FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rapid - Steaua 2 - 3

«1234511»
axl2321.03.2007 17:32

pai nu stiu daca sa ma bucur ca aia au arbitrat prin cl. la cate greseli s-au facut si acolo in ultima vreme...

forever_STEAUA21.03.2007 17:38

@axl23

 

Nimeni nu poate garanta ca strainii nu vor gresi... Dar macar nu vor mai exista discutii si semne de intrebare...

axl2321.03.2007 17:41

vor exista, vor exista.

forever_STEAUA21.03.2007 17:45

@axl23

 

Totul se va reduce la : vedeti ca si ei gresesc? de ce sa mai aducem arbitri straini? Nu ar fi mai bine sa il punem pe porcodean la Steaua-Dinamo? :twisted:

 

Sincer nu cred ca pot ajunge cei de sub pod la "discutii" cu arbitri straini...

axl2321.03.2007 17:47

dar cei de la Steaua ar putea ajunge la "discutii" cu ei? ca in ultima vreme cu impresia asta am ramas. :D

artex21.03.2007 18:25

Vom pierde in Giulesti, dar ce este mai groaznic, este faptul ca Ola nu mai pleaca de la obraz...nu se simte deloc omul asta..

metzzz21.03.2007 19:33

Dupa parerea mea putem invinge in ambele meciuri daca olitza va aborda ofensiv meciurile :roll:

eu vad urmatorul 11 :

 

--------------- Andrey-----------------

Nesu ----- Radoi ------ Goian ------ P. Marin

 

Bostina ---- Elton ---- Paraschiv ---- Croitoru

Iacob ---- Thereau

 

dupa parerea mea cam asta ar fi echipa dar cred ca visez :D

Alessandro21.03.2007 19:43
@metzzz,de acord cu echipa ta,cu o singura nedumerire:Ce cauta Iacob acolo? :roll: S-a vazut ca de cand a revenit e foarte lent(oricum era) si nici macar simtul portii nu-l mai are...cred ca Olaroiu va juca totusi cu Badea,nu este chiar atat de inconstient!Dar desigur...va continua cu Nicolita pe dreapta... 8O
Danutss121.03.2007 20:01

Eu as fi venit la meci , dar sunt sigur ca o sa se iste o bataie generala ... si mai bine privesc de acasa decat sa ma aleg cu capu spart.....nu inteleg de ce trebuie sa recurgem la violenta aproape tot timpul si de ce in CL sunt la locul nostru....si in Romania ar trebui sa tremuram de frica ....dar ce sa facem traim intr-o Romanie de tot cacatul

Wally21.03.2007 20:17

Si-asa meciul cu Rapid e pe 1 aprilie...sper din tot sufletul sa le facem o gluma proasta si sa-i lasam din nou in urma noastra...ca de fiecare data :P

Dj21.03.2007 20:43
Eu as fi venit la meci , dar sunt sigur ca o sa se iste o bataie generala ... si mai bine privesc de acasa decat sa ma aleg cu capu spart.....nu inteleg de ce trebuie sa recurgem la violenta aproape tot timpul si de ce in CL sunt la locul nostru....si in Romania ar trebui sa tremuram de frica ....dar  ce sa facem traim intr-o Romanie de tot cacatul

 

 

fii bun si dezvaluie si oamenilor de pe forum sursa ta de informatii..de unde stii tu oare ca va iesi asa cum ai zis? scuza`ma... dar.. vorbesti prostii...

eu unu as da aproape orice sa fiu prezent la acel meci ... deja am inceput sa dau telefoane sa vad cine poate face rost de niste bilete :P

Bogdan4Steaua21.03.2007 22:32
Dupa parerea mea putem invinge in ambele meciuri daca olitza va aborda ofensiv meciurile  :roll:  

eu vad urmatorul 11 :

 

 --------------- Andrey-----------------

Nesu ----- Radoi ------ Goian ------ P. Marin

 

Bostina ---- Elton ---- Paraschiv ---- Croitoru

               Iacob ---- Thereau

 

dupa parerea mea cam asta ar fi echipa dar cred ca visez :D

 

 

Ai gresit benzile. Nesu trebuie sa faca rocada cu P. Marin si Bostina cu Croitoru.

 

Aceeasi observatie in ceea ce il priveste pe Iacob. Deocamdata Badea este mai in forma.

metzzz22.03.2007 04:17

@Bogdan4Steaua

eu am pus dupa cum stau eu la monitor :)

. Stiam ca o sa mi se zica , ca am gresit benzile intre nesu si p.Marin si intre Bostina si Croitoru :D

oricum , cum ai spus tu si inca cineva , Badea e mai in forma deci in locul lui Iacob si schimbate benzile si cam asta ar fi echipa :D

Dar ... olitza are schemutzele lui

 

 

:roll:

Quetzalcoatl22.03.2007 05:25

Cine m-a pus, nu stiu..am intrat pe site-ul locomotivei si astia dezbateau cine este de acord ca Steaua sa fie scrisa cu litera mica [ mai exact prima litera ] la topicul de prezentare a meciului :)))))))))))))))) ...de frustrarea care iese din fiecare tasta nici nu mai vorbesc, ti se face sila de-a dreptul.

punkRipper8722.03.2007 07:05

Eu unul ma identific....si recunosc ca am tendinte de dreapta !

