salut,
nu exista nicio conditionare, si de altfel nici nu poate exista, privind inscrierea intr-una sau in ambele asociatii. orice membru lss se poate inscrie in AISS, si invers.
salut,
nu exista nicio conditionare, si de altfel nici nu poate exista, privind inscrierea intr-una sau in ambele asociatii. orice membru lss se poate inscrie in AISS, si invers.
cel putin pentru moment ![]()
Trebuie sa astept sa primesc confirmarea ca datele trimise prin posta (cererea de inscriere + copia CI) sunt ok si abia apoi trebuie sa platesc taxa de inscriere in AISS? Sau pana vine confirmarea pot plati deja taxa de 15 lei?
Din http://www.AISS.ro/2007/03/06/cum-va-puteti-inscrie-in-AISS/ se intelege prima varianta, insa citesc pe aici ca ar fi valabila si a doua varianta.
daca ai urmat pasii de pe AISS.ro poti plati si taxa de inscriere inainte sa vina confirmarea.
Sabine...tocmai, pentru a nu mai astepta atat era bine sa pui in plic cele 2 copii ( C.I. + Chitanta de la banca) si cererea de adeziune.Cel putin eu asa am facut si nu m-a certat nimeni ![]()
Ok, multumesc pt raspuns.
Fane, acum spui? pfff ![]()
Ca o sugestie, poate ar treui schimbata formularea de acolo, ca se intelege ca trebuie musai asteptata confirmarea.
Am sa vorbesc cu Costi sa mai simplifice putin ceea ce se poate la cei 3 pasi pentru inscriere.
Salutare,
Am cateva intrebari cu nelamuriri cu privire la inscrierea in AISS.
1. La ce adresa se va trimite confirmarea inscrierii in cazul in care adresa din buletin nu coincide cu cea trecuta in formular?
2. Plata taxei de inscriere si a cotizatiilor de membru se poate face prin internet banking? Daca da banuiesc ca e ok sa platesc abonamanetul pe mai multe luni printr-o singura plata, nu?
Mersi!
Salut Andrei,
Trimite-ne copia de pe buletin iar in formular poti trece adresa la care locuiesti, mentionand ca e adresa pe care doresti sa ajunga corespondenta. In legatura cu taxa de inscriere, se poate plati ori la sucursalele BRD, ori prin internet banking in contul AISS, ori prin moneybookers, si se poate plati pe cate luni doresti(chiar fiind mai indicata plata pe mai multe luni pentru a nu face aceeasi operatiune in fiecare luna).
Salut,as vrea sa ma inscriu si eu in AISS,MI-am descarcat si completat formularul,maine o sa ma duc la banca/posta:)...as vrea sa citesc undeva daca se poate obligatii pe care le am ca si membru si de asemenea beneficiile...multumesc
P.S.:Poate sa si vb cu un membru la meciul cu Otelul
Mentionez ca sunt fost membru PN
@RavenSSSSS
Daca vrei sa ne gasesti la meciul cu Otelul, vom fi in josul tribunei a II-a, sectoarele 23 si/sau 24.
Salut,as vrea sa ma inscriu si eu in AISS,MI-am descarcat si completat formularul,maine o sa ma duc la banca/posta:)...as vrea sa citesc undeva daca se poate obligatii pe care le am ca si membru si de asemenea beneficiile...multumesc
http://www.AISS.ro/2007/03/06/AISS-va-prezinta-aissro/
nu conteaza ca esti din nord, sud, est vest sau meridianul 0, important e sa fii stelist ![]()
Salut Andrei,Trimite-ne copia de pe buletin iar in formular poti trece adresa la care locuiesti, mentionand ca e adresa pe care doresti sa ajunga corespondenta. In legatura cu taxa de inscriere, se poate plati ori la sucursalele BRD, ori prin internet banking in contul AISS, ori prin moneybookers, si se poate plati pe cate luni doresti(chiar fiind mai indicata plata pe mai multe luni pentru a nu face aceeasi operatiune in fiecare luna).
Mersi de informatii, Costi.
Va trimit maine plicul.
Pe cand sa ma astept la primirea confirmarii de la voi pe mail?
Mersi de informatii, Costi.
Va trimit maine plicul.
Pe cand sa ma astept la primirea confirmarii de la voi pe mail?
Plicurile se ridica o data sau de 2 ori pe luna in functie de timpul reprezentantului departamentului logistica desemnat pentru a se ocupa de procesul inregistrarii cererilor. Fiind o asociatie care se bazeaza pe voluntariat, cele mai multe activitati legate de AISS se desfasoara in functie de timpul liber pe care il are fiecare, incercand in acelasi timp sa eficientizam procesul pentru a raspunde la timp nevoilor membrilor nostri. Teoretic, confirmarea o poti primi pe mail pana in 2-3 saptamani din momentul trimiterii cererii. Pe viitor vom incerca sa simplificam procesul pentru a realiza inscrierile mult ma repede si ma simplu.
OK ms baieti:P
Am 17 ani si vreau sa ma inscriu in AISS pot daca da poate sa ma ajute cineva ?
Am 17 ani si vreau sa ma inscriu in AISS pot daca da poate sa ma ajute cineva ?
Vezi aici: http://www.AISS.ro/2007/03/06/cum-va-puteti-inscrie-in-AISS/
F F F IMPORTANT !!!!!
