FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Elton Jose Xavier

«13456716»
stelist2507.04.2007 13:44

Elton e formidabil, dar cu echipe mai mici deoarece aceste echipe se intimideaza cand stiu ca este brazilian, in schimb cu echipele mari nu face treaba pentru ca Dinamo sau Rapid nu se sperie de astfel de jucatori, ei fiind invatati cu jucatori tehnici.

silviandsi07.04.2007 15:47

LA MULTI ANI ! SI SPER SA-TI FACI UN CADOU SINGUR MARCAND IMPOTRIVA ECHIPEI Dinamo ! :lol:

***alex***07.04.2007 19:24

Elton e prea bun in momentul asta pentru Steaua. Toate fazele el le-a facut, dar le stricau Lovin, Badea, Iacob..

silviandsi07.04.2007 19:33

Pacat de unii jucatori care au ce arata , cat despre Badea si alti ,, atacanti " nu se ridica la pretentiile echipei Steaua , il asteptam pe Dica sa ne scoata din rahat , poate reusim sa terminam pe locul 2 .

axl2307.04.2007 19:56

Bun pustiul.

c.ronaldo1707.04.2007 19:56

Bun,bun, i-a ametit de tot pe catei.

Bogdan4Steaua07.04.2007 21:10

Din pacate evolutia buna a lui Elton este o palida consolare pentru dezastrul din aceasta seara.

catalina patty07.04.2007 21:57

Singurul care a jucat cat de cat bine in seara asta.

pitica07.04.2007 23:10

Bravo piticule! ai fost cel mai bun ...pacat ca nu ai cu cine juca momentan. Probabil se obisnuiesc in 2-3 ani si stelistii nostri sa joace ca tine... :? :( :roll:

axl2307.04.2007 23:11

CA el sau CU el?

danielcristian07.04.2007 23:25
Din pacate evolutia buna a lui Elton este o palida consolare pentru dezastrul din aceasta seara.

 

Foarte palida... :cry: :cry: :cry:

pitica08.04.2007 00:11

Ar fi perfect sa joace CA el dar ne multumim si daca joaca CU el. :( Urat meci... :cry: :?

aLyNuSh08.04.2007 19:33

E Forza omu' ...dak ar fi avut saracu 10-15 cm in plus ar fi fost 'mare' si la propriu si la figurat :D

c.ronaldo1712.04.2007 05:31
Mai mulţi jucători ai Stelei sînt deranjaţi de faptul că toate laudele şi atenţia sînt acaparate de Elton.Transferul lui Elton de la Corinthians n-a adus numai viteză, consistenţă şi spectacol în curtea Stelei. A adus şi mici neînţelegeri în vestiarul campioanei. Mulţi colegi ai brazilianului au strîmbat din nas pentru că aproape toate meritele şi laudele le primeşte fotbalistul de 1,58 metri. "Mai lăsaţi-mă şi cu Elton, că nu e chiar aşa de tare pe cît se scrie", a răbufnit unul dintre fotbaliştii lui Olăroiu. "Elton în sus, Elton în jos, de parcă numai el e la Steaua", l-a completat un altul, invidios pe impactul pe care sud-americanul l-a produs în rîndul suporterilor, al ziariştilor şi al oamenilor de fotbal.

 

sURSA Gsp

 

O stire excelenta, fantastica... jalnica, normala... Ma intreb unde e numele celor 2 care au afirmat acest lucru? Si se plang ca au fost batuti... :evil:

forever_STEAUA12.04.2007 08:58

@c.ronaldo17

 

Din moment ce articolul a aparut pe gsp probabilitatea ca ce s-a scris sa fie o inventie este foarte mare...

Oricum daca e sa luam de buna stirea atunci primul a fost Lovin... :twisted: Iar al doilea G. Coman :twisted:

c.ronaldo1712.04.2007 09:56

Oricum daca e sa luam de buna stirea atunci primul a fost Lovin...  :twisted: Iar al doilea G. Coman  :twisted:

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

CebaLaur14.04.2007 15:31

Bv "piticule" ,ai fost singurul care a miscat azi si in meciul cu Dinamo (alaturi de Thereau)

Wally14.04.2007 15:57

Chiar nu mi se pare ca a miscat piticul, de fapt yo cred ca astazi a facut cel mai prost meci al sau de cand e la Steaua...

c.ronaldo1714.04.2007 16:05

Abia a jucat 4 meciuri si deja a facut cel mai prost, bun, fantastic meci etc. Vorbim la finalul sezonului.

danielcristian14.04.2007 21:35

Fara indoiala Elton este un jucator valoros. Azi nu a jucat nimic nici el, ori ca n-are cu cine, ori ca incepe sa se simta si asupra lui amprenta marelui antrenor Oli! :cry:

CebaLaur14.04.2007 23:44

Tocmai de aia nu am zis ca a jucat bine,am zis ca doar a miscat fata de ceilalti,dar nu avea cu cine sa joace in fata pt ca atacantii de astazi au fost mult prea statici

c.ronaldo1715.04.2007 06:45

Parerea mea este ca piticul ar trebui folosit pe partea stanga, nicidecum pe centru...

alinush8915.04.2007 07:05

Cred ca atunci cand va reveni Dica, Elton va fi mutat in stanga...uitati cum vad eu echipa in atac, asta daca jucam 4-3-3.... Elton stanga, Dicanio centru Badea dreapta, si Thereau varf.

CebaLaur15.04.2007 23:01

Dicanho poate, nu are nimic in comun cu DiCanio.

c.ronaldo1717.04.2007 12:23

Au trecut 4 meciuri cu Elton, si nu m-a impresionat mai deloc. Face unele driblinguri spectaculoase dar nu prea ajuta echipa.

«13456716»