FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Elton Jose Xavier

«18910111216»
AmuntBoy23.05.2007 21:25

Ciobanul l-a facut praf pe Elton!

L-a facut circar, clovn etc. si ca e un jucator slab cu alte cuvinte, si vrea 500.000 pe el!

 

O rusine de patron este acest oier infect!

 

http://www.fanatik.ro/fanatik_show_tv_sect...lton__si__.html

nutzuxxl24.05.2007 21:40

Eu sper din tot sufletul sa nu plece Elton si Oli sa ii dea libertatea de joc de care are nevoie. Cam asta poate sa faca Elton!

 

Daca cineva a mai postat acest link imi cer scuze pentru repetare. Forza Steaua! steagcruce2

Bogdan4Steaua24.05.2007 23:55

""Elton îi iubește pe suporteri"

 

Impresarul lui Elton, Alex Duarte, spune cã Elton vrea sã rãmînã la Steaua în primul rînd pentru fani, dar cã e nemulțumit de statutul de rezervã

 

- Domnule Duarte, din România vã deranjãm. Vrem sã discutãm despre Elton.

- Bunã ziua. Cu cea mai mare plãcere vã stau la dispoziție.

 

- OK! Care este situția lui, mai rãmîne sau nu la Steaua?

- Nu m-a mai sunat absolut nimeni de la Steaua în ultima perioadã și nu știu de ce pentru cã cei care au rãmas dupã plecarea lui MM au numerele mele de telefon. M-aș fi așteptat sã mã caute sã stãm de vorbã așa cum fãceam foarte des cu MM.

 

- Elton ce v-a zis?

- Chiar dacã nu înțelege bine românește, el vede și simte cã este iubit de suporterii români și aici vorbesc de toți, nu numai cei ai Stelei. Mi-a zis cã a fost primit bine pe orice stadion din România. Își dorește sã îi facã fericiți prin evoluțiile sale. Vrea sã rãmînã acolo, fanii l-au convins de acest lucru, dar...

 

- Dar?

- Este normal sã fie nemulțumit cã nu joacã, ce fotbalist își dorește sã fie rezervã? Nu-i convine situația în care a ajuns. Pe el s-au plãtit bani mulți și își dorește sã demonstreze cã este un jucãtor valoros.

 

- El a plecat deja din România. Se va mai întoarce?

- Sutã la sutã, da. Cînd se va termina vacanța, voi veni cu Elton în România pentru a vedea ce vom face în viitor. Fotbalistul își dorește sã rãmînã la Steaua în primul rînd pentru suporteri, repet acest lucru fiindcã și el îmi tot spune mereu cît de calzi sînt fanii cu el.

 

- Existã și varianta despãrțirii?

- Dacã cei din conducere nu îl mai vor, atunci vom vedea ce este de fãcut.

 

Sursa: GSP

Za Best25.05.2007 08:10

Saracul copil! E intr-o postura ingrata! Pacat de el...

korynna25.05.2007 09:01

Imi pare bine ca exista posibilitatea sa ramana. Normal ca toti suporterii il iubesc si sper sa se rezolve situatia asta. Poate ca nu o sa joace de la inceput titular, dar merita sa demonstreze macar ca face daca nu mai mult, poate atat cat s-a dat pe el. Oricum Elton ne incanta intotdeauna cu stilul lui si o sa ramana mereu in sufletele noastre. Cel mai mult ma bucura faptul ca realizeaza cat de mult il iubim si cata incredere avem in el si ca isi doreste sa ne demonstreze ca nu ne inselam. Insa situatia nu e prea roz atata timp cat niste nulitati au ajuns sa isi bata joc de tot ceea ce e frumos si ne-a incantat intotdeauna=>fotbalul.

Bisquit25.05.2007 09:22

Nu cred ca va mai ramane... Oli vorbea foarte urat de el... La o emisiune de acum cateva zile il desfiinta pe saracul jucator. Cand a venit nu mai avea aceleasi argumente... Zicea ca vom vedea noi calitatile micului brazilian. Noi le-am vazut... ei! Toti sunt niste lingai... ai prostiei omenesti numita Gigi!