Va rog sa NU mai trimiteti formularele de inscriere ca RECOMANDATA
la posta se ajunge chiar si o data pe luna,termen ce depaseste numarul de 10 zile cat se pastreaza recomandarile,dupa care,plicurile se-ntorc la expeditor....lucru care s-a si intamplat,astfel un membru a ratat pentru moment inscrierea in AISS.
In plus,azi,am stat juma de ora la posta ca sa aflu in fata ghiseului ca nu mi se inmaneaza nimic,deoarece plicul deja a plecat inapoi
salutare....Florin ma numesc si de cativa ani tot fac deplasari(cand se poate) de cele mai multe ori cu baietii din sud...nefacand parte dintr-o brigada m-am hotarat sa intru in AISS dat fiind faptul ca m-am saturat sa protestez parca solitar impotriva ciobanului si sa o fac oarecum intr-un mod organizat si civilizat,dar si pt simplu fapt ca imi place ceea ce ati realizat cu aceasta asociate.....sarind peste introducerea asta mi-am iparit si formularul precum si copia dupa buletin si voiam sa va intreb daca sunt ceva modificari cu privire la codurile postale sau contul bancar(pt ca am vazut ca postul de pe site e de prin 2007 si n-am avut timp sa citesc pe aici pe forum sa vad daca ati modificat ceva sau nu)..si sa va mai spun ca in formular am trecut 2 adrese(cea unde stau acum in Bucuresti unde pot primi legitimatia dar si cea din provincie ca sa nu existe discrepante intre adresa de pe buletin si cea de pe formular)....maine voi pune la posta daca primesc un rsp de la voi si voi plati si taxa..astept raspuns...mersi..salutare si spor in toate..Steaua LIBERA
Datele de contact sunt aceleasi (adresa, cont etc) de pe site-ul AISS: http://www.AISS.ro/2007/03/06/cum-va-puteti-inscrie-in-AISS/
Nu e mai usor sa ne vedem personal sa-ti inmanam personal legitimatia de membru? Ma gandesc ca e mai usor asa, decat sa alergam noi la posta si tu acasa dupa ea. ![]()
Repet rugamintea lui Nico sa nu trimiti scrisoarea ca recomandata! ![]()
BAFTA! Abia asteptam sa ne cunoastem! ![]()
ok..e perfect asa...acum incerc sa trimit prin moneybookers taxa (probabil pe 2 luni) iar maine voi pune la posta scrisoarea..stai fara grija ca o trimit normala, nu recomandata
..de indata ce primiti si scrisoarea si confirmarea platii astept un mail de la voi si ne putem intalni fara nicio problema pt legitimatie..sa auzim de bine;)
rectific..fac plata prin brd ca ma omoara cu zile site-ul asta de la moneybookers
)
te rog sa-mi specifici pe ce adresa vrei sa-ti fie trimisa legitimatia...pe formular e de preferat sa fie trecuta adresa de corespondenta...nu este lege ca adresa de pe formular sa fie aceeasi ca cea de pe buletin
salutare....Florin ma numesc si de cativa ani tot fac deplasari(cand se poate) de cele mai multe ori cu baietii din sud...nefacand parte dintr-o brigada m-am hotarat sa intru in AISS dat fiind faptul ca m-am saturat sa protestez parca solitar impotriva ciobanului si sa o fac oarecum intr-un mod organizat si civilizat,dar si pt simplu fapt ca imi place ceea ce ati realizat cu aceasta asociate.....sarind peste introducerea asta mi-am iparit si formularul precum si copia dupa buletin si voiam sa va intreb daca sunt ceva modificari cu privire la codurile postale sau contul bancar(pt ca am vazut ca postul de pe site e de prin 2007 si n-am avut timp sa citesc pe aici pe forum sa vad daca ati modificat ceva sau nu)..si sa va mai spun ca in formular am trecut 2 adrese(cea unde stau acum in Bucuresti unde pot primi legitimatia dar si cea din provincie ca sa nu existe discrepante intre adresa de pe buletin si cea de pe formular)....maine voi pune la posta daca primesc un rsp de la voi si voi plati si taxa..astept raspuns...mersi..salutare si spor in toate..Steaua LIBERA
pe formular am scris amandoua adresele dar am scris in dreptul adresei de Bucuresti ca aia e adresa de corespondenta...e prima trecuta pe formular..n-am cum sa mai modific ca deja am trimis-o astazi...intrebare: banii se trimit doar prin brd? nu se poate si personal la unul din voi? ca de ex maine,daca e vreunul din voi care face deplasarea in groapa, ne putem intalni fara problema la locul de unde se pleaca...intreb doar pt a va usura munca sau ceva...daca nu, e ok orice varianta pt mine...o seara buna
ok
o sa ma descurc eu cu adresele
despre bani,nu pot sa ma pronunt,pentru ca eu cu siguranta nu voi fi prezenta,poate baietii vor putea da un raspuns
daca nu vei reusi maine seara sa dai banii cuiva,atunci iti va ramane transferul prin BRD
pe formular am scris amandoua adresele dar am scris in dreptul adresei de Bucuresti ca aia e adresa de corespondenta...e prima trecuta pe formular..n-am cum sa mai modific ca deja am trimis-o astazi...intrebare: banii se trimit doar prin brd? nu se poate si personal la unul din voi? ca de ex maine,daca e vreunul din voi care face deplasarea in groapa, ne putem intalni fara problema la locul de unde se pleaca...intreb doar pt a va usura munca sau ceva...daca nu, e ok orice varianta pt mine...o seara buna