Goian

bubylycy23.03.2007 19:55

Conditia este sa jucam mult mai bine decat in meciurile anterioare..iar printre titulari n-are ce cauta Iacob...care nu mai joaca nimic de la o bucata de vreme incoace....

Daca pierdem...Oli ar trebui sa plece cu tot cu jucatorii pe care i-a adus de la Timisoara....dar sa nu ne pierdem speranta si sa incurajam echipa acum la momentele grele. Poate isi revine... :D

 

Batem - 1-0 pentru Steaua.. mi-ar place sa marcheze Thereau.. :D

stelist_4_ever9023.03.2007 20:00
Nu-l mai bagati pe Iacob printre titulari. Nu are loc.

 

chiar ai scris tu asta? Sau a intrat altcineva la calculator :).

janker steaua23.03.2007 21:11

NU EU AM SCRIS-O. MOS CRACIUN ...

weeezer_2023.03.2007 22:11

Poate Iepurasul. Ca Mos Craciun nu exista :oops:

I.N.Money24.03.2007 00:26

Pana la urma meciul din Giulesti va fi condus la centru de Lubos Michel.

Brigada de la Rapid - Steaua, Arbitru Lubos Michel. Asistenți Roman Slysko, Tomas Mokos.

16120650.jpg

Michel a arbitrat-o pe Steaua de 2 ori,la meciul din Corsica,cu Bastia(2-3) si in returul semifinalei Cupei UEFA,de anul trecut.Desi a refuzat Stelei un penalty in ultimul minut al acelui meci de trista amintire,la final staff-ul nostru l-a felicitat pentru modul in care a arbitrat acea partida.

In momentul de fata este considerat arbitrul numarul 1 al lumii.

Virgil24.03.2007 07:10

Ar fi fost bine sa arbitreze cei care au arbitrat Steaua - D Kiev 1-1 :lol: Cei care au vazut meciul stiu de ce. :lol:

Lubos asta,oricât ar fi de bun,trage cu gazdele.

deeaisa24.03.2007 09:42

de ce incercati numai sa criticati jucatorii Stelei si pe unii sa-i ridicati in slavi , toti sunt egali, multi au facut multe lucruri bune pt Steaua si multi vor face. pana la urma , fara Iacob , Goian si Banel echipa nu ar fi completa. in unele situati aveti dreptate, dar sa recunoastem ca nu echipa e de vine , ci strategia lui Oli, insa nici el nu trebuie schimbat , doar strategia sa. daca ar fi mai atent ar realiza care sunt probleme Stelei si le-ar reparat ; dar ar realiza si slabiciunile echipei adverse. Forza Steaua. fular-campionii

iulian9724.03.2007 11:38

Hu rapid.Forza Steaua.macar 1-0 puteti face?

Pr0-ionutz24.03.2007 13:45

normal ca bate Steaua.......nare cum sa kstige rapid....la fel si in meciul cu Dinamo...Steaua kstiga tot ;)

VaSsY24.03.2007 14:29

Cu parere de rau va zic, ca "spiridushul" dupa 3-4 meciuri nu va mai juca asa de bine, si am sa va explic si de ce: Olaroiu cu tacticile lui de aparare, nu il va mai lasa "liber" ca in primul meci si il va introduce in tactica, ii va da perimetrul sau. Iar el e obisnuit liber, si tehnic..Olaroiu o sa ii interzica sa mai joace si spectaculos, ca el vrea siguranta..

 

Asa la stricat si pe Nesu, care alerga de parca nu avea plamani, la fel si Nicolita, le-a dat perimetru pe teren, de unde pana unde sa alerge, si astia cum depaseau perimetrul..ii certa si ii demoraliza..

 

Olaroiu e pre fricos, si deaia e asa defensiv

deeaisa24.03.2007 15:19

corect , Oli e prea fricos , ai dreptate cu perimetrele, daca i-ar lasa in pace ar juca mai bine .... mult mai bine. sa speram ca asta va face... fularultras

alice4steauaBUC24.03.2007 19:19

@vassy

 

hai sa avem un pic de rabdare totusi cu Elton, in sensul ca, omul poate nu va ajunge o "cauza pierduta" din vina lui Olaroiu...sa-l mai vedem in cateva meciuri si apoi vb despre asta!eu una sper, sa faca o surpriza frumoasa si s-o bage'n ate pe giulestina :twisted:

champion*25.03.2007 16:42

Eu zic ca Steaua va castiga cu macar 1 gol diferenta...iar Elton va fi decisiv in a bate rapidul la ei acasa. Forza Steaua forzateauaforzateaua

 

fularultrasfularultras sprecl2

cosminx625.03.2007 16:44

Si eu mizez pe Elton!

Cred ca o sa faca un joc bun!

E nou si nu prea-i stiu jocul!

«12345611»