IONUTZ-CIPRIAN25.05.2007 14:40

NISTE PROSTI, CRETINI, DOBITOCI, cam asa sunt cei care, cica, conduc Steaua, cel mai mare club din Romania - condus de lichele!

bodanelu26.05.2007 17:33

De ce nu e Elton circar???

Gigi Becali vrea sa il dea afara pe Elton, argumentand ca e circar. E usor de inteles ca acest cuvant are aici sensul de mascarici, care e bun - zice Gigi - doar ca sa ne distreze pe final de meci. Iata cateva motive pentru care Elton nu mi se pare a fi circar/mascarici:

-pentru ca nu si-a aratat niciodata parul de pe piept si nici nu s-a descaltat in direct la televizor

-pentru ca nu si-a reparat niciodata masina cu ranga

-pentru ca nu se crede Razboinic al Luminii sau Principe

-pentru ca e scurt doar de inaltime, nu si scurt la minte

-pentru ca nu isi contrazice astazi declaratiile de ieri

-pentru ca nu il cheama Gigi

 

Din noul site al caracatitei...

 

Foarte bine spus! :)

dbd27.05.2007 20:48

Se pare ca pleaca... il da afara Gigi pe "circar"!

Asta e!

Am fost incantat ca l-am vazut la Steaua!

c.ronaldo1729.05.2007 11:37

Prostul de Becali l-a dat pe Elton la UTA Arad.

predatorpulse729.05.2007 12:10

Doamne cat de penibil poate sa fie, pe zi ce trece mintea lui devine din ce in ce mai intunecata si epurarea etnica de la Steaua merge de minune, o sa vedeti ca singurii fotbalisti straini care o sa mai vina o sa fie unguri, sarbi... oricum balcanici, ca o sa zica Jiji "pai nooooiiiiiiiiiii, romaniiiiiiii suntem vecini buni si luam jucatori de la vecinii nostri ca sa promovam pacea intre popoare".

 

Sunt sigur ca 99% Lacatus l-a vrut pe Elton pentru ca a vazut potentialul lui, acum ramane de vazut unde va ajunge pustiul. Mai ramane doar sa-l vedem pe Thereau la Dinamo sau Rapid si tabloul distrugerii lotului va fi complet.

 

Si cand te gandesti ca toate aceste evenimente neplacute au pornit de la smecheriile lui MM si plecarea lui. Sa tot fi furat MM dar eu l-as fi vrut acolo ca sa-l mai franeze pe ciobandante.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

undeva29.05.2007 12:19

Fmm Jiji Fecali. L-ai dat si pe Elton in MM de branzar incult ce esti, mai ramane sa-l dai pe Dica(Thereau este deja vandut).

Sper ca pe langa milogul de Badoi sa-l mai aduci si pe terminatul de Contra, pe batranul de Burebista(pe asta trebuie sa-l reactivezi), Gurita este deja luat, cine mai ramane?... poate mai cauti ceva pensionari care s-au retras din fotbal, iar cu aceste viitoare "talente" sa incerci sa treci de grupele CL, nu mai zic de Liga1, este deja ca si castigata la ce echipa vom avea din sezonul urmator. PLEACA DIN Ghencea cioban imputit!

 

NU TE VOTEZ.

kan3029.05.2007 16:15

Plecarea(mai bine zis alungarea) lui Elton se datoreaza "finului", din cauza lui a fost alungat de la Steaua, pentru ca nu mai era finutul in centrul atentiei, cum sa fie piciul mai bun si mai iubit decat Radoi fiti seriosi. Ahh, m-a umplut de spume ciobanu asta, pai circar mai mare ca el nu cred ca exista, ca sa nu mai zic ca este de o prostie crasa, nu stiu cine dracu il consiliaza(daca are asa ceva, ca prostia nu cred ca-i permite sa asculte pe cineva) dar face numai... (nu gasesc cuvantul potrivit cu ce face el) ca sa nu mai zic ca este si de o mandrie tampita iesita din comun(in ortodoxism mandria este considerata un mare pacat, deci sa ma lase cu crestinismul asta teatral iesit din comun).