 

Tu unul esti un [...] si recunosc ca am tendinte sa te pleznesc !

lol..dar fiekre are dreptul la o opinie si implicit la o orientare,dak e de dreapta,de stanga,anarhist etc..nu inseamna ca e un [...]..totusi traim intr-o democratzie si fiekre are dreptul sa fie cum doreste.
forever_STEAUA22.03.2007 07:34
"Central" la Rapid - Steaua va fi slovacul Vladimir Hrinak (foto).  

 

1-172650098e49c292fe4d1_124_155_.jpg

 

În vîrstã de 43 de ani, acesta este unul dintre cei mai vechi arbitri europeni de pe lista FIFA, primind ecusonul internațional la 1 ianuarie 1993, cînd avea doar 29 de ani. A fost, totuși, eclipsat pe plan european de conaționalul sãu, Lubos Michel, mult mai bine vãzut de UEFA. Hrinak a rãmas însã în prim-plan, arbitrînd meciuri importante ca Scoția - Franța 1-0, anul trecut, în preliminariile CE 2008, sau Parma - Braga 0-1, în "16-imile" Cupei UEFA, dar și partide din Champions League. În toamna lui 2006, el a condus Hapoel Tel Aviv - Rapid 2-2.

 

 

 

sursa: gsp

Virgil22.03.2007 08:08
...eu am pus dupa cum stau eu la monitor :)

 

E o scuza fara acoperire.Pentru ca la televizor(monitor) nu îi vezi asa cum i-ai schematizat tu,ci asa :

 

-------------Iacob------Thereau

 

Bostina-----Elton-----Paraschiv--------Croitoru

 

Nesu--------Radoi-------Goian----------P.Marin

 

----------------Andrey------------------------

 

In alta ordine de idei Rapidul pune la dispozitia clubului Steaua doar 425 de bilete pentru suporteri,motivând ca stadionul se afla în lucrari de consolidare si capacitatea se ridica la doar 8500 de locuri.

Manevre tipice cartierului si conducatorului clubului.

 

Batem Rapidul în vechitura lor de stadion !

lucvald-190222.03.2007 08:32

Eu unul ma identific....si recunosc ca am tendinte de dreapta !

 

Tu unul esti un [...] si recunosc ca am tendinte sa te pleznesc !

lol..dar fiecare are dreptul la o opinie si implicit la o orientare,daca e de dreapta,de stanga,anarhist etc..nu inseamna ca e un [...]..totusi traim intr-o democratzie si fiecare are dreptul sa fie cum doreste.

 

Merci punkRipper87.....deh..ce sa faci......ii raspunsesem respectivului destul de decent...dar cenzura e de partea adminului...macar lasati-ma sa-l "urechez" pe copil,chiar daca sunt off-topic...."a plezni"...nu prea exista in DEX ;)....

multumesc anticipat !

criminalu200522.03.2007 08:33

eu am aflat de la un membru de brigada din Peluza Nord ca nu se va face deplasarea...vor fi insa cativa baieti care vor afisa niste mesaje nu stiu nimik sigur, vreau sa merg la meci dar cred ca nici daca erau 800 sau 1000 de bilete tot nu prindeam ,desi merg in Peluza Nord de 8 ani.:(

Virgil22.03.2007 08:37

@ lucvald-1902

 

Totusi declinarea orientarilor politice nu face casa buna cu un site al suporterilor unei echipe de fotbal.

Pe viitor te rog sa eviti asemenea destainuiri.

PREOTU22.03.2007 10:55
eu am aflat de la un membru de brigada din Peluza Nord ca nu se va face deplasarea...vor fi insa cativa baieti care vor afisa niste mesaje nu stiu nimic sigur, vreau sa merg la meci dar cred ca nici daca erau 800 sau 1000 de bilete tot nu prindeam ,desi merg in Peluza Nord de 8 ani.:(

 

inseamna ca stai in colt si mananci seminte daca nu prinzi bilet

axl2322.03.2007 14:09

@lucvald

nu face nimic, multumesc de urecheala, o merit dpdv gramatical (sau morfologic?).

in rest, raman la prima parere.

:wink:

 

 

mai apoi(?):

n-am apucat sa-ti citesc raspunsul, era deja cenzurat.

alice4steauaBUC22.03.2007 15:19
In alta ordine de idei Rapidul pune la dispozitia clubului Steaua doar 425 de bilete pentru suporteri,motivând ca stadionul se afla în lucrari de consolidare si capacitatea se ridica la doar 8500 de locuri.

Manevre tipice cartierului si conducatorului clubului.

 

Batem Rapidul în vechitura lor de stadion !

 

 

425 de bilete?! 8O foarte putin...multi doresc sa meraga la meciul asta... sper sa am noroc si sa ajung si eu la meciul asta :roll:

MadFroG22.03.2007 15:46

Sanse nule daca in primul 11 isi face aparitia Lovin.

ZEROLAROIu ,trebuie sa joace curajos.

 

Andrey-Nicolita,Radoi,Ghionea,Marin-Paraschiv,Ov.Petre,Bostina-Elton-Badea,Thereau

forever_STEAUA22.03.2007 16:13

@MadFroG

 

Curajos din partea lui ar insemna sa joace cu UN SINGUR mijlocas defensiv... In locul "copilului" ar putea sa intre foarte bine Croitoru... Avem voie sa visam, nu?

«1234511»