Si... nu s-a accidentat :twisted:
Si... nu s-a accidentat :twisted:
Altceva asteptam de la tine.Dar am cautat si am gasit eu.Citeste mai jos :
Tehnicianul Olaroiu nu l-a menajat deloc pe Elton la primul antrenament al acestuia în Ghencea.
Sub privirile a 100 de fani si a managerului Meme Stoica, Elton Xavier s-a antrenat pentru prima data alaturi de noii sai colegi.
Brazilianul a alergat la încalzire în fruntea stelistilor, fiind urmarit îndeaproape de Meme Stoica si de impresarul sau, Renato Dupres, care a tinut sa fie prezent la debutul fotbalistului de numai 1,58m. Trimis apoi de antrenorul Cosmin Olaroiu la "sase contra doi", Elton si-a aratat tehnica foarte buna. Apoi, el a facut echipa la tenis de picior cu Vali Badea, jucând împotriva lui Stelian Stancu si a lui Banel Nicolita. Dupa ce a pierdut cele doua partide jucate, mijlocasul, împreuna cu ceilalti trei, a început iar alergarea alaturi de Paraschiv, Bostina, Dorin Goian si capitanul Radoi.
@Virgil
Asta am citit si eu dar aveam o nelamurire:
A fost un antrenament inchis si totusi cei de la prosport au avut acces... :roll:
AZI LIVE: Prezentarea oficiala a lui Elton (13:00)
Urmariti astazi in direct pe Onlinesport, de la ora 13:00, prezentarea oficia a brazilianului Elton la Steaua.
Sursa OnlineSport
@ forever_STEAUA
Ei si înca 100 de spectatori.Incluzând grupele de copii de la Steaua,angajati,prieteni,etc. :twisted:
"Sunt foarte fericit sa fiu aici, am incredere in decizia luata, voi munci foarte mult pentru locul de titular. Sper sa scriu istorie aici la Steaua. Vreau sa multumesc tuturor celor care m-au ajutat sa ajung aici."
"Sper sa imi demonstrez talentul aici la Steaua."
"Sper sa castig multe meciuri cu Steaua"
Elton
Elton a avut si oferte din Turcia, Rusia si Ucraina dar a ales sa vina in Romania.
Am vazut ca se scrie Elton nu cu Accnt,cu acent scrie la FIFA :lol:
Forza Steaua vreaus a il vad pe Elton facand scheme cineva sa inregistreze si promit ca dau 2$ pe telefon pentru FILMULET.

Se scrie cu accent, dar prin Romania nu se prea tine cont de acest lucru.
E mai misto fara Oricum de abia astept sa-l vad.
m-a impresionat la conferinta de presa
ce copil e...cred ca o sa faca treaba buna,se vede pe el ca iubeste fotbalul si abia asteapta sa iasa pe teren.sper sa aiba parte de o primire calduroasa!!ce micut e pe langa Andrey ![]()
WELCOME Elton! fularsteau2
bv ms.poate le baga cineva pe torrent
Sper sa fie puternic cand o sa-l atace presa noastra de kkt in fiecare zi
pana invata sa citeasca in romaneste mai e ceva, si nu cred sa existe binefacatori care sa-i traduca ce scriu astia daca e nefavorabil.
Am pus jongleriile si pe Youtube.
Speram sa vedem cat mai multe driblinguri in meciurile oficiale. ![]()
Abia astept sa-l vad pe teren 8)
intreaga inregistrare cu prezentarea lui Elton .dureaza 4 minute si ceva.torrentul e aici:
@freddy9adu
:roll: "4 minute si ceva" si are 1,22 GB?! 8O
@freddy9adu:
Daca tu ai uploadat fisierul video, recomprima-l cu DivX, XviD sau Windows Media Encoder. Teoretic ar trebui sa te incadrezi in maxim 20Mb la o calitate relativ buna.
bun venit Elton!!! Acum trebuie sa arti ce stii !!!de asta avea nevoie Steaua de un jucatorn de creatie ca tine !!! sper ca nu ne vei dezamagi!!! hai Steaua ![]()
La mai putin de 48 de ore de momentul în care a sosit în România si la doar 24 de ore de vizita medicalã, Elton a semnat ieri contractul cu Steaua, valabil pânã în vara lui 2010, din care va câstiga în jur de 300.000 de dolari anual. Dupã prezentarea oficialã, a îmbrãcat echipamentul ros-albastru si a iesit pe gazonul din Ghencea pentru o sedintã de jonglerii.
Sursa : Gazeta Sporturilor
Abia astept sa joace primu meci ALTON ...
@e1uM_stelistu
Cine-i Alton? :roll:
A gresit si el vocala. :roll:
E vorba despre Elton.