Wally29.05.2007 16:23

Nu prea il vad eu pe Elton la UTA... nu cred ca ar accepta... mai tare l-as vedea la Unirea, acolo unde s-ar duce pentru MM...

c.ronaldo1729.05.2007 16:58

Nu il mai plangeti pe Elton ca nu a facut mai nimic de cand a venit la Steaua. In afara de 2, 3 scheme pe care le facea oricine care are 1 an de fotbal. Aici vorbesc de eficienta. Si nu prea il vad pe Elton cum ar trece in UCL de Rio Ferdinand si Puyol cu braziliene.

mariuss_d29.05.2007 17:17

Nici pe C. Ronaldo nu l-am vazut miscand in fata Milanului... dar na... asa dam noi cu sutul in fund unor jucatori adusi cu destule eforturi.

Wally29.05.2007 17:22
Nu il mai plangeti pe Elton ca nu a facut mai nimic de cand a venit la Steaua. Inafar de 2, 3 scheme care le facea oricine care are 1 an de fotbal.

Da... ai dreptate... uita-te la Gigel Coman... are atatia ani de fotbal si uita-te ce scheme poate sa faca! Incredibil! Ramai perplex!

fedora29.05.2007 17:53
Nu il mai plangeti pe Elton ca nu a facut mai nimic de cand a venit la Steaua. Inafar de 2, 3 scheme care le facea oricine care are 1 an de fotbal.

Daca nu tastai...

c.ronaldo1729.05.2007 18:26
Da...ai dreptate...uita-te la Gigel Coman...are atati ani de fotbal si uita-te ce scheme poate sa faca!!! Incredibil!!! Ramai perplex!!!

 

Fantastic... penibil.

Wally29.05.2007 18:34

Da, stiu... ai fost penibil!

c.ronaldo1729.05.2007 18:35

Ti-am cerut parerea? Sau poate eu nu am voie sa-mi spun parerea. Daca mie nu-mi place de Elton te deranjeaza cu ceva?

Wally29.05.2007 19:01

Bineinteles ca ai voie sa-ti spui parerea, numai ca ai facut o afirmatie penibila la care ti-am adus un contraargument fara sa ma gandesc macar o secunda... si as putea sa te contrazic toata noaptea la cate exemple contrare sunt! ;)

strezahuzum29.05.2007 19:05
Nu il mai plangeti pe Elton ca nu a facut mai nimic de cand a venit la Steaua. Inafar de 2, 3 scheme care le facea oricine care are 1 an de fotbal. Aici vorbesc de eficienta. Si nu prea il vad pe Elton cum ar trece in UCL de Rio Ferdinand si Puyol cu braziliene.

 

Lasa sa vezi cum trece Banelinho, fulgerul din Faurei... sau "Bentita la maxx", aka Ov. Petre. De jucatorul bun si eficient, Jijel Coman, nici nu mai pomenesc! :D .

 

On-topic : prostia crasa si ambitia de vita incaltata scapata pe camp a lui GG ne costa cel mai tehnic si mai valoros jucator de la Hagi incoace. Unica vina a piticului in tot razboiul asta stupid este ca a fost adus de Stoica.

 

Daca se va duce la UTA, sper sa ne dea vreo 3 goluri in meciul direct. Numai asa, sa-l vad pe oligofrenul de Becali urland de ciuda iar pe Turcaloiu fugind de reporteri ca sa nu fie intrebat daca i se pare eficient Elton.

c.ronaldo1730.05.2007 04:28

Prea mult tam-tam s-a facut pe el de cand a venit la Steaua.

forever_STEAUA30.05.2007 09:12

@c.ronaldo17

 

Ca tot vorbim de tam tam, sa iti amintesc cine a scris cu litere de o schiopa ca Elton a fost cedat la UTA? Sau nu e nevoie...

 

Ai tu o boala pe Elton, in contradictie totala cu nick-ul tau. C. Ronaldo nu e si el un "circar"?

«18910111216»