sper sa joace in meciu cu Farul sa le inchida gura la robotii care isi bateau joc de inaltimea lui
PS: @e1uM_stelistu, citeste invers primu cuvant :roll:
sper sa joace in meciu cu Farul sa le inchida gura la robotii care isi bateau joc de inaltimea lui
PS: @e1uM_stelistu, citeste invers primu cuvant :roll:
poate sa imi spuna cineva cit a platit Steaua pentru Elton
800000 sau 1600000 de dolari :?:
Da poate sa iti spuna cineva: Gigi sau MM... :twisted:
@Raul1988 asa este la TV , pe un post am vazut ca l-au luat cu un pret, pe alt post cu alt pret.... :roll:
Acum nu cred ca mai conteaza banii daca joace bine..![]()
Suma totala s-a ridicat la 1.6 mil $. Clubul Corinthians a primit 800.000$, iar restul banilor au reprezentat comisioanele impresarilor si alte cheltuieli "formale".
Suma totala s-a ridicat la 1.6 mil $. Clubul Corinthians a primit 800.000$, iar restul banilor au reprezentat comisioanele impresarilor si alte cheltuieli "formale".
asa e
in America de Sud impresarul e deasupra clubului
Isi aduce si familia din Brazilia
Aseara, în cadrul emisiunii "6 vine presa" de la B1 TV, finantatorul Stelei, Gigi Becali, a declarat ca brazilianului Elton i s-a închiriat un apartament în Bucuresti, unde va locui alaturi de mama sa si de cei doi frati ai sai. Unul dintre ei, în vârsta de 15 ani, este foarte talentat si va juca pentru juniorii Stelei. Becali a mai dezvaluit ca Elton sufera de o afectiune musculara la un picior, care l-ar putea împiedica sa evolueze în meciul cu Farul Constanta. "Oli mi-a spus ca nu stie daca o sa-l bage, deoarece are o problema la un muschi...ceva..., nu stiu nici eu prea bine", a declarat Becali.
mai avem inca un brazilian :lol:
steagcruce2
sper sa fie si fratele lui bun
:wink:
poate mai are el si cativa verisori care pot sa joace fotbal :roll:
Eram sigur ca trebuie sa ii gaseasca o problema si sa nu il bage din primul meci.... :twisted:
Asa a facut cu toti jucatorii cand au venit la Steaua.
Faptul ca Elton s-a antrenat separat alaturi de Petre Marin ma face sa cred ca nu va fi titular. Dar nu este exclus sa il vedem in teren de prin minutul 70.
Pe mine ma determina sa cred ca ceva nu e în regula cu el.In sfârsit,stie mai bine Oli de ce face asta.
"Nici măcar pe bancă
Elton a făcut ieri deplasarea la Constanţa, însă nu va fi inclus de Olăroiu în lotul de 18 jucători pentru meciul de diseară cu Farul. Ultima achiziţie a Stelei, Elton Jose Xavier Gomes, adus la jumătatea acestei săptămîni pentru 1,6 milioane de dolari, nu va putea fi văzut de fanii campioanei în meciul de diseară, de la Constanţa. Brazilianul s-a urcat ieri după prînz în autocarul care i-a dus pe stelişti pe Litoral, însă nu va fi ţinut de Olăroiu nici măcar pe banca de rezerve.
"Noi nu facem ca alţii, să aducem fotbalişti şi peste 3 zile să-i băgăm să joace. Merge alături de echipă pentru a se acomoda cu grupul, pentru a se cunoaşte mai bine cu colegii săi, dar nu va juca deloc", a spus ieri unul dintre oficialii din Ghencea. Elton s-a antrenat separat de echipă joi seară, la penultima şedinţă de pregătire, el avînd ceva probleme musculare după tendinita de la piciorul drept din cauza căreia a ratat şi ultimele 3 meciuri ale lui Corinthians.
Cu Argeş posibil, cu Rapid sigur
Elton nu va fi folosit diseară şi pentru că el se află doar de 5 zile la Bucureşti, acuzînd diferenţa de temperatură între România şi Brazilia. În plus, mijlocaşul nu s-a acomodat total nici la schimbarea fusului orar.
El va intra în regimul normal de antrenamente al echipei de luni şi există şanse să debuteze în etapa a 23-a, cînd Steaua va întîlni pe FC Argeş. "Da, atunci este posibil să joace, dar nu e sigur. Cert este că el va fi pe teren în meciul cu Rapid, din Giuleşti", a declarat ieri unul dintre conducătorii Stelei. Derby-ul cu giuleştenii este programat pe 1 aprilie. "
Sursa: GSP.ro
Nu stim daca e 100% adevarata stirea. Vom vedea maine. Oricum, asa cum am mai spus-o, aproape sigur nu va fi titular.
Stirea este falsa, de la Steaua declaratii dau Gigi, Meme, Oli si Argaseala. La sursa scrie cineva din cadrul echipei, dar cred ca a echipei gsp :roll:
Cred ca va intra in repriza a 2-a.
Cartea verde a lui Elton a ajuns în Ghencea
FC Steaua Bucureşti a primit, marţi seară, certificatul internaţional de transfer al mijlocaşului brazilian Elton Jose Xavier Gomes, achiziţionat de la gruparea Corinthians, a declarat Valeriu Argaseala agentiei Mediafax.
sursa: prosport
Ard de nerabdare sa-l vad. Daca da gol cu capu' in minutul 90 in meciul cu Dinamo si batem cu 1-0 am sa candidez la PNG. :o
Daca da gol asa cum ai zis tu eu unu ma apuc de balet si sumo plus ca o sa ma combin cu J. Lopez
) Oricum sper sa dea gol cu Dinamo si cu crapid si sa le inchida gura tuturor vb lu borcica "ciocu mic " pe urma
sa` vedem ce stie "piciu" 8)
Cu totii asteptam cu interes si speranta debutul brazilianului!In mod sigur,el se va produce azi!Sa speram ca va influenta in bine jocul nostru lipsit de inventivitate si stralucire...
Daca i se da o libertate mare de miscare, cu siguranta ca va impresiona inca de la debut.
Probabil va fi un jucator gen Florentin Dumitru.
PS: Asta le are cu lovituri libere?
Care pune pariu ca Elton nu va fi titular? :evil:
din prima repriza pot spune ca este ff rapid si tehnic a dat cateva pase bune dar trebuie sa joace pase jucatorii cu el ca sa se creeze faze de atac , cred ca de asta aveam nevoie de VITEZA daca ar juca pase cu el cred ca ar putea fi pana acum 2-0
felicitari pt gol si la mai multe ![]()
Prestatie foarte buna a brazilianului, incununata cu un gol frumos!
Bravo Elton! Sa fie cu noroc!
Elton a demonstrat ca are clasa si inima de fotbalist adevarat.Singurul lucru cu care nu ma împac e ca are doar 1,56.Mi-e teama sa nu fie luat cu fulgi cu tot de fotbalisti duri ca Rada,Sapunaru,Marius Constantin,în urmatorul meci,cu Rapidul.
Trebuie sa cautam adanc prin statistici ca sa ne amintim cand un jucator a marcat la debut pentru Steaua.
Daca nu ma insel ultimul a fost Eugen Baciu in meciul Stelei din Regie,cu Sportul de acum 2 sezoane.
Felicitari Elton !
eu cred ca Lovin, intr`un meci pe Ghencea cu Faru..