FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Elton Jose Xavier

«123416»
forever_STEAUA07.03.2007 08:31

Si... nu s-a accidentat :twisted:

Virgil07.03.2007 08:39

:P Altceva asteptam de la tine.Dar am cautat si am gasit eu.Citeste mai jos :

 

Tehnicianul Olaroiu nu l-a menajat deloc pe Elton la primul antrenament al acestuia în Ghencea.

Sub privirile a 100 de fani si a managerului Meme Stoica, Elton Xavier s-a antrenat pentru prima data alaturi de noii sai colegi.

 

Brazilianul a alergat la încalzire în fruntea stelistilor, fiind urmarit îndeaproape de Meme Stoica si de impresarul sau, Renato Dupres, care a tinut sa fie prezent la debutul fotbalistului de numai 1,58m. Trimis apoi de antrenorul Cosmin Olaroiu la "sase contra doi", Elton si-a aratat tehnica foarte buna. Apoi, el a facut echipa la tenis de picior cu Vali Badea, jucând împotriva lui Stelian Stancu si a lui Banel Nicolita. Dupa ce a pierdut cele doua partide jucate, mijlocasul, împreuna cu ceilalti trei, a început iar alergarea alaturi de Paraschiv, Bostina, Dorin Goian si capitanul Radoi.

forever_STEAUA07.03.2007 08:43

@Virgil

 

Asta am citit si eu dar aveam o nelamurire:

 

A fost un antrenament inchis si totusi cei de la prosport au avut acces... :roll:

GOD07.03.2007 08:50
AZI LIVE: Prezentarea oficiala a lui Elton (13:00)  

 

Urmariti astazi in direct pe Onlinesport, de la ora 13:00, prezentarea oficia a brazilianului Elton la Steaua.

 

Sursa OnlineSport

Virgil07.03.2007 08:52

@ forever_STEAUA

 

Ei si înca 100 de spectatori.Incluzând grupele de copii de la Steaua,angajati,prieteni,etc. :twisted:

Bogdan4Steaua07.03.2007 11:30

"Sunt foarte fericit sa fiu aici, am incredere in decizia luata, voi munci foarte mult pentru locul de titular. Sper sa scriu istorie aici la Steaua. Vreau sa multumesc tuturor celor care m-au ajutat sa ajung aici."

 

"Sper sa imi demonstrez talentul aici la Steaua."

 

"Sper sa castig multe meciuri cu Steaua"

Elton

 

Elton a avut si oferte din Turcia, Rusia si Ucraina dar a ales sa vina in Romania.

GOD07.03.2007 11:42

Am vazut ca se scrie Elton nu cu Accnt,cu acent scrie la FIFA :lol:

 

Forza Steaua vreaus a il vad pe Elton facand scheme cineva sa inregistreze si promit ca dau 2$ pe telefon pentru FILMULET.

fefwfweuk8.jpg

Bogdan4Steaua07.03.2007 11:46

Se scrie cu accent, dar prin Romania nu se prea tine cont de acest lucru.

GOD07.03.2007 11:47

E mai misto fara Oricum de abia astept sa-l vad.

korynna07.03.2007 11:52

m-a impresionat la conferinta de presa :D ce copil e...cred ca o sa faca treaba buna,se vede pe el ca iubeste fotbalul si abia asteapta sa iasa pe teren.sper sa aiba parte de o primire calduroasa!!ce micut e pe langa Andrey :)

 

WELCOME Elton! fularsteau2

***alex***07.03.2007 12:12

eltonmn0.jpg

 

Sa inceapa Samba! :D

Bogdan4Steaua07.03.2007 12:14
GOD07.03.2007 12:19

bv ms.poate le baga cineva pe torrent

AmuntBoy07.03.2007 12:23

Sper sa fie puternic cand o sa-l atace presa noastra de kkt in fiecare zi

axl2307.03.2007 12:26

pana invata sa citeasca in romaneste mai e ceva, si nu cred sa existe binefacatori care sa-i traduca ce scriu astia daca e nefavorabil.

Bogdan4Steaua07.03.2007 13:22

Am pus jongleriile si pe Youtube.

 

 

Speram sa vedem cat mai multe driblinguri in meciurile oficiale. ;)

Thu[N]der07.03.2007 13:27

Abia astept sa-l vad pe teren 8)

freddy9adu07.03.2007 15:20

intreaga inregistrare cu prezentarea lui Elton .dureaza 4 minute si ceva.torrentul e aici:

 

http://www.mininova.org/tor/610442

forever_STEAUA07.03.2007 16:23

@freddy9adu

 

:roll: "4 minute si ceva" si are 1,22 GB?! 8O

Bogdan4Steaua07.03.2007 16:34

@freddy9adu:

 

Daca tu ai uploadat fisierul video, recomprima-l cu DivX, XviD sau Windows Media Encoder. Teoretic ar trebui sa te incadrezi in maxim 20Mb la o calitate relativ buna.

remyionut08.03.2007 08:45

bun venit Elton!!! Acum trebuie sa arti ce stii !!!de asta avea nevoie Steaua de un jucatorn de creatie ca tine !!! sper ca nu ne vei dezamagi!!! hai Steaua :D

Virgil08.03.2007 08:56

La mai putin de 48 de ore de momentul în care a sosit în România si la doar 24 de ore de vizita medicalã, Elton a semnat ieri contractul cu Steaua, valabil pânã în vara lui 2010, din care va câstiga în jur de 300.000 de dolari anual. Dupã prezentarea oficialã, a îmbrãcat echipamentul ros-albastru si a iesit pe gazonul din Ghencea pentru o sedintã de jonglerii.

 

Sursa : Gazeta Sporturilor

e1uM_stelistu09.03.2007 11:23

Abia astept sa joace primu meci ALTON ...

forever_STEAUA09.03.2007 11:28

@e1uM_stelistu

 

Cine-i Alton? :roll:

Bogdan4Steaua09.03.2007 12:19

A gresit si el vocala. :roll:

 

E vorba despre Elton.

«123416»