FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liverpool FC

«1789101134»
Fc Alin07.08.2008 06:30

Imi place foarte mult aceasta echipa deoarece este idolul meu F.Torres ''';;;';

:ike::hooray:
Fc Alin12.08.2008 06:57

gerard, f.torres si kuyt joaca foarte bine impreuna sper sa nu plece nici unul de la echipa aceastaa

alexynho12.08.2008 10:59

"Coloana vertebrala" a lui Liverpool sta in Reina - Carragher - Gerrard - Torres... Kuyt nu este indispensabil, insa este unul dintre cei mai muncitori fotbalisti vazuti de mine.

MoWeed16.08.2008 19:48

Astazi Liverpool a inceput bine campionatul printr-o victorie in deplasarea de la Sunderland...

Torres a marcat un gol superb de la distanta, sa speram ca va fi prima victorie dintr-un lung sir...

 

Liverpool: Reina, Dossena, Hyypia, Carragher, Arbeloa, Benayoun, Gerrard (captain), Plessis, Kuyt, Torres, Keane

Adi Tanas18.08.2008 19:03

Liverpool daca o sa joace asa cum o facuto cu Sunderland ,mai sus de locul 4 no sa urce.

MoWeed18.08.2008 19:04

Pana una alta nici una din echipele mari din Premier League nu au impresionat in prima etapa

DelPiero1018.08.2008 22:32

Oricum locul 4 e luat de Liverpool,se stie... :laugh:

c.ronaldo1719.08.2008 07:39

Chelsea a impresionat. :)

Manchester poate surpriza neplacuta in aceasta prima etapa.

Arsenal, gol in min.4 apoi c*ru` in poarta.

Liverpool, victorie in min 84, nu vad cum ar putea scoate mai mult de locul 3 in acest an.

MoWeed19.08.2008 10:03

Om trai si om vedea...

 

@c.ronaldo17

 

Sa nu uitam ca si Liverpool a jucat cu unele rezerve la fel ca si United. Primele etape nu sunt decisive, dovada fiind sezonul trecut cand United avea parca o victorie in primele 5 etape....

steaua_gloria19.08.2008 10:38
Chelsea a impresionat. :)

Chelsea a rupt tot si in amicale. Jocul lui Chelsea s-a schimbat radical.E mana lui Scolari.

Kellerman19.08.2008 15:01

L'pool nu a jucat deloc bine in meciul cu Sunderland, ma intreb de ce Rafa il baga pe Hypia care era sa ne bage in rahat, cand exista Skrtel, Agger ?

alexynho19.08.2008 17:47

Skrtel a avut niste probleme medicale, iar de Agger... chiar nu stiu... baiatul totusi revine dupa un an pur si simplu pierdut. Poate ca din etapa urmatoare, Skrtel va reface echipa cu Carragher, pe linia de fund.

alexynho23.08.2008 21:03

Avand in vedere faptul ca ultimul titlu al lui Liverpool a facut recent majoratul, ar cam fi nevoie sa mai reinoim vitrina :beer2:

 

 

Liverpool 2-1 Middlesbrough, cu cele doua legende vii ale lui Liverpool marcand golurile la finele partidei (Carragher, Gerrard)

 

 

25. Reina / 2. Dossena - 23. Carragher - 37. Skrtel - 17. Arbeoa / 15. Benayoun - 14. X. Alonso - 8. Gerrard © - 18. Kuyt / 9. Torres - 7. Keane

 

 

Marcatori: Carragher 85', Gerrard 90' / Mido 70'

 

 

Pana va juca Chelsea, Liverpool este liderul Premier League... sper ca sa fie asa si cand o sa arate 38 de partide disputate :blush: ... insa inconstanta este punctul forte al lui Liverpool :sad2:

MoWeed23.08.2008 21:05

E clar ca nu suntem inca in forma necesara castigarii Premier League. Sper sa trecem peste perioada asta mai grea fara sa pierdem puncte

DelPiero1023.08.2008 21:08

Locul 4 nu vi-l ia nimeni mah...:))

MoWeed23.08.2008 21:13

Vom iesi mai sus de locul 4 iti garantez.

Arsenal nu mai e ceea ce a fost; a pierdut multi jucatori buni si nu l-au adus decat pe Nasri. Alaturi de indisponibilitatea lui Eduardo, acest neajuns ii va face sa piarda multe puncte. De altfel au si pierdut azi cu Fulham

DelPiero1023.08.2008 21:19

Deci locul 3...tot aia e!Mah,nu vgezi unde ati ajuns?Imi este sincer mila de Liverpool,ii respect ca echipa,mi-as dori intr-un fel sa ia titlul,insa fara bani nu se poate,cel putin in Anglia!A ajuns sa va ia fata Chelsky,o echipa obscura pe langa voi...RUSINOS!

MadFroG23.08.2008 21:22
Vom iesi mai sus de locul 4 iti garantez.

Arsenal nu mai e ceea ce a fost; a pierdut multi jucatori buni si nu l-au adus decat pe Nasri. Alaturi de indisponibilitatea lui Eduardo, acest neajuns ii va face sa piarda multe puncte. De altfel au si pierdut azi cu Fulham

 

Ce vorbesti ? Eduardo nici macar nu era jucator de baza in echipa lui Wenger

Oricat , urasc Arsenalul si faptul ca au atatia suporteri doar pentru rezultatele din ultimii ani

 

Go Spurs take them out !

MoWeed23.08.2008 21:25

@DelPiero10

In orice campionat ar fi fost o echipa de top la ce bani se investesc acolo. Practic e ca si cum ar avea resurse nelimitate. Dar Liverpool are o echipa buna, daca rezolva si problema cu inconstanta ar putea castiga campionatul.

 

@MadFroG

 

Da, dar in cazul in care Adebayour e indisponibil nu mai au atacati de acelasi nivel

DelPiero1023.08.2008 21:51

Concluzia este una singura:Liverpool este varza!:))

MoWeed23.08.2008 21:52

Sper ca vei regreta spusele astea la finalul sezonului.

 

PS: Varza-nevarza are 2 finale si o semifinala de CL in 4 ani, mult peste Juventus :rolleyes:

alexynho23.08.2008 21:53
Concluzia este una singura:Liverpool este varza!:))

 

Concluzia e alta... vezi'ti de echipa ta :)... si nu iti mai da cu parerea despre Liverpool.

DelPiero1023.08.2008 22:04

Glumesc si eu...oricum,Juve,revenita din Serie B,a iesit pe 3,voi p 4(sezonul trecut)!:))

MoWeed23.08.2008 22:13

Campionatele nu se compara

alexynho23.08.2008 22:14

Comiti o mica mare greseala comparand Premier League cu Serie A. Echipele din Anglia nu prea au treaba cu cele din Italia... daca nu ma insel, in afara de Milan acum 2 ani, toate echipele din Italia, au clacat in fata "englezilor".

«1789101134»