@MoWeed noi ca natie nu avem cultura la nimic! ii admiram pe altii si...cam atat
p.s. daca stie/cunoaste/intelege cineva limba sarba poate sa traduca versurile melodiei din clipul postat de Mihai?!multumesc
Melodia se numeste Oj Kosovo, Kosovo.
Traducerea in engleza o gasesti pe wiki, dar n-are farmec. Cel mai bine e s-o cauti in sarba, dar nu in alfabetul cirilic. Oricum, la ei nu e un stat criminal care isi educa copiii sa iubeasca o uniune efemera in loc de propria tara. Si argumentul cu bunastarea pica, daca si sarbii dupa n razboaie o duc mai bine ca noi...
Dar te contrazic cu partea de cultura: noi avem cultura! Avem o cultura mai "pura" si mai putin atinsa de influente ca altii. Din pacate ea nu "trebuie"cunoscuta de popor, pentru ca asa, cum ar mai putea "adopta", a se citi, cumpara cultura occidentala?
Ii admiram pe sarbi pentru ca am vrea sa fim ca ei. Si am putea fi, dar niciun conducator, polician, fie el roman sau european nu are nevoie de o Romanie dreapta, ci de una bolnava, saraca si aplecata.


